Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
ThePinkFin (dyskusja | edycje) m (→G) |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
__NOTOC__ | __NOTOC__ | ||
Poniższa lista jest wykazem '''aktorów''', a nie postaci zdubbingowanych na język polski, dlatego nie uwzględnia ona animacji. Jeżeli polski aktor głosowy dubbingował zagranicznego aktora w filmie aktorskim oraz podkładał głos pod animowaną postać mówiącą jego głosem, animacja wymieniana jest na liście po średniku, jak np. <small>(''[[Dzielny Despero]]'')</small> przy Emmie Watson/Joannie Kudelskiej. Lista obejmuje również gry komputerowe, ale wyłącznie w sytuacji, gdy zagraniczny aktor udzielał w niej głosu, a postać, którą dubbingował, wzorowana była na jego twarzy/sylwetce (np. Yvonne Strahovski, Daniel Craig, Judi Dench) bądź gdy przerywniki filmowe zrealizowane zostały z żywymi aktorami (np. Danny Trejo). | Poniższa lista jest wykazem '''aktorów''', a nie postaci zdubbingowanych na język polski, dlatego nie uwzględnia ona animacji. Jeżeli polski aktor głosowy dubbingował zagranicznego aktora w filmie aktorskim oraz podkładał głos pod animowaną postać mówiącą jego głosem, animacja wymieniana jest na liście po średniku, jak np. <small>(''[[Dzielny Despero]]'')</small> przy Emmie Watson/Joannie Kudelskiej. Lista obejmuje również gry komputerowe i animacje, ale wyłącznie w sytuacji, gdy zagraniczny aktor udzielał w niej głosu, a postać, którą dubbingował, wzorowana była na jego twarzy/sylwetce (np. Yvonne Strahovski, Daniel Craig, Judi Dench) bądź gdy przerywniki filmowe zrealizowane zostały z żywymi aktorami (np. Danny Trejo). | ||
<center> | <center> | ||
Linia 9: | Linia 9: | ||
== A == | == A == | ||
* '''A’abzgi, Ras-Samuel Weld''' | |||
** [[Fabian Kocięcki]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
** [[Jan Staszczyk]]: ''[[Dzięciołek Woody jedzie na obóz]]'' | |||
* '''Abbass, Hiam''' | * '''Abbass, Hiam''' | ||
** [[Izabella Bukowska]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ||
* '''Abdul-Mateen II, Yahya''' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Aquaman]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
* '''Ablett, Sophie''' | |||
** [[Anastazja Pazura]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Abraham, Frederick Murray''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Zakochany kundel (film 2019)|Zakochany kundel]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Muppety z kosmosu]]'' | |||
* '''Abrahams, Avianah''' | |||
** [[Olga Cybińska]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Abrhám, Josef''' | |||
** [[Krzysztof Janczar]]: ''[[Wszyscy moi bliscy]]'' | |||
** [[Marian Kociniak]]: ''[[C.K. dezerterzy]]'' | |||
** [[Roman Wilhelmi]]: ''[[Pierwszy krzyk]]'' | |||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
** ''[[Zbrodnia na poczcie]]'' | |||
* '''Abtahi, Omid''' | |||
** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
* '''Acar, Numan''' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | |||
** [[Adam Szyszkowski]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | |||
* '''Acaster, James''' | |||
** [[Mateusz Kwiecień]]: ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''Ackie, Naomi''' | |||
** [[Elżbieta Nagel]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
* '''Ackland, Joss''' | |||
** [[Bogdan Baer]]: ''[[Mały Książę (film 1974)|Mały Książę]]'' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Chłopak na dworze króla Artura]]'' | |||
** ''[[Koriolan]]'' | |||
* '''Adair, Shad''' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
* '''Adams, Amy''' | * '''Adams, Amy''' | ||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | ** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | ||
** [[Magdalena Kacprzak]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Zaczarowana]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | ** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | ||
** [[Zofia Nowakowska|Zosia Nowakowska]] | ** [[Zofia Nowakowska|Zosia Nowakowska]]: ''[[Zaczarowana]]'' <small>(śpiew)</small>, ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' <small>(śpiew)</small>, ''[[Rozczarowana]]'' <small>(śpiew)</small> | ||
** [[Aneta Todorczuk | ** [[Aneta Todorczuk]]: ''[[Zaczarowana]]'' <small>(dialogi)</small>, ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' <small>(dialogi)</small>, ''[[Rozczarowana]]'' <small>(dialogi)</small> | ||
** [[Klementyna Umer]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | ** [[Klementyna Umer]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | ||
* '''Adebimpe, Tunde''' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
* '''Adkins, David (Sinbad)''' | |||
** [[Andrzej Zieliński]]: ''[[Świąteczna gorączka]]'' | |||
* '''Adlon, Pamela''' | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Bumblebee]]''; <small>(''[[Dzwoneczek]]'', ''[[Dzwoneczek i tajemnica piratów]]'', ''[[Dzwoneczek i bestia z Nibylandii]]'', ''[[Dzwoneczek i uczynne wróżki]]'', ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]'')</small> | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[True Jackson]]''; <small>(''[[Pound Puppies: Psia paczka]]'', ''[[Pełzaki]]'')</small> | |||
* '''Aduba, Uzo''' | |||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa]]'' | |||
* '''Affleck, Ben''' | * '''Affleck, Ben''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'', ''[[Flash]]'' | ||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Zapłata]]'' | |||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Przetrwać święta]]'' | ** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Przetrwać święta]]'' | ||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | ** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'', ''[[Legion samobójców]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | ||
* '''Agassi, Andre''' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Agee, Steve''' | |||
** [[Witold Wieliński]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | |||
* '''Agudong, Siena''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Przystanek Star Falls]]'' | |||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Monika Mielnicka]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
** [[Zofia Modej]]: ''[[Sydney na Maksa]]'' | |||
** ''[[Raven na chacie]]'' | |||
* '''Aguilera, Augusto''' | |||
** [[Maciej Kosmala]]: ''[[Predator]]'' | |||
* '''Agutter, Jenny''' | * '''Agutter, Jenny''' | ||
** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | ** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | ||
** [[Halina Łabonarska]]: ''[[Avengers]]'' | ** [[Halina Łabonarska]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** ''[[Stracone zachody miłości]]'' | |||
* '''Ahmed, Riz''' | |||
** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[Venom]]'' | |||
** [[Wojciech Zieliński]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
* '''Akerman, Malin''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' | |||
* '''Akhtar, Adeel''' | * '''Akhtar, Adeel''' | ||
** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Enola Holmes]]'', ''[[Enola Holmes 2]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ||
* '''Akinnagbe, Gbenga''' | * '''Akinnagbe, Gbenga''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ||
* '''Akinnuoye-Agbaje, Adewale''' | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Legion samobójców]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Annie]]'' | |||
* '''Alazraqui, Carlos''' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Wróżkowie chrzestni – jeszcze dziwniejsi]]''; <small>(''[[Wróżkowie chrzestni]]'', ''[[Bunsen, ty bestio!]]'', ''[[Wiewiórek]]'', ''[[Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci]]'')</small> | |||
** [[Adam Krylik]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** ''[[Lizzie McGuire]]'' | |||
** ''[[Superzłoczyńcy z Valley View]]'' | |||
* '''Alba, Jessica''' | * '''Alba, Jessica''' | ||
** [[Kamilla Baar]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ** [[Kamilla Baar-Kochańska]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ||
** [[Agnieszka Grochowska]]: ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'' | ** [[Agnieszka Grochowska]]: ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'' | ||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Alcázar, Damián''' | |||
** [[Mariusz Bonaszewski]]: ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | |||
** [[Tomasz Traczyński]]: ''[[Blue Beetle]]'' | |||
* '''Alexander, Anton''' | * '''Alexander, Anton''' | ||
Linia 42: | Linia 147: | ||
* '''Alexander, Jaimie''' | * '''Alexander, Jaimie''' | ||
** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | ** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Loki]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | ||
* '''Alexander, Jason''' | |||
** [[Piotr Gąsowski]]: ''[[Wieczór z muppetami]]'' | |||
** [[Andrzej Grabarczyk]]: ''[[Małpa w hotelu]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy]]'' | |||
** [[Wojciech Pszoniak]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | |||
* '''Alexander, Reese''' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Odjazdowa Layne]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Następcy]]'' | |||
** ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
* '''Alexander-Davis, Rhyanna''' | |||
** [[Ewa Ekwa]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Ali, Mahershala''' | |||
** [[Janusz German]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | |||
** ''[[Alita: Battle Angel]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Ali, Sophia''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
** [[Martyna Szymańska]]: ''[[Uncharted]]'' | |||
* '''Allam, Roger''' | * '''Allam, Roger''' | ||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Speed Racer]]'' | ** [[Adam Ferency]]: ''[[Speed Racer]]'' | ||
* '''Allan, Freya''' | |||
** [[Zuzanna Galewicz]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
** [[Natalia Smagacka]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
* '''Allen, Alfie''' | |||
** [[Piotr Grabowski (ur. 1972)|Piotr Grabowski]]: ''[[Predator]]'' | |||
* '''Allen, Kyle''' | |||
** [[Piotr Kramer]]: ''[[Rosaline]]'' | |||
* '''Allen, Tim''' | * '''Allen, Tim''' | ||
Linia 54: | Linia 192: | ||
* '''Allen, Woody''' | * '''Allen, Woody''' | ||
** [[Emilian Kamiński]]: ''[[Annie Hall]]'' | ** [[Emilian Kamiński]]: ''[[Annie Hall]]'' | ||
* '''Amara, Isabella''' | |||
** [[Katarzyna Ucherska]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
* '''Ambriosio, Alessandra''' | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]''<!-- | |||
** ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]''--> | |||
* '''Ambudkar, Utkarsh''' | |||
** [[Ryszard Olesiński]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Wróżka potrzebna od zaraz]]'', ''[[Free Guy]]'' | |||
** [[Jan Staszczyk]]: ''[[Najlepsi]]'' | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]''; <small>(''[[Harvey Girls Forever!]]'')</small> | |||
* '''Amell, Robbie''' | |||
** [[Paweł Krucz]]: ''[[Jak zostać kotem]]'' | |||
** [[Marcin Mroziński]]: ''[[Scooby-Doo: Strachy i patałachy]]'', ''[[Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora]]'' | |||
** [[Artur Pontek]]: ''[[True Jackson]]'' | |||
* '''Amell, Stephen''' | * '''Amell, Stephen''' | ||
* [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | ** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | ||
* '''Amoia, Charlene''' | |||
** [[Elżbieta Kopocińska]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[iCarly]]'' | |||
* '''An, Yoson''' | |||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Zabójcze maszyny]]'' | |||
** [[Aleksander Kaźmierczak]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Jakub Kordas]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | |||
* '''Anaya, Elena''' | |||
** [[Klementyna Umer]]: ''[[Wonder Woman]]'' | |||
* '''Anderson, Ella''' | |||
** [[Weronika Asińska]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** [[Magda Kusa]]: ''[[Liv i Maddie]]'' | |||
** [[Amelia Natkaniec]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty]]''<!--, ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'', ''[[Przygody Niebezpiecznego Henryka]]''--> | |||
** [[Lila Wasserman]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'', ''[[Śmiechobeka]]'' | |||
** ''[[Nadzdolni]]'' | |||
** ''[[Przygody Niebezpiecznego Henryka]]'' | |||
** ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'' | |||
* '''Anderson, Ever''' | |||
** [[Pola Piłat]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' | |||
** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Piotruś Pan i Wendy]]'' | |||
* '''Anderson, Joe''' | |||
** [[Przemysław Sadowski]]: [[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]] | |||
* '''Anderson, Louie''' | |||
** [[January Brunov]]: ''[[Świat według Ludwiczka]]'' | |||
** [[Krzysztof Zakrzewski]]: ''[[Jadagrace]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Anderson, Sherinne Kayra''' | |||
** [[Agata Pruchniewska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Andersson, Bibi''' | |||
** [[Alicja Wyszyńska]]: ''[[Człowiek stamtąd]]'' | |||
* '''Andoh, Adjoa''' | |||
** [[Małgorzata Musiała]]: ''[[Kieszonkowy dziadek]]'' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]'', ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' | |||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
* '''Andress, Ursula''' | * '''Andress, Ursula''' | ||
Linia 64: | Linia 263: | ||
* '''Andrews, Julie''' | * '''Andrews, Julie''' | ||
** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]] | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Garderoba Julie]]'' | ||
** [[ | ** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | ||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Mary Poppins]]'' | |||
* '''Angel, Asher''' | |||
** [[Bartosz Bednarski]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** [[Beniamin Lewandowski]]: ''[[Shazam!]]'', ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
** ''[[Shazam!]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
* '''Aniston, Jennifer''' | * '''Aniston, Jennifer''' | ||
Linia 73: | Linia 279: | ||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | ||
** [[Piotr Bąk]]: ''[[Gra Endera]]'' | ** [[Piotr Bąk]]: ''[[Gra Endera]]'' | ||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'', ''[[Artemis Fowl]]'' | ||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Jacek Król]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'' | ** [[Jacek Król]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'' | ||
** [[Przemysław Nikiel]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ** [[Przemysław Nikiel]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Artemis Fowl]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** ''[[Syn Boży]]'' | ** ''[[Syn Boży]]'' | ||
* '''Anwar, Mina''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Fatalna czarownica]]'' | |||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Małgorzata Lewińska]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Apa, K.J.''' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Ostatnie wakacje]]'' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Był sobie pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Był sobie pies]]'' | |||
* '''Apatow, Judd''' | * '''Apatow, Judd''' | ||
Linia 83: | Linia 302: | ||
* '''Applegate, Christina''' | * '''Applegate, Christina''' | ||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' | |||
** [[Lucyna Malec]]: ''[[Legenda telewizji]]'', ''[[Przetrwać święta]]'' | ** [[Lucyna Malec]]: ''[[Legenda telewizji]]'', ''[[Przetrwać święta]]'' | ||
** [[Agata Pruchniewska]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | ** [[Agata Pruchniewska]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | ||
* '''Arcand, Nathaniel''' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Argus, Fin''' | |||
** [[Ignacy Liss]]: ''[[Chmury]]'' | |||
* '''Ariaie, Ali''' | |||
** [[Andrzej Brydak]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Arias, Moises''' | |||
** [[Wit Apostolakis-Gluziński]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Hannah Montana. Film]]'', ''[[Tatastrofa]]'' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Gra Endera]]'' | |||
** [[Beniamin Lewandowski]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
* '''Arjona, Adria''' | |||
** [[Joanna Halinowska]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | |||
** [[Agata Różycka]]: ''[[Morbius]]'' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Andor]]'' | |||
* '''Arkin, Alan''' | |||
** [[Andrzej Arciszewski]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' | |||
* '''Armand, Javan''' | |||
** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[Shazam!]]'' | |||
** [[Maciej Dybowski]]: ''[[Bella i Buldogi]]'' | |||
* '''Armisen, Fred''' | |||
** [[Klaudiusz Kaufmann]]: ''[[Prawie jak gwiazda rocka]]'' | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | |||
** <!--[[Jarosław Boberek]]: -->''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | |||
* '''Armitage, Richard''' | * '''Armitage, Richard''' | ||
** [[Oskar Hamerski]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
** [[Rafał Sisicki]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
* '''Armstrong, Alexander''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]'' | |||
* '''Armstrong, Alun''' | |||
** [[Arkadiusz Bazak]]: ''[[Oliver Twist]]'' | |||
** [[Stanisław Brudny]]: ''[[Bajarz]]'' | |||
** [[Andrzej Piszczatowski]]: ''[[Eragon]]'' | |||
** ''[[Czarny Książę]]'' | |||
** ''[[Gwiazdy patrzą na nas]]'' | |||
** ''[[Opowieści miłosne]]'' | |||
* '''Arnett, Will''' | * '''Arnett, Will''' | ||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'', ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]''; <small>(''[[LEGO przygoda]]'')</small> | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'', ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]''; <small>(''[[LEGO przygoda]]'', ''[[LEGO Batman: Film]]'', ''[[LEGO przygoda 2]]'', ''[[Kicia Rożek]]'')</small> | ||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Załoga G]]'' | ** [[Modest Ruciński]]: ''[[Załoga G]]'' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Flaked]]''; <small>(''[[BoJack Horseman]]'')</small> | ** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Flaked]]'', ''[[Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion]]''; <small>(''[[BoJack Horseman]]'', ''[[Liga potworów]]'' – zwiastun, ''[[Chip i Dale: Brygada RR (film)|Chip i Dale: Brygada RR]]'')</small> | ||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Wyszczekani]]'' | |||
* '''Arnold, Cyrus''' | |||
** [[Jan Butruk]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
* '''Arnold, Tom''' | * '''Arnold, Tom''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Fred: Obóz obciachu]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Mistrzowie golfa]]'' | ** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Mistrzowie golfa]]'' | ||
** [[Marek Walczak]]: ''[[Ratujmy Florę]]'' | |||
* '''Arquette, David''' | |||
** [[Jan Jankowski]]: ''[[Ratujmy Florę]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Rekin i Lava: Przygoda w 3D]]'' | |||
** ''[[Muppety z kosmosu]]'' | |||
** ''[[Przyjaciele]]'' | |||
* '''Arrowsmith, Gemma''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Asano, Tadanobu''' | * '''Asano, Tadanobu''' | ||
** [[Krzysztof Szczerbiński]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | ** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'' | ||
* '''Ashmore, Shawn''' | * '''Ashmore, Shawn''' | ||
** [[Bartłomiej Magdziarz]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ** [[Bartłomiej Magdziarz]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Kadet Kelly]]'' | |||
* '''Ashton, Zawe''' | |||
** [[Marta Żmuda Trzebiatowska]]: ''[[Marvels]]'' | |||
** ''[[Marvels]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Astin, Sean''' | * '''Astin, Sean''' | ||
** [[Iwo Fajlhauer]]: ''[[Goonies]]'' | ** [[Iwo Fajlhauer]]: ''[[Goonies]]'' | ||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Królik Bugs: Serial twórców „Zwariowanych melodii”|Nowe Zwariowane Melodie]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Atherton, William''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
* '''Athie, Mamaoudou''' | |||
** [[Adam Rosa]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
* '''Atkins, Eileen''' | |||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Paddington 2]]'' | |||
* '''Atkinson, Rowan''' | * '''Atkinson, Rowan''' | ||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Wiedźmy]]'' | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Jaś Fasola]]'' <small>(animacja)</small>, autoreklama kanału Boomerang, ''[[Wonka]]'' | ||
** [[Jarosław Domin]]: ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Wiedźmy (film 1990)|Wiedźmy]]''<!-- | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #2)</small>--> | |||
* '''Atwell, Hayley''' | * '''Atwell, Hayley''' | ||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | ||
** [[Magdalena Różczka]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Ant-Man]]'' | ** [[Anna Grycewicz]]: ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Dorota Landowska]]: ''[[Avengers: Koniec gry]]'' <small>(zwiastun #2 - kwestie z filmu [[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]])</small> | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Katarzyna Maciąg]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'' | |||
** [[Maria Pawłowska]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
** [[Magdalena Różczka]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Ant-Man]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
* '''Auberjonois, René''' | * '''Auberjonois, René''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Star Trek: Protogwiazda]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Jacek Kawalec]]: ''[[Eerie, Indiana]]'' | ** [[Jacek Kawalec]]: ''[[Eerie, Indiana]]'' | ||
* '''Austin, Jake T.''' | |||
** [[Krzysztof Bednarek]]: ''[[Hotel dla psów]]'' | |||
** [[Piotr Janusz]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]'' | |||
** [[Władysław Kołaczkowski]]: ''[[Johnny Kapahala: Z powrotem na fali]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Izabella Malik]]: ''[[Johnny Kapahala: Z powrotem na fali]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex]]''; <small>(''[[Emotki. Film]]'')</small> | |||
* '''Aykroyd, Dan''' | * '''Aykroyd, Dan''' | ||
** [[Jerzy Mazur]]: ''[[Kacper (film)|Kacper]]'' | ** [[Jerzy Mazur]]: ''[[Kacper (film)|Kacper]]'' | ||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
* '''Ayoade, Richard''' | |||
** [[Klaudiusz Kaufmann]]: ''[[Paddington 2]]'' | |||
* '''Azaria, Hank''' | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Smerfy: Legenda Smerfnej Doliny]]'', ''[[Smerfy: Opowieść wigilijna]]'')</small> | |||
** [[Jerzy Stuhr]]: ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'', ''[[Smerfy 2]]'' | |||
** ''[[Przyjaciele]]'' | |||
== B == | == B == | ||
* '''Baccarin, Morena''' | |||
** [[Laura Breszka]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Bachman, James''' | |||
** [[Grzegorz Mikołajczyk]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
* '''Bacon, Kevin''' | |||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta]]'' | |||
* '''Bader, Diedrich''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Gwiezdny zaprzęg]]'' | |||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[Country Miśki]]''; <small>(''[[Batman: Odważni i bezwzględni]]'', ''[[Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki]]'', ''[[Harley Quinn]]'')</small> | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]''; <small>(''[[Pingwiny z Madagaskaru]]'')</small> | |||
* '''Badland, Annette''' | |||
** [[Dorota Zięciowska]]: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]'' | |||
** <!--[[Elżbieta Kopocińska|Elżbieta Bednarek]]: -->''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' | |||
** ''[[Niefortunna czarownica]]'' | |||
* '''Baer, Edouard''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości]]''; <small>(''[[Mój przyjaciel Ufik]]'')</small> | |||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Bailey, Halle''' | |||
** [[Sara James]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' | |||
** [[Małgorzata Nakonieczna]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Baker, Dee Bradley''' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Big Time Rush]]''; <small>(''[[Ben 10: Obca potęga]]'', ''[[Ben 10: Ultimate Alien]]'', ''[[Ben 10: Omniverse]]'')</small> | |||
* '''Baker, Leigh-Allyn''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Ratownicy z Malibu: Serial]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi]]'', ''[[Pod włos]]'' | |||
** [[Elżbieta Kopocińska]]: ''[[Para nie do pary]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** ''[[Z innej beczki]]'' | |||
* '''Baker, Tom''' | * '''Baker, Tom''' | ||
** [[Klaudiusz Kaufmann]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | ** [[Klaudiusz Kaufmann]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | ||
** ''[[Pies Baskerville'ów | ** [[Tadeusz Wieczorek]]: ''[[Podróż Sindbada do Złotej Krainy]]'' | ||
** ''[[ | ** ''[[Pies Baskerville’ów (serial fabularny 1982)|Pies Baskerville'ów]]'' | ||
* '''Baker, Troy''' | |||
** [[Janusz German]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small>; <small>(''[[Uncharted 4: Kres złodzieja]]'', ''[[Uncharted: Zaginione dziedzictwo]]'')</small> | |||
* '''Baldwin, Alec''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Garderoba Julie]]'' | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Kot]]''; <small>(''[[Madagaskar 2]]'')</small> | |||
** [[Rafał Sisicki]]: ''[[Johnny Bravo]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''Baldwin, Dylan'''' | |||
** [[Piotr Makarski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Bale, Christian''' | * '''Bale, Christian''' | ||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ** [[Michał Konarski]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ||
** [[Borys Szyc]]: ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | |||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Mowgli: Legenda dżungli]]'' | |||
* ''' | * '''Balsam, Martin''' | ||
** [[ | ** [[Jerzy Bielenia]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | ||
** [[Jerzy Przybylski]]: ''[[Zeznanie komisarza policji przed Prokuratorem Republiki]]'' | |||
** [[Roman Wilhelmi]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
* ''' | * '''Balzary, Michael Peter (Flea)''' | ||
** [[ | ** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]''; <small>(''[[Arlo – chłopiec-aligator]]'', ''[[Arlo w Nowym Jorku]]'')</small> | ||
** ''[[ | ** ''[[Duckman]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* ''' | * '''Bamford, Maria''' | ||
** ''[[ | ** [[Ilona Kuśmierska]]: ''[[Stuart Malutki]]'' | ||
** [[Paulina Napora]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** ''[[Spytaj Mądroboty]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* ''' | * '''Banderas, Antonio''' | ||
** [[ | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Doktor Dolittle]]'' | ||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Uncharted]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[SpongeBob: Na suchym lądzie]]'' | |||
** [[Wojciech Malajkat]]: ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]''; <small>(''[[Shrek 2]]'', ''[[Dawno, dawno temu w Idolu]]'', ''[[Shrek Trzeci]]'', ''[[Pada Shrek]]'', ''[[Shrek forever]]'', ''[[Kot w Butach (film 2011)|Kot w Butach]]'', ''[[Kot w Butach: Trzy diabły]]'', ''[[Kot w butach: Ostatnie życzenie]]'')</small> | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Mali agenci]]'', ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]''; <small>(''[[Shrek 2]]'' – zwiastuny)</small> | |||
* '''Banks, Elizabeth''' | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Power Rangers (film 2017)|Power Rangers]]'' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Mów mi Dave]]'' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** <!--[[Elżbieta Kopocińska]]: -->''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | |||
* ''' | * '''Banks, Tyra''' | ||
** [[ | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Hannah Montana. Film]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
* ''' | * '''Baranski, Christina''' | ||
** [[ | ** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Mikey i ja]]'' | ||
** [[Grażyna Wolszczak]]: ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'' | |||
* ''' | * '''Barbieri, Michael''' | ||
** | ** ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | ||
* ''' | * '''Bardem, Javier''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'', ''[[Diuna: Część druga]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ||
** [[Jan Frycz]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Wielki zielony krokodyl domowy]]'', ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
** ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Bardot, Brigitte''' | ||
** [[ | ** [[Zofia Saretok]]: ''[[Droga Brigitte]]'' | ||
* ''' | * '''Barinholtz, Ike''' | ||
** [[ | ** [[Michał Konarski]]: ''[[Legion samobójców]]'' | ||
* ''' | * '''Barnard, Aneurin''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Barnett, Charlie''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Gwiezdne wojny: Akolita]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* ''' | * '''Barnet, Darren''' | ||
** [[ | ** [[Filip Rogowski]]: ''[[Zjazd rodzinny]]'' | ||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Gran Turismo]]'' | |||
* ''' | * '''Baron Cohen, Sacha''' | ||
** [[ | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]''; <small>(''[[Madagaskar]]'', ''[[Madagaskar 2]]'', ''[[Madagaskar 3]]'', ''[[Luca]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
* ''' | * '''Barr, Steve''' | ||
** [[ | ** [[Norbert Kaczorowski]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | ||
* ''' | * '''Barraza, Adriana''' | ||
** [[ | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' | ||
** [[Katarzyna Skolimowska]]: ''[[Będziemy bohaterami]]'' | |||
* ''' | * '''Barrymore, Drew''' | ||
** [[ | ** [[Monika Błachnio]]: ''[[E.T.]]'' | ||
* ''' | * '''Bart, Roger''' | ||
** [[ | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Lepszy model]]'' | ||
** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Żony ze Stepford]]'' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Jessie]]'' | |||
* ''' | * '''Bartoška, Jiří ''' | ||
** [[ | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Wszyscy moi bliscy]]'' | ||
** [[ | ** [[Zbigniew Bielski]]: ''[[Zabić Sekala]]'' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Stockinger]]: ''[[Na wielkiej rzece]]'', ''[[Osada Gawronów]]'' | ||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
** ''[[Trzeci książę]]'' | |||
** ''[[Zdradzieckie gry miłosne]]'' | |||
* ''' | * '''Basil, George''' | ||
** [[ | ** [[Łukasz Lewandowski]]: ''[[Flaked]]'' | ||
* ''' | * '''Basiłaszwili, Oleg''' | ||
** ''[[ | ** [[Krzysztof Kowalewski]]: ''[[Całe zdanie nieboszczyka]]'' | ||
** ''[[Wybór celu]]'' | |||
* ''' | * '''Basinger, Kim''' | ||
** [[ | ** [[Magdalena Wójcik]]: ''[[8. Mila]]'' | ||
* ''' | * '''Bassett, Angela''' | ||
** [[ | ** [[Anna Korcz]]: ''[[Dama]]'' | ||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
** [[Marzena Trybała]]: ''[[Czarna Pantera]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* ''' | * '''Bassett, Joshua''' | ||
** [[ | ** [[Jędrzej Hycnar]]: ''[[High School Musical: Serial]]'', ''[[Kto jak nie Nate]]'' | ||
** [[ | ** [[Jan Rotowski]]: ''[[Rodzinka od środka]]'' | ||
** [[Konrad Żygadło]]: ''[[Ziemia u Neda]]''<!-- | |||
** ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]''--> | |||
* ''' | * '''Batalon, Jacob''' | ||
** [[ | ** [[Karol Osentowski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[ | ** [[Sebastian Perdek]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | ||
** ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** | |||
* ''' | * '''Bateman, Gabriel''' | ||
** [[ | ** [[Jan Piotrowski]]: ''[[Nic strasznego]]'' | ||
** [[Antoni Scardina]]: ''[[Playmobil. Film]]'' | |||
** [[Patryk Siemek]]: ''[[Jak rozmawiać z psem]]'' | |||
* ''' | * '''Bateman, Jason''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]'' | ||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'', ''[[Thunder Force]]'' | |||
* ''' | * '''Bates, Kathy''' | ||
** [[ | ** [[Małgorzata Niemirska]]: ''[[W 80 dni dookoła świata]]'' | ||
* ''' | * '''Bautista, Dave''' | ||
** [[ | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Wrota bohaterów]]'' | |||
* '''Baynton, Matthew''' | |||
** [[Jakub Szyperski]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Bea, Aisling''' | ||
** [[ | ** [[Aneta Todorczuk]]: ''[[Nareszcie sam w domu]]'' | ||
* ''' | * '''Beach, Adam''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Jarosz]]: ''[[Legion samobójców]]'' | ||
** [[Cezary Nowak]]: ''[[Nowi Mutanci]]'' | |||
* ''' | * '''Beach, Michael''' | ||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Aquaman]]'' | |||
** [[Marcin | |||
* ''' | * '''Beadle, Gary''' | ||
** [[ | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
** [[ | ** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | ||
** ''[[ | ** [[Marcin Troński]]: ''[[Andor]]'' | ||
* ''' | * '''Bean, Sean''' | ||
** [[ | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | ||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Królewna Śnieżka (film 2011)|Królewna Śnieżka]]'' | |||
** ''[[Czarny książę]]'' | |||
* ''' | * '''Beasley, Michael''' | ||
** [[ | ** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Linia obrony]]'' | ||
** | ** ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | ||
* ''' | * '''Beatriz, Stephanie''' | ||
** [[ | ** [[Lucyna Malec]]: ''[[Jessie]]'' | ||
* '''Becker, Meret''' | |||
** [[Hanna Chojnacka]]: ''[[Liliana Pędziwiatr]]'', ''[[Wicher. Przyjazd Ari]]'' | |||
* ''' | * '''Beecham, Emily''' | ||
** [[ | ** [[Dominika Kluźniak]]: ''[[Cruella]]'' | ||
* ''' | * '''Beetz, Zazie''' | ||
** [[ | ** [[Joanna Kwiatkowska-Zduń]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[ | ** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | ||
* ''' | * '''Begley Jr., Ed''' | ||
** [[ | ** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | ||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Detektyw Xander na tropie]]'' | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Władca Ksiąg]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
* '''Begley, Ed''' | |||
** [[Wiesław Machowski]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(sceny dograne w wersji telewizyjnej)</small> | |||
** [[Leon Pietraszkiewicz]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
** [[Ryszard Pikulski]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* ''' | * '''Beals, Jennifer''' | ||
** [[ | ** [[Aleksandra Popławska]]: ''[[Księga Boby Fetta]]'' | ||
* ''' | * '''Belcher, Patricia''' | ||
** [[ | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | ||
** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[To nie ja]]'' | |||
** [[Mirosława Nyckowska]]: ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie Jimmy’ego?]]'' | |||
** [[Katarzyna Skolimowska]]: ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | |||
** [[Anna Ułas]]: ''[[AwanturNick]]'', ''[[Superzłoczyńcy z Valley View]]'' | |||
* ''' | * '''Bell, Drake''' | ||
** [[ | ** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Wesołych świąt - Drake i Josh]]'' | ||
** | ** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Zoey 101]]'' | ||
** [[Jonasz Tołopiło]]: ''[[Drake i Josh]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy]]'', ''[[Wyśpiewać marzenia]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty]]'' | |||
** [[Jakub Truszczyński]]: ''[[Drake i Josh]]'' | |||
** ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | |||
* ''' | * '''Bell, Elijah Shane''' | ||
** [[ | ** [[Szymon Rząca]]: ''[[Linia obrony]]'' | ||
* ''' | * '''Bell, Isaac''' | ||
** [[ | ** [[Szymon Rząca]]: ''[[Linia obrony]]'' | ||
* ''' | * '''Bell, Jamie''' | ||
** [[ | ** [[Paweł Krucz]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ||
* ''' | * '''Bell, Jillian''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Wróżka potrzebna od zaraz]]'' | ||
* ''' | * '''Bell, Kristen''' | ||
** [[ | ** [[Ewa Lachowicz]]: ''[[Liv i Maddie]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[Agata Skórska]]: ''[[Mały Chef Show]]'' | |||
** ''[[Witaj, Jack! Życzliwość jest w nas]]'' | |||
* ''' | * '''Bell, Lake''' | ||
** [[ | ** [[Anna Grycewicz]]: ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | ||
* ''' | * '''Bellucci, Monica''' | ||
** [[ | ** [[Magdalena Wójcik]]: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | ||
** | ** ''[[Beetlejuice Beetlejuice]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* ''' | * '''Belmondo, Jean-Paul''' | ||
** [[ | ** [[Janusz Kubicki]]: ''[[Małżonkowie roku drugiego]]'' | ||
** [[Andrzej Zaorski]]: ''[[Człowiek z Hongkongu]]'', ''[[Życie złodzieja]]'' | |||
** ''[[Francuzka i miłość]]'' | |||
** ''[[Mózg (film 1969)|Mózg]]'' | |||
* ''' | * '''Beltran, Robert''' | ||
** [[ | ** [[Maciej Kowalski]]: ''[[Star Trek: Protogwiazda]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[ | ** [[Cezary Morawski]]: ''[[Star Trek: Voyager]]'' | ||
* ''' | * '''Belushi, James''' | ||
** [[ | ** [[Kazimierz Kaczor]]: ''[[Świąteczna gorączka]]'' | ||
* '''Ben-Adir, Kingsley''' | |||
* ''' | ** [[Andrzej Młynarczyk]]: ''[[Tajna inwazja]]'' | ||
** [[ | ** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Noelle]]'' | ||
** [[Jakub Winnicki]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** ''[[Barbie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Benigni, Roberto''' | ||
** [[Jacek | ** [[Artur Barciś]]: ''[[Asterix i Obelix kontra Cezar]]'' | ||
** [[Jacek Braciak]]: ''[[Pinokio (film 2002)|Pinokio]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Pinokio (film 2019)|Pinokio]]'' | |||
* ''' | * '''Bening, Annette''' | ||
** [[ | ** [[Maria Ciunelis]]: ''[[Kapitan Marvel]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Maria Pakulnis]]: ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* ''' | * '''Bennett, Stephanie''' | ||
** [[ | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: No to jazda]]'' | ||
* ''' | * '''Benny, Jack''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Czyż]]: ''[[Zwariowane melodie]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* ''' | * '''Benson, Jodi''' | ||
** [[ | ** [[Beata Jankowska-Tzimas]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]''; <small>(''[[Mała Syrenka (film)|Mała Syrenka]]'', ''[[Mała Syrenka (serial animowany)|Mała Syrenka]]'', ''[[Mała Syrenka II: Powrót do morza]]'', ''[[Cafe Myszka]]'', ''[[Magiczna gwiazdka Mikiego: Zasypani w Cafe Myszka]]'', ''[[Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel]]'', ''[[Księżniczka: Moja bajkowa przygoda]]'', ''[[Jej Wysokość Zosia: Pałac na wodzie]]'', ''[[Ralph Demolka w internecie]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Dorota Landowska]]: ''[[Zaczarowana]]'' | ||
* ''' | * '''Bentley, Wes''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Bosak]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | ||
* ''' | * '''Benward, Luke''' | ||
** [[ | ** [[Kamil Kula]]: ''[[Cloud 9]]'' | ||
** [[ | ** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Tajmiaki]]'' | ||
** [[ | ** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | ||
** [[ | ** [[Otar Saralidze]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | ||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Dziewczyna kontra potwór]]'' | |||
* ''' | * '''Berkeley, Xander''' | ||
** [[ | ** [[Michał Breitenwald]]: ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Imperium]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Terminator 2: Dzień sądu]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
* ''' | * '''Bernthal, Jon''' | ||
** [[ | ** [[Modest Ruciński]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | ||
* ''' | * '''Berry, Halle''' | ||
** [[ | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ||
* '''Best, Ahmed''' | |||
** [[Dariusz Błażejewski]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Zeke i Luther]]'' | |||
* ''' | * '''Bettany, Paul''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[WandaVision]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Avengers]]'', ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Loki]]'')</small> | ||
* ''' | * '''Bhiman, Anjali''' | ||
** [[ | ** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | ||
** [[ | ** [[Lucyna Malec]]: ''[[Ms. Marvel]]'' | ||
* ''' | * '''Bialik, Mayim''' | ||
** [[ | ** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
* ''' | * '''Bibb, Leslie''' | ||
** [[ | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Heca w zoo]]'' | ||
** [[ | ** [[Adrianna Izydorczyk]]: ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* ''' | * '''Biel, Jessica''' | ||
** [[ | ** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Johnny Bravo]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Biggerstaff, Sean''' | ||
** [[Piotr | ** [[Piotr Borowski]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | ||
* ''' | * '''Bill, Leo''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'', ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
* ''' | * '''Bilson, Rachel''' | ||
** [[ | ** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
* ''' | * '''Binns, Edward''' | ||
** [[ | ** [[Maciej Maciejewski (ur. 1914)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | ||
** | ** [[Marian Rułka]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | ||
** ''[[Wyrok w Norymberdze]]'' | |||
* ''' | * '''Bishé, Kerry''' | ||
** [[ | ** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Madame Web]]'' | ||
* ''' | * '''Bisutti, Danielle''' | ||
** [[ | ** [[Anna Sztejner]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[True Jackson]]'' | ||
** [[Beata Wyrąbkiewicz]]: ''[[To nie ja]]'' | |||
** [[Katarzyna Anzorge]]: ''[[Rycerz z przypadku]]'' | |||
* ''' | * '''Bjerg, Rasmus''' | ||
** [[ | ** [[Janusz Zadura]]: ''[[Kuba i sekretna receptura]]'' | ||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Jestem William]]'' | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Black, Claudia''' | ||
** [[ | ** [[Anna Sztejner]]: ''[[Andor]]'' | ||
* ''' | * '''Black, Jack''' | ||
** [[ | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Legenda telewizji]]'', ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'', ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Epoka lodowcowa]]'', ''[[Rybki z ferajny]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Tomasz Jarosz]]: ''[[Niekończąca się opowieść, część III: Ucieczka z krainy Fantazji|Niekończąca się opowieść III]]'' | ||
** [[ | ** [[Bartłomiej Kasprzykowski]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]''; <small>(''[[Kung Fu Panda]]'' – zwiastun)</small> | ||
** ''[[ | ** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ||
** [[Radosław Popłonikowski]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Gofcia i Mochi]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* ''' | * '''Black, Michael Ian''' | ||
** [[ | ** [[Maciej Nawrocki]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
** ''[[ | |||
* ''' | * '''Blain, Ser'Darius''' | ||
** [[ | ** [[Marcel Sabat]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | ||
* ''' | * '''Blair, Vivien Lyra''' | ||
** | ** [[Lena Krawczyk]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | ||
** [[ | ** [[Noemi Żbikowska]]: ''[[Będziemy bohaterami]]'' | ||
* ''' | * '''Blake, Nick''' | ||
** [[ | ** [[Waldemar Obłoza]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
* ''' | * '''Blanchard, Rowan''' | ||
** [[ | ** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'', ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'', ''[[Przyjaciółki od czasu do czasu]]'', ''[[Moja niewidzialna siostra]]'', ''[[Pułapka czasu]]'' | ||
* ''' | * '''Blanchett, Cate''' | ||
** [[ | ** [[Magdalena Cielecka]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Katarzyna Herman]]: ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' | |||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]''; <small>(''[[Jak wytresować smoka 2]]'')</small> | |||
* '''Blessed, Brian''' | |||
** [[Tadeusz Bartosik]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]''; <small>(''[[Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki]]'')</small> | |||
** [[Marek Frąckowiak]]: ''[[Invizimals]]'', ''[[InviZimals: Następny wymiar]]'', ''[[InviZimals: Zaginione plemiona]]'', ''[[InviZimals: Drużyna]]'' | |||
** [[Janusz Nowicki|Janusz R. Nowicki]]: ''[[Call of Duty: Black Ops 4]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Jerzy Tkaczyk]]: ''[[Ostatnie dni Pompei]]'' | |||
* ''' | * '''Bleu, Corbin''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Drojewski]]: ''[[High School Musical]]'', ''[[Hannah Montana]]'', ''[[High School Musical 2]]'', ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'', ''[[High School Musical: Serial]]'' | ||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Szkolny poradnik przetrwania]]'' | |||
** [[ | ** [[Jacek Wolszczak]]: ''[[Wskakuj!]]'' | ||
* ''' | * '''Bloom, Claire''' | ||
** [[ | ** [[Anna Seniuk]]: ''[[Hamlet]]'' | ||
** ''[[Cymbelin]]'' | |||
** ''[[Henryk VIII]]'' | |||
* ''' | * '''Bloom, Orlando''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | ||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Gran Turismo]]'' | |||
** [[Lesław Żurek]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
** ''[[Heartstopper]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły'')</small> | |||
* ''' | * '''Bloom, Rachel''' | ||
** [[ | ** [[Anna Szpaczyńska]]: ''[[Muppetowa Masakra]]'' | ||
** [[ | ** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Dziennik przyszłej pani prezydent]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
**<!-- [[Agata Paszkowska]]:--> ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
* ''' | * '''Blunt, Emily''' | ||
** [[ | ** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' <small>(dialogi)</small>, ''[[Wyprawa do dżungli]]'' | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Kudelska]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Łowca i Królowa Lodu]]'' | ||
** [[ | ** [[Andżelika Piechowiak]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | ||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'', ''[[Mary Poppins powraca]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' <small>(śpiew)</small> | |||
* ''' | * '''Bobin, Joanna''' | ||
** [[ | ** [[Dominika Kluźniak]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | ||
* ''' | * '''Bohdalová, Jiřina''' | ||
** [[ | ** [[Barbara Drapińska]]: ''[[Rumburak]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Alina Janowska]]: ''[[Zabójstwo inżyniera Czarta]]'' | ||
** [[Danuta Szaflarska]]: ''[[Kobiety nie bij nawet kwiatem]]'', ''[[Towarzysz regent]]'', ''[[Trup w każdej szafie]]'' | |||
** ''[[Biała pani]]'' | |||
** ''[[Księżniczka i niedźwiedź]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
** ''[[Lęk]]'' | |||
** ''[[Nieziemskie historie]]'' | |||
** ''[[Pan Tau]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Proszę ostrzej!]]'' | |||
** ''[[Życie od kuchni]]'' | |||
* ''' | * '''Bolger, Jordan''' | ||
** ''[[ | ** [[Nikodem Rozbicki]]: ''[[Księga Boby Fetta]]'' | ||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Tom i Jerry (film 2021)|Tom i Jerry]]'' | |||
* ''' | * '''Bond, Samantha''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Tatarak]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** ''[[Mansfield Park]]'' | |||
* ''' | * '''Bondarczuk, Siergiej''' | ||
** [[ | ** [[Gustaw Lutkiewicz]]: ''[[Wojna i pokój]]'' | ||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1914)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Taras Szewczenko]]'' | |||
** [[Jerzy Przybylski]]: ''[[Wybór celu]]'' | |||
** [[Bogusław Sochnacki]]: ''[[Wujaszek Wania (film 1971)|Wujaszek Wania]]'' | |||
* '''Bones, Ken''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* ''' | * '''Boneta, Diego''' | ||
** [[ | ** [[Damian Kulec]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ||
** [[ | ** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Zeke i Luther]]'' | ||
* ''' | * '''Bonham-Carter, Helena''' | ||
** [[ | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'')</small> | ||
** [[Katarzyna Figura]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w krainie czarów]]'', ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w krainie czarów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' <small>(dialogi)</small> | |||
** [[Ewa Jakubowicz]]: ''[[Call of Duty: Black Ops 4]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Beata Jankowska-Tzimas]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' <small>(śpiew)</small> | |||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Jeździec znikąd]]'', ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
** [[Agata Kulesza]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' | |||
** [[Dorota Segda]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Katarzyna Strączek]]: ''[[Enola Holmes]]'', ''[[Enola Holmes 2]]'' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
** ''[[Powrót do Howards End]]'' | |||
* ''' | * '''Bonneville, Hugh''' | ||
** [[ | ** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | ||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Paddington]]'', ''[[Paddington 2]]'', ''[[Pan Jangle i świąteczna podróż]]'' | |||
* ''' | * '''Boore Junior, Mark''' | ||
** ''[[ | ** [[Ryszard Doliński]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Flaked]]'' | |||
* ''' | * '''Booth, Douglas''' | ||
** [[ | ** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'', ''[[Twój Vincent]]'' | ||
* ''' | * '''Bordizzo, Natasha Liu''' | ||
** [[ | ** [[Ewa Prus]]: ''[[Ahsoka]]'' | ||
* ''' | * '''Bornheimer, Kyle''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają]]'' | ||
* ''' | * '''Borrachero, Alicia''' | ||
** [[ | ** [[Beata Łuczak-Mastyna]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ||
* ''' | * '''Boseman, Chadwick''' | ||
** [[ | ** [[Kamil Kula]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Loki]]'')</small> | ||
** [[Andrzej | ** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | ||
** ''[[ | |||
** ''[[ | * '''Bostwick, Barry''' | ||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Hannah Montana. Film]]'' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Orzeszek]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'')</small> | |||
** [[Jerzy Kamas]]: ''[[Tylko Manhattan]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Teen Beach Movie]]'', ''[[Doogie Kameāloha, lekarka]]'' | |||
** [[Tomasz Śliwiński]]: ''[[Faceci w bieli]]'' | |||
* '''Bouabid, Yasmine''' | |||
** [[Joanna Żóraw]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* ''' | * '''Bouillon, Jean-Claude''' | ||
** [[ | ** [[Tadeusz Wieczorek]]: ''[[Brygady Tygrysa]]'' | ||
** ''[[Hemingway]]'' | |||
** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | ** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | ||
* ''' | * '''Bourvil''' | ||
** [[ | ** [[Jerzy Bielenia]]: ''[[Całe złoto świata]]'' | ||
** [[Gustaw Lutkiewicz]]: ''[[Całe złoto świata]]'', ''[[Zbrodnia doskonała]]'' | |||
** ''[[Mózg (film 1969)|Mózg]]'' | |||
* ''' | * '''Boutella, Sofia''' | ||
** [[ | ** [[Lidia Pronobis]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'', ''[[Rebel Moon – część 2: Zadająca rany]]'' | ||
* ''' | * '''Bowen, Julie''' | ||
** [[ | ** [[Klementyna Umer]]: ''[[Składanka]]''; <small>(''[[Zanim żyli długo i zaplątani]]'', ''[[Zaplątane przygody Roszpunki]]'')</small> | ||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[True Jackson]]''; <small>(''[[I żyli długo i zaplątani]]'')</small> | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* ''' | * '''Boxleitner, Bruce''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Pawlak]]: ''Tron: Dziedzictwo'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* ''' | * '''Boyce, Cameron''' | ||
** [[ | ** [[Maciej Falana]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: No to jazda]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Następcy 3]]'' | ||
** [[Beata Jankowska-Tzimas]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Michał Mostowiec]]: ''[[Mega Spider-Man|Mega Spider-Man: Wojownicy sieci]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Liv i Maddie]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Poradnik zakręconego gracza]]'' | |||
** [[Jan Rotowski]]: ''[[Jessie]]'', ''[[Rysuj i graj]]'', ''[[Austin i Ally]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** ''[[Jessie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Boyega, John''' | ||
** [[ | ** [[Sebastian Fabijański]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | ||
** [[ | ** [[Marcel Sabat]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | ||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Bradley, Bobby''' | ||
** [[ | ** [[Dawid Dziarkowski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Bradley, David''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Czyż]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | ||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* ''' | * '''Braff, Zach''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Braciak]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Stippa]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Braga, Alice''' | ||
** [[ | ** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Nowi Mutanci]]''<!--; <small>(''[[Co w duszy gra]]'')</small>--> | ||
* ''' | * '''Bragason, Bo''' | ||
** [[Julia | ** [[Julia Latosińska]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | ||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Historie z dreszczykiem]]'' | |||
* '''Branagh, Kenneth''' | |||
* ''' | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Oto przetrwaliśmy]]'' | ||
** [[ | ** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | ||
** ''[[Przyjaciele Petera]]'' | |||
* ''' | * '''Brand, Russell''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Drojewski]]: ''[[Big Time Rush]]'' | ||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Czworo dzieci i Coś]]'' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | |||
** ''[[Hop]]'' | |||
* ''' | * '''Brandauer, Klaus Maria''' | ||
** [[ | ** [[Tadeusz Borowski]]: ''[[Quo vadis (serial)|Quo vadis]]'' | ||
** | ** ''[[Wydział Rosja]]'' | ||
* ''' | * '''Brando, Marlon''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Herbaciarnia „Pod Księżycem”]]'' | ||
* ''' | * '''Brandon, Michael''' | ||
** [[ | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | ||
* ''' | * '''Brar, Karan''' | ||
** [[ | ** [[Mateusz Ceran]]: ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | ||
** [[Franciszek Dziduch]]: ''[[Jessie]]'', ''[[Para królów]]'', ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Szczury laboratoryjne]]'', ''[[Moja niewidzialna siostra]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Mega Spider-Man|Mega Spider-Man: Wojownicy sieci]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Gwiazdka]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | |||
** ''[[Jessie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Bravo, Ciara''' | ||
** [[ | ** [[Julia Chatys]]: ''[[Big Time Rush]]'', ''[[Big Time Rush w akcji]]'' | ||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Nawiedzeni]]'' | |||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Szwindel]]'', ''[[Pechowcy]]'' | |||
** ''[[Super Ninja]]'' | |||
* ''' | * '''Bremmer, Richard''' | ||
** [[ | ** [[Marian Opania]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | ||
* ''' | * '''Bremner, Ewan''' | ||
** [[ | ** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Wonder Woman]]'' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | ||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* ''' | * '''Breslin, Abigail''' | ||
** [[Agnieszka | ** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Wyspa Nim]]''; <small>(''[[Rango]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Głowacka]]: ''[[Gra Endera]]'' | ||
** [[Jaśmina Niewęgłowska]]: ''[[Orzeszek]]'' | |||
** ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | |||
* ''' | * '''Breslin, Spencer''' | ||
** [[ | ** [[Mateusz Ceran]]: ''[[Świąteczna zadyma w Los Angeles]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Krzysztof Królak]]: ''[[Kot]]'' | ||
** [[Kamil Kubik]]: ''[[Na psa urok]]'' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Tego już za wiele]]'' | |||
** [[Mariusz Oborski]]: ''[[Śnięty Mikołaj 2]]''<!-- | |||
** ''[[Śnięty Mikołaj]]''--> | |||
** ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | |||
* ''' | * '''Bridges, Jeff''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Chudy]]: ''Tron: Dziedzictwo'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Iron Man'')</small> | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Brie, Alison''' | ||
** [[ | ** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Hannah Montana]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* ''' | * '''Briem, Anita''' | ||
** [[ | ** [[Magdalena Schejbal]]: ''[[Podróż do wnętrza Ziemi]]'' | ||
* ''' | * '''Briney, Christopher''' | ||
** | ** ''[[Mean Girls]]'' | ||
* ''' | * '''Bristow, Patrick''' | ||
** [[ | ** [[Maciej Marczewski]]: ''[[Mega przygody Bucketa i Skinnera]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[ | ** [[Cezary Nowak]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | ||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Crash i Bernstein]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** ''[[Zoey 101]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Britt-Gibson, Darrell''' | |||
** [[Fabian Kocięcki]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
* ''' | * '''Bro, Nicolas''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Antboy]]'' | ||
* ''' | * '''Broadbent, Jim''' | ||
** [[ | ** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (gra)|Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[ | ** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Chłopiec zwany Gwiazdką]]'' | ||
** [[Andrzej Grabowski]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Tarzan: Legenda]]'' | |||
** [[Władysław Kowalski]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | |||
** [[Janusz Nowicki]]: ''[[Doktor Dolittle]]'' | |||
** [[Henryk Talar]]: ''[[W 80 dni dookoła świata]]'' | |||
** [[Zdzisław Wardejn]]: ''[[Paddington]]'', ''[[Paddington 2]]'' | |||
* ''' | * '''Broadus Jr., Calvin Cordozar (Snoop Dogg)''' | ||
** [[ | ** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'', ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Big Time Rush]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* ''' | * '''Broderick, Matthew''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Inspektor Gadżet (film 1999)|Inspektor Gadżet]]'', ''[[Żony ze Stepford]]'' | ||
* ''' | * '''Brodie-Sandster, Thomas''' | ||
** [[ | ** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Niania]]'' | ||
** [[Miłosz Konieczny]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | |||
** ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | |||
* ''' | * '''Brolin, Josh''' | ||
** [[ | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ||
** [[ | ** [[Jan Frycz]]: ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | |||
** [[Mariusz Oborski]]: ''[[Goonies]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
* ''' | * '''Bronson, Charles''' | ||
** [[ | ** [[Roman Wilhelmi]]: ''[[Ktoś za drzwiami]]'' | ||
* ''' | * '''Brooke, Andrew''' | ||
** [[ | ** [[Michał Konarski]]: ''[[Syn Boży]]'' | ||
** [[ | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | ||
* ''' | * '''Brookes, Albey''' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Urbański]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Brooks, Golden''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Galica]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | ||
* ''' | * '''Brooks, Mel''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | ||
** ''[[Klan urwisów]]'' | |||
* ''' | * '''Brooks, Skylan''' | ||
** [[ | ** [[Maciej Falana]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | ||
** ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* ''' | * '''Brophy, Jed''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Bajor]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
* ''' | * '''Brosnan, Pierce''' | ||
** [[ | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | ||
** [[ | ** [[Robert Czebotar]]: ''[[Wieczór z Muppetami]]'' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Grabarczyk]]: ''[[Black Adam]]'' | ||
** [[Arkadiusz Jakubik]]: [http://www.youtube.com/watch?v=UOoTfRTqlRQ reklama herbaty Lipton Yellow Label] | |||
** [[Krzysztof Nowik]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
** [[Bartosz Opania]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | |||
* ''' | * '''Brown, Adam''' | ||
** [[ | ** [[Rafał Fudalej]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
* ''' | * '''Brown, Bryan''' | ||
** [[Andrzej | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Moje wakacje z Rudym]]'' | ||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Moje wakacje z Rudym]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | |||
* ''' | * '''Brown, Clancy''' | ||
** [[ | ** [[Jerzy Dominik]]: ''[[Flubber]]'' | ||
** < | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[ThunderCats]]'', ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'')</small> | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Warcraft: Początek]]''; <small>(''[[Scooby Doo i Brygada Detektywów]]'', ''[[Przygody Kota w Butach]]'', ''[[Łowcy trolli]]'')</small> | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Detroit: Become Human]]'' <small>(gra)</small>, ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''; <small>(''[[Incredible Hulk]]'', ''[[Wakacje: żegnaj szkoło]]'', ''[[Samuraj Jack]]'', ''[[Batman (serial animowany 2004)|Batman]]'', ''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[SpongeBob: Na suchym lądzie]]'', ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'')</small> | |||
** ''[[Ahsoka]]'' | |||
* ''' | * '''Brown, Issac Ryan''' | ||
** [[ | ** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | ||
** [[Jan Szydłowski]]: ''[[Kim Kolwiek: Film]]'', ''[[Raven na chacie]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'' <small>(gościnnie)</small>; <small>(''[[Bingo i Rolly w akcji]]'')</small> | |||
** ''[[Sam i Cat]]'' | |||
* ''' | * '''Brown, Karamo''' | ||
** [[ | ** [[Karol Dziuba]]: ''[[Poczytajmy i porozmawiajmy]]'' | ||
** [[Jan Wojtyński]]: ''[[Big Mouth]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Brown, Millie Bobby''' | ||
** [[ | ** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Enola Holmes]]'', ''[[Enola Holmes 2]]'' | ||
** [[ | ** [[Helena Englert]]: ''[[Dama]]'' | ||
** [[Weronika Humaj]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
** [[Małgorzata Kozłowska]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Brown, Sterling K.''' | ||
** [[ | ** [[Janusz German]]: ''[[Predator]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Łukasz Nowicki]]: ''[[Predator]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Czarna Pantera]]'' | |||
** ''[[Predator]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Brown, Yvette Nicole''' | ||
** [[ | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Mów mi Dave]]''; <small>(''[[BoJack Horseman]]'', ''[[Pełzaki (serial animowany 2020)|Pełzaki]]'')</small> | ||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | |||
** [[Katarzyna Skarżanka]]: ''[[Rozczarowana]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]''; <small>(''[[Pound Puppies: Psia paczka]]'')</small> | |||
** [[Olga Szomańska]]: ''[[Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion]]'' | |||
** [[Anna Sztejner]]: ''[[Drake i Josh]]'', ''[[Wesołych świąt - Drake i Josh]]'' | |||
** [[Martyna Szymańska]]: ''[[Avengers: Koniec gry]]''; <small>(''[[BoJack Horseman]]'')</small> | |||
** [[Brygida Turowska]]: ''[[True Jackson]]'' | |||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Zakochany kundel (film 2019)|Zakochany kundel]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Taniec rządzi]]''; <small>(''[[Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii"]]'', ''[[Czarna Pantera: Wakanda ma kłopoty]]'')</small> | |||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Percy Jackson: Morze potworów]]'' | |||
** ''[[Hotel dla psów]]'' | |||
** ''[[Rozczarowana]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Browne, Alyla''' | ||
** [[ | ** [[Zuzanna Wąsiewicz]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | ||
* ''' | * '''Browning, Emily''' | ||
** [[ | ** [[Anna Klamczyńska]]: ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'' | ||
* ''' | * '''Brühl, Daniel''' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Azyl]]'' | ||
** [[ | ** [[Paweł Domagała]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'' | ||
* ''' | * '''Bruno, Jazhir''' | ||
** [[ | ** [[Antoni Domin]]: ''[[Kronika świąteczna 2]]'' | ||
** [[Franciszek Kalinowski]]: ''[[Bardzo harmidomska gwiazdka]]'' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Wiedźmy (film 2020)|Wiedźmy]]'' | |||
* ''' | * '''Brydon, Rob''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | ||
** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Łowca i Królowa Lodu]]'' | |||
** ''[[Babcia rabuś]]'' | |||
* ''' | * '''Bryk, Greg''' | ||
** [[ | ** [[Robert Czebotar]]: ''Far Cry 5'' <small>(gra; zwiastun)</small>, ''Far Cry New Dawn'' <small>(gra; zwiastun)</small> | ||
* '''Buchanan, Tanner''' | |||
* ''' | ** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[Cały on]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Miłosz Konkel]]: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' | ||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | |||
* ''' | * '''Buck, Detlev''' | ||
** [[ | ** [[Mariusz Kiljan]]: ''[[Najlepszy kontakt]]'' | ||
** [[Roch Siemianowski]]: ''[[Rocca zmienia świat]]'' | |||
** ''[[Wicher. Przyjazd Ari]]'' | |||
* ''' | * '''Buckley, Jessie''' | ||
** [[ | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Doktor Dolittle]]'' | ||
* ''' | * '''Bullock, Sandra''' | ||
** [[ | ** [[Beata Ścibakówna]]: ''[[Miłość i wojna]]'' | ||
* ''' | * '''Bumpass, Rodger''' | ||
** [[ | ** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''; <small>(''[[SpongeBob na suchym lądzie]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]'', ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'', ''[[Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba]]'', ''[[Patryk Rozgwiazda Show]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'')</small> | ||
* ''' | * '''Buress, Hannibal''' | ||
** [[ | ** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | ||
* ''' | * '''Burke, David''' | ||
** [[ | ** ''[[Henryk IV]]'' | ||
** | ** ''[[Henryk VI]]'' | ||
** ''[[Opowieść zimowa]]'' | |||
** ''[[Ryszard III]]'' | |||
* ''' | * '''Burke, Kathy''' | ||
** [[ | ** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ||
** ''[[ | ** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | ||
* ''' | * '''Burke, Michael''' | ||
** [[ | ** [[Dominik Łoś]]: ''[[Transformers. Przebudzenie bestii]]'' | ||
* ''' | * '''Burke, Tom''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | ||
* ''' | * '''Burns, Taegen''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Wincza]]: ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]'' | ||
** [[Antonina Żbikowska]]: ''[[Podbój kosmosu]]'' | |||
* ''' | * '''Burnett, Carol''' | ||
** [[ | ** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Prawie jak gwiazda rocka]]'' | ||
* | * '''Burr, Bill''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ||
** ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | |||
* ''' | * '''Burrell, Ty''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Bąk]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Piotr Polk]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Burris, Miles''' | ||
** [[ | ** [[Paweł Peterman]]: ''[[Linia obrony]]'' | ||
* ''' | * '''Burton, Richard''' | ||
** [[ | ** [[Tadeusz Bartosik]]: ''[[Noc iguany]]'' | ||
** [[ | ** [[Mieczysław Voit]]: ''[[Kto się boi Virginii Woolf?]]'' | ||
* '''Buscemi, Steve''' | |||
* ''' | ** [[Jacek Braciak]]: ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[ | ** ''[[Szaleję za tobą]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** ''[[Witaj, Jack! Życzliwość jest w nas]]'' | |||
* ''' | * '''Busey, Jake''' | ||
** [[ | ** [[Paweł Iwanicki]]: ''[[Predator]]'' | ||
* ''' | * '''Butler, Austin''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Beler]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | ||
** [[ | ** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Boska przygoda Sharpay]]'' | ||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Krzysztof Królak]]: ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie Jimmy’ego?]]'' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Jonas]]'' | |||
** [[Jakub Truszczyński]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Ireneusz Załóg]]: ''[[Zeke i Luther]]'' | |||
* ''' | * '''Butler, Gerard''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Król]]: ''[[Bogowie Egiptu]]''; <small>(''[[Legenda o Smoku Gnatochrupie]]'', ''[[Prezent nocnej furii]]'')</small> | ||
** [[Robert Więckiewicz]]: ''[[Wyspa Nim]]'' | |||
* ''' | * '''Butler, Graham''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Mechowicki]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Butler, Ross''' | ||
** [[ | ** [[Konrad Darocha]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | ||
** [[ | ** [[Maciej Kosmala]]: ''[[Teen Beach 2]]'' | ||
** [[ | ** [[Kamil Pruban]]: ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]''<!-- | ||
** ''[[Shazam!]]''--> | |||
* '''Butterfield, Asa''' | |||
** [[Franciszek Boberek]]: ''[[Gra Endera]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | |||
** [[Jan Rotowski]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Krzysztof Wójcik]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'' | |||
* ''' | * '''Byer, Nicole''' | ||
** [[ | ** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Muppetowa Masakra]]''; <small>(''[[Snoopy w kosmosie]]'')</small> | ||
* ''' | * '''Byers, Grace''' | ||
** [[ | ** [[Kim Grygierzec]]: ''[[Poczytajmy i porozmawiajmy]]'' | ||
* ''' | * '''Byrne, P.J.''' | ||
** [[Michał | ** [[Klaudiusz Kaufmann]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | ||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Sebastian Perdek]]: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' | |||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Byrne, Rose''' | ||
** [[ | ** [[Marta Dobecka]]: ''[[Annie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Piotruś Królik (film 2018)|Piotruś Królik]]'', ''[[Rodzina od zaraz]]'', ''[[Piotruś Królik 2: Na gigancie]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Maria Gładkowska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'' | |||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Annie]]'', ''[[Piotruś Królik (film 2018)|Piotruś Królik]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Klementyna Umer]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | |||
* ''' | == C == | ||
** [[ | * '''Cabello, Camila''' | ||
** [[Olga Kalicka]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Barbie: Life in the Dreamhouse]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Cabrera, Santiago''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Andrzejewski]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | ||
** [[ | ** [[Albert Osik]]: ''[[Wróżka potrzebna od zaraz]]'' | ||
* ''' | * '''Cage, Nicolas''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Strażnik pierwszej damy]]'' | ||
* ''' | * '''Caine, Michael''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Detektyw]]''; <small>(''[[Auta 2]]'', ''[[Gnomeo i Julia]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Tomasz Grochoczyński]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | ||
** [[Zdzisław Wardejn]]: ''[[Podróż na tajemniczą wyspę]]'' | |||
* ''' | * '''Caldwell, Andrew''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'', ''[[Przygody Niebezpiecznego Henryka]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Sebastian Dudała]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Cloud 9]]'', ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
* ''' | * '''Calle, Sasha''' | ||
** [[ | ** [[Helena Englert]]: ''[[Flash]]'' | ||
* ''' | * '''Callen, John''' | ||
** [[ | ** [[Marek Frąckowiak]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
* ''' | * '''Callison, Zach''' | ||
** [[ | ** [[Jan Piotrowski]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Ja w kapeli]]'' | ||
** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Dodaj magii]]'', ''[[Dodaj magii: Miasto tajemnic]]'' | |||
** ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
* ''' | * '''Callow, Simon''' | ||
** [[ | ** [[Włodzimierz Matuszak]]: ''[[Hawkeye]]'' | ||
** [[Ryszard Nawrocki]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** ''[[Inspektor Morse]]'' | |||
* ''' | * '''Camacho, Mark''' | ||
** [[ | ** [[Stefan Knothe]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ||
* ''' | * '''Cameron, Dove''' | ||
** [[ | ** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Austin i Ally]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[ | ** [[Paulina Moś]]: ''[[Soy Luna]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[Agata Paszkowska]]: ''[[Liv i Maddie]]'', ''[[Cloud 9]]'', ''[[Rysuj i graj]]'', ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: No to jazda]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Na morza dnie: Krótka historia „Następców”]]'', ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Camp, Darby''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Mogielnicka]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* ''' | * '''Campbell, Bruce''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | ||
* ''' | * '''Campbell, Naomi''' | ||
** | ** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | ||
* ''' | * '''Campbell, Neve''' | ||
** [[ | ** [[Agata Kulesza]]: ''[[Chmury]]'' | ||
* ''' | * '''Canals-Barrera, Maria''' | ||
** ''[[ | ** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Camp Rock]]'', ''[[Camp Rock 2: Wielki finał]]'' | ||
** [ | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]'', ''[[Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex]]''; <small>(''[[Liga Sprawiedliwych bez granic]]'', ''[[Mega Spider-Man|Mega Spider-Man kontra Podstępna Szóstka]])</small> | ||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Drużyna rycerzy]]'' | |||
* ''' | * '''Cannavale, Bobby''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Annie]]'' | ||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Annie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Thunder Force]]'' | |||
** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
* ''' | * '''Capaldi, Francesca''' | ||
** [[ | ** [[Matylda Kaczmarska]]: ''[[Nadzdolni]]'' | ||
** [[ | ** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Pies, który uratował lato]]''; <small>(''[[Fistaszki – wersja kinowa]]'')</small> | ||
** [[Julia Siechowicz]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'', ''[[Jessie]]'' | |||
* ''' | * '''Capaldi, Peter''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Paddington]]'', ''[[Paddington 2]]'' | ||
** ''[[Paddington]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Caple, George''' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* ''' | * '''Carano, Gina''' | ||
** [[ | ** [[Martyna Szymańska]]: ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
* ''' | * '''Cardellini, Linda''' | ||
** [[ | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra)|Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[ | ** [[Anna Cieślak]]: ''[[Teraz Muppety!]]'' | ||
** [[ | ** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | ||
** [[ | ** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Hawkeye]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | ||
** [[Maria Peszek]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Carden, D'Arcy''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
* ''' | * '''Cardinal, Tantoo''' | ||
** [[ | ** [[Magdalena Kuta]]: ''[[Echo]]'' | ||
* ''' | * '''Cardinale, Claudia''' | ||
** [[ | ** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Jego dziewczyna]]'' | ||
** [[Barbara Wrzesińska]]: ''[[Następcy tronów]]'' | |||
** [[Aleksandra Zawieruszanka]]: ''[[Czerwony namiot]]'' | |||
* ''' | * '''Carel, Roger''' | ||
** [[ | ** [[Zdzisław Tobiasz]]: ''[[Złota wdówka]]'' | ||
** | ** ''[[Arsène Lupin]]'' | ||
** ''[[Jakub Offenbach]]'' | |||
** ''[[ | |||
* ''' | * '''Carl, Lachele''' | ||
** [[ | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]] ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>, ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
** [[Beata Kawka]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Zuzanna Lipiec]]: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Wyszczekani]]'' | |||
** ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza]]'' | |||
* '''Carlson Romano, Christy''' | |||
* ''' | ** [[Anna Sztejner]]: ''[[Kadet Kelly]]'' | ||
** [[Anna | ** [[Katarzyna Tatarak]]: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]'' | ||
** [[Klementyna Umer]]: ''[[Kim Kolwiek: Film]]'' | |||
* ''' | * '''Carmichael, Jerrod''' | ||
** [[ | ** [[Fabian Kocięcki]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | ||
* ''' | * '''Carpenter, Sabrina''' | ||
** [[ | ** [[Karolina Bacia]]: ''[[Wysoka dziewczyna]]'', ''[[Wysoka dziewczyna 2]]'' | ||
** [[ | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Austin i Ally]]'' | ||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Soy Luna]]'' | |||
** [[Paulina Komenda]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'', ''[[Nianie w akcji]]'' | |||
** [[Katarzyna Mazur]]: ''[[Chmury]]'' | |||
** ''[[Wkręceni-nakręceni]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* ''' | * '''Carr, Liz''' | ||
** [[ | ** [[Małgorzata Hajewska-Krzysztofik]]: ''[[Loki]]'' | ||
** [[ | ** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | ||
* ''' | * '''Carr, Seth''' | ||
** [[ | ** [[Igor Borecki]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Drużyna rycerzy]]'' | ||
** [[Antoni Chrościcki]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Turniej główny]]'' | |||
** [[Borys Wiciński]]: ''[[Życie w cuglach]]'' | |||
* ''' | * '''Carrero, Aimee''' | ||
** [[ | ** [[Julia Hertmanowska]]: ''[[Level Up (film)|Level Up]]'', ''[[Level Up (serial telewizyjny)|Level Up]]'' | ||
** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'' | |||
* ''' | * '''Carrey, Jim''' | ||
** [[ | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Pan Popper i jego pingwiny]]'' | ||
** [[Jacek Bończyk]]: ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'' <small>(śpiew)</small> | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'', ''[[SONIC 2. Szybki jak błyskawica]]'' | |||
** [[Mariusz Czajka]]: ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'' | |||
** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | |||
** [[Jarosław Gajewski]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Maska (film 1994)|Maska]]'' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'' <small>(dialogi)</small> | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Carson, Sofia''' | ||
** [[ | ** [[Karolina Bacia]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: No to jazda]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Nianie w akcji]]'', ''[[Tini: Nowe życie Violetty]]'', ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''[[Poczujcie rytm]]'' | ||
** ''[[Austin i Ally]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** <!--[[Julia Łukowiak]]: -->''[[Soy Luna]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* ''' | * '''Carter, Jim''' | ||
** [[ | ** [[Leon Charewicz]]: ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Jacek Czyż]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** <!--[[Krzysztof Kołbasiuk]]: -->''[[Wampirek]]'' | |||
* ''' | * '''Caruso, Sophie Anne''' | ||
** [[ | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | ||
* ''' | * '''Casal, Rafael''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Czy boisz się ciemności? (serial 2019)|Czy boisz się ciemności?]]'' | ||
** [[Piotr Nerlewski]]: ''[[Loki]]'' | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Casey, Daniel''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza]]'' | ||
* '''Cassel, Jean-Pierre''' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Tajemnica trzynastego wagonu]]'' | |||
** [[Henryk Boukołowski]]: ''[[Kandyd, czyli optymizm XX wieku]]'' | |||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Baxter!]]'' | |||
** [[Janusz Kubicki]]: ''[[Arsene Lupin contra Arsene Lupin]]'', ''[[Zabawa w masakrę]]'' | |||
** [[Jerzy Molga]]: ''[[Zerwanie]]'' | |||
** [[Bogusław Sochnacki]]: ''[[Wojenka, wojenka]]'' | |||
** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
* ''' | * '''Casseus, Gabriel''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Załoga G]]'' | ||
* ''' | * '''Cassidy, Raffey''' | ||
** [[ | ** [[Julia Siechowicz]]: ''[[Kraina jutra]]'' | ||
* ''' | * '''Castellaneta, Dan''' | ||
** [[ | ** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Kosmiczny mecz]]'' | |||
* ''' | * '''Cathcart, Anna''' | ||
** [[ | ** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Odjazdowa Layne]]'' | ||
** [[Zofia Modej]]: ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Na morza dnie: Krótka historia „Następców”]]'', ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Dino Dana]]'' | |||
* ''' | * '''Cathey, Reg E.''' | ||
** [[ | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Maska]]'' | ||
* ''' | * '''Catrall, Kim''' | ||
** [[ | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]'' | ||
** [[ | ** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]]: ''[[Księżniczka na lodzie]]'' | ||
* ''' | * '''Cavill, Henry''' | ||
** [[ | ** [[Kamil Kula]]: ''[[Enola Holmes]]'', ''[[Enola Holmes 2]]'' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'', ''[[Black Adam]]'' | ||
** [[Michał Żebrowski]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
* ''' | * '''Cena, John''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Flintstonowie: Wielkie Łubu-dubu]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[ | ** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Bumblebee]]''; <small>(''[[Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Hannah Montana]]'' | ||
** [[Filip Grycmacher]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]''; <small>(''[[Doktor Dolittle]]'')</small> | |||
** [[Adam Krylik]]: ''[[Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[True Jackson]]'' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Piotr Zelt]]: ''[[Noc żywego Freda]]'', ''[[Fred: Obóz obciachu]]'' | |||
* ''' | * '''Centineo, Noah''' | ||
** [[ | ** [[Franciszek Boberek]]: ''[[Jessie]]'' | ||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[ | ** [[Piotr Deszkiewicz]]: ''[[Marvin Marvin]]'' | ||
** [[ | ** [[Kamil Kula]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | ||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Black Adam]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Lepszy model]]'' | |||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Austin i Ally]]'' | |||
* ''' | * '''Cera, Michael''' | ||
** [[ | ** [[Sebastian Perdek]]: ''[[Barbie]]'' | ||
* ''' | * '''Chabat, Alain''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ||
** [[ | ** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | ||
** [[ | ** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[RRRrrrr!!!]]'' | ||
** [[Wojciech Malajkat]]: ''[[Mikołaj i spółka]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'', ''[[Na tropie Marsupilami]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Mikołaj i spółka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Chaffin, Jessica''' | ||
** [[ | ** [[Marta Dobecka]]: ''[[Zoey 101]]'' | ||
** [[ | ** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Zoey 101]]'' | ||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Sam i Cat]]'' | |||
* ''' | * '''Chalamet, Timothee''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Franc]]: ''[[Wonka]]'', ''[[Diuna: Część druga]]'' | ||
** <!--[[Wojciech Melzer]]: -->''[[Diuna: Część druga]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small> | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Chan, Gemma''' | ||
** [[ | ** [[Martyna Kowalik]]: ''[[Eternals]]'' | ||
** [[ | ** [[Marzena Rogalska]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Natalia Rybicka]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Patrycja Soliman]]: ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | |||
* ''' | * '''Chan, Jackie''' | ||
** [[ | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'', ''[[Nasza niania jest agentem]]'', ''[[Karate Kid]]'', <small>(''[[Kung Fu Panda]]'', ''[[Kung Fu Panda: Święta, święta i Po]]'', ''[[Kung Fu Panda 2]]'', ''[[Kung Fu Panda 3]]'')</small> | ||
** ''[[ | ** [[Stefan Knothe]]: ''[[LEGO Ninjago: Film]]'' | ||
* ''' | * '''Chancellor, Anna''' | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Castellanos-Pawlak]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | ||
** ''[[ | ** ''[[Inspektor Morse]]'' | ||
** ''[[Księżniczka Caraboo]]'' | |||
* ''' | * '''Chandler, Kyle''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[ | ** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | ||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Kraina Snów]]'' | |||
* ''' | * '''Chao, Rosalind''' | ||
** [[ | ** [[Dorota Landowska]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Ewa Wencel]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | |||
** ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small><!-- | |||
** ''[[Magiczne wakacje]]''--> | |||
* ''' | * '''Chaplin, Ben''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]'', ''[[List do króla]]'' | |||
* ''' | * '''Chaplin, Geraldine''' | ||
** [[ | ** [[Elżbieta Kijowska]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | ||
** [[ | ** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' | ||
* ''' | * '''Chapman, Yvonne''' | ||
** [[ | ** [[Marta Dylewska]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | ||
* ''' | * '''Chapparro, Omar''' | ||
** [[ | ** [[Sergio Pinilla]]: ''[[Wyszczekani]]'' | ||
** [[ | ** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ||
* ''' | * '''Charles, Jack''' | ||
** [[ | ** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ||
* ''' | * '''Charles, RuPaul''' | ||
** [[ | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Mały Chef Show]]'' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'', ''[[Teraz Muppety!]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
* ''' | * '''Chastain, Jessica''' | ||
** [[ | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[ | ** [[Ewa Prus]]: ''[[Łowca i Królowa Lodu]]'', ''[[Azyl]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | ||
** <!--[[Marta Dobecka]]: -->''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Chavez, Juliocesar''' | ||
** [[ | ** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]''<!-- | ||
** ''[[iCarly]]'' | |||
** ''[[Nawiedzeni]]''--> | |||
* ''' | * '''Chavis, Lonnie''' | ||
** [[ | ** [[Iwona Milerska]]: ''[[Kevin Hart's Guide to Black History]]'' | ||
** [[Kosma Press]]: ''[[Water Man]]'' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Magiczne wakacje]]''<!-- | |||
** ''[[Bella i Buldogi]]'' | |||
** ''[[Grzmotomocni]]''--> | |||
* ''' | * '''Chau, François''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | ||
* ''' | * '''Chau, Hong''' | ||
** [[ | ** ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | ||
* '''Chaundry, Saara''' | |||
* ''' | ** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Max i Shred]]'' | ||
** [[ | ** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | ||
** ''[[Dino Dana]]'' | |||
* ''' | * '''Cheadle, Don''' | ||
** [[ | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Iron Man 3]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[ | ** [[Tomasz Sapryk]]: ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Tajna inwazja]]'' | ||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Hotel dla psów]]'' | |||
* ''' | * '''Chenoweth, Kristin''' | ||
** [[ | ** [[Barbara Melzer]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Następcy]]'' | |||
** ''[[Frasier]]'' | |||
* ''' | * '''Chernus, Michael''' | ||
** [[ | ** [[Rafał Zawierucha]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | ||
* ''' | * '''Cherry, Zach''' | ||
** [[ | ** [[Jakub Gąsowski]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | ||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
* ''' | * '''Chieng, Ronny''' | ||
** [[ | ** [[Jędrzej Hycnar]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Urodzony w Ameryce]]'' | ||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Doogie Kameāloha, lekarka]]'' | |||
* ''' | * '''Chin, Tsai''' | ||
** [[ | ** [[Krystyna Wiśniewska]]: ''[[Wendy Wu: Nastoletnia Wojowniczka]]'' | ||
* ''' | * '''Cho, Arden''' | ||
** [[ | ** [[Marta Dobecka]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | ||
* ''' | * '''Cho, Jamie''' | ||
** [[ | ** [[Bartłomiej Magdziarz]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Cho, Margaret''' | ||
** [[ | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[A miało być tak pięknie]]'' | ||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Doogie Kameāloha, lekarka]]'' | |||
** [[Brygida Turowska]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Agnieszka Wosińska]]: ''[[Misja: Bal]]'' | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* ''' | * '''Choi, Kenneth''' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | ||
** [[ | ** [[Jacek Król]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | ||
* ''' | * '''Choi, Roy''' | ||
** [[ | ** [[Jan Paszkowski]]: ''[[Teraz Muppety!]]'' | ||
** [[ | ** [[Szymon Roszak]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
* ''' | * '''Chopra Jonas, Priyanka''' | ||
** [[ | ** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Będziemy bohaterami]]'' | ||
* ''' | * '''Chow, Kelsey''' | ||
** [[ | ** [[Marta Chodorowska]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[Aleksandra Domańska]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'' | |||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Para królów]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Brat zastępowy]]'' | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Disney's Friends for Change Games|Disney’s Friends for Change Games]]'' | |||
* ''' | * '''Christensen, Hayden''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'', ''[[Ahsoka]]''; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany 2008)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'')</small> | ||
* ''' | * '''Christiansen, Anders Baasmo''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Król]]: ''[[Gdzie jest Gwiazdka?]]'' | ||
** [[ | ** [[Konrad Makowski]]: ''[[Jak ocalić smoka]]'' | ||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Mikołaj w każdym z nas]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Kapitan Szablozęby i skarb piratów]]'' | |||
** [[Mirosław Wieprzewski]]: ''[[Mikołaj w każdym z nas 2]]'' | |||
** ''[[Dancing Queen]]'' | |||
* ''' | * '''Christie, Gwendoline''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]''; | ||
** [[ | ** [[Maria Seweryn]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | ||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]'' | |||
* ''' | * '''Chudík, Ladislav''' | ||
** [[ | ** [[Bogumił Antczak]]: ''[[Narzeczona księcia z Krainy Soli]]'' | ||
** [[Stanisław Brudny]]: ''[[Czerwony Kapitan]]'' | |||
* '' | ** [[Leopold Matuszczak]]: ''[[Wszyscy moi bliscy]]'' | ||
** [[ | ** ''[[Ludwik Pasteur]]'' | ||
** ''[[Tułaczka Jana Amosa]]'' | |||
* ''' | * '''Church, Thomas Haden''' | ||
** [[ | ** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[George prosto z drzewa (film)|George prosto z drzewa]]'' | |||
* ''' | * '''Cicchino, Cree''' | ||
** [[ | ** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'', ''[[Mikołaj ratuje walentynki]]'', ''[[Niebezpieczny Henryk]]'', ''[[Nocna przygoda]]'' | ||
* ''' | * '''Cipes, Greg''' | ||
** [[ | ** [[Sebastian Machalski]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani]]'', ''[[Ben 10 (serial animowany 2016)|Ben 10]]'')</small> | ||
** <!--[[Bartosz Mikulak]]: -->''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Claflin, Sam''' | ||
** [[ | ** [[Paweł Paprocki]]: ''[[Enola Holmes]]'' | ||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Łowca i Królowa Lodu]]'' | |||
* ''' | * '''Clark, Emilia''' | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Kościelniak]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' | ||
** [[ | ** [[Maria Tyszkiewicz]]: ''[[Tajna inwazja]]'' | ||
** [[ | ** ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** ''[[Tajna inwazja]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** ''[[Tajna inwazja]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* ''' | * '''Clarkson, Patricia''' | ||
** [[ | ** [[Maria Pakulnis|Maria Pakulnis-Zaleska]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ||
* ''' | * '''Cleese, John''' | ||
** [[ | ** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[O czym szumią wierzby (film)|O czym szumią wierzby]]'' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | |||
** [[Janusz Nowicki]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | |||
** [[Wojciech Pokora]]: ''[[Hotel Zacisze]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | |||
** ''[[Poskromienie złośnicy (spektakl)|Poskromienie złośnicy]]'' | |||
* ''' | * '''Clement, Jemaine''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Harold i magiczna kredka]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[ | ** [[Robert Jarociński]]: ''[[BFG: Bardzo Fajny Gigant]]'' | ||
** [[ | ** [[Bartłomiej Nowosielski]]: ''[[Avatar: Istota wody]]'' | ||
* ''' | * '''Clemons, Kiersey''' | ||
** [[ | ** [[Agata Góral]]: ''[[Mega przygody Bucketa i Skinnera]]'' | ||
** [[ | ** [[Klaudia Kuchtyk]]: ''[[Zakochany kundel (film 2019)|Zakochany kundel]]'' | ||
** [[ | ** [[Olga Omeljaniec]]: ''[[Cloud 9]]'' | ||
** [[Izabela Perez]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Lena Schimscheiner]]: ''[[Flash]]'' | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
** [[Katarzyna Wolfke]]: ''[[Austin i Ally]]'' | |||
** ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
* ''' | * '''Cleveland, Davis''' | ||
** [[ | ** [[Franciszek Dziduch]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | ||
** [[Miłosz Konkel]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
** [[Beniamin Lewandowski]]: ''[[Taniec rządzi]]'', ''[[Zeke i Luther]]'', ''[[Disney's Friends for Change Games]]'', ''[[Rufus]]'', ''[[Rufus 2: Kocia katastrofa]]'' | |||
** [[Jan Piotrowski]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Zeke i Luther]]'' | |||
** ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** ''[[Powodzenia, Charlie!]]''<!-- | |||
** ''[[Para królów]]''--> | |||
* ''' | * '''Clooney, George''' | ||
** [[ | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Szczęśliwy dzień]]'', ''[[Kraina jutra]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Flash]]''; <small>(''[[Istoty fantastyczne]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Andrzej Ferenc]]: ''[[Batman i Robin]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Arkadiusz Jakubik]]: [https://www.youtube.com/watch?v=nf1ScO5HWzs reklama kawy Nespresso] | ||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Mali agenci]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd|Mali agenci: Trójwymiarowy odjazd]]'' | |||
** [[Artur Żmijewski]]: ''[[Kraina jutra]]'' | |||
** ''[[Przyjaciele]]'' | |||
* ''' | * '''Close, Glenn''' | ||
** [[ | ** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Żony ze Stepford]]'' | ||
** [[ | ** [[Zuzanna Lipiec]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | ||
** [[Maria Pakulnis]]: ''[[102 dalmatyńczyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' | |||
** [[Dorota Stalińska]]: ''[[101 dalmatyńczyków (film 1996)|101 dalmatyńczyków]]'' | |||
** ''[[Hak]]'' | |||
* ''' | * '''Clunes, Martin''' | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Mój przyjaciel Fungus]]'' | ||
** [[ | ** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Niegrzeczni panowie]]'' | ||
** ''[[Wydział Rosja]]'' | |||
** ''[[ | |||
* ''' | * '''Cluzet, François''' | ||
** [[ | ** [[Jan Jankowski]]: ''[[Uwolnić Poly]]'' | ||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Szkoła życia]]'' | |||
* ''' | * '''Cobb, Lee J.''' | ||
** [[ | ** [[Mariusz Dmochowski]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | ||
** [[Władysław Hańcza]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* ''' | * '''Cobbs, Bill''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Przyjaciel świętego Mikołaja]]'' | ||
** [[Jacek Czyż]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | |||
* ''' | * '''Coburn, James''' | ||
** [[ | ** [[Robert Jarociński]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | ||
* ''' | * '''Cockell, Ben''' | ||
** [[ | ** [[Jakub Szyperski]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | ||
** ''[[ | ** ''[[Klub Opiekunek]]'' | ||
* ''' | * '''Colfer, Chris''' | ||
** [[ | ** [[Damian Kulec]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Jakub Molęda]]: ''[[Garderoba Julie]]'' | ||
* ''' | * '''Cole, Gary''' | ||
** [[ | ** [[Cezary Nowak]]: ''[[Wygraj randkę!]]''; <small>(''[[Kim Kolwiek]]'')</small> | ||
** | ** [[Janusz Wituch]]: ''[[Kadet Kelly]]'', ''[[Hop]]'' | ||
* ''' | * '''Cole, Michaela''' | ||
** [[ | ** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]''<!-- | ||
** ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]''--> | |||
* ''' | * '''Coleman, Chloe''' | ||
** [[ | ** [[Zofia Nowosielska]]: ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'' | ||
** [[Antonina Żbikowska]]: ''[[Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają]]''<!-- | |||
** ''[[Niebezpieczny Henryk]]''--> | |||
* ''' | * '''Coleman, Gary''' | ||
** [[ | ** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Drake i Josh]]'' | ||
** [[ | ** [[Piotr Ogorzałek]]: ''[[Postal²]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Świąteczny bunt]]'' | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Coleman, Jenna-Louise''' | ||
** [[ | ** [[Olga Kalicka]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | ||
* ''' | * '''Coleman, Zendaya''' | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Głowacka]]: ''[[Taniec rządzi]]'', ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Disney's Friends for Change Games]]'', ''[[Wkręty z górnej półki]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Nie-przyjaciele]]'', ''[[Nadzdolni]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Zaplikowani]]'', ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Olga Kalicka]]: ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'' | |||
** [[Wiktoria Wolańska]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'', ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
* ''' | * '''Collins, David''' | ||
** [[Marcin | ** [[Marcin Jędrzejewski]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | ||
* ''' | * '''Collins, Karl''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Hausner]]: ''[[Flash]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Michał Konarski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* '''Collins, Lily''' | |||
** [[Marta Żmuda Trzebiatowska]]: ''[[Królewna Śnieżka (film 2011)|Królewna Śnieżka]]'' | |||
* ''' | * '''Colman, Olivia''' | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Dygant]]: ''[[Tajna inwazja]]'' | ||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** [[Katarzyna Skarżanka]]: ''[[Tajna inwazja]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Magdalena Smalara]]: ''[[Tajna inwazja]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Kinga Tabor-Szymaniak|Kinga Tabor]]: ''[[Heartstopper]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Colón-Zayas, Liza''' | ||
** [[Hanna Chojnacka]]: ''[[Istoty fantastyczne]]'' | |||
** [[Hanna | |||
* ''' | * '''Coltrane, Robbie''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Krzysztof Gosztyła]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | |||
** [[Marek Obertyn]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
* ''' | * '''Comer, Jodie''' | ||
** [[Ewa | ** [[Vanessa Aleksander]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | ||
** [[Ewa Jakubowicz]]: ''[[Free Guy]]'' | |||
* ''' | * '''Condor, Lana''' | ||
** [[ | ** [[Marta Dylewska]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ||
** [[Zuzanna Galia]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | |||
* ''' | * '''Conley, Jack''' | ||
** [[Mirosław | ** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Załoga G]]'' | ||
* ''' | * '''Connelly, Jennifer''' | ||
** [[ | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'' | ||
** [[ | ** [[Joanna Kwiatkowska-Zduń]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ||
** <!--[[Julia Kołakowska-Bytner]]: -->''[[Alita: Battle Angel]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Connery, Sean''' | ||
** [[ | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Goldfinger'')</small> | ||
** [[ | ** [[Jerzy Kamas]]: ''[[Wydział Rosja]]'' | ||
** [[Ignacy Machowski]]: ''[[Czerwony namiot]]'' | |||
** ''[[O życie dziecka]]'' | |||
* '''Connolly, Bill''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | |||
** [[Jerzy Dominik]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[Garfield 2]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Muppety na wyspie skarbów]]'' | |||
* '''Connor Tracy, Keegan''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy 2]]'', ''[[Następcy 3]]''<!--, ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small>--> | |||
** ''[[Nowe przygody rodziny Addamsów]]'' | |||
* ''' | * '''Connor, Kit''' | ||
** [[ | ** [[Mateusz Pawłowski]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | ||
** [[Jakub Szyperski]]: ''[[Heartstopper]]'' | |||
** [[ | |||
* '''Conradi, Kåre''' | |||
* ''' | ** [[Jacek Król]]: ''[[Kobieta lew]]'' | ||
** [[ | |||
* ''' | * '''Constant, David''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Consuelos, Mark''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Piętowski]]: ''[[Jak zostać kotem]]'' | ||
* ''' | * '''Coon, Carrie''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | ||
* ''' | * '''Coogan, Steve''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Noc w muzeum 2]]'', ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'', ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | ||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[O czym szumią wierzby (film)|O czym szumią wierzby]]'' | |||
** [[Bartosz Opania]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | |||
* '''Cook, Mason''' | |||
* ''' | ** [[Franciszek Dziduch]]: ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'', ''[[Jeździec znikąd]] | ||
** [[ | ** [[Jan Kaczmarski]]: ''[[Egipskie psiaki]]'' | ||
** [[ | ** ''[[Zeke i Luther]]'' | ||
** | |||
* ''' | * '''Cooke, Olivia''' | ||
** [[ | ** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Player One]]'' | ||
* ''' | * '''Coolidge, Jennifer''' | ||
** [[ | ** [[Julia Hertmanowska]]: ''[[Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa]]'' | ||
** ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'' | |||
** | |||
* ''' | * '''Cooper, Bradley''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'' | ||
* ''' | * '''Cooper, Chris''' | ||
** [[ | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | ||
* ''' | * '''Cooper, Dominic''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Polk]]: ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Copeland, Kevin''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Król]]: ''[[Power Rangers Beast Morphers]]'' | ||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
* ''' | * '''Copley, Sharlto''' | ||
** [[ | ** [[Bartłomiej Topa]]: ''[[Czarownica]]'' | ||
* ''' | * '''Corden, James''' | ||
** ''[[ | ** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]''; <small>(''[[Emotki. Film]]'', ''[[Piotruś Królik]]'', ''[[Piotruś Królik 2: Na gigancie]]'')</small> | |||
* '''Cordero, Eugene''' | |||
** [[Aleksander Kaźmierczak]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Loki]]'' | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Pomagadła]]'' | |||
* ''' | * '''Cordova, Matt''' | ||
** [[ | ** [[Bartłomiej Nowosielski]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | ||
* ''' | * '''Cormier, Gordon''' | ||
** [[ | ** [[Antoni Jędrak]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | ||
** | ** ''[[Gaby Duran: galaktyczna opiekunka]]'' | ||
* ''' | * '''Cornett, Matt''' | ||
** [[ | ** [[Mateusz Kmiecik]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Jan Piotrowski]]: ''[[Bella i Buldogi]]'' | ||
** [[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' | |||
* ''' | * '''Cosgrove, Miranda''' | ||
** [[ | ** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Drake i Josh]]'', ''[[iCarly]]'', ''[[Wesołych świąt - Drake i Josh]]'', ''[[Zoey 101]]'' | ||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** ''[[Nieidealna]]'' | |||
* ''' | * '''Cosmo, James''' | ||
** [[ | ** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (gra)|Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Franciszek Pieczka]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Wonder Woman]]'' | |||
* ''' | * '''Coster-Waldau, Nikolaj''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | ||
* ''' | * '''Costner, Kevin''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Stockinger]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | ||
* '''Courtenay, Tom''' | |||
* ''' | ** [[Marek Bargiełowski]]: ''[[Złoty kompas]]'' | ||
** [[Marek | |||
* ''' | * '''Courtney, Jay''' | ||
** [[ | ** [[Leszek Lichota]]: ''[[Legion samobójców]]'', ''[[Chłopiec z burzy (film 2018)|Chłopiec z burzy]]'' | ||
** [[ | ** [[Jakub Świderski]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ||
* ''' | * '''Cowell, Simon''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Idol Zasiedmiogórogrodu]]'' <small>(druga wersja dubbingu; animacja)</small> | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Scooby-Doo!]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[ | ** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Idol Zasiedmiogórogrodu|Dawno, dawno temu w Idolu]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu; animacja)</small> | ||
* ''' | * '''Cowen, Abigail''' | ||
** [[ | ** [[Marta Czarkowska]]: ''[[Przeznaczenie: Saga Winx]]'' | ||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
* ''' | * '''Cox, Brian''' | ||
** [[ | ** [[Włodzimierz Matuszak]]: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]'' | ||
** [[ | ** [[Leszek Teleszyński]]: ''[[The Ring]]'' | ||
* ''' | * '''Cox, Charlie''' | ||
** [[ | ** [[Mikołaj Krawczyk]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'', ''[[Mecenas She-Hulk]]'', ''[[Echo]]'' | ||
* ''' | * '''Cox, Courtney''' | ||
** [[ | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Przyjaciele]]'' | ||
** [[ | ** [[Dorota Landowska]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ||
* ''' | * '''Cox, Tony''' | ||
** [[ | ** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ||
* ''' | * '''Coyle, Richard''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Marcin Czarnik]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
* ''' | * '''Craig, Daniel''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Chłopak na dworze króla Artura]]'' | ||
** [[Maciej Kozłowski]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
** [[Andrzej Zieliński]]: ''[[Quantum of Solace]]'' <small>(gra)</small> | |||
** ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | |||
* ''' | * '''Cranham, Kenneth''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Gosztyła]]: ''[[Czarownica]]'' | ||
** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
* ''' | * '''Cranston, Bryan''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Power Rangers (film 2017)|Power Rangers]]'' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Jedyny i niepowtarzalny Ivan]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Power Rangers (film 2017)|Power Rangers]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Cravalho, Auli'i''' | ||
** [[Weronika Łukaszewska]]: ''[[Prawie jak gwiazda rocka]]'' | |||
** [[ | ** ''[[Mean Girls]]'' | ||
** | |||
* ''' | * '''Cree, Steven''' | ||
** ''[[ | ** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ||
* ''' | * '''Crews, Terry''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: reklamy ''Old Spice''; <small>(''[[Mega Spider-Man]]'')</small> | ||
** [[Krzysztof Pluskota]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* ''' | * '''Cribbins, Bernard''' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
** | ** [[Andrzej Nowiński]]: ''[[Łódka starego Jacka]]'', ''[[Łódka starego Jacka: Opowieści z wodnego oczka]]'' | ||
** [[Tadeusz Pluciński]]: ''[[Wodne dzieci]]'' | |||
** [[Leszek Teleszyński]]: ''[[Patryk]]'' | |||
* ''' | * '''Croft, Sebastian''' | ||
** [[ | ** [[Antoni Scardina]]: ''[[Heartstopper]]'' | ||
** [[Maciej Zuchowicz]]: ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]'' | |||
* ''' | * '''Cromwell, James''' | ||
** [[ | ** [[Marek Bargiełowski]]: ''[[Babe - świnka z klasą|Babe – świnka z klasą]]'', ''[[Babe - świnka w mieście|Babe – świnka w mieście]]'' | ||
** [[ | ** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' | ||
** [[ | ** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Prancer: A Christmas Tale]]'' | ||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Jan Paweł II]]'' | |||
* ''' | * '''Cross, David''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Alvin i wiewiórki]]'', ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'', ''[[Alvin i wiewiórki 3]]''; <small>(''[[Kung Fu Panda]]'', ''[[Kung Fu Panda: Sekrety Potężnej Piątki]]'', ''[[Kung Fu Panda: Święta, święta i Po]]'', ''[[Kung Fu Panda 2]]'', ''[[Kung Fu Panda: Tajemnice zwoju]]'', ''[[Kung Fu Panda 3]]'')</small> | ||
** [[ | ** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' | ||
* ''' | * '''Crow, Rachel''' | ||
** [[ | ** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Zdaniem Freda!]]'' | ||
** [[ | ** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Big Time Rush]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Amelia Natkaniec]]: ''[[Moja niewidzialna siostra]]'' | ||
* ''' | * '''Crowe, Russell''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'' | ||
** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | |||
* ''' | * '''Crump, Casper''' | ||
** [[ | ** [[Jacek Król]]: ''[[Tarzan: Legenda]]'' | ||
* '''Crystal, Billy''' | |||
* ''' | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Przyjaciele]]'', ''[[Wieczór z muppetami]]''; <small>(''[[Potwory i spółka]]'', ''[[Nowy samochód Mike'a]]'', ''[[Auta]]'', ''[[Uniwersytet Potworny]]'', ''[[Imprezownia]]'', ''[[Potworna robota]]'')</small><!-- | ||
** [[ | ** ''[[Frasier]]'' | ||
** [[ | ** ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | ||
** ''[[Ulica Sezamkowa]]''--> | |||
* ''' | * '''Csokas, Marton''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Bąk]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | ||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
* '''Cudmore, Daniel''' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | |||
* ''' | * '''Culkin, Macaulay''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Jakimiec]]: ''[[Władca Ksiąg]]'' | ||
** [[ | ** [[Jacek Wolszczak]]: ''[[Richie milioner]]'' | ||
* ''' | * '''Cullum, JD''' | ||
** [[ | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Jeździec znikąd]]'' | ||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
* ''' | * '''Cumberbatch, Benedict''' | ||
** [[ | ** [[Robert Jarociński]]: ''[[Mowgli: Legenda dżungli]]'' | ||
** [[ | ** [[Eryk Lubos]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[ | ** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
** [[Michał Żebrowski]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | |||
* ''' | * '''Cumming, Alan''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Mali agenci]]'', ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd|Mali agenci: Trójwymiarowy odjazd]]'' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Pomagadła]]'' | ||
* '''Cuoco, Kaley''' | |||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Człowiek z Toronto]]'' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Najlepszy najgorszy weekend]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Hop]]'' | |||
* '''Curran, Tony''' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | ** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | ||
* ''' | * '''Curtis, Cliff''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Meg 2: Głębia]]'' | ||
** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
* ''' | * '''Curtis, Jamie Lee''' | ||
** [[ | ** [[Danuta Stenka]]: ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' | ||
** [[Joanna Trzepiecińska]]: ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Curtis, Nathaniel''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Kowalski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Wiedźmin: Rodowód krwi]]'' | |||
* ''' | * '''Curry, Tim''' | ||
** [[ | ** [[Janusz Kruciński]]: ''[[Muppety na wyspie skarbów]]'' | ||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny]]'' | |||
* ''' | * '''Cusack, Joan''' | ||
** [[ | ** [[Ewa Kania]]: ''[[Rodzina od zaraz]]'' | ||
** [[ | ** [[Dorota Landowska]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | ||
** [[Katarzyna Tatarak]]: ''[[Księżniczka na lodzie]]'' | |||
* ''' | * '''Cushing, Peter''' | ||
** [[ | ** [[Tadeusz Bogucki]]: ''[[Przygoda arabska]]'' | ||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja]]'' | |||
* ''' | * '''Cuthbert, Elisha''' | ||
** [[ | ** [[Monika Kwiatkowska]]: ''[[Old School]]'' | ||
* ''' | * '''Cyrus, Billy Ray''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Hannah Montana. Film]]'', ''[[Nasza niania jest agentem]]'' | ||
* ''' | * '''Cyrus, Miley''' | ||
** [[ | ** [[Julia Hertmanowska]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Nie ma to jak hotel]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Miley Cyrus: Na żywo w Berlinie]]'', ''[[Hannah Montana. Film]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* ''' | == D == | ||
** [[ | * '''D’Amico, Brenna''' | ||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Następcy 3]]'' | |||
* ''' | * '''D’Onofrio, Vincent''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Budyta]]: ''[[Hawkeye]]'', ''[[Echo]]'' | ||
** ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Daddario, Alexandra''' | ||
** [[ | ** [[Matylda Damięcka]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'', ''[[Percy Jackson: Morze potworów]]'' | ||
* ''' | * '''Dafoe, Willem''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Schimscheiner]]: ''[[Aquaman]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | ||
** [[Krzysztof Wakuliński]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Robert Więckiewicz]]: ''[[Beyond: Dwie Dusze]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Beetlejuice Beetlejuice]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Bronisław Wrocławski]]: ''[[Togo]]'' | |||
* ''' | * '''Dagleish, John''' | ||
** [[ | ** [[Mateusz Kwiecień]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' | ||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' | |||
** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
* ''' | * '''Daily, Elizabeth''' | ||
** [[ | ** [[Jolanta Wilk]]: ''[[Przyjaciele]]'' | ||
* ''' | * '''Dale, James Badge''' | ||
** [[ | ** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Linia obrony]]'' | ||
** [[ | ** [[Janusz Chabior]]: ''[[Iron Man 3]]'' | ||
** [[Bartosz Opania]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
* ''' | * '''Dallas, Josh''' | ||
** [[ | ** [[Modest Ruciński]]: ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
* ''' | * '''Dalton, Timothy''' | ||
** [[ | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]''; <small>(''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]'')</small> | ||
* '''Dalton, Tony''' | |||
* ''' | ** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Hawkeye]]'' | ||
** [[ | |||
* ''' | * '''Daly, Andrew''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Kto to był?]]''; <small>(''[[Korporacja Konspiracja]]'')</small> | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Miś Yogi (film)|Miś Yogi]]'' | |||
** ''[[Drake i Josh]]'' | |||
* ''' | * '''Damon, Matt''' | ||
** [[ | ** [[Tomasz Nosiński]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | ||
** [[ | ** [[Robert Kowalski]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | ||
* ''' | * '''Dance, Charles''' | ||
** [[ | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Call of Duty: Black Ops 4]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
* ''' | * '''Daniels, Anthony''' | ||
** [[ | ** [[Piotr Bajor]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]''; <small>(''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'', ''[[Ralph Demolka w internecie]]'')</small> | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]''; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany 2003)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (film)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'', ''[[Lego Star Wars: Padawańskie widmo]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany 2008)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'', ''[[Star Wars: Rebelianci]]'', ''[[Lego Star Wars: Kroniki Yody]]'', ''[[Disney Infinity 3.0]]'', ''[[Star Wars: Opowieści Droidów]]'', ''[[Star Wars: Ruch oporu powstaje]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda]]'')</small> | |||
* ''' | * '''Dano, Hutch''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Mroziński]]: ''[[Brat zastępowy]]'' | ||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Zeke i Luther]]'' | |||
** [[Piotr Polak]]: ''[[Zeke i Luther]]'' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | |||
* ''' | * '''Dano, Paul''' | ||
** [[ | ** [[Otar Saralidze]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | ||
* ''' | * '''Darby, Rhys''' | ||
** [[ | ** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | ||
* ''' | * '''Darden, Dexter''' | ||
** [[ | ** [[Szymon Nowak]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Marcel Sabat]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Jacek Wolszczak]]: ''[[Tajmiaki]]'' | ||
* ''' | * '''Darville, Eka''' | ||
** [[ | ** [[Michał Sitarski]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | ||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Power Rangers RPM]]'' | |||
* ''' | * '''Dastmalchian, David''' | ||
** [[ | ** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | ||
* ''' | * '''David, Keith''' | ||
** [[ | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Dziki pies]]''; <small>(''[[Herkules (serial animowany)|Herkules]]'')</small> | ||
* ''' | * '''David-Joseph, Shane''' | ||
** ''[[ | ** [[Adam Hadi]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Davis, Bette''' | ||
** [[ | ** [[Aniela Świderska]]: ''[[Wszystko o Ewie]]'' | ||
** [[ | |||
* '''Davis, Geena''' | |||
** [[Adrianna Biedrzyńska]]: ''[[Thelma i Louise]]'' | |||
** [[Ewa Gawryluk]]: ''[[Stuart Malutki]]'', ''[[Stuart Malutki 2]]'', ''[[Stuart Malutki 3: Trochę natury]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* ''' | * '''Davis, Grace''' | ||
** [[ | ** [[Wiktoria Gorodeckaja]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ||
* ''' | * '''Davis, Hope''' | ||
** [[ | ** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Giganci ze stali]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Giganci ze stali]]'' | |||
** [[Lucyna Malec]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* ''' | * '''Davis, Lucy''' | ||
** [[ | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Wonder Woman]]'' | ||
** [[Katarzyna Godlewska]]: ''[[Garfield 2]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
* ''' | * '''Davis, Ossie''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Troński]]: ''[[Dr Dolittle]]'' | ||
** [[Tomasz Zaliwski]]: ''[[Dwaj zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
** ''[[Martin Luther King]]'' | |||
* ''' | * '''Davis, Tom''' | ||
** [[ | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Wonka]]'' | ||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Paddington 2]]'' | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* ''' | * '''Davis, Viola''' | ||
** [[ | ** [[Małgorzata Dzięciołowska]]: ''[[Gra Endera]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Danuta Stenka]]: ''[[Legion samobójców]]'', ''[[Black Adam]]'' | ||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Legion samobójców]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Kung Fu Panda 4]]'')</small> | |||
* ''' | * '''Davis, Warwick''' | ||
** [[ | ** [[Artur Barciś]]: ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | ||
** [[Grzegorz | ** [[Piotr Furman]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' <small>(profesor Flitwick; gra)</small> | ||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Klaudiusz Kaufmann]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' <small>(Gryfek)</small> | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' <small>(Gryfek; gry)</small> | |||
** [[Wiesław Michnikowski]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' <small>(profesor Flitwick)</small> | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' <small>(profesor Flitwick)</small>, ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | |||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' <small>(Gryfek)</small> | |||
** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Willow (serial fabularny)|Willow]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Andrzej Szopa]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa (gra)|Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi (gra)|Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' <small>(profesor Flitwick; gry)</small> | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | |||
** [[Janusz Zadura]]: ''[[Willow (serial fabularny)|Willow]]'' | |||
** [[Piotr Zelt]]: ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]'' | |||
** ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | |||
* ''' | * '''Davies, Elan''' | ||
** [[ | ** [[Agnieszka Wiśniewska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''Davison, Peter''' | ||
** [[ | ** [[Stefan Knothe]]: ''[[Patryk]]'' | ||
* ''' | * '''Dawson, Rosario''' | ||
** [[ | ** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Water Man]]'', ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small>; <small>(''[[Miłość, śmierć i roboty]]'')</small> | ||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | |||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Księga Boby Fetta]]'', ''[[Ahsoka]]'' | |||
** [[Aleksandra Popławska]]: ''[[Dying Light 2: Stay Human]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Heca w zoo]]'' | |||
* ''' | * '''Day, Charlie''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | ||
** <!--[[Waldemar Barwiński]]: -->''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* ''' | * '''Day-Lewis, Daniel''' | ||
** [[Piotr Adamczyk]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | |||
** [[Jacek Borkowski]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' | |||
** [[ | |||
** [[ | |||
* ''' | * '''Deacon, Fern''' | ||
** [[ | ** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | ||
* ''' | * '''Debbouze, Jamel''' | ||
** [[ | ** [[Cezary Pazura]]: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'', ''[[Asterix na olimpiadzie]]'', ''[[Na tropie Marsupilami]]'' | ||
* ''' | * '''Debicki, Elizabeth''' | ||
** [[ | ** [[Magdalena Popławska]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | ||
* ''' | * '''De Caestecker, Iain''' | ||
** [[ | ** [[Leszek Zduń]]: ''[[Mega Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* ''' | * '''de Funès, Louis''' | ||
** [[ | ** [[Artur Barciś]]: ''[[Przygody rabina Jakuba]]'' | ||
** [[Edmund Fidler]]: ''[[Kandyd, czyli optymizm XX wieku]]'', ''[[Diabelskie sztuczki]]'' | |||
* ''' | * '''De Melo, Charlie''' | ||
** [[ | ** [[Szymon Roszak]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
* ''' | * '''DeHaan, Dane''' | ||
** [[ | ** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | ||
** [[ | ** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ||
** ''[[ | ** ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
* ''' | * '''Delaney, Rob''' | ||
** [[ | ** [[Krzysztof Czeczot]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(wersja kinowa)</small>, ''[[Był sobie Deadpool]]'', ''[[Tom i Jerry (film 2021)|Tom i Jerry]]'' | ||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Nareszcie sam w domu]]'' | |||
**<!-- [[Dawid Dziarkowski]]:--> ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
** ''[[Deadpool 2]]'' <small>(wersja rozszerzona)</small> | |||
* ''' | * '''Delahunty, Emily''' | ||
** [[ | ** [[Olga Cybińska]]: ''[[Mech-X4]]'' | ||
** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Project Mc²]]'' | |||
** [[Lila Wassermann]]: ''[[Mech-X4]]'' | |||
** [[ | ** <!--[[Milena Gąsiorek]]: -->''[[Cudowny chłopak]]'' | ||
** ''[[Psia Akademia]]'' | |||
** [[ | * '''de la Tour, Frances''' | ||
** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Enola Holmes]]'' | |||
** [[Krystyna Tkacz]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | |||
** ''[[ | ** [[Barbara Wrzesińska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | ||
** ''[[ | |||
* '''Delevingne, Cara''' | |||
* ''' | ** [[Olga Bołądź]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ||
** [[ | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Legion samobójców]]''<!-- | ||
** ''[[Legion samobójców]]'' <small>(zwiastun #2)</small>--> | |||
* '' | ** ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[ | |||
* '''DeLisle-Griffin, Grey''' | |||
* ''' | ** [[Beata Jankowska-Tzimas]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Pingwiny z Madagaskaru]]'', ''[[Przygody Timmy'ego|Wróżkowie chrzestni]]'', ''[[Harmidom]]'', ''[[Wielkodomscy]]'', ''[[Harmidom – Film]]'', ''[[Scooby-Doo: Miasto duchów]]'', ''[[Scooby-Doo: Strachy na lachy]]'', ''[[Scooby-Doo: Piramidalna zagadka]]'', ''[[Scooby-Doo: Muzealna draka z powodu robaka]]'', ''[[Scooby-Doo: Terror kamiennego smoka]]'', ''[[Scooby-Doo: Kamera! Akcja! Zamęt!]]'', ''[[Scooby Doo i cyberpościg]]'', ''[[Co nowego u Scooby'ego?]]'', ''[[Scooby Doo i legenda wampira]]'', ''[[Scooby Doo i meksykański potwór]]'', ''[[Scooby Doo i potwór z Loch Ness]]'', ''[[Aloha, Scooby-Doo]]'', ''[[Scooby-Doo na tropie mumii]]'', ''[[Scooby-Doo: Ahoj piraci!]]'', ''[[Kudłaty i Scooby-Doo na tropie]]'', ''[[Scooby Doo i śnieżny stwór]]'', ''[[Scooby Doo i król Goblinów]]'', ''[[Scooby Doo i miecz samuraja]]'', ''[[Scooby Doo: Abrakadabra-Doo]]'', ''[[Scooby Doo: Wakacje z duchami]]'', ''[[Scooby-Doo i Brygada Detektywów]]'', ''[[Scooby Doo: Epoka Pantozaura]]'', ''[[Scooby Doo: Pogromcy wampirów]]'', ''[[Scooby-Doo! Upiorna Gwiazdka]]'', ''[[Scooby-Doo! Upiorne igrzyska]]'', ''[[Scooby Doo: Wielka draka wilkołaka]]'', ''[[Scooby-Doo! Mechaniczny pies]]'', ''[[Scooby-Doo i Polny Upiór]]'', ''[[Scooby Doo: Maska Błękitnego Sokoła]]'', ''[[Scooby-Doo! Koszmarne bramki]]'', ''[[Scooby-Doo i plażowy potwór]]'', ''[[Scooby Doo! Wyprawa po mapę skarbów]]'', ''[[Scooby Doo! Upiór w operze]]'', ''[[Scooby-Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu]]'', ''[[Scooby-Doo i frankenstrachy]]'', ''[[Scooby-Doo: Pora księżycowego potwora]]'', ''[[Scooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenie]]'' ''[[Wyluzuj, Scooby-Doo!]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'', ''[[LEGO Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood]]'', ''[[Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig]]'', ''[[Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie]]'', ''[[LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów]]'', ''[[Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki]]'', ''[[Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha]]'', ''[[Scooby-Doo! i klątwa trzynastego ducha]]'', ''[[Scooby-Doo! Powrót na wyspę zombie]]'', ''[[Scooby-Doo: Wesołego Halloween!]]'', ''[[Scooby-Doo i legenda miecza]]'')</small> | ||
** [[ | |||
* '''Delpy, Julie''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' | |||
** [[ | |||
** | * '''Del Toro, Benicio''' | ||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Dora i Miasto Złota]]'')</small> | |||
** [[Eryk Lubos]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'' | |||
** ''[[ | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | ||
* ''' | * '''DeLuise, David''' | ||
** [[ | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]'', ''[[Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex]]'' | ||
** [[Artur Janusiak]]: ''[[Pup Star: Dookoła świata]]'', ''[[Puppy Star: Boże Narodzenie]]'' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Pup Star]]'', ''[[Pup Star: Razem raźniej]]'' | |||
* '''DeLuise, Dom''' | |||
** [[Cezary Żak]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
* '''Demetriou, Jamie''' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Cruella]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]''<!-- | |||
** ''[[Paddington 2]]''--> | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Małolaty u taty]]'' | |||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Nawiedzony dwór]]'' | * '''Dempsey, Patrick''' | ||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Zaczarowana]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Artur Żmijewski]]: ''[[Zaczarowana]]'', ''[[Rozczarowana]]'' | |||
* '''Dench, Judi''' | |||
** [[Miriam Aleksandrowicz]]: ''[[Artemis Fowl]]'' | |||
** [[Maria Pakulnis]]: ''[[Quantum of Solace]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Joanna Szczepkowska]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | |||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' | |||
* '''Deneuve, Catherine''' | |||
** [[Beata Tyszkiewicz]]: ''[[Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości]]'' | |||
** [[Anna Wróblówna]]: ''[[Królewna w oślej skórze]]'' | |||
* '''de Lancie, John''' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Star Trek: Voyager]]'' | |||
* '''de Niro, Robert''' | |||
** [[Henryk Talar]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | |||
** [[Andrzej Zieliński]]: ''[[Stanley i Iris]]'' | |||
* '''Denisof, Alexis''' | |||
** [[Maciej Damięcki]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Dennings, Kat''' | |||
** [[Angelika Kurowska]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[WandaVision]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | |||
** [[Aneta Todorczuk]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Dennison, Julian''' | |||
** [[Maciej Dybowski]]: ''[[Kronika świąteczna 2]]'' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Deadpool 2]]'' | |||
* '''Depardieu, Gérard''' | |||
** [[Krzysztof Gosztyła]]: ''[[Pułkownik Chabert]]'' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Życie Pi]]'' | |||
** [[Sławomir Orzechowski]]: ''[[102 dalmatyńczyki]]'', ''[[RRRrrrr!!!]]'' | |||
** [[Wiktor Zborowski]]: ''[[Asterix i Obelix kontra Cezar]]'', ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'', ''[[Asterix na olimpiadzie]]'', ''[[Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości]]'' | |||
* '''Depp, Johnny''' | |||
** [[Piotr Bajor]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Benny i Joon]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'', ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w krainie czarów]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Rango]]'')</small> | |||
** [[Cezary Pazura]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w krainie czarów]]'', ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'', ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]''; <small>(''[[Jurek Maskonurek i misja Puffinów]]'')</small> | |||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
* '''Derbez, Eugenio''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' | |||
** [[Cezary Żak]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | |||
** ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | |||
* '''Dern, Laura''' | |||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
** [[Agata Kulesza]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'' | |||
* '''Deschanel, Zooey''' | |||
** [[Marta Dylewska]]: ''[[Harold i magiczna kredka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Most do Terabithii]]'' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
** ''[[Harold i magiczna kredka]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Dever, Kaitlyn''' | |||
** [[Małgorzata Majerska]]: ''[[Rosaline]]'' | |||
* '''Devine, Adam''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Magiczne wakacje]]''; <small>(''[[Kto zje zielone jajka sadzone?]]'', ''[[Steven Universe]]'', ''[[Wujcio Dobra Rada]]'')</small> | |||
* '''DeVito, Danny''' | |||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Matylda]]'' | |||
** [[Tomasz Grochoczyński]]: ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' <small>(zwiastun #1)</small>; <small>(''[[Lorax]]'')</small> | |||
** [[Henryk Niebudek]]: ''[[Jumanji: Następny poziom]]'', ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' | |||
** [[Marian Opania]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: reklama ''7DAYS''<!-- | |||
** [[Mirosław Wieprzewski]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' <small>(zwiastun)</small>--> | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Devrient, Alexander''' | |||
** [[Mateusz Kwiecień]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Diamantopoulos, Chris''' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Czerwona nota]]''<!--; <small>(''[[Zmykaj stąd, Jednorożcu!]]'')</small>--> | |||
* '''Diaz, Cameron''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Annie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Maska (film 1994)|Maska]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Annie]]'' | |||
* '''diCaprio, Leonardo''' | |||
** [[Jacek Sołtysiak]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | |||
* '''Dickey, Dale''' | |||
** [[Halina Skoczyńska]]: ''[[Iron Man 3]]'' | |||
* '''Dickie, Kate''' | |||
** [[Anna Moskal]]: ''[[Loki]]'' | |||
* '''Dickinson, Harris''' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Czarownica 2]]'' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Mroczne umysły]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Ryszard Starosta]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | |||
* '''Diesel, Vin''' | |||
** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Kroniki Riddicka: Mroczna furia]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Dietrich, Marlene''' | |||
** [[Aleksandra Śląska]]: ''[[Wyrok w Norymberdze]]'' | |||
* '''Diggs, Daveed''' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' | |||
* '''Diggs, Taye''' | |||
** [[Adam Krylik]]: ''[[Teraz Muppety!]]'' | |||
** [[Marcin Mroziński]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Dillane, Frank''' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' | |||
** [[Krzysztof Wach]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | |||
* '''Dillon, Matt''' | |||
** [[Wojciech Malajkat]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''diMaggio, John''' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Chowder]]''; <small>(''[[Star Butterfly kontra siły zła]]'', ''[[Pingwiny z Madagaskaru]]'')</small> | |||
* '''Di Martino, Sophie''' | |||
** [[Magdalena Czerwińska]]: ''[[Loki]]'' | |||
* '''Dinklage, Peter''' | |||
** [[Mariusz Benoit]]: ''[[Lassie]]'' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'' | |||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | |||
* '''Dion, Céline''' | |||
** [[Elisabeth Duda]]: ''[[Na tropie Marsupilami]]'' | |||
* '''Disney, Walt''' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Cudowny świat Mikiego]]'' | |||
* '''Dizon, Ethan''' | |||
** [[Bernard Lewandowski]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
* '''Dlouhý, Vladimír''' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Arabela]]'' | |||
** [[Jarosław Ojrzyński]]: ''[[Poczekam aż zabijesz]]'' | |||
** [[Janusz Szutkowski]]: ''[[I znów skaczę przez kałuże]]'' | |||
** ''[[Adwokat na emeryturze]]'' | |||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
* '''Dobson, Anita''' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Fatalna czarownica]]'' | |||
** [[Iwona Rulewicz]]: ''[[Sadie J.]]'', ''[[Fatalna czarownica]]'' | |||
** [[Ewa Wencel]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
** ''[[To jest żart]]'' | |||
* '''Doan, Dianne''' | |||
** [[Joanna Derengowska]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'' | |||
* '''Dodd, Hannah''' | |||
** [[Ewelina Pankowska]]: ''[[Enola Holmes 2]]'' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Znajdź mnie w Paryżu]]'' | |||
* '''Doherty, Thomas''' | |||
** [[Marcin Sosiński]]: ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Na morza dnie: Krótka historia „Następców”]]'', ''[[Następcy 3]]'' | |||
** [[Maciej Zuchowicz]]: ''[[The Lodge]]'' | |||
* '''Domogarow, Aleksandr''' | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Całe zdanie nieboszczyka]]'', ''Ogniem i mieczem'' | |||
** <!--[[Lech Łotocki]]: -->''[[Latający mnich i tajemnica da Vinci]]'' | |||
* '''Dong-seok, Ma (Don Lee)''' | |||
** [[Mariusz Jakus]]: ''[[Eternals]]'' | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Donnelly, Meg''' | |||
** [[Zofia Nowakowska]]: ''[[Zombi]]'', ''[[Zombi 2]]'', ''[[Zombi 3]]'' | |||
** [[Zuzanna Saporznikow]]: ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Donzis, Lauren Lindsey''' | |||
** [[Daria Domitrz]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
** [[Weronika Hebda]]: ''[[Liv i Maddie]]'' | |||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** [[Julia Siechowicz]]: ''[[Przyjaciółki od czasu do czasu]]'' | |||
** [[Pola Zdybicka]]: ''[[Austin i Ally]]'' | |||
** ''[[An American Girl Story: Obóz letni. Przyjaciółki na całe życie]]'' | |||
* '''Donovan, Martin''' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Ant-Man]]'' | |||
* '''Doohan, James''' | |||
** [[Albert Osik]]: ''[[Star Trek: Protogwiazda]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Dooley, Shaun''' | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** [[Tomasz Przysiężny]]: ''[[Wolfblood]]'' | |||
* '''Dopud, Mike''' | |||
** [[Arkadiusz Janiczek]]: ''[[Predator]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Turner i Hooch]]'' | |||
** <!--[[Michał Tomala]]: -->''[[Deadpool 2]]'' | |||
* '''Dormer, Natalie''' | |||
** [[Weronika Humaj]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Dormer, Richard''' | |||
** [[Radosław Krzyżowski]]: ''[[Togo]]'' | |||
* '''Dornan, Jamie''' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'' | |||
** [[Krzysztof Wach]]: ''[[Misja Stone]]'' | |||
* '''Douglas, Kirk''' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Był sobie łajdak]]'' | |||
* '''Douglas, Michael''' | |||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Ant-Man]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | |||
* '''Dourif, Brad''' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Myst III: Exile]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Downey Jr., Robert''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Doktor Dolittle]]'' | |||
** [[Mariusz Bonaszewski]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Avengers]]'', ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'' | |||
** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Bartosz Opania]]: ''[[Na psa urok]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Drzewko pana Willowby]]'' | |||
** ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Downie, Tim''' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Paddington]]'' | |||
** <!--[[Wojciech Chorąży]]: -->''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | |||
* '''Drea, Gavin''' | |||
** [[Jan Staszczyk]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
* '''Driver, Adam''' | |||
** [[Marcin Dorociński]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
* '''Driver, Minnie''' | |||
** [[Olga Bończyk]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | |||
** ''[[Rosaline]]'' | |||
* '''Drouot, Jean-Claude''' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Zerwanie]]'' | |||
** ''[[Pinokio (film 1996)|Pinokio]]'' | |||
* '''Ducey, John''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Przyjaciel Świętego Mikołaja]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Galop ku wolności]]'' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Módl się o deszcz]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Jonas]]'', ''[[Nie ma to jak bliźniaki: Film]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** ''[[Drake i Josh]]'' | |||
* '''Duchaussoy, Michel''' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Mikołajek]]'' | |||
** [[Tadeusz Borowski]]: ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Zerwanie]]'' | |||
** [[Zbigniew Płoszaj]]: ''[[Zabawa w masakrę]]'' | |||
** [[Krzysztof Zakrzewski]]: ''[[Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości]]'' | |||
* '''Duchovny, David''' | |||
** [[Jerzy Mazur]]: ''[[Beethoven]]'' | |||
** [[Tomasz Stockinger]]: ''[[Kalifornia]]'' | |||
* '''Duff, Hilary''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Kadet Kelly]]'' | |||
** [[Daria Domitrz]]: ''[[Lizzie McGuire]]'' | |||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Kacper i Wendy]]'', ''[[Lizzie McGuire]]'' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | |||
** reklama ''Barbie: Kolorowe pasemka'' | |||
* '''Duffield, Burkely''' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Pewien zwariowany rejs]]'' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Wyśpiewać marzenia]]'' | |||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Ktoś jest w twoim domu]]'' | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | |||
** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Pechowcy]]'' | |||
* '''Duhamel, Josh''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Wygraj randkę!]]'' | |||
** [[Krzysztof Grabowski]]: ''[[Jak rozmawiać z psem]]'' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]'' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | |||
** ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
* '''Duke, Winston''' | |||
** [[Paweł Peterman]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
* '''Duken, Ken''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Przeznaczenie: Saga Winx]]'' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Karol - człowiek, który został papieżem]]'' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Kobieta lew]]'' | |||
* '''Du Mont, Sky''' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[But Manitou]]'' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów]]'' | |||
* '''Dumezweni, Noma''' | |||
** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' | |||
** [[Anna Korcz]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' | |||
* '''Dunaway, Faye''' | |||
** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Małpa w hotelu]]'' | |||
** ''Balladyna'' | |||
** ''[[Krzysztof Kolumb]]'' | |||
* '''Duncan, Lindsay''' | |||
** [[Małgorzata Braunek]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
** [[Katarzyna Gniewkowska]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
* '''Duncan-Brewster, Sharon''' | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Enola Holmes 2]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Parszywa Zgraja]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Dunham, Jeff''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Słoneczna Sonny]]'' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Dunn, Jake''' | |||
** [[Karol Biskup]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | |||
** [[Paweł Gasztold-Wierzbicki]]: ''[[Odwet: Cheerleaderki w akcji]]'' | |||
* '''Dunst, Kirsten''' | |||
** [[Alina Kamińska]]: ''[[Spider-Man 2 (gra 2004)|Spider-Man 2]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Durand, Kevin''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Giganci ze stali]]'' | |||
** [[Krzysztof Kołbasiuk]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' | |||
** [[Eryk Lubos]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'' | |||
* '''Durkin, Todd Allen''' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Podbój kosmosu]]'' | |||
** [[Konrad Makowski]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
* '''Dyer, Natalia''' | |||
** [[Beata Wyrąbkiewicz]]: ''[[Hannah Montana: Film]]'' | |||
* '''Dzienny, Gracie''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Super Ninja]]'' | |||
** [[Zuzanna Galia]]: ''[[Zdaniem Freda!]]'' | |||
** [[Barbara Garstka]]: ''[[Bumblebee]]'' | |||
== E == | |||
* '''Earles, Jason''' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Hannah Montana. Film]]'', ''[[Disney's Friends for Change Games]]'', ''[[Z kopyta]]''; <small>(''[[Gwiezdny zaprzęg]]'')</small> | |||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Przyjaciółki od czasu do czasu]]'' | |||
** [[Artur Pontek]]: ''[[Aaron Stone]]'' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Tatastrofa]]'' | |||
* '''Eastwood, Clint''' | |||
** ''[[Koń, który mówi]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Eastwood, Scott''' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Legion samobójców]]'' | |||
* '''Eaton, Courtney''' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | |||
* '''Ebersole, Christine''' | |||
** [[Barbara Bursztynowicz]]: ''[[Richie milioner]]'' | |||
* '''Eccleston, Christopher''' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Cwaniak]]'' | |||
** [[Rafał Rutkowski]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | |||
* '''Eckstein, Ashley''' | |||
** [[Beata Wyrąbkiewicz]]: ''[[Drake i Josh]]'' | |||
* '''Edelstein, Lisa''' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Edgerton, Joel''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'' | |||
** [[Krzysztof Grabowski]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
** [[Mariusz Jakus]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* '''Edmondson, Adrian''' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
* '''Edmondson, Beattie''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Patryk]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Julia Kamińska]]: ''[[Patryk]]'' | |||
* '''Efron, Zachary''' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
** [[Andrzej Lampert]]: ''[[High School Musical]]'', ''[[High School Musical 2]]'' | |||
** [[Łukasz Zagrobelny]]: ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'' | |||
* '''Egerton, Taron''' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'' | |||
* '''Ehrenreich, Alden''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
** ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Eichner, Billy''' | |||
** [[Konrad Darocha]]: ''[[Noelle]]'' | |||
* '''Eisenberg, Jesse''' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
* '''Ejiofor, Chiwetel''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Maria Magdalena (film 2018)|Maria Magdalena]]'' | |||
** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Czarownica 2]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
* '''Ejogo, Carmen''' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
* '''Elba, Idris''' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''Beasts of No Nation'' <small>(fragment załączony do ankiety Netfliksa)</small>; <small>(''[[SONIC 2. Szybki jak błyskawica]]'')</small> | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
* '''Elia, Nicholas''' | |||
** [[Wit Apostolakis-Gluziński]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
** ''[[Mr Young]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Elliott, Emun''' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* '''Elliott, Sam''' | |||
** [[Marian Dziędziel]]: ''[[Złoty kompas]]''; <small>(''[[Dobry dinozaur]]'', ''[[Zakochany kundel (film 2019)|Zakochany kundel]]'')</small> | |||
* '''Emmanuel, Nathalie''' | |||
** [[Izabela Perez]]: ''[[Mój pies Artur]]''<!-- | |||
** ''[[Mój pies Artur]]'' <small>(zwiastun)</small>--> | |||
* '''Emberson-Bain, Sophia''' | |||
** [[Anna Terpiłowska]]: ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
** [[Lena Schimscheiner]]: ''[[Aquaman]]'' | |||
* '''Eminem (Marshall Bruce Mathers III)''' | |||
** [[Borys Szyc]]: ''[[8. Mila]]'' | |||
* '''Emms, Robert''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Królewna Śnieżka (film 2012)|Królewna Śnieżka]]''<!-- | |||
** ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]''--> | |||
* '''Endicott Douglas, Vivien''' | |||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Chmury]]'' | |||
* '''Engelke, Anke''' | |||
** [[Joanna Domańska]]: ''[[Hugo i łowcy duchów]]'' | |||
* '''Enoch, Alfred''' | |||
** [[Jan Boberek]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Jeremi Masica]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Adam Pluciński]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | |||
** [[Damian Walczak]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | |||
* '''Epps, Mike''' | |||
** [[Piotr Tołoczko]]: ''[[Madame Web]]'' | |||
* '''Erskine, Maya''' | |||
** [[Karolina Gibki]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
* '''Escobedo, Bellisa''' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Hokus Pokus 2]]'', ''[[Blue Beetle]]'' | |||
* '''Espensen, Tiffany''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Barbara Garstka]]: ''[[Najlepszy najgorszy weekend]]'' | |||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Alexa i Katie]]'' | |||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
** [[Magda Kusa]]: ''[[Mega przygody Bucketa i Skinnera]]'' | |||
** [[Martyna Sommer]]: ''[[Hop]]'' | |||
** ''[[Powodzenia, Charlie!]]''<!-- | |||
** ''[[True Jackson]]'' | |||
** ''[[Zeke i Luther]]''--> | |||
* '''Esposito, Giancarlo''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Marek Kalita]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Radosław Krzyżowski]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | |||
** [[Dariusz Odija]]: ''Far Cry 6'' <small>(gra; zwiastun)</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Gwiazdka]]'' | |||
* '''Evans, Chris''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Avengers]]'', ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Ant-Man]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'', ''[[Free Guy]]'', ''[[Skarb narodów: Na skraju historii]]''<!-- <small>(we fragmencie filmu ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'')</small>-->; <small>(''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'')</small> | |||
** [[Mateusz Damięcki]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #2, w tym fragmenty filmu ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'')</small> | |||
* '''Evans, Luke''' | |||
** [[Damian Aleksander]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Łukasz Simlat]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
* '''Evans, Maxine''' | |||
** [[Katarzyna Skarżanka]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Everett, Dylan''' | |||
** [[Maciej Dybowski]]: ''[[Przypadki nastolatki]]'', ''[[Mój kumpel anioł]]'' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Anna i androidy]]'' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Nie-przyjaciele]]'' | |||
** [[Patryk Ołdziejewski]]: ''[[Chmury]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Tess kontra chłopaki]]'', ''[[Anna i androidy]]'' | |||
* '''Everett, Rupert''' | |||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Inspektor Gadżet (film 1999)|Inspektor Gadżet]]'' | |||
** [[Roman Szafrański]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Małpa w hotelu]]''; <small>(''[[Shrek 2]]'' – zwiastun)</small> | |||
** ''[[Szaleństwo króla Jerzego]]'' | |||
* '''Ewing, Patrick''' | |||
** [[Andrzej Zieliński]]: ''[[Kosmiczny mecz]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
== F == | |||
* '''Fagbenle, O-T''' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Czarna Wdowa]]'', ''[[Tajna inwazja]]'' | |||
* '''Fagerbakke, Bill''' | |||
** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Gwiezdny zaprzęg]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''; <small>(''[[SpongeBob na suchym lądzie]]'', ''[[Niech żyje Król Julian]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]'', ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'', ''[[Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba]]'', ''[[Patryk Rozgwiazda Show]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'')</small> | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Crash i Bernstein]]'' | |||
* '''Fairbank, Christopher''' | |||
** [[Lech Łotocki]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | |||
** [[Tomasz Traczyński]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' | |||
* '''Falco, Edie''' | |||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
* '''Falcone, Ben''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Thunder Force]]'' | |||
* '''Falk, Peter''' | |||
** [[Łukasz Lewandowski]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | |||
* '''Fallon, Jimmy''' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Fan, Bingbing''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | |||
* '''Fanning, Dakota''' | |||
** [[Zuzanna Galia]]: ''[[Kot]]'' | |||
** [[Julia Jędrzejewska]]: ''[[Pajęczyna Charlotty]]'' | |||
* '''Fanning, Elle''' | |||
** [[Małgorzata Kozłowska]]: ''[[Czarownica 2]]'' | |||
** [[Maria Niklińska]]: ''[[Czarownica]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Michalina Olszańska]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Farahani, Golshifteh''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Mikołaj i spółka]]'' | |||
** [[Magdalena Turczeniewicz]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
** [[Wiktoria Wolańska]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
* '''Fares, Fares''' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
* '''Faris, Anna''' | |||
** [[Monika Kwiatkowska]]: ''[[Miś Yogi (film)|Miś Yogi]]'' | |||
* '''Farmiga, Vera''' | |||
** [[Tamara Arciuch]]: ''[[Hawkeye]]'' | |||
** [[Dominika Łakomska]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Magdalena Popławska]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
* '''Farnaby, Simon''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[M.I. High]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Paddington]]'', ''[[Paddington 2]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Farr, Jamie''' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Bella i Buldogi]]'' | |||
* '''Farrell, Colin''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
** [[Marcin Bosak]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small> | |||
** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' <small>(zwiastun #3)</small> | |||
** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | |||
** [[Marcin Dorociński]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' | |||
** [[Rafał Drozd]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' | |||
** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[Artemis Fowl]]'' | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Farrelly, Stephen''' | |||
** [[Michał Piela]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Fassbender, Michael''' | |||
** [[Piotr Zelt]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | |||
* '''Favreau, Jon''' | |||
** [[Bartłomiej Nowosielski]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Michał Piela]]: ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Krzysztof Zakrzewski]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
* '''Faxon, Nat''' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Heca w zoo]]'' | |||
* '''Fay, Meagen''' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Nawiedzeni]]''; <small>(''[[Świat według Ludwiczka]]'')</small> | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Country Miśki]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Fee, Fra''' | |||
** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[Hawkeye]]'' | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'', ''[[Rebel Moon – część 2: Zadająca rany]]'' | |||
** [[Jan Wieteska]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''Fegley, Oakes''' | |||
** [[Patryk Siemek]]: ''[[Wojna z dziadkiem]]'' | |||
** [[Iwo Tomicki]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
* '''Fegley, Winslow''' | |||
** [[Karol Kwiatkowski]]: ''[[Odjazdowa Layne]]'' | |||
** [[Kosma Press]]: ''[[Wielki zielony krokodyl domowy]]'' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają]]'' | |||
** [[Paweł Szymański]]: ''[[Straszne historie]]'' | |||
* '''Feild, JJ''' | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | |||
* '''Feimster, Fortune''' | |||
** [[Agata Pruchniewska]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
* '''Feldman, Ben''' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Felton, Tom''' | |||
** [[Ksawery Kalicki]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Aleksander Orsztynowicz-Czyż]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa (gra)|Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi (gra)|Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Poradnik łowczyni potworów]]'' | |||
** [[Jonasz Tołopiło]]: ''[[Pożyczalscy]]'' | |||
** [[Sergiusz Żymełka]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | |||
* '''Fenty, Robyn Rihanna''' | |||
** [[Patricia Kazadi]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Annie]]'' | |||
* '''Feore, Colm''' | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Zapłata]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
* '''Fergus, Adam''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'' | |||
* '''Ferguson, Rebecca''' | |||
** [[Katarzyna Wajda]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
** <!--[[Kinga Ilgner]]:-->''[[Diuna: Część druga]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Fernandel''' | |||
** [[Władysław Surzyński]]: ''[[Człowiek w nieprzemakalnym płaszczu]]'', ''[[Diabelskie sztuczki]]'' | |||
* '''Fernandez, Alison''' | |||
** [[Milena Gąsiorek]]: ''[[An American Girl Story: Obóz letni. Przyjaciółki na całe życie]]'' | |||
** ''[[Sydney na Maksa]]'' | |||
* '''Fernhout, Roeland''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Jak oswoić mumię]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Klub brzydkich dzieci]]'' | |||
* '''Ferns, Alex''' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Rafał Zawierucha]]: ''[[Andor]]'' | |||
** ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** ''[[Tarzan: Legenda]]'' | |||
* '''Ferrell, Will''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[LEGO przygoda]]'', ''[[LEGO przygoda 2]]'' | |||
** [[Rafał Rutkowski]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | |||
** [[Tomasz Sapryk]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Old School]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Ferrer, Mel''' | |||
** [[Edmund Fetting]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | |||
** [[Stanisław Zaczyk]]: ''[[Diabelskie sztuczki]]'' | |||
* '''Ferrer, Miguel''' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Iron Man 3]]'' | |||
* '''Ferrera, America''' | |||
** [[Barbara Kurdej-Szatan]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** ''[[Barbie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Ferris, Pam''' | |||
** [[Krystyna Kołodziejczyk]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | |||
** [[Teresa Lipowska]]: ''[[Matylda]]'' | |||
** ''[[Być gwiazdą]]'' | |||
* '''Fetherstonhaugh, RJ''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Predator]]'' | |||
* '''Feuerstein, Mark''' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Klub Opiekunek]]'' | |||
* '''Fey, Tina''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Mean Girls]]''; <small>(''[[Free Guy]]'')</small> | |||
** [[Elżbieta Kopocińska]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Agata Kulesza]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
* '''Fichtner, William''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'' | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Fiedler, John''' | |||
** [[Mieczysław Gajda]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
** [[Norbert Nader]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* '''Field, Sally''' | |||
** [[Joanna Szczepkowska]]: ''[[Stalowe magnolie]]'' | |||
** [[Ewa Wencel]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** ''[[Legenda telewizji]]''<!-- <small>(we fragmencie filmu ''Mistrz kierownicy ucieka 2'')</small>--> | |||
* '''Fiennes, Ralph''' | |||
** [[Zbigniew Borek]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Janusz German]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia (gra)|Harry Potter i Czara Ognia]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Wiesław Komasa]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa (gra)|Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'' | |||
* '''Fierstein, Harvey''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Elmo ratuje Boże Narodzenie]]'' | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Fillion, Nathan''' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Big Mouth]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Percy Jackson: Morze potworów]]'' | |||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
* '''Fimmel, Travis''' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | |||
* '''Finney, Yasmin''' | |||
** [[Kim Grygierzec]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Heartstopper]]'' | |||
* '''Firth, Colin''' | |||
** [[Tomasz Kot]]: ''[[Niania (film 2005)|Niania]]'' | |||
** [[Wojciech Malajkat]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'', ''[[Tajemniczy ogród (film 2020)|Tajemniczy ogród]]'' | |||
* '''Fishback, Dominique''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Transformers. Przebudzenie bestii]]'' | |||
* '''Fishburne, Laurence''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Moon Girl i Diabelski Dinozaur]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
* '''Fischer, Jenna''' | |||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Fisher, Carrie''' | |||
** [[Dorota Kolak|Dorota Kolak-Michalska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]'' | |||
* '''Fisher, Isla''' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Wróżka potrzebna od zaraz]]''; <small>(''[[Rango]]'')</small> | |||
* '''Fisher, Jordan''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Teen Beach Movie]]'', ''[[Teen Beach 2]]'' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Liv i Maddie]]''<!-- | |||
** ''[[iCarly]]''--> | |||
* '''Fisher, Noel''' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'', ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | |||
* '''Fisher, Ray''' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'' | |||
* '''Fitzgerald, Tara''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* '''Flanagan, Tommy''' | |||
** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Galop ku wolności]]'' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | |||
* '''Fleming, Cailey''' | |||
** [[Sabina Bednarz]]: ''[[Istoty fantastyczne]]'' | |||
** [[Olga Cybińska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Antonina Krylik]]: ''[[Loki]]'' | |||
** ''[[Istoty fantastyczne]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Fletcher, Yasmen''' | |||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Magia na opak]]'' | |||
** [[Matylda Kaczmarska]]: ''[[Ms. Marvel]]'' | |||
* '''Flores Jr., Benjamin''' | |||
** [[Igor Borecki]]: ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'' | |||
** [[Mateusz Ceran]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Maciej Dybowski]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Michał Mostowiec]]: ''[[Nawiedzeni]]'', ''[[Grzmotomocni]]'', ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' | |||
** [[Filip Rogowski]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'', ''[[Na krańcu świata]]'' | |||
** ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
* '''Fogler, Dan''' | |||
** [[Arkadiusz Jakubik]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | |||
* '''Fonda, Henry''' | |||
** [[Czesław Byszewski]]: ''[[Był sobie łajdak]]'', ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
** [[Edmund Fetting]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
* '''Fonda, Jane''' | |||
** [[Joanna Wizmur]]: ''[[Stanley i Iris]]'' | |||
** [[Alicja Wyszyńska]]: ''[[Błękitny ptak]]'' | |||
* '''Fong, Erika''' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Power Rangers Samurai]]'' | |||
** [[Agata Skórska]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
* '''Ford, Glenn''' | |||
** [[Czesław Byszewski]]: ''[[Okup]]'' | |||
** [[Edmund Fetting]]: ''[[Próba terroru]]'' | |||
** [[Wiesław Machowski]]: ''[[Herbaciarnia „Pod Księżycem”]]'' | |||
* '''Ford, Harrison''' | |||
** [[Marek Lewandowski]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'', ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'', ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' | |||
** [[Piotr Polak]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]'' | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Gra Endera]]'' | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(zwiastun #3)</small> | |||
* '''Forlani, Claire''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Forte, Will''' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Szczury laboratoryjne|Szczury laboratoryjne: Bioniczna wyspa]]''<!-- | |||
** ''[[W 80 dni dookoła świata]]''--> | |||
* '''Fortson, Abby Ryder''' | |||
** [[Olga Cybińska]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | |||
** [[Nikola Kłosowska]]: ''[[Był sobie pies 2]]'' | |||
** [[Antonina Żbikowska]]: ''[[Ant-Man i Osa]]''<!-- | |||
** ''[[Był sobie pies 2]]'' <small>(zwiastun)</small>--> | |||
* '''Foster, Ben''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | |||
* '''Foster, Jodie''' | |||
** [[Adrianna Biedrzyńska]]: ''[[Sommersby]]'' | |||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Wyspa Nim]]'' | |||
* '''Foy, Mackenzie''' | |||
** [[Dominika Kachlik]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' <small>(zwiastun #3)</small> | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'', ''[[Czarna piękność]]'' | |||
* '''Fowler, Jermaine''' | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Fox, Edward''' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Lassie]]'' | |||
** ''[[Ciężkie czasy]]'' | |||
** ''[[Opowieści miłosne]]'' | |||
** ''[[Życie Galileusza (spektakl)|Życie Galileusza]]'' | |||
* '''Fox, James''' | |||
** [[Tomasz Marzecki]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' | |||
** [[Leszek Teleszyński]]: ''[[Okruchy dnia]]'' | |||
** ''[[Wydział Rosja]]'' | |||
* '''Fox, Matthew''' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Fox, Megan''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'', ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Transformers: Zemsta upadłych]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Fox, Michael J.''' | |||
** [[Jędrzej Hycnar]]: ''[[Mikey i ja]]'' | |||
** [[Artur Pontek]]: ''[[Annie]]'' | |||
* '''Fox, Vivica A.''' | |||
** [[Karina Szafrańska]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
* '''Foxx, Corinne''' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Foxx, Jamie''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Annie]]'' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Annie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Krzysztof Grabowski]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** [[Błażej Wójcik]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'' | |||
* '''Frain, James''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
* '''Frakes, Jonathan''' | |||
** [[Patryk Kasper]]: ''[[Astronauci]]'' | |||
** [[Bartosz Martyna]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Rafał Walentowicz]]: ''[[Star Trek: Voyager]]'' | |||
* '''France, Tan''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Big Show i jego show]]'', ''[[Big Mouth]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Sebastian Machalski]]: ''[[Gofcia i Mochi]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Franco, James''' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Antoni Pawlicki]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]''; <small>(''[[Mały Książę (film 2015)|Mały Książę]]'')</small> | |||
* '''Frank, Jason David''' | |||
** [[Rafał Królikowski]]: ''[[Power Rangers: Film]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Power Rangers Dino Grzmot]]'' | |||
* '''Fransch, Keagan Carr''' | |||
** [[Katarzyna Taracińska]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
* '''Fraser, Brendan''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Zemsta futrzaków]]'' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Podróż do wnętrza Ziemi]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[George prosto z drzewa (film)|George prosto z drzewa]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Zemsta futrzaków]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Fraser, Charlee''' | |||
** [[Małgorzata Mikołajczak]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Freeman, Martin''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'', ''[[Tajna inwazja]]'' | |||
* '''Freeman, Morgan''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Muppetowa Masakra]]'' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Zdzisław Wardejn]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Frewer, Matt''' | |||
** [[Jacek Czyż]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
* '''Frej, Ladislav''' | |||
** [[Jerzy Molga]]: ''[[Za krzakiem tarniny]]'' | |||
** ''[[Adwokat na emeryturze]]'' | |||
** ''[[Dni zdrady]]'' | |||
** ''[[Mężczyźni nie płaczą]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Synowie i córki Jakuba Szklarza]]'' | |||
** ''[[Tajemnica Aleksandra Dumasa]]'' | |||
* '''French, Dawn''' | |||
** [[Mirosława Krajewska]]: ''[[Bajarz]]'' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
** ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | |||
* '''Friedman, Harvey''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Friend, Rupert''' | |||
** [[Andrzej Mastalerz]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
* '''Frost, Nick''' | |||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Łowca i Królowa Lodu]]'', ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]'' | |||
* '''Fry, Joel''' | |||
** [[Sebastian Cybulski]]: ''[[Cruella]]'' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Chłopiec zwany Gwiazdką]]'' | |||
* '''Fry, Stephen''' | |||
** [[Sławomir Orzechowski]]: ''[[O czym szumią wierzby (film)|O czym szumią wierzby]]'' | |||
** [[Jan Prochyra]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]''; <small>(''[[LittleBigPlanet]]'', ''[[LittleBigPlanet 2]]'', ''[[PlayStation All-Stars Battle Royale]]'', ''[[LittleBigPlanet 3]]'')</small> | |||
** ''[[Przyjaciele Petera]]'' | |||
* '''Fulcher, Rich''' | |||
** [[Bartłomiej Nowosielski]]: ''[[Wonka]]'' | |||
* '''Funches, Ron''' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Crash i Bernstein]]'' | |||
** ''[[Fałszywa dwunastka (film 2022)|Fałszywa dwunastka]]'' | |||
** ''[[Noelle]]'' | |||
* '''Furler, Sia''' | |||
** [[Marta Dylewska]]: ''[[Annie]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small><!-- | |||
** ''[[Gofcia i Mochi]]'' <small>(gościnnie)</small>--> | |||
* '''Fürmann, Benno''' | |||
** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
== G == | |||
* '''Gabin, Jean''' | |||
** [[Mieczysław Pawlikowski]]: ''[[Mury Malapagi]]'' | |||
** [[Leon Pietraszkiewicz]]: ''[[Zbrodnia i kara (film 1956)|Zbrodnia i kara]]'', ''[[Nędznicy]]'' | |||
** ''[[Minuta zwierzeń]]'' | |||
** ''[[Premier]]'' | |||
* '''Gabrielle, Tati''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'' | |||
** [[Martyna Szymańska]]: ''[[Uncharted]]'' | |||
* '''Gad, Josh''' | |||
** [[Paweł Aigner]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'', ''[[Artemis Fowl]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Mały Chef show]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Artemis Fowl]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Gadot, Gal''' | |||
** [[Olga Bołądź]]: ''[[Wonder Woman]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Wonder Woman 1984]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'', ''[[Shazam! Gniew bogów]]'', ''[[Flash]]'' | |||
** [[Aleksandra Nowicka]]: ''[[Czerwona nota]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Misja Stone]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'', ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Gaffigan, Jim''' | |||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Piotruś Pan i Wendy]]'' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Gage, Ryan''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
* '''Gainsbourg, Charlotte''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
* '''Galifianakis, Zach''' | |||
** [[Norbert Kaczorowski]]: ''[[Gofcia i Mochi]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
** [[Wojciech Mecwaldowski]]: ''[[Pułapka czasu]]'' | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
** [[Cezary Żak]]: ''[[Załoga G]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Galitzine, Nicholas''' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''Galuppo, Angela''' | |||
** [[Agata Pruchniewska]]: ''[[Pod włos]]'' | |||
** [[Magdalena Turczeniewicz]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | |||
* '''Galvin, Anna''' | |||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Mr Young]]'', ''[[Rufus 2: Kocia katastrofa]]'' | |||
** [[Olga Sawicka]]: ''[[Bestia z Wolfsberga]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | |||
** ''[[Dziewczyna kontra potwór]]'' | |||
** ''[[Warcraft: Początek]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Gambon, Michael''' | |||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** ''[[Wesołych świąt (spektakl)|Wesołych świąt]]'' | |||
* '''Gandolfini, James''' | |||
** [[Marek Obertyn]]: ''[[Przetrwać święta]]'' | |||
** [[Krzysztof Zakrzewski]]: ''[[Nicky Spoko]]'' | |||
* '''Ganz, Bruno''' | |||
** [[Ryszard Nawrocki]]: ''[[Jan Paweł II: Nie lękajcie się]]'' | |||
* '''Garcia, Ricky''' | |||
** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Maksymilian Michasiów]]: ''[[Alexa i Katie]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Przyjaciółki od czasu do czasu]]'' | |||
** ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | |||
** ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' | |||
* '''Gardell, Billy''' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Mike i Molly]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | |||
* '''Gardner, Ava''' | |||
** [[Irena Kownas]]: ''[[Błękitny ptak]]'' | |||
** [[Hanna Skarżanka]]: ''[[Noc iguany]]'' | |||
* '''Garfield, Andrew''' | |||
** [[Marcin Bosak]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** [[Bartosz Gelner]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]''<!--; ''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'' – zwiastun #2)</small>--> | |||
** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Garland, Judy''' | |||
** [[Janina Szydłowska]]: ''[[Wyrok w Norymberdze]]'' | |||
* '''Garlin, Jeff''' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Paweł Sanakiewicz]]: ''[[Małolaty u taty]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
* '''Garner, Jennifer''' | |||
** [[Aleksandra Bieńkowska]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Jak zostać kotem]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | |||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Jak zostać kotem]]'', ''[[Dzień na tak]]'', ''[[Projekt Adam]]'' | |||
** ''[[Spytaj Mądroboty]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Garner, Kelli''' | |||
** [[Agnieszka Judycka]]: ''[[Załoga G]]'' | |||
* '''Garofalo, Janeane''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Flora i Ulisses]]'' | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Gatiss, Mark''' | |||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'' | |||
** [[Tomasz Sapryk]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Pcin Dolny]]'' | |||
* '''Gatwa, Ncuti''' | |||
** [[Karol Biskup]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Gay Harden, Marcia''' | |||
** [[Ewa Kania|Ewa Kania-Grochowska]]: ''[[Flubber]]'' | |||
** [[Anna Seniuk]]: ''[[Dzieci Ireny Sendlerowej]]'' | |||
* '''Gee, Cara''' | |||
** [[Laura Breszka]]: ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'' | |||
* '''Geere, Chris''' | |||
** [[Kazimierz Mazur (ur. 1984)|Kazimierz Mazur]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | |||
* '''Gellar, Sarah Michelle''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' | |||
** [[Beata Jankowska-Tzimas]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Gere, Richard''' | |||
** [[Jan Englert]]: ''[[Sommersby]]'' | |||
* '''Gervais, Ricky''' | |||
** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Noc w muzeum 2]]'' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Gheisar, Bryce''' | |||
** [[Antoni Scardina]]: ''[[Był sobie pies]]'' | |||
** [[Jan Szydłowski]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' | |||
* '''Giamatti, Paul''' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** [[Michał Piela]]: ''[[Wyprawa do dżungli]]'' | |||
** [[Maciej Robakiewicz]]: ''[[Dr Dolittle]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Zapłata]]'' | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Giannini, Jimm''' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** ''[[Para nie do pary]]'' | |||
* '''Gibson, Mel''' | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | |||
** ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Gibson, Millie''' | |||
** [[Monika Szczepańska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Gibson, Patrick''' | |||
** [[Paweł Krucz]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | |||
* '''Gibson, Tyrese''' | |||
** [[Konrad Darocha]]: ''[[Morbius]]'' | |||
* '''Gielgud, John''' | |||
** ''[[Król Ryszard II]]'' | |||
** ''[[Romeo i Julia]]'' | |||
** ''[[Ziemia niczyja]]'' | |||
** ''[[Życie Galileusza (spektakl)|Życie Galileusza]]'' | |||
* '''Gill, Michel''' | |||
** [[Piotr Polk]]: ''House of Cards'' <small>(fragment załączony do ankiety Netfliksa)</small> | |||
* '''Gillies, Elizabeth''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' <small>(we fragmencie serialu ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'')</small> | |||
** [[Maria Niklińska]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'', ''[[iCarly]]'', ''[[Sam i Cat]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba|Milena Suszyńska]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
* '''Gillan, Karen''' | |||
** [[Julia Kijowska]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | |||
* '''Gillen, Aidan''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | |||
* '''Gillsig, Jessalyn''' | |||
** [[Anna Cieślak]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
* '''Girardot, Annie''' | |||
** [[Joanna Ciemniewska]]: ''[[Towarzysze]]'' | |||
** [[Elżbieta Kępińska]]: ''[[Umrzeć z miłości]]'' | |||
** [[Ewa Pachońska]]: ''[[Naśladownictwo wzbronione]]'' | |||
** ''[[Francuzka i miłość]]'' | |||
* '''Gisondo, Skyler''' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
** ''[[Niesamowity Spider-Man]]''<!-- | |||
** ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]''--> | |||
* '''Glascott, Fiona''' | |||
** [[Dominika Kluźniak]]: ''[[Dzieci Ireny Sendlerowej]]'' | |||
** [[Katarzyna Tatarak]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
* '''Glave, Matthew''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Kurz, pot i łzy]]'' | |||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Nie ma to jak bliźniaki: Film]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Brzdąc w opałach]]'' | |||
* '''Gleeson, Brendan''' | |||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Paddington 2]]'' | |||
** [[Andrzej Grabowski]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Paddington 2]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Smerfy 2]]''; <small>(''[[Piraci!]]'')</small> | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Paddington 2]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Gleeson, Domhnall''' | |||
** [[Cezary Kaźmierski]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Piotruś Królik (film 2018)|Piotruś Królik]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Piotruś Królik (film 2018)|Piotruś Królik]]'', ''[[Piotruś Królik 2: Na gigancie]]'' | |||
* '''Glen, Georgie''' | |||
** [[Elżbieta Kijowska]]: ''[[Kroniki Evermoor]]'' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | |||
** [[Maria Winiarska]]: ''[[Wampirek]]'' | |||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | |||
* '''Glen, Iain''' | |||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Glickman, Stephen Kramer''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Big Time Rush]]'', ''[[Big Time Rush w akcji]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Rodzinka od środka]]'' | |||
* '''Glover, Crispin''' | |||
** [[Bartłomiej Topa]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w krainie czarów]]'' | |||
* '''Glover, Danny''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Jumanji: Następny poziom]]''; <small>(''[[Krowy na wypasie]]'')</small> | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Na psa urok]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Monster Trucks]]''; <small>(''[[Zakochany wilczek]]'')</small> | |||
* '''Glover, Donald''' | |||
** [[Hubert Paszkiewicz]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
** [[Michał Żurawski]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
** ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
** ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** ''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'' | |||
* '''Glover, Julian''' | |||
** [[Ignacy Gogolewski]]: ''[[Szpiedzy w Warszawie]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Lego Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Glover, John''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Shazam!]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Batman i Robin]]'' | |||
* '''Godfrey, Patrick''' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' | |||
** [[Jerzy Molga]]: ''[[Okruchy dnia]]'' | |||
** ''[[Oliver Twist]]'' | |||
* '''Godley, Adam''' | |||
** [[Jacek Braciak]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' | |||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[W 80 dni dookoła świata]]'' | |||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[Szpiedzy w Warszawie]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Niania]]'' | |||
** ''[[BFG: Bardzo Fajny Gigant]]'' | |||
* '''Goggins, Walton''' | |||
** [[Ireneusz Czop]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | |||
** [[Adam Woronowicz]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
** [[Krzysztof Zawadzki]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | |||
** ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Goldberg, Whoopi''' | |||
** [[Miriam Aleksandrowicz]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]''; <small>(''[[Król Lew]]'', ''[[Król Lew 3: Hakuna matata]]'')</small> | |||
** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Grażyna Marzec]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | |||
** [[Olga Omeljaniec]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
** ''[[Klan urwisów]]'' | |||
* '''Goldsberry, Renée Elise''' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' | |||
** <small>[[Julia Trębacz]]: ''[[Lwia Straż]]'' | |||
** [[Karolina Trębacz]]: ''[[Lwia Straż]]''</small> | |||
* '''Goldblum, Jeff''' | |||
** [[Andrzej Ferenc]]: ''[[Psy i koty]]'' | |||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Dariusz Kowalski]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
** [[Marek Lewandowski]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'', ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Wiktor Zborowski]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Annie Hall]]'' | |||
** ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Golino, Valeria''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Piękna gra]]'' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Niewidzialny chłopiec]]'', ''[[Niewidzialny chłopak – Nowa generacja]]'' | |||
* '''Gomez, Michelle''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]''; <small>(''[[Kacze opowieści (serial animowany 2017)|Kacze opowieści]]'')</small> | |||
* '''Gomez, Selena''' | |||
** [[Aleksandra Bierkowska|Ola Bierkowska]]: ''[[Barney i przyjaciele]]'' | |||
** [[Maja Cygańska]]: ''[[Barney i przyjaciele]]'' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Hannah Montana]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Program ochrony Księżniczek]]'' | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]'', ''[[Słoneczna Sonny]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex]]''; <small>(''[[Doktor Dolittle]]'')</small> | |||
** ''[[Nie ma to jak hotel]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Gomez, Xochitl''' | |||
** [[Adrianna Malecka]]: ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
** [[Emilia Walus]]: ''[[Klub Opiekunek]]'' | |||
* '''González, Eiza''' | |||
** [[Laura Breszka]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | |||
* '''Goodacre, Jedidiah''' | |||
** [[Franciszek Boberek]]: ''[[Zaplikowani]]'' | |||
** [[Mateusz Kwiecień]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Monster Trucks]]'', ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Kraina jutra]]'' | |||
* '''Goode, Matthew''' | |||
** [[Sławomir Śmiałek]]: ''[[Czworo dzieci i Coś]]'' | |||
* '''Goodman, Henry''' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | |||
* '''Goodman, John''' | |||
** [[Mieczysław Franaszek]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | |||
** [[Marek Obertyn]]: ''[[Pożyczalscy]]'' | |||
** [[Andrzej Grabowski]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Goodwin, Ginnifer''' | |||
** [[Justyna Orzechowska]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]'': ''[[Wygraj randkę!]]'' | |||
* '''Gordon-Levitt, Joseph''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** ''[[Beethoven]]'' | |||
* '''Gorman, Burn''' | |||
** [[Artur Barciś]]: ''[[Szpiedzy w Warszawie]]'' | |||
** [[Jacek Beler]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Enola Holmes]]'' | |||
* '''Gosling, Ryan''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Barbie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Marcin Czarnik]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Liceum na morzu]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Gęsia skórka]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Jacek Wolszczak]]: ''[[Gęsia skórka]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Gough, Michael''' | |||
** [[Jerzy Kamas]]: ''[[Batman i Robin]]'' | |||
** [[Zdzisław Tobiasz]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | |||
* '''Gould, Elliott''' | |||
** [[Andrzej Arciszewski]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Tomasz Kot]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
** [[Ryszard Nawrocki]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
* '''Grabeel, Lucas''' | |||
** [[Jakub Molęda]]: ''[[High School Musical]]'', ''[[High School Musical 2]]'', ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'', ''[[Boska przygoda Sharpay]]'', ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Grace, Mckenna''' | |||
** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'' | |||
** [[Matylda Kaczmarska]]: ''[[Bizaardvark]]'' | |||
** [[Zofia Modej]]: ''[[Crash i Bernstein]]'', ''[[Najsilniejsza drużyna świata]]'', ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** [[Lila Wassermann]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** [[Antonina Żbikowska]]: ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'', ''[[Krater]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
** ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
* '''Grace, Topher''' | |||
** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[Miłość, śmierć i roboty]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Wygraj randkę!]]'' | |||
* '''Graham, Heather''' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Latająca maszyna]]'' | |||
** ''[[Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną]]'' | |||
** <!--[[Agata Pruchniewska]]: -->''[[Flaked]]'' | |||
* '''Graham, Lauren''' | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]'' | |||
* '''Graham, Stephen''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Matylda: Musical]]'' | |||
** [[Jarosław Gruda]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
** [[Wojciech Kalarus]]: ''[[Venom 2: Carnage]]'' | |||
* '''Grainger, Holliday''' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''Grammer, Kelsey''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Marvels]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | |||
** ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Grande, Ariana''' | |||
** [[Hanna Konarowska]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'', ''[[Sam i Cat]]'', ''[[Szwindel]]'', ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Grant, Hugh''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Okruchy dnia]]'' | |||
** [[Jacek Borkowski]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Paddington 2]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'', ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Paddington 2]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Rafał Królikowski]]: ''[[Paddington 2]]'' | |||
* '''Grant, Richard E.''' | |||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | |||
** [[Sławomir Grzymkowski]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Koszmarny Karolek (film)|Koszmarny Karolek]]''; <small>(''[[Tuca i Bertie]]'')</small> | |||
** [[Janusz Łagodziński]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | |||
** [[Mariusz Wojciechowski]]: ''[[Loki]]'' | |||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Wampirek]]'' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
* '''Grant, Saginaw''' | |||
** [[Zdzisław Wardejn]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
* '''Graves, Rupert''' | |||
** [[Jacek Bończyk]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]'' | |||
** ''[[Szaleństwo króla Jerzego]]'' | |||
* '''Gray, Charles''' | |||
** ''[[Juliusz Cezar]]'' | |||
** ''[[Komedia omyłek]]'' | |||
** ''[[Król Ryszard II]]'' | |||
** ''[[Troilus i Kressyda]]'' | |||
* '''Green, Eva''' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Izabela Kuna]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Quantum of Solace]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Green, Mary-Pat''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
* '''Green, Matt''' | |||
** [[Konrad Darocha]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Greenan, Scot''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'' | |||
* '''Greenblatt, Ariana''' | |||
** [[Olga Cybińska]]: ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'' | |||
** [[Matylda Kaczmarska]]: ''[[Liv i Maddie]]'' | |||
** [[Antonina Krylik]]: ''[[Rodzinka od środka]]''; <small>(''[[Scooby-Doo!]]'', ''[[Rodzinka rządzi]]'')</small> | |||
** [[Wiktoria Woźniacka]]: ''[[Jedyny i niepowtarzalny Ivan]]'' | |||
** [[Antonina Żbikowska]]: ''[[Barbie]]'', ''[[Ahsoka]]'' | |||
* '''Greene, Graham''' | |||
** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Śnieżne psy]]'' | |||
** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Echo]]'' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Wilk, lew i ja]]'' | |||
* '''Greenidge, Michelle''' | |||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Greenquist, Brad''' | |||
** [[Piotr Bąk]]: ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'' | |||
** ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
** ''[[Star Trek: Voyager]]'' | |||
* '''Greenwood, Bruce''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Zebra z klasą]]'' | |||
* '''Greer, Judy''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Marmaduke]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Kraina jutra]]'', ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
* '''Gregg, Robert Clark''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Pan Popper i jego pingwiny]]'' | |||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Mega Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Greive, Tallulah''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | |||
** [[Magda Kusa]]: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' | |||
* '''Grieve, Phil''' | |||
** [[Michał Pietrzak]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Most do Terabithii]]'' | |||
* '''Griffin, Danny''' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Przeznaczenie: Saga Winx]]'' | |||
** ''[[Ale obciach]]'' | |||
** ''[[Życie w cuglach]]'' | |||
* '''Griffiths, Richard''' | |||
** [[Krzysztof Kowalewski]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Strażnik pierwszej damy]]'' | |||
** [[Kazimierz Wysota]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | |||
** ''[[Wesołe kumoszki z Windsoru]]'' | |||
* '''Griffo, Jack''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Jan Cięciara]]: ''[[Grzmotomocni]]'', ''[[Nawiedzeni]]'', ''[[Adam i jego klony]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'', ''[[Niebezpieczny Henryk]]'', ''[[Szkoła rocka]]'' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Drużyna rycerzy]]'' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: <!--''[[Mega przygody Bucketa i Skinnera]]'', -->''[[Marvin Marvin]]'', ''[[Jessie]]'', ''[[Pechowcy]]'' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Alexa i Katie]]'' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Najlepszy najgorszy weekend]]'' | |||
** ''[[Mega przygody Bucketa i Skinnera]]'' | |||
** ''[[Z kopyta]]'' | |||
* '''Grillo, Frank''' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Przemysław Sadowski]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Grint, Rupert''' | |||
** [[Franciszek Kalinowski]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Marcin Łabno]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa (gra)|Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi (gra)|Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
* '''Grodin, Charles''' | |||
** [[Maciej Kowalik]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Beethoven]]'', ''[[Beethoven II]]'' | |||
* '''Grosse, Demetrius''' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' | |||
* '''Gruffudd, Ioan''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[102 dalmatyńczyki]]'', ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
** [[Andrzej Ferenc]]: ''[[Tajemnica Rajskiego Wzgórza]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Tajemnica Rajskiego Wzgórza]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Gugino, Carla''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]''; <small>(''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'')</small> | |||
** [[Lucyna Malec]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Pan Popper i jego pingwiny]]'' | |||
** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[Mali agenci]]'' | |||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Góra Czarownic]]'' | |||
* '''Guillén, Harvey''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Blue Beetle]]'' | |||
** [[Wojciech Słupiński]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
* '''Guillory, Sienna''' | |||
** [[Agata Buzek]]: ''[[Eragon]]'' | |||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Meg 2: Głębia]]'' | |||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Eragon (gra)|Eragon]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | |||
* '''Guinness, Alec''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]''; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' – również kwestie wypowiadane w oryginale głosem Ewana McGregora)</small> | |||
* '''Gunn, James''' | |||
** [[Janusz Dąbrowski]]: ''[[Harley Quinn]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Gunn, Sean''' | |||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]''<!-- | |||
** ''[[True Jackson]]''--> | |||
* '''Gurira, Danai''' | |||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Czarna Pantera]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
* '''Gurney-Randall, Ross''' | |||
** [[Wojciech Słupiński]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Gustafsson, Björn''' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Nelly Rapp – Upiorna agentka]]'', ''[[Pamiętnik Berta]]'' | |||
* '''Gurry, Kick''' | |||
** [[Rafał Maćkowiak]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Gyasi, David''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
** [[Michał Żurawski]]: ''[[Czarownica 2]]'' | |||
* '''Gyllenhaal, Jake''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: [http://www.youtube.com/watch?v=KzD44XfDOWw materiały promocyjne filmu ''Książę Persji: Piaski czasu''] | |||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
== H == | |||
* '''Haddington, Ellie''' | |||
** [[Renata Berger]]: ''[[Enola Holmes]]'' | |||
** [[Aleksandra Koncewicz]]: ''[[Szpiedzy w Warszawie]]'' | |||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' | |||
* '''Haddish, Tiffany''' | |||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' | |||
** [[Wiktoria Gorodeckaja]]: ''[[Poczytajmy i porozmawiajmy]]'' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Kevin Hart's Guide to Black History]]''; <small>(''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'')</small> | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small>; <small>(''[[Sekretne życie zwierzaków domowych 2]]'', ''[[Świat Karmy]]'')</small> | |||
* '''Haddock, Laura''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | |||
** [[Marta Kurzak]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | |||
** [[Ewelina Stepanczenko-Stolorz]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | |||
* '''Hader, Bill''' | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[BFG: Bardzo Fajny Gigant]]'' | |||
** [[Maciej Kosmala]]: ''[[Noelle]]'' | |||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | |||
* '''Hadlow, Mark''' | |||
** [[Andrzej Szopa]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'' <small>(Dori)</small> | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' <small>(Troll Bert)</small> | |||
* '''Hagerty, Julie''' | |||
** [[Lucyna Malec]]: ''[[Rodzina od zaraz]]'' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Noelle]]'' | |||
* '''Hahn, Kathryn''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Wygraj randkę!]]'' | |||
** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Kraina jutra]]'' | |||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | |||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[WandaVision]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Agata Kulesza]]: ''[[WandaVision]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Hale, Tony''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'', ''[[Hokus Pokus 2]]'' | |||
** [[Maksymilian Michasiów]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Tomasz Sapryk]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | |||
** [[Łukasz Simlat]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa]]''; <small>(''[[Sanjay i Craig]]'')</small> | |||
* '''Halliwell Horner, Geri''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Gran Turismo]]'' | |||
* '''Hall, Craig''' | |||
** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'' | |||
* '''Hall, Jalyn''' | |||
** [[Ignacy Kłoczewski]]: ''[[Zjazd rodzinny]]'' | |||
** [[Damian Mirga]]: ''[[Dwutakt]]'' | |||
** [[Gustaw Pędziwiatr]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
* '''Hall, Rebecca''' | |||
** [[Olga Bołądź]]: ''[[BFG: Bardzo Fajny Gigant]]'' | |||
** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
* '''Hambleton, Peter''' | |||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' <small>(Glóin)</small> | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' <small>(Troll William)</small> | |||
* '''Hamill, Mark''' | |||
** [[Mariusz Benoit]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Justice League Action]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Zbigniew Dziduch]]: ''[[Star Wars: Ostatni Jedi]]'' | |||
** [[Kacper Kuszewski]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Księga Boby Fetta]]'' | |||
** [[Lech Łotocki]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Johnny Bravo]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Jerzy Radziwiłowicz]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Lego Star Wars: Padawańskie widmo]]'' <small>(klip z filmu ''[[Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja]]'')</small>; ''[[Lego Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje]]'' | |||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Justice League Action]]'')</small> | |||
* '''Hamilton, Ashley''' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Iron Man 3]]'' | |||
** ''[[Beethoven 2]]'' | |||
* '''Hamilton, George''' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Kacper i Wendy]]'' | |||
* '''Hamilton, Linda''' | |||
** [[Katarzyna Gniewkowska]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | |||
** [[Monika Obara]]: ''[[Terminator 2: Dzień sądu]]'' | |||
* '''Hamm, Jon''' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Hammer, Armie''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Królewna Śnieżka (film 2012)|Królewna Snieżka]]'', ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
* '''Hampshire, Susan''' | |||
** [[Barbara Dzido-Lelińska]]: ''[[Dzieci lwicy z buszu]]'' | |||
** [[Elżbieta Jasińska]]: ''[[David Copperfield (film 1969)|David Copperfield]]'' | |||
** [[Jolanta Zykun]]: ''[[Saga rodu Forsyte'ów]]'' | |||
** ''[[Saga rodu Palliserów]]'' | |||
** ''[[Z kronik Barchesteru]]'' | |||
* '''Han, Chin''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | |||
* '''Hancock, Herbie''' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
* '''Hanks, Chet''' | |||
** [[Andrzej Andrzejewski]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
* '''Hanks, Colin''' | |||
** [[Sławomir Grzymkowski]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | |||
* '''Hanks, Tom''' | |||
** [[Andrzej Grabarczyk]]: ''[[Terminal]]'' | |||
** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Simpsonowie: Wersja kinowa]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Pinokio (film fabularny 2022)|Pinokio]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Krzysztof Wakuliński]]: ''[[Pinokio (film fabularny 2022)|Pinokio]]'' | |||
* '''Hannah, Daryl''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
** [[Ewa Gawryluk]]: ''[[Dwaj zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny]]'' | |||
** ''[[Stalowe magnolie]]'' | |||
* '''Hannelius, Genevieve''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Słoneczna Sonny]]'', ''[[Brat zastępowy]]'' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
** [[Wiktoria Gąsiewska]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Jessie]]'' | |||
** [[Magda Kusa]]: ''[[Ja w kapeli]]'', ''[[Blog na cztery łapy]]'', ''[[Rysuj i graj]]'' | |||
** ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** ''[[Przyjaciel świętego Mikołaja]]'' | |||
* '''Hannigan, Alyson''' | |||
** [[Lena Frankiewicz]]: ''[[Flora i Ulisses]]'' | |||
** [[Monika Kwiatkowska]]: ''[[Kim Kolwiek: Film]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Hanzlík, Jaromír''' | |||
** [[Witold Dębicki]]: ''[[Grubasek]]'' | |||
** [[Jerzy Korsztyn]]: ''[[Tajemnica stalowego miasta]]'' | |||
** [[Maciej Małek]]: ''[[Tajemnica stalowego miasta]]'' | |||
** ''[[Adwokat na emeryturze]]'' | |||
** ''[[Dni zdrady]]'' | |||
** ''[[Najlepsza kobieta mojego życia]]'' | |||
** ''[[Nasza zwariowana rodzinka]]'' | |||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
** ''[[Synowie i córki Jakuba Szklarza]]'' | |||
** ''[[Zbrodnia na poczcie]]'' | |||
* '''Haraldsson, Björn Hlynur''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
* '''Harbour, David''' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Gran Turismo]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Legion samobójców]]'' | |||
** [[Leszek Lichota]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small> | |||
* '''Hardwicke, Edward''' | |||
** [[Ignacy Gogolewski]]: ''[[Oliver Twist]]'' | |||
** ''[[Saga rodu Palliserów]]'' | |||
* '''Hardy, Robert''' | |||
** [[Andrzej Balcerzak]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | |||
** [[Jerzy Łapiński]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | |||
** [[Lech Ordon]]: ''[[Lassie]]'' | |||
** [[Roman Wilhelmi]]: ''[[Elżbieta, królowa Anglii]]'' | |||
** ''[[Wieczór Trzech Króli (spektakl)|Wieczór Trzech Króli]]'' | |||
* '''Hardy, Tom''' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Venom]]'', ''[[Venom 2: Carnage]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
* '''Harington, Kit''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Call of Duty: Infinite Warfare]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Piotr Bulcewicz]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Piotr Stramowski]]: ''[[Eternals]]'' | |||
* '''Harland, Louisa''' | |||
** [[Natalia Kujawa]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | |||
* '''Harnell, Jess''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Country Miśki]]''; <small>(''[[Myszka Miki: Zamieszani w przygody|Miki i raźni rajdowcy]]'')</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Big Time Rush]]''; <small>(''[[Robal z przyszłości]]'')</small> | |||
* '''Harrelson, Woody''' | |||
** [[Adam Cywka]]: ''[[Człowiek z Toronto]]'' | |||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Venom]]'', ''[[Venom 2: Carnage]]'' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
* '''Harrier, Laura''' | |||
** [[Olga Kalicka]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
** [[Weronika Humaj]]: ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'' | |||
* '''Harris, Clifford Joseph''' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
* '''Harris, Estelle''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Mirosława Krajewska]]: ''[[Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny]]'' | |||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]''; <small>(''[[Toy Story 3]]'', ''[[Toy Story: Wakacje na Hawajach]]'', ''[[Toy Story: Zestaw pomniejszony]]'', ''[[Toy Story: Imprezozaur Rex]]'', ''[[Toy Story 4]]'')</small> | |||
** ''[[Słoneczna Sonny]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Harris, Naomie''' | |||
** [[Sylwia Achu]]: ''[[Venom 2: Carnage]]'' | |||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Mowgli: Legenda dżungli]]'' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' | |||
* '''Harris, Neil Patrick''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'', ''[[Smerfy 2]]''; <small>(''[[Słowami Ginger]]'')</small> | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
** [[Cezary Pazura]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Harris, Piper Mackenzie''' | |||
** [[Wiktoria Gąsiewska]]: ''[[Załoga G]]'' | |||
** [[Martyna Sommer]]: ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Harris, Rachael''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
** ''[[Małolaty u taty]]'' | |||
** ''[[Star Trek: Voyager]]'' | |||
* '''Harris, Richard''' | |||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
* '''Harris, Wood''' | |||
** [[Karol Pocheć]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Ant-Man]]'' | |||
* '''Hart, Ian''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
* '''Hart, Kevin''' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Mów mi Dave]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'', ''[[Człowiek z Toronto]]''; <small>(''[[Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film]]'')</small> | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Kevin Hart's Guide to Black History]]'' | |||
* '''Hart, Melissa Joan''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
** ''[[Czy boisz się ciemności?]]'' | |||
* '''Hart, Miranda''' | |||
** ''[[Babcia rabuś]]'' | |||
* '''Hašek, Vlastimil''' | |||
** [[Jerzy Tkaczyk]]: ''[[Rumburak]]'' | |||
** ''[[Dziewczyna na miotle]]'' | |||
** ''[[Jak się budzi królewny]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
** ''[[Pan Tau]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Trup w każdej szafie]]'' | |||
* '''Hasselhoff, David''' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Hop]]'' | |||
** ''[[Call of Duty: Infinite Warfare]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Hathaway, Anne''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w krainie czarów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Wiedźmy (film 2020)|Wiedźmy]]'' | |||
** [[Karolina Gruszka]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | |||
** [[Małgorzata Kożuchowska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w krainie czarów]]'', ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Hauer, Rutger''' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
* '''Hauer-King, Jonah''' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' | |||
** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[O psie, który wrócił do domu]]'' | |||
* '''Hauser, Paul Walter''' | |||
** [[Sebastian Perdek]]: ''[[Cruella]]'' | |||
* '''Hawk, Tony''' | |||
** [[Łukasz Lewandowski]]: ''[[Zeke i Luther]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Bartosz Martyna]]: ''[[Zeke i Luther]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Jakub Mróz]]: ''[[Z innej beczki]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Łukasz Węgrzynowski]]: '''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]''<!-- | |||
** ''[[Wielkodomscy]]'' <small>(animacja)</small>--> | |||
* '''Hawke, Ethan''' | |||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Moon Knight]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
* '''Hawke, Maya''' | |||
** [[Marta Dylewska]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'' | |||
* '''Hawkins, Sally''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
** [[Jolanta Fraszyńska]]: ''[[Paddington]]'', ''[[Paddington 2]]'' | |||
** [[Dorota Landowska]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small><!-- | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #2)</small>--> | |||
* '''Hawn, Goldie''' | |||
** [[Dorota Chotecka-Pazura]]: ''[[Kronika świąteczna]]'', ''[[Kronika świąteczna 2]]'' | |||
* '''Hayek, Salma''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'' | |||
** [[Dorota Landowska]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Olga Omeljaniec]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
** [[Beata Ścibakówna]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Joanna Trzepiecińska]]: ''[[Eternals]]'' | |||
* '''Hayes, Sean''' | |||
** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Para nie do pary]]''; <small>(''[[Kot]]'')</small> | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Wygraj randkę!]]''; <small>(''[[Psy i koty]]'', ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'', ''[[Zanim żyli długo i zaplątani]]'', ''[[Zaplątane przygody Roszpunki|Zaplątani: Serial / Zaplątane przygody Roszpunki]]'')</small> | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Kot]]''<!--; <small>(''[[Emotki. Film]]'')</small>--> | |||
* '''Haze, Scott''' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Venom]]'' | |||
** [[Krzysztof Zarzecki]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
* '''Headey, Lena''' | |||
** [[Maria Peszek]]: ''[[Okruchy dnia]]'' | |||
* '''Heard, Amber''' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Aquaman]]'' <small>(zwiastun #1)</small>, ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Aquaman]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
* '''Heard, John''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Módl się o deszcz]]'' | |||
* '''Heaton, Charlie''' | |||
** [[Jędrzej Hycnar]]: ''[[Nowi Mutanci]]'' | |||
* '''Hechinger, Fred''' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
* '''Hedlund, Garrett''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Eragon]]'' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''Tron: Dziedzictwo'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Maciej Kowalik]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | |||
** [[Piotr Polak]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Heidecker, Tim''' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
** [[Maciej Kowalik]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
* '''Heine, Cariba''' | |||
** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[H2O: Wystarczy kropla]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Hanna Łubieńska]]: ''[[Akademia tańca (serial 2010)|Akademia tańca]]'' | |||
** [[Joanna Niemczyk]]: ''[[H2O: Wystarczy kropla]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Zofia Nowakowska]]: ''[[Mako Mermaids: Syreny z Mako]]'' | |||
** [[Iwona Rulewicz]]: ''[[H2O: Wystarczy kropla]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Helberg, Simon''' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Old School]]'' | |||
* '''Helman, Josh''' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | |||
** [[Karól Wróblewski]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Helms, Ed''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | |||
** [[Bogusław Kudłek]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]''; <small>(''[[BoJack Horseman]]'')</small> | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Mów mi Dave]]'' | |||
* '''Hemsworth, Chris''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Łowca i Królowa Lodu]]'', ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Łukasz Nowicki]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastuny)</small>, ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Hemsworth, Liam''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz|Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** [[Marcin Czarnik]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Miłosz Konieczny]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Księżniczka z Krainy Słoni]]'' | |||
* '''Hemsworth, Luke''' | |||
** [[Oskar Hamerski]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | |||
* '''Henderson, Marcus''' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
* '''Henderson, Shirley''' | |||
** [[Kamilla Baar-Kochańska]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | |||
** [[Aleksandra Justa]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Małgorzata Puzio]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | |||
* '''Henrie, David''' | |||
** [[Rafał Kołsut]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Tatastrofa]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]'', ''[[Nie ma to jak statek]]'', ''[[Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex]]'' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Jonas]]'' | |||
* '''Henriksen, Lance''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Detroit: Become Human]]'' <small>(gra)</small>; <small>(''[[Mass Effect]]'', ''[[Tron: Rebelia]]'')</small> | |||
* '''Henry, Buck''' | |||
** [[Jerzy Molga]]: ''[[Dwaj zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
* '''Henry, Brian Tyree''' | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Eternals]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #2)</small>; <small>(''[[Spider-Man: Uniwersum]]'', ''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'')</small> | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Henry, Guy''' | |||
** [[Jarosław Gajewski]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | |||
** [[Krzysztof Wakuliński]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
* '''Henson, Elden''' | |||
** ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]'' | |||
* '''Henson, Taraji P.''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Karate Kid]]'' | |||
** [[Olga Szomańska]]: ''[[Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion]]'' | |||
* '''Henstridge, Elizabeth''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Mega Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Henwick, Jessica''' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | |||
* '''Hepburn, Katherine''' | |||
** [[Aniela Świderska]]: ''[[Żebro Adama]]'' | |||
* '''Herbig, Michael Bully''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[But Manitou]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[But Manitou]]'', ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów|Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów]]'' | |||
** ''[[Vicky - wielki mały wiking|Vicky – wielki mały wiking]]'' | |||
* '''Herbst, Christoph Maria''' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Liliana Pędziwiatr]]'' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Kuba Guzik]]''<!-- | |||
** ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów]]''--> | |||
* '''Herfurth, Karoline''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Hugo i łowcy duchów]]'' | |||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Mała czarownica (film 2018)|Mała czarownica]]'' | |||
* '''Hernández, Jay''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Legion samobójców]]'' | |||
* '''Hernández, Maximiliano''' | |||
** [[Sławomir Grzymkowski]]: ''[[Gwiazdka]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Avengers]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Hotel dla psów]]'' | |||
* '''Herzog, Werner''' | |||
** [[Jerzy Schejbal]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
* '''Heston, Charlton''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Przygoda na Alasce]]'' | |||
** [[Tadeusz Grabowski]]: ''[[Zew krwi (film 1972)|Zew krwi]]'' | |||
** [[Mieczysław Voit]]: ''[[Książę i żebrak]]'' | |||
** ''[[Małpa w hotelu]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Planeta małp'')</small> | |||
* '''Hewitt, Jennifer Love''' | |||
** [[Joanna Brodzik]]: ''[[Garfield (film 2004)|Garfield]]'', ''[[Garfield 2]]'' | |||
* '''Hewson, Eve''' | |||
** [[Maria Pawłowska]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'' | |||
* '''Heyerdahl, Christopher''' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Togo]]'' | |||
** ''[[Czy boisz się ciemności?]]'' | |||
* '''Hicks, Adam''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Zeke i Luther]]'', ''[[Jonas]]'', ''[[Lemoniada Gada]]'', ''[[Disney's Friends for Change Games]]'', ''[[Wkręty z górnej półki]]'' | |||
** [[Krzysztof Korzeniowski]]: ''[[Zeke i Luther]]'' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Para Królów]]'' | |||
** ''[[Z innej beczki]]''<!-- | |||
** ''[[Na psa urok]]''--> | |||
* '''Hiddleston, Tom''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Marcin Bosak]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'' <small>(dialogi)</small>, ''[[Dobry, Bart i Loki]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Simpsonowie: Witajcie w klubie]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | |||
** [[Krzysztof Pietrzak]]: ''[[Loki]]'' <small>(śpiew)</small> | |||
* '''Higgins, Clare''' | |||
** [[Elżbieta Kępińska]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
* '''Highmore, Freddie''' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'', ''[[Artur i Minimki]]'', ''[[Kroniki Spiderwick]]'', ''[[Artur i zemsta Maltazara]]'', ''[[Artur i Minimki 3: Dwa światy]]''; <small>(''[[Astro Boy]]'')</small> | |||
* '''Hildebrand, Brianna''' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(wersja kinowa)</small>, ''[[Był sobie Deadpool]]'' | |||
** [[Joanna Kwiatkowska-Zduń]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(wersja rozszerzona)</small> | |||
* '''Hill, Amy''' | |||
** [[Irena Kownas]]: ''[[Garbi - superbryka]]'' | |||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Dodaj magii]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]''<!-- | |||
** ''[[Kot]]'' | |||
** ''[[Jessie]]''--> | |||
** ''[[Doogie Kameāloha, lekarka]]'' | |||
* '''Hill, Terence (Girotti, Mario)''' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Winnetou: Część II]]'' | |||
** [[Jerzy Rogowski]]: ''[[Winnetou i król nafty]]'' | |||
** ''[[Old Surehand]]'' | |||
** ''[[Winnetou wśród Sępów]]'' | |||
* '''Hillary, Coco''' | |||
** [[Bartosz Bednarski]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Hilliard, Julian''' | |||
** [[Antoni Jędrak]]: ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
** [[Paweł Szymański]]: ''[[WandaVision]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Hilmarsdóttir, Hera''' | |||
** [[Gabriela Całun]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | |||
** [[Kim Grygierzec]]: ''[[Dzieci lata]]'' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Zabójcze maszyny]]'' | |||
* '''Hinds, Aisha''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
* '''Hinds, Ciarán''' | |||
** [[Andrzej Grabowski]]: ''[[Góra Czarownic]]'' | |||
** [[Marian Opania]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | |||
** ''[[Mahabharata]]'' | |||
* '''Hines, Cheryl''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy]]'' | |||
** [[Marta Gajko|Marta Król]]: ''[[Jak zostać kotem]]'' | |||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Hannah Montana]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Agnieszka Pilaszewska]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' | |||
** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Hirsch, Emile''' | |||
** [[Antoni Pawlicki]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Hirsch, Judd''' | |||
** [[Janusz Nowicki|Janusz R. Nowicki]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
* '''Hidge, Aldis''' | |||
** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Magiczne wakacje]]'', ''[[Black Adam]]'' | |||
* '''Hoffer, Hera (Jinkx Monsoon)''' | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Hoffman, Dustin''' | |||
** [[Marek Bargiełowski]]: ''[[Hak]]'' | |||
** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'', ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]'' | |||
* '''Hogan, Hulk''' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Pan niania]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Muppety z kosmosu]]'' | |||
* '''Holbrook, Boyd''' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Predator]]'', ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' | |||
** [[Maksymilian Rogacki]]: ''[[Logan: Wolverine]]'', ''[[Predator]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Będziemy bohaterami]]'' | |||
* '''Holdbrook-Smith, Kobna''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Paddington 2]]'' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Doktor Strange]]'' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Wonka]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' | |||
* '''Holland, Jeffrey''' | |||
** ''[[Henryk V]]'' | |||
** ''[[Jak wam się podoba]]'' | |||
** ''[[Król Ryszard II]]'' | |||
* '''Holland, Jennifer''' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Black Adam]]'', ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
** ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
* '''Holland, Tom''' | |||
** [[Jakub Gawlik]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'', ''[[Uncharted]]''; <small>(''[[Doktor Dolittle]]'', ''[[Naprzód]]'', ''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'' – zwiastun #2)</small> | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Jakub Zdrójkowski]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Hollander, Tom''' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
* '''Holm, Ian''' | |||
** [[Kazimierz Kaczor]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
** ''[[Szaleństwo króla Jerzego]]'' | |||
* '''Holmes, Pete''' | |||
** [[Bartłomiej Kasprzykowski]]: ''[[Nareszcie sam w domu]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
* '''Holroyd, Melissa''' | |||
** [[Maja Hirsch]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Holt, Claire''' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[H2O: Wystarczy kropla]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Joanna Rybka]]: ''[[H2O: Wystarczy kropla]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Holý, Jiří''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Zabić Sekala]]'' | |||
** ''[[Synowie i córki Jakuba Szklarza]]'' | |||
** ''[[Zamach w Sarajewie]]'' | |||
* '''Hong, James''' | |||
** [[Adam Biedrzycki]]: ''[[Para królów]]'' | |||
** [[Jacek Czyż]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Paweł Galia]]: ''[[Nadzdolni]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Grzmotomocni]]''; <small>(''[[Starzec (film krótkometrażowy 2021)|Starzec]]'')</small> | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Ja w kapeli]]'' | |||
** [[Ryszard Olesiński]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Ja w kapeli]]'' | |||
* '''Hope, Mitchell''' | |||
** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: No to jazda]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Hopkins, Anthony''' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun – fragment filmu ''Thor'')</small> | |||
** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Okruchy dnia]]'' | |||
** [[Marek Frąckowiak]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'', ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Janusz Nowicki|Janusz Rafał Nowicki]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Legendy Marvela]] | |||
** [[Henryk Talar]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'' | |||
** [[Zdzisław Wardejn]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | |||
** ''[[Dom lalki]]'' | |||
** ''[[Powrót do Howards End]]'' | |||
* '''Hopkins, John''' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
* '''Horan, Gerard''' | |||
** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Wieczna miłość]]'' | |||
** [[Henryk Niebudek]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
** [[Jerzy Schejbal]]: ''[[Artemis Fowl]]''<!-- | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Oliver Twist (film 2005)|Oliver Twist]]''' | |||
** ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]''--> | |||
* '''Horan, Niall''' | |||
** ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Horrocks, Jane''' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
** ''[[Bajarz]]'' | |||
** ''[[Cwaniak]]'' | |||
** ''[[Wiedźmy (film 1990)|Wiedźmy]]'' | |||
* '''Houde, Serge''' | |||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Jak zostać kotem]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy]]'' | |||
* '''Hoult, Nicholas''' | |||
** [[Lesław Żurek]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'', ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | |||
* '''Hounsou, Djimon''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Shazam!]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'', ''[[Rebel Moon – część 2: Zadająca rany]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Gran Turismo]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
** [[Mariusz Saniternik]]: ''[[Shazam!]]'' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Eragon]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Tarzan: Legenda]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''House, Rachel''' | |||
** [[Dominika Łakomska]]: ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Howard, Bryce Dallas''' | |||
** [[Anna Terpiłowska]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
** [[Klementyna Umer]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Agata Wątróbska]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'', ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[LEGO Jurassic World: Ucieczka Indominusa]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Howard, Galen''' | |||
** [[Sebastian Stankiewicz]]: ''[[Ratujmy Florę]]'' | |||
** ''[[Bizaardvark]]'' | |||
** ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]''<!-- | |||
** ''[[Niebezpieczny Henryk]]''--> | |||
* '''Howard, Jeremy''' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'', ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'' | |||
** ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'' | |||
* '''Howard, Jonathan''' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | |||
* '''Howell, Summer H.''' | |||
** [[Zofia Modej]]: ''[[Chmury]]'' | |||
* '''Howell-Baptiste, Kirby''' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Cruella]]'' | |||
** [[Zofia Zborowska-Wrona]]: ''[[Był sobie pies]]''<!-- | |||
** ''[[Gofcia i Mochi]]''--> | |||
* '''Howery, Lil Rel''' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Harold i magiczna kredka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Bartłomiej Nowosielski]]: ''[[Harold i magiczna kredka]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Michał Piela]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]''; <small>(''[[Craig znad Potoku]]'')</small> | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Chmury]]'', ''[[Święta rządzą!]]'' | |||
* '''Hoyles, James''' | |||
** [[Grzegorz Borowski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Hu, Kelly''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[ʻOhana: Najcenniejszy skarb]]'' | |||
** [[Anna Sztejner]]: ''[[Battlefield Hardline]]'' <small>(gra)</small>; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze]]'', ''[[Liga Młodych]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat]]'')</small> | |||
* '''Huddleston, David''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Mikey i ja]]'' | |||
* '''Hudgens, Vanessa''' | |||
** [[Dorota Furtak-Masica]]: ''[[Podróż na tajemniczą wyspę]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Hanna Stach]]: ''[[High School Musical]]'', ''[[High School Musical 2]]'', ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'' | |||
** [[Beata Wyrąbkiewicz]]: ''[[Thunderbirds]]'' | |||
** ''[[Drake i Josh]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Hudson, Ernie''' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
* '''Hudson, Oliver''' | |||
** [[Dmytro Aleksieiev]]: ''[[Kronika świąteczna 2]]'' | |||
** [[Maciej Kowalik]]: ''[[Kronika świąteczna]]'' | |||
** [[Bartłomiej Magdziarz]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Hudson, Tim''' | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Huerta, Tenoch''' | |||
** [[Mikołaj Roznerski]]: ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
* '''Huffman, Felicity''' | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Huisman, Michiel''' | |||
** [[Krzysztof Wach]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'', ''[[Rebel Moon – część 2: Zadająca rany]]'' | |||
* '''Humphries, Barry''' | |||
** [[Michał Piela]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Wieczna miłość]]'' | |||
* '''Hunnam, Charlie''' | |||
** [[Karol Dziuba]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'' | |||
* '''Hunt, Blu''' | |||
** [[Kaja Kozłowska]]: ''[[Nowi Mutanci]]'' | |||
* '''Hunt, Helen''' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Hunter, Holly''' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
* '''Hunter, Kim''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Małpa w hotelu]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Planeta małp'')</small> | |||
* '''Hunter, Paul''' | |||
** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]'' | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''Hurst, Ryan''' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | |||
* '''Hurt, John''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | |||
** [[Wieńczysław Gliński]]: ''[[Rob Roy]]'' | |||
** [[Gustaw Lutkiewicz]]: ''[[Bajarz]]'' | |||
** [[Henryk Talar]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | |||
* '''Hurt, William''' | |||
** [[Mariusz Benoit]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Jerzy Radziwiłowicz]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' | |||
* '''Hurtado, Ricardo''' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Szkoła rocka]]'', ''[[Książę Peorii]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Ratownicy z Malibu]]'', ''[[Ratownicy z Malibu: Serial]]'', ''[[Ratownicy z Malibu: Nowa fala]]''; <small>(''[[Glitch Tech]]'')</small> | |||
** [[Aleksander Sosiński]]: ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
* '''Huskey, Brian''' | |||
** [[Piotr Bajor]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Urodzony w Ameryce]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Crash i Bernstein]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Mów mi Dave]]''; <small>(''[[Tarzan. Król dżungli]]'')</small> | |||
* '''Huston, Anjelica''' | |||
** [[Anna Chodakowska]]: ''[[Wiedźmy (film 1990)|Wiedźmy]]'' | |||
** [[Małgorzata Gudejko]]: ''[[Małolaty u taty]]'' | |||
** [[Teresa Lipowska]]: ''[[Koszmarny Karolek (film)|Koszmarny Karolek]]'' | |||
* '''Huston, Danny''' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Wonder Woman]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
* '''Hutcherson, Josh''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Podróż na tajemniczą wyspę]]''; <small>(''[[Tajemnica zielonego królestwa]]'')</small> | |||
** [[Franciszek Boberek]]: ''[[Zathura – Kosmiczna przygoda|Zathura: Kosmiczna przygoda]]'', ''[[Most do Terabithii]]'' | |||
** [[Marek Molak]]: ''[[Podróż do wnętrza Ziemi]]'' | |||
== I == | |||
* '''Idle, Eric''' | |||
** [[Ignacy Gogolewski]]: ''[[O czym szumią wierzby (film)|O czym szumią wierzby]]'' | |||
** [[Andrzej Grabarczyk]]: ''[[Kacper]]'' | |||
* '''Iglesias, Gabriel''' | |||
** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[Śnięty Mikołaj: Serial]]'' | |||
** [[Sebastian Perdek]]: ''[[Big Show i jego show]]'' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Ifans, Rhys''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
* '''Ineson, Ralph''' | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Player One]]'', ''[[Willow (serial fabularny)|Willow]]'' | |||
** [[Krzysztof Polkowski]]: ''[[Doktor Dolittle]]'' | |||
** [[Piotr Siejka]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Ingleby, Lee''' | |||
** [[Maciej Zakościelny]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | |||
* '''Ingram, Moses''' | |||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
* '''Inosanto, Diana Lee''' | |||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Agnieszka Wosińska]]: ''[[Ahsoka]]''; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Imperium]]'')</small> | |||
* '''Irons, Jeremy''' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'', ''[[Flash]]'' | |||
** [[Tadeusz Huk]]: ''[[Eragon]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Saga rodu Palliserów]]'' | |||
* '''Irwin, Bill''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'', ''[[Garderoba Julie]]'' | |||
* '''Irwin, Bindi''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Powrót na wyspę Nim]]'' | |||
** [[Marta Kurzak]]: ''[[Moja niania jest wampirem (serial telewizyjny)|Moja niania jest wampirem]]''<!-- | |||
** ''[[Ziemia u Neda]]''--> | |||
* '''Isaac, Oscar''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ruch oporu]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Spider-Man: Uniwersum]]'', ''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'' – zwiastuny)</small> | |||
** [[Marcin Bosak]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Michał Czernecki]]: ''[[Moon Knight]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | |||
* '''Isaacs, Jason''' | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Piotruś Pan (film 2003)|Piotruś Pan]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Moje wakacje z Rudym]]''; <small>(''[[Awatar: Legenda Aanga]]'', ''[[Legenda Korry]]'')</small> | |||
* '''Iseman, Madison''' | |||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Chmury]]'' | |||
** [[Weronika Humaj]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | |||
** [[Dominika Kachlik]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Kirby Buckets]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
* '''Ishibashi, Brittany''' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | |||
* '''Iskander, Ruy''' | |||
** [[Patryk Czerniejewski]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
** ''[[Dzień na tak]]'' | |||
* '''Issová, Klára''' | |||
** [[Laura Breszka]]: ''[[Wszystko albo nic]]'' | |||
** [[Agata Kulesza]]: ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | |||
* '''Iwuji, Chukwudi''' | |||
** [[Łukasz Lewandowski]]: ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Wojciech Majchrzak]]: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]'' | |||
** [[Antoni Pawlicki]]: ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
== J == | |||
* '''Jack, Andrew''' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Jackman, Hugh''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Van Helsing: Londyńskie zlecenie]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Giganci ze stali]]'', ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'', ''[[Logan: Wolverine]]'', ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]''; <small>(''[[Praziomek]]'')</small> | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Strażnicy marzeń]]'')</small> | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Rick i Morty]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Big Mouth]]'')</small> | |||
* '''Jackson, Aaron''' | |||
** [[Adam Szyszkowski]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
* '''Jackson, Chris''' | |||
** <small>([[Piotr Grabowski]]: ''[[Vaiana: Skarb oceanu]]'' <small>(dialogi)</small>)</small> | |||
** <small>([[Sławomir Uniatowski|Sławek Uniatowski]]: ''[[Vaiana: Skarb oceanu]]'' <small>(śpiew)</small>)</small> | |||
* '''Jackson, Marc Evan''' | |||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Klub Opiekunek]]'' | |||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[To nie ja]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Z kopyta]]'' | |||
** ''[[ʻOhana: Najcenniejszy skarb]]'' | |||
* '''Jackson, Samuel L.''' | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (film)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' <small>(nagranie archiwalne)</small>; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany 2008)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'')</small> | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Avengers]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Tarzan: Legenda]]'', ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Tajna inwazja]]'', ''[[Marvels]]''; <small>(''[[WandaVision]]'', ''[[Loki]]'')</small> | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes]]'' <small>(gra)</small><!--, ''[[Disney Infinity 3.0]]''<small>(gra)</small>-->; <small>(''[[Garfield (film 2024)|Garfield]]'' – zwiastun)</small> | |||
* '''Jackson, Skai''': | |||
** [[Matylda Kaczmarska]]: ''[[Jessie]]'', ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Magda Kusa]]: ''[[Jessie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Julia Siechowicz]]: ''[[Mega Spider-Man|Mega Spider-Man: Wojownicy sieci]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'' | |||
* '''Jacobi, Derek''' | |||
** [[Andrzej Arciszewski]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | |||
** [[Stanisław Brejdygant]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'', ''[[Niania (film 2005)|Niania]]'', ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
** [[Edmund Fetting]]: ''[[Rodzina Straussów]]'' | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]''<!--; <small>(''[[Tajemnica IZBY]]'')</small>--> | |||
** [[Jerzy Radziwiłowicz]]: ''[[Hamlet]]'' | |||
** ''[[Król Ryszard II]]'' | |||
* '''Jacobs, Devery''' | |||
** [[Katarzyna Polewany]]: ''[[Echo]]''; <small>(''[[A gdyby…?]]'')</small> | |||
* '''Jacobs, Gillian''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
** [[Paulina Korthals]]: ''[[Magiczne wakacje]]''; ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Jae, Lee Jung''' | |||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Gwiezdne wojny: Akolita]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''James, Fraser''' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | |||
* '''James, Geraldine''' | |||
** [[Halina Łabonarska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'', ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
* '''James, Kevin''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Gramy u siebie]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Heca w zoo]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Liv i Maddie]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''James, LeBron''' | |||
** [[Adam Krylik]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(gościnnie; animacja)</small> | |||
** [[Paweł Peterman]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
* '''James, Lily''' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''Jamieson, Chantelle''' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
** ''[[Piotruś Królik 2: Na gigancie]]'' | |||
* '''Jane, Thomas''' | |||
** [[Krzysztof Brzazgoń]]: ''[[Predator]]'' | |||
* '''Janssen, Famke''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | |||
* '''Janžurová, Iva''' | |||
** [[Małgorzata Leśniewska]]: ''[[Trup w każdej szafie]]'' | |||
** ''[[Arabela]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
* '''Jason-Smith, Simon''' | |||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Jefferson, Melissa Viviane (Lizzo)''' | |||
** [[Olga Szomańska]]: ''[[Rodzina Dumnych: Głośniej i dumniej]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
* '''Jeffery, Sarah''' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Jenkins, Tommie Earl''' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Jensen, Henning''' | |||
** [[Ryszard Olesiński]]: ''[[Jak zostać Świętym Mikołajem 2]]'' | |||
** <!--[[Krzysztof Nowik]]: -->''[[Świat Bustera]]'' | |||
* '''Jeong, Ken''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Tom i Jerry (film 2021)|Tom i Jerry]]''; <small>(''[[Justice League Action]]'')</small> | |||
** [[Jarosław Domin]]: ''[[Heca w zoo]]''; <small>(''[[Turbo FAST]]'')</small> | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]] ''[[Zakochany kundel (film 2019)|Zakochany kundel]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Zemsta futrzaków]]'' | |||
** ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
* '''Jiang, Wen''' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Ji-hoon, Jung''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Jilette, Penn''' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Krzysztof Zakrzewski]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** ''[[Nowe przygody Supermana]]'' | |||
* '''Jing, Tian''' | |||
** [[Angelika Kurowska]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | |||
* '''Jobrani, Maz''' | |||
** [[Adam Szyszkowski]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: No to jazda]]'' | |||
* '''Jóhannesson, Jóhannes Haukur''' | |||
** [[Konrad Darocha]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Alfa]]'' | |||
** ''[[List do króla]]'' | |||
* '''Johannsson, Joi''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Wszystkowidząca]]'' | |||
** [[Jarosław Domin]]: ''[[Leniuchowo]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Hej, Sokoły!]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Dzieci lata]]'' | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
* '''Johansson, Scarlett''' | |||
** [[Anna Cieślak]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Wiktoria Gorodeckaja]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Czarna Wdowa]]''; <small>(''[[Loki]]'', ''[[Hawkeye]]'')</small> | |||
** ''[[Alex – sam w domu]]'' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''John, Cornell''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | |||
* '''John, Elton''' | |||
** [[Tadeusz Borowski]]: ''[[Country Miśki]]'' | |||
* '''John-Kamen, Hannah''' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Player One]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
** [[Lena Schimscheiner]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | |||
** ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | |||
* '''Johnson, Ashley''' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Avengers]]'' | |||
* '''Johnson, Dakota''' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Madame Web]]'' | |||
* '''Johnson, Dwayne''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Podróż na tajemniczą wyspę]]'', ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Rampage: Dzika furia]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | |||
** [[Oskar Hamerski]]: ''[[Wyprawa do dżungli]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Wyprawa do dżungli]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Black Adam]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Czerwona nota]]'' | |||
** [[Leszek Lichota]]: ''[[Wyprawa do dżungli]]'' | |||
** [[Mariusz Siudziński]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Robert Więckiewicz]]: ''[[Góra Czarownic]]'' | |||
* '''Johnson, Jake''' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Zaginiony Ollie]]''; <small>(''[[Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski]]'')</small> | |||
* '''Johnson, Keean''' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | |||
** [[Wojciech Rotowski]]: ''[[Horronin]]'' | |||
* '''Johnson, Sigrid''' | |||
** [[Marta Czarkowska]]: ''[[Comedy Queen]]'' | |||
** ''[[Świąteczny cud]]'' | |||
* '''Jolie, Angelina''' | |||
** [[Magdalena Cielecka]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]'' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Czarownica]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Agnieszka Grochowska]]: ''[[Eternals]]'' | |||
** [[Anna Gryszkówna]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
* '''Jonas, Joe''' | |||
** [[Marcin Bosak]]: ''[[Camp Rock]]'', ''[[Camp Rock 2: Wielki finał]]'' | |||
** [[Grzegorz Drojewski]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Sebastian Machalski]]: ''[[Śmiechobeka]]'' <small>(gościnnie)</small>; <small>(''[[Hotel Transylwania 3]]'')</small> | |||
** [[Marcin Mroziński]]: ''[[Jonas]]'', ''[[Słoneczna Sonny]]'' | |||
* '''Jonas, Kevin''' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Śmiechobeka]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Jakub Tolak]]: ''[[Camp Rock]]'', ''[[Jonas]]'', ''[[Camp Rock 2: Wielki finał]]'' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
* '''Jonas, Nick''' | |||
** [[Patryk Czerniejewski]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Camp Rock]]'', ''[[Jonas]]'', ''[[Camp Rock 2: Wielki finał]]'' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Śmiechobeka]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
* '''Jones, Coco''' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
** [[Zofia Zborowska]]: ''[[Let It Shine]]'' | |||
** ''[[Z innej beczki]]'' | |||
* '''Jones, Emilia''' | |||
** [[Kim Grygierzec]]: ''[[Patryk]]'' | |||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian]]'' | |||
* '''Jones, Felicity''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** [[Julia Kijowska]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Olga Sarzyńska]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Marta Żmuda Trzebiatowska]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Jones, Finn''' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | |||
* '''Jones, Gemma''' | |||
** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | |||
** [[Ilona Kuśmierska]]: ''[[Patryk]]'' | |||
** ''[[Bajarz]]'' | |||
** ''[[Brat marnotrawny]]'' | |||
* '''Jones, Gwion Morris''' | |||
** [[Krzysztof Rogucki]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Jones, Nathan''' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Asterix na olimpadzie]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Jones, Nicky''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Chowder]]'' | |||
* '''Jones, Rashida''' | |||
** [[Edyta Olszówka]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]''<!-- | |||
** ''[[Gofcia i Mochi]]'' <small>(gościnnie)</small>--> | |||
* '''Jones, Toby''' | |||
** [[Piotr Bajor]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz]]'', ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Chłopiec zwany Gwiazdką]]'', ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' | |||
** [[Łukasz Lewandowski]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]''; <small>(''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'')</small> | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Zoo]]'' | |||
** ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
* '''Jones, Tommy Lee''' | |||
** [[Jerzy Radziwiłowicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
** ''[[Kotka na gorącym dachu]]'' | |||
* '''Jones, Tyler Patrick''' | |||
** [[Wojciech Rotowski]]: ''[[Ben 10: Wyścig z czasem]]'', ''[[Załoga G]]'' | |||
* '''Jordan, Michael''' | |||
** [[Andrzej Ferenc]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Kosmiczny mecz]]''<!-- | |||
** ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]''--> | |||
* '''Jordan, Michael B.''' | |||
** [[Sebastian Fabijański]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
** [[Mateusz Kmiecik]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Czarna Pantera]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
* '''Joseph, Paterson''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Joshi, Bhav''' | |||
** [[Jakub Świderski]]: [[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]] | |||
* '''Jow, Malese''' | |||
** [[Joanna Kudelska]] : ''[[Nieidealna]]'' | |||
** [[Marta Kurzak]]: ''[[Brygada]]'' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Hannah Montana]]''<!-- | |||
** ''[[Barney i przyjaciele]]'' | |||
** ''[[iCarly]]''--> | |||
* '''Joyner, Owen''' | |||
** [[Jeremi Czyż]]: ''[[100 rzeczy do przeżycia przed liceum]]'' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Drużyna rycerzy]]'' | |||
** [[Maksymilian Michasiów]]: ''[[Julie and the Phantoms]]'' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Justice, Victoria''' | |||
** [[Kim Grygierzec]]: ''[[Zoey 101]]'' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[iCarly]]'', ''[[True Jackson]]'' | |||
** [[Angelika Kurowska]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'', ''[[Bestia z Wolfsberga]]'', ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** [[Jagoda Stach]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
** ''[[Brygada]]'' | |||
== K == | |||
* '''Kaalstad, Nils Jørgen''' | |||
** [[Mirosław Jękot]]: ''[[Kobieta lew]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Kapitan Szablozęby i skarb piratów]]'' | |||
** ''[[Magiczne święta]]'' | |||
* '''Kae-Kazim, Hakeem''' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Kaiser, Oldřich''' | |||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Czerwony Kapitan]]'' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Rumburak]]'' | |||
* '''Kajdanowski, Aleksandr''' | |||
** [[Henryk Talar]]: ''[[Test pilota Pirxa]]'' | |||
** ''[[Anna Karenina]]'' | |||
* '''Kahn, Madeline''' | |||
** [[Monika Szomko]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
* '''Kaling, Mindy''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** [[Dorota Furtak-Masica]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | |||
** [[Dominika Kluźniak]]: ''[[Pułapka czasu]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Kaluuya, Daniel''' | |||
** [[Tomasz Schuchardt]]: ''[[Czarna Pantera]]'' | |||
* '''Kanagawa, Hiro''' | |||
** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[The Returned]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Liceum na morzu]]'' | |||
* '''Kane, Carol''' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
** ''[[Annie Hall]]'' | |||
* '''Kang, Sung''' | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
* '''Kani, Atandwa''' | |||
** [[Jacek Beler]]: ''[[Czarna Pantera]]'' | |||
** [[Wojan Trocki]]: ''[[Leonardo]]'' | |||
* '''Kani, John''' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Mufasa: Król Lew]]'' – zwiastun)</small> | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Czarna Pantera]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Kao, Elaine''' | |||
** [[Emilia Niedzielak]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Liv i Maddie]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
* '''Kapur, Mohan''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Ms. Marvel]]'', ''[[Marvels]]'' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Ms. Marvel]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Kasumba, Florence''' | |||
** [[Ewa Czajkowska]]: ''[[Wonder Woman]]'' | |||
** [[Olga Omeljaniec]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
* '''Kateri, Marili''' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Linia obrony]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Kavanian, Rick''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[But Manitou]]'' | |||
** [[Arkadiusz Jakubik]]: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów]]'' | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Kuba Guzik]]'' | |||
** [[Piotr Makarski]]: ''[[Wilczy gang]]'' | |||
** [[Janusz Zadura]]: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów]]'' | |||
** [[Krzysztof Zakrzewski]]: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów]]'' | |||
* '''Kaye, Gorden''' | |||
** ''[[Mansfield Park]]'' | |||
* '''Kazinsky, Robert''' | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jacek Radziński]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | |||
** [[Hubert Paszkiewicz]]: ''[[Kapitan Marvel]]'' | |||
* '''Kearney, Ruth''' | |||
** [[Joanna Kuberska]]: ''[[Flaked]]'' | |||
* '''Keaton, Buster''' | |||
** [[Stanisław Jaworski]]: ''[[Przygody Hucka]]'' | |||
* '''Keaton, Diane''' | |||
** [[Maria Ciunelis]]: ''[[Annie Hall]]'' | |||
* '''Keaton, Josh''' | |||
** [[Piotr Deszkiewicz]]: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]'' | |||
* '''Keaton, Michael''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Flash]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Dumbo]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Flash]]'' | |||
** [[Cezary Nowak]]: ''[[Morbius]]'' | |||
** [[Marek Obertyn]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Paweł Wawrzecki]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'', ''[[Beetlejuice Beetlejuice]]'' | |||
* '''Kebbell, Toby''' | |||
** [[Marcin Czarnik]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Keegan, Olivia Rose''' | |||
** [[Angelika Kurowska]]: ''[[Sam i Cat]]'' | |||
** [[Weronika Łukaszewska]]: ''[[High School Musical: Serial]]''<!-- | |||
** ''[[Grzmotomocni]]''--> | |||
* '''Keen, Dafne''' | |||
** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' | |||
** ''[[Gwiezdne wojny: Akolita]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Keener, Catherine''' | |||
** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[Projekt Adam]]'' | |||
** [[Edyta Olszówka]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | |||
* '''Keitel, Harvey''' | |||
** [[Tomasz Grochoczyński]]: ''[[Skarb narodów: Na skraju historii]]'' | |||
** ''[[Thelma i Louise]]'' | |||
* '''Kelly, Emery''' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Przyjaciółki od czasu do czasu]]'' | |||
** [[Miłosz Konkel]]: ''[[Szczury laboratoryjne]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Alexa i Katie]]'' | |||
** [[Adrian Rux]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
* '''Kellyman, Erin''' | |||
** [[Małgorzata Apse]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
** [[Eliza Rycembel]]: ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Willow (serial fabularny)|Willow]]'' | |||
* '''Kemp, Jeremy''' | |||
** [[Wiesław Machowski]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | |||
** ''[[Król Lear (spektakl 1982)|Król Lear]]'' | |||
** ''[[Opowieść zimowa]]'' | |||
* '''Kemper, Ellie''' | |||
** [[Jolanta Fraszyńska]]: ''[[Nareszcie sam w domu]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Garderoba Julie]]''; <small>(''[[Między nami, misiami]]'')</small> | |||
* '''Kemr, Josef''' | |||
** [[Mieczysław Piotrowski]]: ''[[Tajemnicza puderniczka]]'' | |||
** [[Jerzy Tkaczyk]]: ''[[Towarzysz regent]]'' | |||
** [[Zdzisław Tobiasz]]: ''[[Sprawa Barnaby Kosa]]'' | |||
** [[Bohdan Wróblewski]]: ''[[Jak się pozbyć Helenki]]'', ''[[Wiosenne wody]]'', ''[[Bajka o smoku i pięknej królewnie]]'' | |||
** ''[[Ballada zaduszkowa]]'' | |||
** ''[[Dobry wojak Szwejk]]'' | |||
** ''[[Nieziemskie historie]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Proszę ostrzej!]]'' | |||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
** ''[[Sobór w Konstancji]]'' | |||
** ''[[Trup w każdej szafie]]'' | |||
** ''[[Za krzakiem tarniny]]'' | |||
* '''Kendall, Jo''' | |||
** ''[[Być gwiazdą]]'' | |||
** <!--[[Anna Wróblówna]]: -->''[[Okruchy dnia]]'' | |||
** ''[[Powrót do Howards End]]'' | |||
** ''[[Saga rodu Palliserów]]'' | |||
** ''[[Sześć żon Henryka VIII]]'' | |||
* '''Kendrick, Anna''' | |||
** [[Julia Kamińska]]: ''[[Noelle]]'' | |||
* '''Kennedy, Jessica Parker''' | |||
** [[Anna Terpiłowska]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
* '''Kenny, Tom''' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''; <small>(''[[SpongeBob na suchym lądzie]]'', ''[[Krowa i Kurczak]]'', ''[[Super Hero Squad]]'', ''[[Prey]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]'', ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'', ''[[Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba]]'', ''[[Patryk Rozgwiazda Show]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'')</small> | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Big Time Rush]]''; <small>(''[[Scooby Doo i Brygada Detektywów]]'')</small> | |||
** [[Mirosław Wieprzewski]]: ''[[Kevin Hart's Guide to Black History]]''; <small>(''[[Chowder]]'')</small> | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[True Jackson]]''; <small>(''[[Atomówki#Atomówki rządzą!|Atomówki rządzą!]]'')</small> | |||
** [[Piotr Zelt]]: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''; <small>(''[[Pan Peabody i Sherman Show]]'')</small> | |||
* '''Kenzari, Marwan''' | |||
** [[Marcin Bosak]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Black Adam]]'' | |||
* '''Keoghan, Barry''' | |||
** [[Wojciech Melzer]]: ''[[Eternals]]'' | |||
** ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
* '''Kessell, Simone''' | |||
** [[Anna Terpiłowska]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
* '''Kesy, Jack''' | |||
** [[Krzysztof Brzazgoń]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | |||
* '''Key, Keegan-Michael''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'', ''[[Predator]]''; <small>(''[[Wendell i Wild]]'')</small> | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Pan Jangle i świąteczna podróż]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Kraina jutra]]'' | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Kidman, Nicole''' | |||
** [[Tamara Arciuch]]: ''[[Złoty kompas]]'', ''[[Aquaman]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
** [[Agata Buzek]]: ''[[Żony ze Stepford]]'' | |||
** [[Maja Ostaszewska]]: ''[[Paddington]]'' | |||
** ''[[Aquaman]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Kier, Udo''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Przetrwać święta]]'' | |||
** [[Jacek Borkowski]]: ''[[Pinokio (film 1996)|Pinokio]]'' | |||
** [[Tomasz Marzecki]]: ''[[Call of Duty: WWII]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Kiernan, Pat''' | |||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Hawkeye]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Noc w muzeum]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Annie]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Iron Man 3]]'' | |||
* '''Kikuchi, Rinko''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | |||
* '''Kim, Alan''' | |||
** [[Bruno Owsikowski]]: ''[[Istoty fantastyczne]]'' | |||
* '''Kim, Claudia''' | |||
** [[Zuzanna Bernat]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
** [[Julia Kijowska]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' | |||
* '''Kim, Daniel Dae''' | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Kind, Richard''' | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''King, Cleo''' | |||
** [[Katarzyna Skolimowska]]: ''[[Mike i Molly]]'' | |||
** [[Anna Sztejner]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
* '''King, Jacqueline''' | |||
** [[Ewa Kania]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''King, Joey''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
** [[Zuzanna Galia]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Joanna Kopiec]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | |||
* '''King, Matt''' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | |||
** ''[[Paddington]]'' | |||
* '''Kingsley, Ben''' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Imperium robotów. Bunt człowieka]]'' | |||
** [[Kazimierz Kaczor]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Thunderbirds]]'', ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Gra Endera]]'' | |||
** [[Wojciech Pszoniak]]: ''[[Oliver Twist]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Iron Man 3]]'' <small>(zwiastuny)</small>, ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* '''Kinnaman, Joel''' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Legion samobójców]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Adam Szyszkowski]]: ''[[Legion samobójców]]'' | |||
* '''Kinski, Klaus''' | |||
** [[Tadeusz Jastrzębowski]]: ''[[Winnetou: Część II]]'' | |||
** [[Zbigniew Zapasiewicz]]: ''[[Gringo]]'' | |||
* '''Kircher, William''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | |||
* '''Klaußner, Burghart''' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Kobieta lew]]'' | |||
* '''Klebba, Martin''' | |||
** [[Jacek Braciak]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
* '''Klementieff, Pom''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Thunder Force]]'' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | |||
* '''Kleut, Goran D.''' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Kline, Kevin''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
* '''Kling, Anja''' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]'' | |||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Czarodziejka Lili ratuje Święta]]'' | |||
** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]]: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów]]'' | |||
* '''Klugman, Jack''' | |||
** [[Zenon Dądajewski]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
** [[Zygmunt Listkiewicz]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* '''Klyne, Jett''' | |||
** [[Kosma Press]]: ''[[WandaVision]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
* '''Knight, Sterling''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''MacKenzie Falls'' <small>(krótkometrażówki dołączone do DVD ze ''[[Słoneczna Sonny|Słoneczną Sonny]]'')</small> | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Randka z gwiazdą]]'' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Słoneczna Sonny]]'', ''[[Disney's Friends for Change Games]]'', ''[[Z innej beczki]]'' | |||
* '''Knight, Wayne''' | |||
** [[Piotr Gąsowski]]: ''[[Kosmiczny mecz]]''; <small>(''[[Toy Story 2]]'')</small> | |||
* '''Knightley, Keira''' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Martyna Kowalik]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | |||
** [[Aleksandra Rojewska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' <small>(zwiastun #3)</small> | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Heartstopper]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły'')</small> | |||
* '''Knotts, Don''' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Johnny Bravo]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Nowy Scooby Doo]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Knutzon, Lars''' | |||
** [[Piotr Warszawski]]: ''[[Misja: Gwiazda]]'' | |||
** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Kobieta lew]]'' | |||
* '''Kobus, Waldemar''' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Azyl]]'' | |||
** [[Arkadiusz Jakubik]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
** [[Paweł Sanakiewicz]]: ''[[Vicky – wielki mały wiking]]'' | |||
** [[Tomasz Traczyński]]: ''[[Wilczy gang]]'' | |||
* '''Koechner, David''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Hannah Montana]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | |||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' | |||
* '''Konarske, Stefan''' | |||
** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
* '''Kongsli, Lisa Loven''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Wonder Woman]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Katarzyna Głogowska]]: ''[[Kobieta lew]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[List do króla]]'' | |||
* '''Kopecký, Miloš''' | |||
** [[Kazimierz Brusikiewicz]]: ''[[Człowiek z pierwszego stulecia]]'' | |||
** [[Edmund Fetting]]: ''[[Tajemnica starego strychu]]'' | |||
** [[Janusz Kubicki]]: ''[[Teoria uwodzenia]]'', ''[[Sześć niedźwiedzi i klown Cebulka]]'', ''[[Zdradzieckie gry miłosne]]'' | |||
** [[Konrad Łaszewski]]: ''[[Dumna królewna]]'' | |||
** [[Kazimierz Rudzki]]: ''[[Przygody Münchhausena]]'' | |||
** [[Jerzy Tkaczyk]]: ''[[Lemoniadowy Joe]]'' | |||
** [[Czesław Wołłejko]]: ''[[Dobry wojak Szwejk]]'', ''[[Towarzysz regent]]'' | |||
** ''[[Biała pani]]'' | |||
** ''[[Był sobie król]]'' | |||
** ''[[Cudowna czapeczka]]'' | |||
** ''[[Kobiety nie bij nawet kwiatem]]'' | |||
** ''[[Nieziemskie historie]]'' | |||
** ''[[Pan Tau]]'' | |||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
** ''[[Sobór w Konstancji]]'' | |||
** ''[[Tajemnicza puderniczka]]'' | |||
* '''Kosarin, Kira''' | |||
** [[Karolina Bacia]]: ''[[Drużyna rycerzy]]'' | |||
** [[Martyna Kowalik]]: ''[[Grzmotomocni]]'', ''[[Nawiedzeni]]'', ''[[Pewien zwariowany rejs]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'', ''[[Szkoła rocka]]'', ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
** ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
* '''Koschitz, Julia''' | |||
** [[Alicja Degórska]]: ''[[Wilczy gang]]'' | |||
** [[Klementyna Umer]]: ''[[Hugo i łowcy duchów]]'' | |||
* '''Koshy, Liza''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Mały Chef show]]'' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' | |||
* '''Kostka, Petr''' | |||
** [[Andrzej May]]: ''[[Tajemnica stalowego miasta]]'' | |||
** [[Andrzej Zaorski]]: ''[[Dwaj muszkieterowie]]'' | |||
** [[Andrzej Żarnecki]]: ''[[Tajemnica Aleksandra Dumasa]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Synowie i córki Jakuba Szklarza]]'' | |||
* '''Kramer, Eric Allan''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Piotr Bąk]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Jacek Jarzyna]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Sydney na Maksa]]'' | |||
* '''Krasinski, John''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
** [[Robert Gulaczyk]]: ''[[Istoty fantastyczne]]'' | |||
* '''Kraus, Gary''' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Z kopyta]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Kravitz, Zoë''' | |||
** [[Maria Dębska]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
** [[Lidia Pronobis]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
* '''Kremelberg, Alice''' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | |||
* '''Kretschmann, Thomas''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Gran Turismo]]'' | |||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Jan Paweł II: Nie lękajcie się]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Jan Paweł II: Nie lękajcie się]]'' | |||
** [[Marek Włodarczyk (ur. 1954)|Marek Włodarczyk]]: ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' | |||
* '''Kroll, Nick''' | |||
** [[Mateusz Damięcki]]: ''[[Big Mouth]]'' | |||
* '''Krumholtz, David''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Śnięty Mikołaj 2]]'', ''[[Śnięty Mikołaj: Serial]]'' | |||
** [[Józef Mika]]: ''[[Śnięty Mikołaj]]'' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Mikey i ja]]'' | |||
** ''[[Pan Popper i jego pingwiny]]'' | |||
* '''Kudiwu, Réginal''' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
* '''Kudrow, Lisa''' | |||
** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]]: ''[[Hotel dla psów]]'' | |||
** [[Joanna Wizmur]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Agnieszka Wosińska]]: ''[[Kto jak nie Nate]]'' | |||
* '''Kuhn, Judy''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Zaczarowana]]'' | |||
* '''Kulbersh, Adam''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Ja w kapeli]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Z kopyta]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Jessie]]'' | |||
* '''Kull, Virginia''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
* '''Kunis, Mila''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Annie]]'' | |||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Agnieszka Więdłocha]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | |||
* '''Kurt, Stefan''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | |||
* '''Kurylenko, Olga''' (Olha Kuryłenko / Olga Kurilenko) | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Quantum of Solace]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Kutcher, Ashton''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | |||
== L == | |||
* '''LaBeouf, Shia''' | |||
** [[Jakub Molęda]]: ''[[Transformers: Zemsta upadłych]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]'' | |||
* '''Lábus, Jirí''' | |||
** [[Jacek Czyż]]: ''[[Arabela]]'', ''[[Rumburak]]'' | |||
** [[Marek Frąckowiak]]: ''[[Wszyscy moi bliscy]]'' | |||
** ''[[Goście]]'' | |||
** ''[[Karkonosz i narciarze]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
** ''[[Pan Tau w obłokach]]'' | |||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
* '''Lachman, Dichen''' | |||
** [[Olga Lisiecka]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
* '''Lacy, Jake''' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' | |||
* '''Lall, Dara''' | |||
** [[Kosma Press]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''LaMarr, Phil''' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Big Time Rush]]''; <small>(''[[Futurama]]'')</small> | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Giganci ze stali]]'' | |||
* '''Lamas, Lorenzo''' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Mściciel na harleyu]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'')</small> | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
* '''Lampaert, Eric''' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | |||
* '''Lamy, Audrey''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Nowe przygody Aladyna]]'' | |||
** [[Maja Ostaszewska]]: ''[[Skarb Mikołajka]]'' | |||
* '''Lane, Diane''' | |||
** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Iwona Rulewicz]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
* '''Lane, Nathan''' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Królewna Śnieżka (film 2012)|Królewna Śnieżka]]'' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Frankie i Johnny]]'', ''[[Polowanie na mysz]]'', ''[[Wygraj randkę!]]'' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Mikey i ja]]'' | |||
* '''Lane, Sasha''' | |||
** [[Anna Nieciąg]]: ''[[Loki]]'' | |||
* '''Lang, Stephen''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Avatar]]'', ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Zabójcze maszyny]]'' | |||
* '''Langdon, Reuben''' | |||
** [[Mirosław Guzowski]]: ''[[Power Rangers Time Force]]'' | |||
* '''Lange, Eric''' | |||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'', ''[[iCarly]]'', ''[[Sam i Cat]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' <small>(we fragmencie serialu ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'')</small> | |||
* '''Lange, Jessica''' | |||
** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Rob Roy]]'' | |||
** ''[[Kotka na gorącym dachu]]'' | |||
* '''Langford, Bonnie''' | |||
** [[Magdalena Kuta]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Langham, Wallace''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | |||
* '''Lansbury, Angela''' | |||
** [[Mirosława Dubrawska]]: ''[[Niania]]'' | |||
** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' | |||
** [[Danuta Szaflarska]]: ''[[Pan Popper i jego pingwiny]]'' | |||
* '''Larson, Brie''' | |||
** [[Maria Dębska]]: ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'', ''[[Ms. Marvel]]'', ''[[Marvels]]''; <small>(''[[WandaVision]]'', ''[[Loki]]'')</small> | |||
** [[Erika Karkuszewska]]: ''[[Kapitan Marvel]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Lassgård, Rolf''' | |||
** [[Paweł Sanakiewicz]]: ''[[Kobieta lew]]'' | |||
* '''Lauper Thornton, Cynthia''' | |||
** [[Beata Wyrąbkiewicz]]: ''[[Mikey i ja]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Laurence, Oona''' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Poradnik łowczyni potworów]]'' | |||
** [[Zofia Jankowska]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
* '''Laurie, Hugh''' | |||
** [[Jan Frycz]]: ''[[Kraina jutra]]'' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Pożyczalscy]]'' | |||
** [[Ryszard Nawrocki]]: ''[[101 dalmatyńczyków (film 1996)|101 dalmatyńczyków]]''; <small>(''[[Brzydkie kaczątko (film 1997)|Brzydkie kaczątko]]'')</small> | |||
** [[Piotr Plebańczyk]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Marcin Sosnowski]]: ''[[Stuart Malutki]]'', ''[[Stuart Malutki 2]]'', ''[[Stuart Malutki 3: Trochę natury]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Przyjaciele Petera]]'' | |||
* '''Lautner, Taylor''' | |||
** [[Marek Molak]]: ''[[Rekin i Lava: Przygoda w 3D]]'' | |||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Gramy u siebie]]'' | |||
* '''Law, Jude''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Piotruś Pan i Wendy]]'' | |||
** [[Adam Cywka]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'', ''[[Piotruś Pan i Wendy]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Marvels]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Strażnicy marzeń]]'')</small> | |||
* '''Law, Phyllida''' | |||
** [[Aleksandra Koncewicz]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>([[Przygody Sary Jane#Pierwsza wersja dubbingu|pierwsza wersja dubbingu]])</small> | |||
** [[Halina Skoczyńska]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>([[Przygody Sary Jane#Druga wersja dubbingu|druga wersja dubbingu]])</small> | |||
** [[Joanna Wizmur]]: ''[[Niania]]'' | |||
* '''Lawrence, Amanda''' | |||
** [[Maria Ciunelis]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]''<!-- | |||
** ''Piotruś. Wyprawa do Nibylandii''--> | |||
* '''Lawrence, Carolyn''' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''; <small>(''[[Przygody Timmy'ego|Wróżkowie chrzestni]]'', ''[[Jimmy Neutron: mały geniusz]]'', ''[[SpongeBob na suchym lądzie]]'', ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'', ''[[Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba]]'', ''[[Patryk Rozgwiazda Show]]'')</small> | |||
* '''Lawrence, Doug''' | |||
** [[Dariusz Odija]]: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''; <small>(''[[SpongeBob na suchym lądzie]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]'', ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'', ''[[Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba]]'', ''[[Patryk Rozgwiazda Show]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'')</small> | |||
* '''Lawrence, Jennifer''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | |||
* '''Lawrence, Steven Anthony''' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]''<!-- | |||
** ''[[Kot]]''--> | |||
* '''Le, Tiana''' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Dodaj magii]]'' | |||
** [[Elżbieta Nagel]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
** [[Maja Wassermann]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
* '''Leachman, Cloris''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
* '''Leakes, NeNe''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Leary, Denis''' | |||
** [[Emilian Kamiński]]: ''[[Wołanie o pomoc]]'' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
* '''Lebar, John''' | |||
** ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | |||
** ''[[Kobieta lew]]'' | |||
* '''LeBlanc, Matt''' | |||
** [[Jacek Bończyk]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** ''[[Był sobie pies 2]]'' <small>(we fragmencie serialu ''[[Przyjaciele]]'')</small> | |||
* '''Lee, Christopher''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Przygoda arabska]]'' | |||
** [[Aleksander Bednarz]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (film)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Mariusz Leszczyński]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' | |||
** [[Jerzy Radziwiłowicz]]: ''[[Jan Paweł II]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
* '''Lee, C.S.''' | |||
** [[Marek Karpowicz]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
** ''[[Prawie jak gwiazda rocka]]'' | |||
* '''Lee, Jason Scott''' | |||
** [[Eryk Lubos]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Lee, Paul Sun-Hyung''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Księga Boby Fetta]]'', ''[[Ahsoka]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Lee, Peyton Elizabeth''' | |||
** [[Natalia Kujawa]]: ''[[Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci]]'', ''[[Doogie Kameāloha, lekarka]]'' | |||
** [[Zofia Perchuć]]: ''[[Misja: Bal]]'' | |||
* '''Lee, Stan''' | |||
** [[Andrzej Arciszewski]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | |||
** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Spider-Man (serial animowany 1994)|Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[LEGO Marvel Super Heroes 2]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Jacek Czyż]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Spider-Man (gra 2018)|Spider-Man]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Mega Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (serial animowany 1994)|Fantastyczna Czwórka]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Zdzisław Wardejn]]: ''[[Wielka Szóstka]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Wielka Szóstka: Serial]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja! Film]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Venom]]'', ''[[Spider-Man: Uniwersum]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Fineasz i Ferb]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Spider-Man (serial animowany 2017)|Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Incredible Hulk]]'')</small> | |||
** ''[[Spider-Man (serial animowany 2017)|Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Legend, John''' | |||
** ''[[Spytaj Mądroboty]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Leighton, Amanda''' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Z kopyta]]'' | |||
** [[Agnieszka Wiśniewska]]: ''[[Poradnik zakręconego gracza]]'' | |||
** <!--[[Antonina Oraczewska]]: -->''[[Austin i Ally]]'' | |||
* '''Lemmon, Jack''' | |||
** [[Stanisław Brejdygant]]: ''[[Dwaj zgryźliwi tetrycy]]'', ''[[Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
* '''Lendeborg Jr., Jorge''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Bumblebee]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Grzegorz Borowski]]: ''[[Bumblebee]]'' | |||
** [[Błażej Michalski]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | |||
** [[Piotr Piksa]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | |||
* '''Lengel, David''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Raven na chacie]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Bizaardvark]]'' | |||
** [[Bartosz Martyna]]: ''[[Wyprawa do dżungli]]'' | |||
** [[Aleksandar Milićević]]: ''[[WandaVision]]'' | |||
** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Bizaardvark]]'' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Zjazd rodzinny]]''<!-- | |||
** ''[[iCarly]]'' | |||
** ''[[Sam i Cat]]'' | |||
** ''[[Niebezpieczny Henryk]]''--> | |||
* '''Lennon, Thomas''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Noc w muzeum 2]]'' | |||
** [[Jarosław Gajewski]]: ''[[Garbi - superbryka]]'' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Monster Trucks]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Jerzy Mazur]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
* '''Lennix, Harry''' | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
** ''[[Strażnik pierwszej damy]]'' | |||
* '''Leno, Jay''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]''; <small>(''[[Wróżkowie chrzestni|Jimmy Timmy Mocna Godzina 3: Świronatorzy!]]'')</small> | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Hannah Montana]]''; <small>(''[[Przygody Timmy'ego|Wróżkowie chrzestni]]'')</small> | |||
** ''[[Dilbert]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Leo, Melissa''' | |||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Thunder Force]]''; <small>(''[[BoJack Horseman]]'')</small> | |||
* '''Lerman, Logan''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Percy Jackson: Morze potworów]] | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'' | |||
* '''Lesser, Anton''' | |||
** [[Jarosław Gajewski]]: ''[[Andor]]'' | |||
** [[Andrzej Kozak (ur. 1940)|Andrzej Kozak]]: ''[[Szpiedzy w Warszawie]]'' | |||
** ''[[Freud]]'' | |||
** ''[[Król Lear (spektakl 1982)|Król Lear]]'' | |||
** ''[[Troilus i Kressyda]]'' | |||
* '''Lester, Adrian''' | |||
** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | |||
* '''Lester, Julia''' | |||
** [[Zuzanna Bernat]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Bella i Buldogi]]'' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Książę Peorii]]'' | |||
** [[Barbara Garstka]]: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' | |||
** [[Agnieszka Kudelska]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
* '''Leto, Jared''' | |||
** [[Mirosław Haniszewski]]: ''[[Morbius]]'' | |||
** [[Borys Szyc]]: ''[[Legion samobójców]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Legion samobójców]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Leung, Ken''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | |||
* '''Leung, Tony''' | |||
** [[Arkadiusz Jakubik]]: ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | |||
* '''Leverman, Zehra''' | |||
** [[Agnieszka Kudelska]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | |||
* '''Levi, Zachary''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'', ''[[Shazam!]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Mali agenci: Armagedon]]'' | |||
** [[Michał Meyer]]: ''[[Shazam!]]'', ''[[Shazam! Gniew bogów]]'', ''[[Harold i magiczna kredka]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
* '''Levine, Samm''' | |||
** [[Michał Głowacki]]: ''[[Liv i Maddie]]'' | |||
** [[Sebastian Machalski]]: ''[[Kirby Buckets]]'' | |||
** [[Artur Pontek]]: ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'' | |||
** [[Oskar Stencel]]: ''[[Świat Raven]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
* '''Levy, Eugene''' | |||
** [[Krzysztof Zakrzewski]]: ''[[Życzenie wigilijne Richiego Richa]]'' | |||
* '''Levy, Jane''' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Monster Trucks]]'' | |||
* '''Lewis, Gary''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Marvels]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Eragon]]'' | |||
* '''Lewis, Juliette''' | |||
** [[Małgorzata Kożuchowska]]: ''[[Kalifornia]]'', ''[[Old School]]'' | |||
* '''Lewis, Matthew''' | |||
** [[Marcel Borowiec]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Krzysztof Królak]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
* '''Lewis, Phill''' | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'', ''[[Tatastrofa]]'', ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Ja w kapeli]]'', ''[[Cziłała z Beverly Hills 2]]'', ''[[Nie ma to jak bliźniaki: Film]]'', ''[[Jessie]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Przetrwać święta]]'' | |||
** ''[[Lizzie McGuire]]'' | |||
* '''Leyva, Selenis''' | |||
** [[Hanna Kinder-Kiss]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Dziennik przyszłej pani prezydent]]'' | |||
* '''Li, Bingbing''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
* '''Li, Gong''' | |||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Li, Jet''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | |||
* '''Lillard, Matthew''' | |||
** [[Jacek Bończyk]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra)|Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Scooby Doo i Brygada Detektywów]]'', ''[[Scooby Doo: Abrakadabra-Doo]]'', ''[[Scooby Doo: Wakacje z duchami]]'', ''[[Batman: Odważni i bezwzględni]]'', ''[[Scooby Doo: Epoka Pantozaura]]'', ''[[Scooby Doo: Pogromcy wampirów]]'', ''[[Scooby Doo: Wielka draka wilkołaka]]'', ''[[Scooby Doo: Maska Błękitnego Sokoła]]'', ''[[Scooby Doo! Wyprawa po mapę skarbów]]'', ''[[Scooby Doo! Upiór w operze]]'', ''[[Scooby Doo i Polny Upiór]]'', ''[[Scooby Doo! Mechaniczny pies]]'', ''[[Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu]]'', ''[[Scooby Doo i frankenstrachy]]'', ''[[Scooby Doo: Pora księżycowego potwora]]'', ''[[Scooby Doo i plażowy potwór]]'', ''[[Scooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenie]]'', ''[[Wyluzuj, Scooby Doo!]]'', ''[[LEGO Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood]]'', ''[[Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig]]'', ''[[Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie]]'', ''[[LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów]]'', ''[[Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki]]'', ''[[Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha]]'', ''[[Scooby-Doo! i klątwa trzynastego ducha]]'',, ''[[Scooby-Doo i legenda miecza]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'')</small> | |||
** [[Jacek Braciak]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' | |||
** [[January Brunov]]: ''[[Powrót na wyspę Nim]]'' | |||
** [[Sebastian Cybulski]]: ''[[Cały on]]'' | |||
** [[Cezary Nowak]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | |||
** ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Lillis, Sophie''' | |||
** [[Natalia Stachyra]]: ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'' | |||
* '''Lilly, Evangeline''' | |||
** [[Magdalena Kumorek]]: ''[[Giganci ze stali]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
** [[Aneta Todorczuk]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | |||
* '''Limb, Jeremy''' | |||
** [[Mirosław Guzowski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Lindhome, Riki''' | |||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Muppetowa Masakra]]'' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
* '''Lindsay, Robert''' | |||
** [[Krzysztof Kolberger]]: ''[[Sen nocy letniej]]'' | |||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Czarownica 2]]'' | |||
** ''[[Cymbelin]]'' | |||
** ''[[Król Lear (spektakl 1982)|Król Lear]]'' | |||
** ''[[Wieczór Trzech Króli (spektakl)|Wieczór Trzech Króli]]'' | |||
** ''[[Wszystko dobre, co się dobrze kończy]]'' | |||
* '''Linney, Laura''' | |||
** [[Katarzyna Tatarak]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | |||
** ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Lintz, Matt''' | |||
** [[Bartosz Bednarski]]: ''[[Ms. Marvel]]'' | |||
** [[Stanisław Pieszak]]: ''[[Level Up (film)|Level Up]]'' | |||
** ''[[Ms. Marvel]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Liotta, Ray''' | |||
** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Hannah Montana]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** <!--[[Tadeusz Borowski]]: -->''[[Muppety z kosmosu]]'' | |||
* '''Lipa, Dua''' | |||
** [[Iga Górecka]]: ''[[Barbie]]'' | |||
* '''Lipnicki, Jonathan''' | |||
** [[Julian Osławski]]: ''[[Stuart Malutki]]'', ''[[Wampirek]]'', ''[[Stuart Malutki 2]]'' | |||
* '''List, Peyton''' | |||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Jessie]]'', ''[[Rysuj i graj]]'', ''[[Austin i Ally]]'', ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Zamiana]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Michalina Olszańska]]: ''[[To nie ja]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Jessie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Olga Zaręba]]: ''[[Mega Spider-Man|Mega Spider-Man: Wojownicy sieci]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Lithgow, John''' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Paweł Wawrzecki]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | |||
* '''Litt, Paulie''' | |||
** [[Jakub Jakubik]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Littleford, Beth''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Ben 10: Wyścig z czasem]]'' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Ja w kapeli]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Randka z gwiazdą]]'', ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
* '''Liu, Dallas''' | |||
** [[Jędrzej Hycnar]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
** [[Sebastian Machalski]]: ''[[Kto to był?]]'' | |||
** [[Wojciech Melzer]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
* '''Liu, Lucy''' | |||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
** [[Olga Omeljaniec]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Liu, Simu''' | |||
** [[Łukasz Borkowski]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
** [[Maciej Kosmala]]: ''[[Mój pies Artur]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Krzysztof Wach]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Mój pies Artur]]'' | |||
** ''[[Make it Pop]]'' | |||
** ''[[Barbie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Livingston, Ron''' | |||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[Flash]]'' | |||
** ''[[Flash]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Lloyd, Christopher''' | |||
** [[Marek Bargiełowski]]: ''[[Władca Ksiąg]]'' | |||
** [[Kazimierz Kaczor]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Ryszard Nawrocki]]: ''[[Dzieciak do wynajęcia]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Świąteczne psiaki]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Powrót do przyszłości (serial animowany)|Powrót do przyszłości]]'' | |||
* '''Lo Truglio, Joe''' | |||
** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[Muppetowa Masakra]]'' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
** ''[[Witaj, Jack! Życzliwość jest w nas]]'' | |||
* '''Lockwood, Bobby''' | |||
** [[Piotr Deszkiewicz]]: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Wolfblood]]'' | |||
** [[Szymon Wiraszka]]: ''[[Wolfblood]]'' | |||
* '''Lollobrigida, Gina''' | |||
** [[Zofia Mrozowska]]: ''[[Piękności nocy]]'' | |||
* '''Long, Justin''' | |||
** [[Bartłomiej Topa]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]''<!-- | |||
** ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' <small>(zwiastun)</small>--> | |||
* '''Long, Kurt''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Liv i Maddie]]'', ''[[Kumpel terapeuta]]'' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Crash i Bernstein]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Taniec rządzi]]'', ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
* '''Longoria, Eva''' | |||
** [[Lidia Pronobis]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Magdalena Schejbal]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' | |||
* '''Lohan, Lindsay''' | |||
** [[Agata Gawrońska]]: ''[[My Scene: Gwiazdy Hollywood]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Joanna Koroniewska]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Lopez, George''' | |||
** [[Mateusz Działowski]]: ''[[Harley Quinn]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Dariusz Kowalski]]: ''[[Rekin i Lava: Przygoda w 3D]]'' | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Nasza niania jest agentem]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Blue Beetle]]'' | |||
* '''Loren, Sophia''' | |||
** [[Teresa Lipowska]]: ''[[Więźniowie z Altony]]'' | |||
** [[Anna Seniuk]]: ''[[Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
* '''Lotz, Deon''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Louis-Dreyfus, Julia''' | |||
** [[Jolanta Fraszyńska]]: ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Czarna Wdowa]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
* '''Louise-Parker, Mary''' | |||
** [[Bożena Stachura]]: ''[[Kroniki Spiderwick]]'' | |||
* '''Lourd, Billie''' | |||
** [[Erika Karkuszewska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | |||
* '''Lovato, Demi''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Barney i przyjaciele]]'' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''[[Camp Rock]]'', ''[[Słoneczna Sonny]]'', ''[[Program ochrony Księżniczek]]'', ''[[Camp Rock 2: Wielki finał]]'', ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** [[Aleksandra Wierzba|Ola Wierzba]]: ''[[Barney i przyjaciele]]'' | |||
* '''Lovibond, Ophelia''' | |||
** [[Marta Dylewska]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | |||
** [[Agnieszka Kudelska]]: ''[[Pan Popper i jego pingwiny]]'' | |||
** [[Anna Terpiłowska]]: ''[[Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają]]'' | |||
* '''Lowe, Rob''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Monster Trucks]]'' | |||
* '''Lu, Peggy''' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska]]: ''[[Venom]]'', ''[[Dziennik przyszłej pani prezydent]]'', ''[[Venom 2: Carnage]]'', ''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'' | |||
* '''Lualdi, Antonella''' | |||
** [[Janina Borońska]]: ''[[Jestem niewiernym mężem]]'' | |||
** [[Mirosława Dubrawska]]: ''[[Następcy tronów]]'' | |||
** [[Anna Łubieńska]]: ''[[Kolumna Trajana]]'' | |||
** ''[[Młodzi małżonkowie]]'' | |||
* '''Lucas, Matt''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Paddington]]'' | |||
** [[Jan Jakub Wecsile|Jan Wecsile]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'', ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
** ''[[Wonka]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Luke, Derek''' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Dwutakt]]'' | |||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Lum, Nora (Awkwafina)''' | |||
** [[Laura Samojłowicz]]: ''[[Jumanji: Następny poziom]]'', ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Olga Sarzyńska]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' <small>(zwiastun #2cl)</small> | |||
** [[Natalia Sikora]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | |||
* '''Lumley, Joanna''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Paddington 2]]'' | |||
** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Babcia rabuś]]'' | |||
** [[Anna Sztejner]]: ''[[Jakubek i brzoskwinia olbrzymka]]'' | |||
** [[Marzena Trybała]]: ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
* '''Luna, Diego''' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Andor]]'' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Łukasz Lewandowski]]: ''[[Terminal]]'' | |||
* '''Luna, Gabriel''' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | |||
* '''Lundgren, Dolph''' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Sanjay i Craig]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Aquaman]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
* '''LuPone, Patti''' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
* '''Lynch, Calam''' | |||
** [[Bartosz Bednarski]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Lynch, Evanna''' | |||
** [[Delfina Millington]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Marta Uszko]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | |||
* '''Lynch, Jane''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Alvin i wiewiórki]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Lynch, Lashana''' | |||
** [[Martyna Szymańska|Martyna Trawczyńska-Szymańska]]: ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'', ''[[Tajna inwazja]]'', ''[[Marvels]]''; <small>(''[[WandaVision]]'')</small> | |||
** [[Karolina Trębacz]]: ''[[Matylda: Musical]]'' | |||
* '''Lynch, Ross''' | |||
** [[Jerzy Gmurzyński]]: ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Jessie]]'' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Muppety: Poza prawem]]'', ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
** [[Mateusz Rusin]]: ''[[Teen Beach Movie]]'', ''[[Violetta]]'', ''[[Teen Beach 2]]'', ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | |||
* '''Lyndhurst, Archie''' | |||
** [[Patryk Siemek]]: ''[[Ale obciach]]'' | |||
* '''Lyndhurst, Nicholas''' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Lassie]]'' | |||
* '''Lynn, Lonnie Rashid (Common)''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Poczytajmy i porozmawiajmy]]'' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Legion samobójców]]'' | |||
** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Gofcia i Mochi]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Lyonne, Natasha''' | |||
** [[Marta Kurzak]]: ''[[Wyszczekani]]'' | |||
* '''Lyster, Patrick''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
== M == | |||
* '''Ma, Tzi''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Kajetan Wolniewicz]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | |||
* '''MacCaull, Matthew''' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Kraina jutra]]'' | |||
* '''MacDowell, Andie''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Muppety z kosmosu]]'' | |||
* '''Macfadyen, Matthew''' | |||
** [[Mariusz Bonaszewski]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | |||
** [[Oskar Hamerski]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Macháček, Jiří''' | |||
** [[Wojciech Malajkat]]: ''Wino truskawkowe'' | |||
* '''Mackay, John''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Cruella]]'' | |||
* '''Mackey, Emma''' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Barbie]]'' | |||
* '''Mackie, Anthony''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Mateusz Damięcki]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Ant-Man]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Giganci ze stali]]'' | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[8. Mila]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Giganci ze stali]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Mamy tu ducha]]'' | |||
* '''MacLachlan, Kyle''' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' | |||
** ''[[Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną]]'' | |||
* '''MacLaine, Shirley''' | |||
** [[Jadwiga Jankowska-Cieślak]]: ''[[Dwoje na huśtawce]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
** [[Krystyna Królówna]]: ''[[Strażnik pierwszej damy]]'', ''[[Stalowe magnolie]]'' | |||
** [[Anna Seniuk]]: ''[[Noelle]]'' | |||
** [[Barbara Wrzesińska]]: ''[[Dwoje na huśtawce]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* '''Macon, Peter''' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
* '''Macqueen, Alex''' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | |||
* '''Macy, William H.''' | |||
** [[Krzysztof Janczar]]: ''[[Benny i Joon]]'' | |||
** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Marmaduke]]'' | |||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
* '''Madeley, Ruth''' | |||
** [[Magdalena Pawelec]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Madden, Richard''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Eternals]]'' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'', ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
* '''Madekwe, Archie''' | |||
** [[Konrad Szymański]]: ''[[Gran Turismo]]'' | |||
* '''Madeira, Kiana''' | |||
** [[Kamila Boruta]]: ''[[Moja niania jest wampirem (serial telewizyjny)|Moja niania jest wampirem]]'' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Bruno i Bucior: Eksperyment]]'', ''[[Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall]]'', ''[[Bruno i Bucior: Wskakujcie do basenu]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Harriet szpieguje: Wojna blogów]]'' | |||
* '''Madrigal, Al''' | |||
** [[Sławomir Grzymkowski]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Paweł Paprocki]]: ''[[Morbius]]'' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Teraz Muppety!]]'' | |||
* '''Madsen, Michael''' | |||
** [[Piotr Zelt]]: ''[[Uwolnić orkę]]'' | |||
** ''[[Thelma i Louise]]'' | |||
* '''Magee, Francis''' | |||
** [[Leszek Filipowicz]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'', ''[[Kamienny dotyk Ra]]'' | |||
** ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
* '''Magnus, Manny''' | |||
** [[Antoni Domin]]: ''[[Gramy u siebie]]'' | |||
** [[Bruno Tomczyk]]: ''[[Najlepsi]]'' | |||
* '''Magnussen, Billy''' | |||
** [[Rafał Zawierucha]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | |||
* '''Maguire, Tobey''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Eerie, Indiana]]'' | |||
** [[Jacek Jasiński]]: ''[[Spider-Man 2 (gra 2004)|Spider-Man 2]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Piotr Ligienza]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]''<!--; <small>(''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'' – zwiastun #2)</small>--> | |||
* '''Majors, Jonathan''' | |||
** [[Fabian Kocięcki]]: ''[[Loki]]'', ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | |||
* '''Mahut, Melissanthi''' | |||
** [[Zuzanna Saporznikow]]: ''[[Meg 2: Głębia]]'' | |||
** [[Martyna Szymańska]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
* '''Malek, Rami''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Until Dawn]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Noc w muzeum 2]]'', ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
* '''Malick, Wendie''' | |||
** [[Anna Chitro]]: ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'' | |||
** [[Ewa Drzymała]]: ''[[True Jackson]]'' | |||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Zebra z klasą]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Malik, Art''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' | |||
** [[Mariusz Czajka]]: ''[[Chłopak na dworze króla Artura]]''<!-- | |||
** ''[[Przygoda arabska]]''--> | |||
* '''Malik, Zayne''' | |||
** ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Malikyan, Kevork''' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* '''Malkovich, John''' | |||
** [[Wiesław Komasa]]: ''[[Eragon]]'' | |||
* '''Malone, Mary''' | |||
** [[Joanna Halinowska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Mamet, Zosia''' | |||
** [[Karolina Winarska]]: ''[[Madame Web]]'' | |||
* '''Mandel, Howard''' | |||
** [[Andrzej Ferenc]]: ''[[Świat Bobbiego]]'' | |||
** [[Dariusz Kordek]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
** [[Piotr Tołoczko]]: ''[[Harley Quinn]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Mando, Michael''' | |||
** [[Andrzej Andrzejewski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
** [[Eryk Lubos]]: ''Far Cry 3'' <small>(gra; reklama)</small> | |||
* '''Manganiello, Joe''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Nocna przygoda]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | |||
** [[Łukasz Pruchniewicz]]: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
* '''Mangini, Rio''' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'' | |||
** [[Marek Moryc]]: ''[[Bella i Buldogi]]'', ''[[Pewien zwariowany rejs]]''<!-- | |||
** ''[[Marvin Marvin]]'' | |||
** ''[[Dodaj magii]]''--> | |||
* '''Manheim, Milo''' | |||
** [[Jan Jakubik]]: ''[[Misja: Bal]]'' | |||
** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Zombi]]'', ''[[Zombi 2]]'', ''[[Zombi 3]]'', ''[[ZOMBI-Thon with Big City Greens]]'' | |||
* '''Manji, Rizwan''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Bella i Buldogi]]'' | |||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Sydney na Maksa]]'' | |||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Taniec rządzi]]'', ''[[Crash i Bernstein]]'' | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
* '''Mann, Leslie''' | |||
** [[Dominika Kluźniak]]: ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | |||
** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[George prosto z drzewa (film)|George prosto z drzewa]]'' | |||
* '''Mann, Thomas''' | |||
** [[Krzysztof Królak]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Zakochany kundel (film 2019)|Zakochany kundel]]'' | |||
* '''Mantegna, Joe''' | |||
** [[Krzysztof Kołbasiuk]]: ''[[Brzdąc w opałach]]'' | |||
* '''Mantzoukas, Jason''' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
* '''Manville, Lesley''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]'' | |||
* '''Mara, Kate''' | |||
** [[Julia Kamińska]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | |||
* '''Mara, Rooney''' | |||
** [[Anna Cieślak]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Marta Ścisłowicz]]: ''[[Maria Magdalena (film 2018)|Maria Magdalena]]'' | |||
* '''Marano, Laura''' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[True Jackson]]'' | |||
** [[Dorota Furtak-Masica]]: ''[[Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Liv i Maddie]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Weronika Łukaszewska]]: ''[[Wojna z dziadkiem]]'' | |||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Rysuj i graj]]'', ''[[Jessie]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Pod włos]]'', ''[[Matka i córka: Droga do marzeń]]'', ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' <small>(gościnnie)</small>; <small>(''[[Miraculum: Biedronka i Czarny Kot]]'')</small> | |||
* '''Marceau, Sophie''' | |||
** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[Córka d'Artagnana|Córka d’Artagnana]]'', ''[[Fanfan]]'' | |||
* '''Margolyes, Miriam''' | |||
** [[Irena Kownas]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | |||
** [[Mirosława Krajewska]]: ''[[Wieczna miłość]]'' | |||
** [[Zofia Merle]]: ''[[Psy i koty]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Jakubek i brzoskwinia olbrzymka]]'' | |||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Szczęściara]]'' | |||
* '''Marie, Jadah''' | |||
** [[Anna Karczmarczyk]]: ''[[Julie and the Phantoms]]'' | |||
** [[Maja Kwiatkowska]]: ''[[Następcy 3]]'' | |||
* '''Marquand, Ross''' | |||
** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Marsan, Eddie''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | |||
* '''Marsden, James''' | |||
** [[Damian Aleksander]]: ''[[Zaczarowana]]'', ''[[Rozczarowana]]'' | |||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser]]'', ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]''; <small>(''[[Rodzinka rządzi]]'' – zwiastun #1)</small> | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Hop]]'' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'', ''[[SONIC 2. Szybki jak błyskawica]]''; <small>(''[[Rodzinka rządzi]]'')</small> | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Zaczarowana]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** <!--[[Szymon Roszak]]: -->''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Maridueña, Xolo''' | |||
** [[Jędrzej Hycnar]]: ''[[Blue Beetle]]'' | |||
* '''Mardsen, Laurel''' | |||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Ms. Marvel]]'' | |||
* '''Marsh, Jeff''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat]]'' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Fineasz i Ferb]]'' | |||
* '''Marshall, E.G.''' | |||
** [[Stanisław Jaśkiewicz]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
** [[Zdzisław Tobiasz]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
* '''Martin-Green, Sonequa''' | |||
** [[Agata Góral]]: ''[[Święta nie na bogato]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
* '''Martin, Marsai''' | |||
** [[Sylwia Achu]]: ''[[Poczytajmy i porozmawiajmy]]''; <small>(''[[Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności]]'')</small> | |||
** <!--[[Zofia Modej]]:-->''[[An American Girl Story – Melody 1963: Miłość zwycięży]]'' | |||
* '''Martin, Ricky''' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Pan Jangle i świąteczna podróż]]'' | |||
* '''Martin, Steve''' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
** [[Cezary Pazura]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | |||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | |||
* '''Martindale, Margo''' | |||
** [[Iwona Bielska]]: ''[[Rodzina od zaraz]]'' | |||
** [[Emilia Krakowska]]: ''[[Hannah Montana. Film]]'' | |||
** [[Katarzyna Tatarak]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Martin, Demetri''' | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Martinez, Adrian''' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
** [[Michał Piela]]: ''[[Zakochany kundel (film 2019)|Zakochany kundel]]'' | |||
* '''Masamune, Tohoru''' | |||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Masina, Giulietta''' | |||
** [[Elżbieta Kępińska]]: ''[[Zimowa Pani]]'' | |||
** ''[[Eleonora]]'' | |||
* '''Mason, Chris''' | |||
** [[Karol Dziuba]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Massey, Anna''' | |||
** ''[[David Copperfield (film 1969)|David Copperfield]]'' | |||
** ''[[Dom lalki]]'' | |||
** ''[[Mansfield Park]]'' | |||
** ''[[Saga rodu Palliserów]]'' | |||
* '''Massoud, Ghassan''' | |||
** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
* '''Massoud, Mena''' | |||
** [[Marcin Franc]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]''; <small>(''[[Latać każdy może]]'')</small> | |||
* '''Masterson, Mary Stuart''' | |||
** [[Agnieszka Kotlarska]]: ''[[Benny i Joon]]'' | |||
* '''Mastroianni, Marcello''' | |||
** [[Szczepan Baczyński]]: ''[[Towarzysze]]'' | |||
** [[Ignacy Gogolewski]]: ''[[Obcy]]'' | |||
* '''Matthau, Walter''' | |||
** [[Ryszard Dembiński]]: ''[[Miraż]]'' | |||
** [[Edmund Fetting]]: ''[[Dwaj zgryźliwi tetrycy]]'', ''[[Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
** ''[[Dennis Rozrabiaka (film 1993)|Dennis rozrabiaka]]'' | |||
* '''Matsuura, Eleanor''' | |||
** [[Magdalena Czerwińska]]: ''[[Jedyny i niepowtarzalny Ivan]]'' | |||
* '''Matuse''' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''May, Jason''' | |||
** [[Marek Karpowicz]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''May, Savannah Lee''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Między nami, kuzynami]]'' | |||
** [[Katarzyna Domalewska]]: ''[[Drużyna rycerzy]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Julie and the Phantoms]]'' | |||
** [[Julia Kunikowska]]: ''[[Bizaardvark]]''<!-- | |||
** ''[[Szkoła rocka]]''--> | |||
* '''Mays, Jayma''' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'', ''[[Smerfy 2]]'' | |||
** [[Elżbieta Kopocińska]]: ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Anna Smołowik]]: ''[[Rozczarowana]]'' | |||
* '''Mbatha-Raw, Gugu''' | |||
** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Karolina Gruszka]]: ''[[Pułapka czasu]]'' | |||
** [[Dominika Łakomska]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
** [[Katarzyna Maciąg]]: ''[[Loki]]'' | |||
** [[Aleksandra Pisula]]: ''[[Loki]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
* '''McAdams, Rachel''' | |||
** [[Kamilla Baar-Kochańska]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
* '''McArdle, James''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | |||
** [[Adam Szczyszczaj]]: ''[[Andor]]'' | |||
* '''McAvoy, James''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | |||
** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (gra)|Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' <small>(gra)</small> | |||
** ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
* '''McBrayer, Jack''' | |||
** [[Krzysztof Rogucki]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Witaj, Jack! Życzliwość jest w nas]]'' | |||
** <!--[[Wojciech Solarz]]: -->''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | |||
** ''[[Śnięty Mikołaj: Serial]]'' | |||
* '''McBurney, Simon''' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
* '''McCall, Davina''' | |||
** [[Katarzyna Strączek]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''McCarthy, Emilia''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Max i Shred]]'', ''[[Zaplikowani]]'' | |||
** [[Aleksandra Domańska]]: ''[[Wakacje z trupami]]'' | |||
** [[Natalia Srokocz]]: ''[[Zombi]]'', ''[[Zombi 2]]'' | |||
* '''McCarthy, Melissa''' | |||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Thunder Force]]'' | |||
** [[Katarzyna Skarżanka]]: ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | |||
** [[Olga Szomańska]]: ''[[Mała Syrenka (film 2023)|Mała Syrenka]]'' | |||
** [[Zofia Zborowska]]: ''[[Mike i Molly]]'' | |||
* '''McCartney, Paul''' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
* '''McCausland, McCarrie''' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | |||
* '''McClain, China Anne''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Nadzdolni]]'', ''[[Disney's Friends for Change Games]]'', ''[[Wkręty z górnej półki]]'', ''[[Z innej beczki]]'', ''[[Lepszy model]]'' | |||
** [[Julia Wieniawa-Narkiewicz]]: ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'', ''[[Na morza dnie: Krótka historia „Następców”]]'', ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** <!--[[Milena Modestowicz]]:--> ''[[Jonas]]'' | |||
* '''McClarnon, Zahn''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Togo]]'' | |||
** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Hawkeye]]'', ''[[Echo]]'' | |||
* '''McCoy, Sylvester''' | |||
** [[Wiesław Komasa]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
* '''McCrory, Helen''' | |||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Twój Vincent]]'' | |||
* '''McCurdy, Jennette''' | |||
** [[Maria Dejmek]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[True Jackson]]'' | |||
** [[Julia Siechowicz]]: ''[[Zoey 101]]'' | |||
** [[Aleksandra Traczyńska]]: ''[[iCarly]]'', ''[[Sam i Cat]]'', ''[[Wymiatacz]]'', ''[[Szwindel]]'', ''[[Mega przygody Bucketa i Skinnera]]'' | |||
* '''McDonald, Audra''' | |||
** [[Małgorzata Walewska]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
* '''McDonald, Christopher''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'' | |||
** [[Andrzej Grabarczyk]]: ''[[Thelma i Louise]]'' | |||
** [[Janusz Łagodziński]]: ''[[Rosaline]]'' | |||
** [[Jan Monczka]]: ''[[Flubber]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Lemoniada Gada]]'', ''[[Tajna inwazja]]'' | |||
** ''[[Będziemy bohaterami]]'' | |||
** ''[[Dwaj zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
* '''McDonnell, Lara''' | |||
** [[Karolina Gwóźdź]]: ''[[Artemis Fowl]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Zofia Modej]]: ''[[Artemis Fowl]]'' | |||
* '''McDowell, Malcolm''' | |||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Kolekcja]]'' | |||
** ''[[Miłość i gniew]]'' | |||
* '''McDiarmid, Ian''' | |||
** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'' | |||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | |||
** [[Ryszard Nawrocki]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' <small>(nagranie archiwalne)</small>; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany 2008)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'')</small> | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Andrzej Seweryn]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Andrzej Tomecki]]: ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Gwiezdne wojny: Parszywa Zgraja]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Obi-Wan Kenobi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Inspektor Morse]]'' | |||
* '''McDonough, Neal''' | |||
** [[Damian Aleksander]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'' | |||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''McElhatton, Michael''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Azyl]]'' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** [[Jerzy Dominik]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | |||
** [[Andrzej Niemirski]]: ''[[Togo]]'' | |||
* '''McGinley, Ted''' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Scooby-Doo! Klątwa potwora z głębin jeziora]]'' | |||
* '''McGraw, Madeleine''' | |||
** [[Olga Cybińska]]: ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Alicja Warchocka]]: ''[[Tajemnice Sulphur Springs]]'' | |||
** [[Antonina Żbikowska]]: ''[[Pacific Rim: Rebelia]]'' | |||
** ''[[Ant-Man i Osa]]'' | |||
* '''McGraw, Tim''' | |||
** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Kraina jutra]]'' | |||
* '''McGregor, Ewan''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]''; <small>(''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' – zwiastuny)</small> | |||
** [[Jacek Bończyk]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'', ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
** [[Jarosław Domin]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'' | |||
** [[Tomasz Kot]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
** [[Mateusz Rusin]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Omar Sangare]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'' | |||
* '''McHale, Joel''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''McHugh, Lia''' | |||
** [[Olga Cybińska]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
** [[Maria Kłusek]]: ''[[Eternals]]'' | |||
* '''McInnerny, Tim''' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[101 dalmatyńczyków (film 1996)|101 dalmatyńczyków]]'', ''[[102 dalmatyńczyki]]'' | |||
* '''McKellen, Ian''' | |||
** [[Marian Opania]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
** [[Wiktor Zborowski]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
* '''McKenna, Virginia''' | |||
** [[Jadwiga Siennicka]]: ''[[Elza z afrykańskiego buszu]]'', ''[[Wydra pana Grahama]]'', ''[[Słoń Maruda]]'' | |||
** ''[[Juliusz Cezar]]'' | |||
** ''[[Waterloo]]'' | |||
** ''[[Zamęt (spektakl teatralny)|Zamęt]]'' | |||
* '''McKenzie, Bret''' | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | |||
* '''McKinnon, Kate''' | |||
** [[Barbara Jonak]]: ''[[Barbie]]'' | |||
* '''McLarty, Jim''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Power Rangers Furia Dżungli]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Jarosław Domin]]: ''[[Power Rangers SPD]]'', ''[[Power Rangers Operacja Overdrive]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Power Rangers RPM]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Power Rangers Samurai]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''McLaughlin, Caleb''' | |||
** [[Vova Makoyskyi]]: ''[[Poczytajmy i porozmawiajmy]]'' | |||
* '''McLendon-Covey, Wendi''' | |||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Misja: Bal]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''McNairy, Scoot''' | |||
** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Wielki zielony krokodyl domowy]]''<!-- | |||
** ''[[Garbi - superbryka]]''--> | |||
* '''McNamara, Katherine''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Z kopyta]]'' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Grzmotomocni]]'', ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | |||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Dziewczyna kontra potwór]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska]]: ''[[Z kopyta]]'' | |||
** [[Agata Paszkowska]]: ''[[Jessie]]'' | |||
* '''McNeice, Ian''' | |||
** [[Marian Opania]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'', ''[[Oliver Twist]]'' | |||
** ''[[Wydział Rosja]]'' | |||
* '''McShane, Ian''' | |||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | |||
* '''McShera, Sophie''' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''McTavish, Graham''' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** [[Jan Janga-Tomaszewski]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
* '''Meadows, Tim''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Mean Girls]]'' | |||
** ''[[The Mandalorian]]'' | |||
* '''Mehdizadeh-Valoujerdy, Majid''' | |||
** [[Filip Gurłacz]]: [[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]] | |||
* '''Meir, Deeivya''' | |||
** [[Gracja Niedźwiedź]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Melamed, Fred''' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[WandaVision]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Kajetan Wolniewicz]]: ''[[WandaVision]]'' | |||
* '''Melling, Harry''' | |||
** [[Mateusz Maksiak]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | |||
** ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | |||
* '''Mendelsohn, Ben''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | |||
** [[Mariusz Bonaszewski]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
** [[Sławomir Grzymkowski]]: ''[[Kapitan Marvel]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'', ''[[Tajna inwazja]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Player One]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | |||
* '''Mendler, Brigdit''' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Lemoniada Gada]]'', ''[[Disney's Friends for Change Games]]'', ''[[Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi]]'', ''[[Violetta]]'' | |||
** [[Agnieszka Judycka]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Maria Niklińska]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Jonas]]'' | |||
* '''Menšík, Vladimír''' | |||
** [[Tadeusz Bartosik]]: ''[[Trzy orzeszki dla Kopciuszka]]'' | |||
** [[Mieczysław Czechowicz]]: ''[[Zabójstwo inżyniera Czarta]]'' | |||
** [[Ryszard Dembiński]]: ''[[Arabela]]'', ''[[Dziewczyna na miotle]]'' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Morderstwo po naszemu]]'' | |||
** [[Lech Ordon]]'': ''[[Królewicz i Gwiazda Wieczorna]]'' | |||
** [[Zdzisław Skowroński]]: ''[[Kto chce zabić Jessii?]]'' | |||
** [[Bogusław Sochnacki]]: ''[[Jak się budzi królewny]]'', ''[[Nasza zwariowana rodzinka]]'' | |||
** ''[[105% alibi]]'' | |||
** ''[[Biała pani]]'' | |||
** ''[[Człowiek z pierwszego stulecia]]'' | |||
** ''[[Dwaj muszkieterowie]]'' | |||
** ''[[Fałszerz]]'' | |||
** ''[[Goście]]'' | |||
** ''[[Kobiety nie bij nawet kwiatem]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
** ''[[Lemoniadowy Joe]]'' | |||
** ''[[O chłopie, co okpił śmierć]]'' | |||
** ''[[Palacz zwłok]]'' | |||
** ''[[Pan Tau]]'' | |||
** <!--[[Bogusław Sochnacki]]:-->''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Zbrodnia na poczcie]]'' | |||
* '''Menville, Scott''' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani]]'')</small> | |||
** <!--[[Hubert Paszkiewicz]]: -->''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Menzel, Idina''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę]]'' | |||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Zaczarowana]]'' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Garderoba Julie]]'', ''[[Rozczarowana]]'' <small>(śpiew)</small>; <small>(''[[Kraina lodu]]'', ''[[Gorączka lodu]]'', ''[[Kraina Lodu. Przygoda Olafa]]'', ''[[Kraina lodu II]]'', ''[[Był sobie bałwan]]'')</small> | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'', ''[[Rozczarowana]]'' <small>(dialogi)</small>; <small>(<!--''[[Disney Infinity]]'', -->''[[Kraina lodu]]'', <!--''[[Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes]]'', -->''[[Gorączka lodu]]'', <!--''[[Disney Infinity 3.0]]'', -->''[[Kraina lodu: Światła Północy]]'', ''[[Kraina Lodu. Przygoda Olafa]]'', ''[[Ralph Demolka w internecie]]'', ''[[Kraina lodu II]]'', ''[[Było sobie studio]]'')</small> | |||
* '''Merchant, Stephen''' | |||
** [[Maciej Wierzbicki]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' | |||
* '''Meredith, Burgess''' | |||
** [[Andrzej Balcerzak]]: ''[[Dwaj zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
** [[Stanisław Brudny]]: ''[[Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy]]'' | |||
** [[Leon Pietraszkiewicz]]: ''[[Był sobie łajdak]]'' | |||
* '''Merton, Zienia''' | |||
** [[Brygida Turowska]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | |||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]'' | |||
** ''[[Sześć żon Henryka VIII]]'' | |||
* '''Meyer, Peyton''' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Cały on]]'' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Przyjaciółki od czasu do czasu]]'' | |||
** [[Piotr Piksa]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
* '''Meyers, Seth''' | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Podróż do wnętrza Ziemi]]'' | |||
* '''Micucci, Kate''' | |||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Wyluzuj, Scooby-Doo!]]'', ''[[LEGO Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood]]'', ''[[Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig]]'', ''[[Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie]]'', ''[[LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów]]'', ''[[Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki]]'', ''[[Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha]]'', ''[[Scooby-Doo! i klątwa trzynastego ducha]]'', ''[[Scooby-Doo! Powrót na wyspę zombie]]'', ''[[Scooby-Doo: Wesołego Halloween!]]'', ''[[Scooby-Doo i legenda miecza]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'')</small> | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Flora i Ulisses]]'' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Draka i Jajek]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Michaelson, Ingrid''' | |||
** [[Joanna Derengowska]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Middleditch, Thomas''' | |||
** [[Jan Marczewski]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
* '''Midler, Bette''' | |||
** [[Miriam Aleksandrowicz]]: ''[[Hokus Pokus 2]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Rodzina Addamsów (film 2019)|Rodzina Addamsów]]'', ''[[Rodzina Addamsów 2]]'')</small> | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Żony ze Stepford]]'' | |||
** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Hokus Pokus 2]]'' | |||
* '''Midthunder, Amber''' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Mikkelsen, Lars''' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** [[Cezary Pazura]]: ''[[Ahsoka]]''; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Imperium]]'')</small> | |||
* '''Mikkelsen, Mads''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Quantum of Solace]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Tomasz Schimscheiner]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Robert Więckiewicz]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | |||
* '''Miles, Ben''' | |||
** [[Adam Cywka]]: ''[[Gwiezdne wojny: Andor]]'' | |||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Miller, Ezra''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'', ''[[Flash]]'' | |||
** [[Paweł Krucz]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Legion samobójców]]'' | |||
* '''Miller, Levi''' | |||
** [[Bernard Lewandowski]]: ''[[Moje wakacje z Rudym]]'' | |||
** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'', ''[[Pułapka czasu]]'' | |||
** [[Jakub Jankiewicz]]: ''[[Moje wakacje z Rudym]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Marcin Franc]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Miller, Logan''' | |||
** [[Wit Apostolakis-Gluziński]]: ''[[Był sobie pies]]'' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Ja w kapeli]]'' <small>(druga wersja)</small>, ''[[Disney's Friends for Change Games]]'' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Ja w kapeli]]'' <small>(pierwsza wersja)</small> | |||
** ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** ''[[Był sobie pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Miller, T.J.''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Paweł Iwanicki]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | |||
** [[Robert Kowalski]]: ''[[Miś Yogi (film)|Miś Yogi]]'' | |||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
** [[Piotr Polak]]: ''[[Player One]]'' | |||
* '''Mills, Hayley''' | |||
** [[Nina Kwapisiewicz]]: ''[[Rodzice, miejcie się na baczności]]'' | |||
** [[Ewa Złotowska]]: ''[[Pollyanna]]'', ''[[Dzieci kapitana Granta]]'' | |||
* '''Millson, Joseph''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Moon Knight]]'' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Minchin, Tim''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Robin Hood: Początek]]'' | |||
* '''Miranda, Lin-Manuel''' | |||
** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'', ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
* '''Mirren, Helen''' | |||
** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | |||
** [[Jadwiga Jankowska-Cieślak]]: ''[[Sen nocy letniej]]'' | |||
** [[Agnieszka Kotulanka]]: ''[[Oto przetrwaliśmy]]'' | |||
** [[Katarzyna Skolimowska]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Małgorzata Zajączkowska]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
** ''[[Jak wam się podoba]]'' | |||
** ''[[Kolekcja]]'' | |||
** ''[[Szaleństwo króla Jerzego]]'' | |||
** ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Mitchell, Kel''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Śmiechobeka]]'' | |||
** [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]]: ''[[Liv i Maddie]]'' | |||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'', ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
** [[Krzysztof Strużycki]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | |||
** ''[[Sam i Cat]]'' | |||
** ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Mixson, Thaddeus J.''' | |||
** [[Tymon Krylik]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Moayed, Arian''' | |||
** [[Jakub Świderski]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Ms. Marvel]]'' | |||
* '''Mohammed, Nick''' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Hank Zipzer]]'' | |||
* '''Molina, Alfred''' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Ralph Demolka w internecie]]'', ''[[Potworna robota]]'')</small> | |||
** [[Zbigniew Lesień]]: ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Ryszard Olesiński]]: ''[[Water Man]]'' | |||
** [[Maciej Słota]]: ''[[Spider-Man 2 (gra 2004)|Spider-Man 2]]'' <small>(gra)</small> | |||
* '''Momoa, Jason''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Aquaman]]'', ''[[LEGO przygoda 2]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'', ''[[Kraina Snów]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
** [[Adam Szyszkowski]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Moner, Isabela''' | |||
** [[Weronika Humaj]]: ''[[Rodzina od zaraz]]'' | |||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Adam i jego klony]]'', ''[[Rodzina od zaraz]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | |||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[100 rzeczy do przeżycia przed liceum]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'', ''[[Legendy ukrytej świątyni]]'', ''[[Dora i Miasto Złota]]'', ''[[Madame Web]]''; <small>(''[[Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności]]'')</small> | |||
** [[Maja Wolska]]: ''[[Rosaline]]'' | |||
* '''Monet, Daniella''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Super Ninja]]'' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Zoey 101]]'' | |||
** [[Agnieszka Głowacka]]: ''[[Zdaniem Freda!]]'', ''[[Noc żywego Freda]]'' | |||
** [[Dominika Kluźniak]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Fred: Obóz obciachu]]'' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Beata Wyrąbkiewicz]]: ''[[Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty]]'' | |||
** ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
* '''Monroe, Maika''' | |||
** [[Paulina Chapko]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | |||
* '''Monroe, Marylin''' | |||
** [[Teresa Watras]]: ''[[Wszystko o Ewie]]'' | |||
* '''Montand, Yves''' | |||
** [[Stanisław Zaczyk]]: ''[[Przedział morderców]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** ''[[Przedział morderców]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Moore, Christina''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Słoneczna Sonny]]'', ''[[Jessie]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'', ''[[Kurz, pot i łzy]]'' | |||
** [[Joanna Koroniewska]]: ''[[Galop ku wolności]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Jessie]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** ''[[Módl się o deszcz]]'' | |||
* '''Moore, Indya''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Poradnik łowczyni potworów]]'' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
* '''Moore, Joel David''' | |||
** [[Rafał Cieszyński]]: ''[[Avatar]]'', ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
** ''[[Na psa urok]]'' | |||
* '''Moore, Julianne''' | |||
** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]]: ''[[Benny i Joon]]'' | |||
* '''Moore, Mandy''' | |||
** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Mroczne umysły]]'' <small>(zwiastun)</small><!-- | |||
** ''[[Gofcia i Mochi]]'' <small>(gościnnie)</small>--> | |||
* '''Morahan, Hattie''' | |||
** [[Katarzyna Anzorge]]: ''[[Enola Holmes]]'' | |||
** [[Magdalena Karel]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
** [[Justyna Sieńczyłło]]: ''[[Złoty kompas]]'' | |||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
* '''Moretti, Tobias''' | |||
** [[Paweł Deląg]]: ''[[Mój przyjaciel orzeł]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Mój przyjaciel orzeł]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Moretz, Chloë Grace''' | |||
** [[Agata Harat]]: ''[[Tom i Jerry (film 2021)|Tom i Jerry]]'' | |||
* '''Morgan, Jeffrey Dean''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
* '''Morgan, Vanessa''' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Harriet szpieguje: Wojna blogów]]'' | |||
** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''[[Moja niania jest wampirem (film)|Moja niania jest wampirem]]'', ''[[Moja niania jest wampirem (serial telewizyjny)|Moja niania jest wampirem]]'' | |||
** [[Jagoda Stach]]: ''[[Wymarzony luzer]]'' | |||
** [[Sonia Szafrańska]]: ''[[Najnowsze wydanie]]'' | |||
** <!--[[Agnieszka Pawełkiewicz]]: -->''[[Nadzdolni]]'' | |||
* '''Moriarty, Cathy''' | |||
** [[Miriam Aleksandrowicz]]: ''[[Kacper i Wendy]]'' | |||
** [[Joanna Wizmur]]: ''[[Kacper (film)|Kacper]]'' | |||
* '''Morley, Robert''' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | |||
** [[Michał Pluciński]]: ''[[Błękitny ptak]]'' | |||
* '''Morrison, Jennifer''' | |||
** [[Kinga Tabor-Szymaniak]]: ''[[Przetrwać święta]]'' | |||
* '''Morrison, Temuera''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Aquaman]]'', ''[[Flash]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Księga Boby Fetta]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]''; <small>(<!--''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', -->''[[Star Wars: Battlefront II]]'')</small> | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' | |||
* '''Mortimer, Emily''' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' | |||
* '''Morton, Joe''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Zapłata]]'' | |||
** [[Cezary Nowak]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'', ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Terminator 2: Dzień sądu]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
** [[Andrzej Zieliński]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
* '''Morton, Samantha''' | |||
** [[Katarzyna Kwiatkowska]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' | |||
* '''Mosaku, Wunmi''' | |||
** [[Aleksandra Nowicka]]: ''[[Loki]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]''<!-- | |||
** ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]''--> | |||
* '''Mowry-Hardrict, Tia''' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Dwiedźmy]]'', ''[[Magiczny duet, cz. 2]]'' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Zjazd rodzinny]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]''; <small>(''[[Bratz: Anioły rocka]]'', ''[[Bratz: Magiczny dżin]]'', ''[[Bratz: Od marzeń do gwiazd]]'', ''[[Bratz]]'')</small> | |||
** [[Klementyna Umer]]: ''[[Książę Peorii]]'' | |||
* '''Moy, Matthew''' | |||
** [[Maciej Dybowski]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Z kopyta]]'' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
* '''Moynihan, Bobby''' | |||
** [[Bartłomiej Nowosielski]]: ''[[Flora i Ulisses]]'' | |||
** ''[[Istoty fantastyczne]]'' | |||
* '''Mulgrew, Kate''' | |||
** [[Justyna Bartoszewicz]]: ''[[Star Trek: Protogwiazda – Supernowa]]'' <small>(gra)</small> | |||
** [[Agnieszka Castellanos-Pawlak]]: ''[[Star Trek: Protogwiazda]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Ewa Kania]]: ''[[Star Trek: Voyager]]'' | |||
* '''Mullally, Megan''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
** [[Małgorzata Boratyńska]]: ''[[Para nie do pary]]'' | |||
* '''Mulvey, Callan''' | |||
** [[Mikołaj Klimek]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | |||
* '''Munck, Noah''' | |||
** [[Krzysztof Bednarek]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** [[Adam Fidusiewicz]]: ''[[Szwindel]]'' | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Sam i Cat]]'' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Brygada]]'', ''[[Nicky Spoko]]''<!-- | |||
** ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]''--> | |||
* '''Munn, Allison''' | |||
** [[Monika Kwiatkowska]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'', ''[[Mikołaj ratuje walentynki]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Big Show i jego show]]'' | |||
* '''Munn, Olivia''' | |||
** [[Wiktoria Gorodeckaja]]: ''[[Predator]]'' | |||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Predator]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Olga Omeljaniec]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | |||
* '''Munro, Lochlyn''' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Predator]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Predator]]'' | |||
* '''Munteanu, Florian''' | |||
** [[Jakub Kordas]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | |||
* '''Murphy, Eddie''' | |||
** [[Piotr Adamczyk]]: ''[[Dr Dolittle]]'', ''[[Dr Dolittle 2]]'', ''[[Mów mi Dave]]'' | |||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Małolaty u taty]]'' | |||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Nawiedzony dwór]]'' | |||
* '''Murray, Bill''' | * '''Murray, Bill''' | ||
** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** [[Wiesław Cichy]]: ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Kosmiczny mecz]]'' | ** [[Cezary Morawski]]: ''[[Kosmiczny mecz]]'' | ||
** ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
* '''Murray, Devon''' | * '''Murray, Devon''' | ||
** [[Franciszek Boberek]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', [[Harry Potter i Książę Półkrwi]], [[ | ** [[Franciszek Boberek]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | ||
** [[Aleksander Gręziak]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | ** [[Aleksander Gręziak]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | ||
** [[Michał Wanio]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | ** [[Michał Wanio]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | ||
** ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | ** ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | ||
** ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ** ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ||
* '''Musso, Mitchel''' | |||
** [[Grzegorz Drojewski]]: ''[[O, kurczę!]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat]]'')</small> | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'', ''[[Para królów]]'', <!--''[[Z innej beczki]]'', -->''[[Wkręty z górnej półki]]'' | |||
* '''Mustafa, Isaiah''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Wyśpiewać marzenia]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: reklamy ''Old Spice'' | |||
* '''Myers, Emma''' | |||
** [[Lena Chądzyńska]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
* '''Myers, Mike''' | * '''Myers, Mike''' | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Kot]]'' | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Kot]]'' | ||
* '''Myles, Sophia''' | |||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
* '''Mynster, Karen-Lise''' | |||
** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Kobieta lew]]'' | |||
[[Kategoria:Dubbing]] | [[Kategoria:Dubbing]] |
Aktualna wersja na dzień 18:33, 25 maj 2024
Poniższa lista jest wykazem aktorów, a nie postaci zdubbingowanych na język polski, dlatego nie uwzględnia ona animacji. Jeżeli polski aktor głosowy dubbingował zagranicznego aktora w filmie aktorskim oraz podkładał głos pod animowaną postać mówiącą jego głosem, animacja wymieniana jest na liście po średniku, jak np. (Dzielny Despero) przy Emmie Watson/Joannie Kudelskiej. Lista obejmuje również gry komputerowe i animacje, ale wyłącznie w sytuacji, gdy zagraniczny aktor udzielał w niej głosu, a postać, którą dubbingował, wzorowana była na jego twarzy/sylwetce (np. Yvonne Strahovski, Daniel Craig, Judi Dench) bądź gdy przerywniki filmowe zrealizowane zostały z żywymi aktorami (np. Danny Trejo).
A • B • C • D • E • F • G • H • I • J • K • L • M • N • O • P • Q • R • S • T • U • V • W • X • Y • Z |
A
- A’abzgi, Ras-Samuel Weld
- Abbass, Hiam
- Abdul-Mateen II, Yahya
- Ablett, Sophie
- Abraham, Frederick Murray
- Abrahams, Avianah
- Abrhám, Josef
- Abtahi, Omid
- Acar, Numan
- Acaster, James
- Ackie, Naomi
- Ackland, Joss
- Adair, Shad
- Adams, Amy
- Bożena Furczyk: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
- Magdalena Kacprzak: Liga Sprawiedliwości, Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
- Julia Kołakowska-Bytner: Zaczarowana (zwiastun)
- Krystyna Kozanecka: Złap mnie, jeśli potrafisz
- Zosia Nowakowska: Zaczarowana (śpiew), Muppety (śpiew), Rozczarowana (śpiew)
- Aneta Todorczuk: Zaczarowana (dialogi), Muppety (dialogi), Rozczarowana (dialogi)
- Klementyna Umer: Noc w muzeum 2
- Adebimpe, Tunde
- Adkins, David (Sinbad)
- Adlon, Pamela
- Aduba, Uzo
- Affleck, Ben
- Agassi, Andre
- Szaleję za tobą (gościnnie)
- Agudong, Siena
- Aguilera, Augusto
- Agutter, Jenny
- Akerman, Malin
- Akhtar, Adeel
- Akinnagbe, Gbenga
- Akinnuoye-Agbaje, Adewale
- Alazraqui, Carlos
- Alba, Jessica
- Alcázar, Damián
- Alexander, Anton
- Alexander, Jaimie
- Katarzyna Dąbrowska: Thor: Mroczny świat, Loki, A gdyby…? (animacja), Thor: Miłość i grom
- Alexander, Jason
- Alexander, Reese
- Alexander-Davis, Rhyanna
- Ali, Mahershala
- Janusz German: Alita: Battle Angel (zwiastun #1)
- Michał Mikołajczak: Alita: Battle Angel
- Alita: Battle Angel (zwiastun #2)
- Ali, Sophia
- Allam, Roger
- Allan, Freya
- Allen, Alfie
- Allen, Kyle
- Allen, Tim
- Allen, Woody
- Amara, Isabella
- Ambriosio, Alessandra
- Ambudkar, Utkarsh
- Amell, Robbie
- Amell, Stephen
- Amoia, Charlene
- An, Yoson
- Krzysztof Cybiński: Zabójcze maszyny
- Aleksander Kaźmierczak: Mulan (zwiastun #2)
- Jakub Kordas: Mulan
- Anaya, Elena
- Anderson, Ella
- Anderson, Ever
- Anderson, Joe
- Anderson, Louie
- January Brunov: Świat według Ludwiczka
- Krzysztof Zakrzewski: Jadagrace (gościnnie)
- Anderson, Sherinne Kayra
- Andersson, Bibi
- Andoh, Adjoa
- Andress, Ursula
- Andrews, Julie
- Angel, Asher
- Aniston, Jennifer
- Anozie, Nonso
- Adam Bauman: Uwolnić Mikołaja!
- Piotr Bąk: Gra Endera
- Artur Dziurman: Kopciuszek, Artemis Fowl
- Zbigniew Konopka: Piotruś. Wyprawa do Nibylandii (zwiastun)
- Jacek Król: Niania i wielkie bum
- Przemysław Nikiel: Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
- Jakub Wieczorek: Artemis Fowl (zwiastun #2)
- Wojciech Żołądkowicz: The Mandalorian
- Syn Boży
- Anwar, Mina
- Anna Apostolakis-Gluzińska: Tajemnice domu Anubisa
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Fatalna czarownica
- Monika Krzywkowska: Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu)
- Małgorzata Lewińska: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu)
- Apa, K.J.
- Apatow, Judd
- Applegate, Christina
- Arcand, Nathaniel
- Argus, Fin
- Ariaie, Ali
- Arias, Moises
- Arjona, Adria
- Arkin, Alan
- Armand, Javan
- Armisen, Fred
- Armitage, Richard
- Armstrong, Alexander
- Armstrong, Alun
- Arnett, Will
- Krzysztof Banaszyk: Wojownicze żółwie ninja, Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia; (LEGO przygoda, LEGO Batman: Film, LEGO przygoda 2, Kicia Rożek)
- Modest Ruciński: Załoga G
- Jakub Wieczorek: Flaked, Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion; (BoJack Horseman, Liga potworów – zwiastun, Chip i Dale: Brygada RR)
- Karol Wróblewski: Wyszczekani
- Arnold, Cyrus
- Arnold, Tom
- Arquette, David
- Arrowsmith, Gemma
- Asano, Tadanobu
- Ashmore, Shawn
- Ashton, Zawe
- Marta Żmuda Trzebiatowska: Marvels
- Marvels (zwiastun)
- Astin, Sean
- Iwo Fajlhauer: Goonies
- Przemysław Glapiński: Scooby-Doo i... zgadnij kto? (animacja)
- Tomasz Kozłowicz: AwanturNick
- Kamil Pruban: Nowe Zwariowane Melodie (animacja)
- Atherton, William
- Athie, Mamaoudou
- Atkins, Eileen
- Atkinson, Rowan
- Jarosław Boberek: Jaś Fasola (animacja), autoreklama kanału Boomerang, Wonka
- Jarosław Domin: Wonka (zwiastun #1)
- Włodzimierz Press: Wiedźmy
- Atwell, Hayley
- Anna Gajewska: Kopciuszek
- Anna Grycewicz: A gdyby…? (animacja)
- Dorota Landowska: Avengers: Koniec gry (zwiastun #2 - kwestie z filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz)
- Julia Łukowiak: Krzysiu, gdzie jesteś? (zwiastun #2)
- Katarzyna Maciąg: Krzysiu, gdzie jesteś?
- Maria Pawłowska: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Avengers: Zjednoczeni (animacja), Legendy Marvela
- Magdalena Różczka: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Avengers: Czas Ultrona, Ant-Man, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja), Doktor Strange w multiwersum obłędu
- Auberjonois, René
- Austin, Jake T.
- Krzysztof Bednarek: Hotel dla psów
- Piotr Janusz: Czarodzieje z Waverly Place, Suite Life: Nie ma to jak statek, Czarodzieje z Waverly Place: Film
- Władysław Kołaczkowski: Johnny Kapahala: Z powrotem na fali (druga wersja dubbingu)
- Izabella Malik: Johnny Kapahala: Z powrotem na fali (pierwsza wersja dubbingu)
- Karol Osentowski: Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex; (Emotki. Film)
- Aykroyd, Dan
- Ayoade, Richard
- Azaria, Hank
B
- Baccarin, Morena
- Laura Breszka: Deadpool 2, Był sobie Deadpool
- Lidia Sadowa: Deadpool 2 (zwiastun)
- Bachman, James
- Bacon, Kevin
- Bader, Diedrich
- Badland, Annette
- Baer, Edouard
- Bailey, Halle
- Sara James: Mała Syrenka
- Małgorzata Nakonieczna: Mała Syrenka (zwiastun)
- Baker, Dee Bradley
- Baker, Leigh-Allyn
- Baker, Tom
- Baker, Troy
- Baldwin, Alec
- Przemysław Bluszcz: Garderoba Julie
- Jacek Rozenek: Kot; (Madagaskar 2)
- Rafał Sisicki: Johnny Bravo (animacja)
- Baldwin, Dylan''
- Bale, Christian
- Balsam, Martin
- Jerzy Bielenia: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Jerzy Przybylski: Zeznanie komisarza policji przed Prokuratorem Republiki
- Roman Wilhelmi: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Balzary, Michael Peter (Flea)
- Bamford, Maria
- Banderas, Antonio
- Artur Dziurman: Doktor Dolittle
- Robert Jarociński: Uncharted
- Jacek Król: SpongeBob: Na suchym lądzie
- Wojciech Malajkat: Indiana Jones i artefakt przeznaczenia; (Shrek 2, Dawno, dawno temu w Idolu, Shrek Trzeci, Pada Shrek, Shrek forever, Kot w Butach, Kot w Butach: Trzy diabły, Kot w butach: Ostatnie życzenie)
- Jacek Rozenek: Mali agenci, Mali agenci 2: Wyspa marzeń, Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd; (Shrek 2 – zwiastuny)
- Banks, Elizabeth
- Banks, Tyra
- Baranski, Christina
- Barbieri, Michael
- Bardem, Javier
- Bardot, Brigitte
- Barinholtz, Ike
- Barnard, Aneurin
- Barnett, Charlie
- Krzysztof Szczepaniak: Gwiezdne wojny: Akolita (zwiastun)
- Barnet, Darren
- Baron Cohen, Sacha
- Barr, Steve
- Barraza, Adriana
- Barrymore, Drew
- Bart, Roger
- Bartoška, Jiří
- Basil, George
- Basiłaszwili, Oleg
- Basinger, Kim
- Bassett, Angela
- Anna Korcz: Dama
- Danuta Stenka: Czarna Pantera, A gdyby…? (animacja), Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
- Marzena Trybała: Czarna Pantera (zwiastun #2)
- Bassett, Joshua
- Batalon, Jacob
- Karol Osentowski: Spider-Man: Homecoming (zwiastun #1)
- Sebastian Perdek: Spider-Man: Homecoming, Access All Areas: Spider-Man: Homecoming, Avengers: Wojna bez granic, Spider-Man: Daleko od domu, Spider-Man: Bez drogi do domu
- Spider-Man: Homecoming (zwiastun #2)
- Bateman, Gabriel
- Bateman, Jason
- Bates, Kathy
- Bautista, Dave
- Baynton, Matthew
- Jakub Szyperski: Wonka
- Wonka (zwiastun #1)
- Bea, Aisling
- Beach, Adam
- Beach, Michael
- Beadle, Gary
- Artur Dziurman: Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu)
- Jacek Mikołajczak: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu)
- Marcin Troński: Andor
- Bean, Sean
- Beasley, Michael
- Beatriz, Stephanie
- Becker, Meret
- Beecham, Emily
- Beetz, Zazie
- Begley Jr., Ed
- Begley, Ed
- Wiesław Machowski: Dwunastu gniewnych ludzi (sceny dograne w wersji telewizyjnej)
- Leon Pietraszkiewicz: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Ryszard Pikulski: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Beals, Jennifer
- Belcher, Patricia
- Bell, Drake
- Paweł Ciołkosz: Wesołych świąt - Drake i Josh
- Krzysztof Szczepaniak: Zoey 101
- Jonasz Tołopiło: Drake i Josh, Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy, Wyśpiewać marzenia, Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta, Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty
- Jakub Truszczyński: Drake i Josh
- Victoria znaczy zwycięstwo
- Bell, Elijah Shane
- Bell, Isaac
- Bell, Jamie
- Bell, Jillian
- Bell, Kristen
- Bell, Lake
- Bellucci, Monica
- Belmondo, Jean-Paul
- Beltran, Robert
- Belushi, James
- Ben-Adir, Kingsley
- Andrzej Młynarczyk: Tajna inwazja
- Marcin Przybylski: Noelle
- Jakub Winnicki: Barbie
- Barbie (zwiastun)
- Benigni, Roberto
- Bening, Annette
- Maria Ciunelis: Kapitan Marvel (zwiastun)
- Maria Pakulnis: Kapitan Marvel, Legendy Marvela
- Bennett, Stephanie
- Benny, Jack
- Jacek Czyż: Zwariowane melodie (animacja)
- Benson, Jodi
- Beata Jankowska-Tzimas: Mała Syrenka; (Mała Syrenka, Mała Syrenka, Mała Syrenka II: Powrót do morza, Cafe Myszka, Magiczna gwiazdka Mikiego: Zasypani w Cafe Myszka, Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel, Księżniczka: Moja bajkowa przygoda, Jej Wysokość Zosia: Pałac na wodzie, Ralph Demolka w internecie)
- Dorota Landowska: Zaczarowana
- Bentley, Wes
- Benward, Luke
- Berkeley, Xander
- Bernthal, Jon
- Berry, Halle
- Best, Ahmed
- Bettany, Paul
- Bhiman, Anjali
- Bialik, Mayim
- Bibb, Leslie
- Biel, Jessica
- Izabela Dąbrowska: Johnny Bravo (animacja)
- Marta Wągrocka: BoJack Horseman (animacja)
- Monika Węgiel-Jarocińska: BoJack Horseman (animacja)
- Scooby-Doo i... zgadnij kto? (animacja)
- Biggerstaff, Sean
- Bill, Leo
- Bilson, Rachel
- Binns, Edward
- Maciej Maciejewski: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Marian Rułka: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Wyrok w Norymberdze
- Bishé, Kerry
- Bisutti, Danielle
- Bjerg, Rasmus
- Black, Claudia
- Black, Jack
- Jarosław Boberek: Legenda telewizji, Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba, iCarly (gościnnie), Jumanji: Przygoda w dżungli (zwiastun); (Epoka lodowcowa, Rybki z ferajny)
- Tomasz Jarosz: Niekończąca się opowieść III
- Bartłomiej Kasprzykowski: Jumanji: Przygoda w dżungli, Zegar Czarnoksiężnika, Jumanji: Następny poziom; (Kung Fu Panda – zwiastun)
- Szymon Kuśmider: The Mandalorian
- Radosław Popłonikowski: Muppety
- Zbigniew Zamachowski: Podróże Guliwera
- Wojciech Żołądkowicz: Gofcia i Mochi (gościnnie)
- Black, Michael Ian
- Blain, Ser'Darius
- Blair, Vivien Lyra
- Blanchard, Rowan
- Blanchett, Cate
- Blessed, Brian
- Tadeusz Bartosik: Ja, Klaudiusz
- Andrzej Blumenfeld: Czarodzieje kontra Obcy; (Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki)
- Marek Frąckowiak: Invizimals, InviZimals: Następny wymiar, InviZimals: Zaginione plemiona, InviZimals: Drużyna
- Janusz R. Nowicki: Call of Duty: Black Ops 4 (gra)
- Jerzy Tkaczyk: Ostatnie dni Pompei
- Bleu, Corbin
- Bloom, Claire
- Bloom, Orlando
- Grzegorz Damięcki: Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
- Karol Wróblewski: Gran Turismo
- Lesław Żurek: Hobbit: Pustkowie Smauga, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
- Heartstopper (we fragmencie filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły)
- Bloom, Rachel
- Blunt, Emily
- Anna Dereszowska: Mary Poppins powraca (dialogi), Wyprawa do dżungli
- Agnieszka Kudelska: Podróże Guliwera (zwiastun)
- Agnieszka Kunikowska: Łowca i Królowa Lodu
- Andżelika Piechowiak: Muppety
- Monika Pikuła: Podróże Guliwera, Mary Poppins powraca (zwiastun #1)
- Ewa Prus: Mary Poppins powraca (śpiew)
- Bobin, Joanna
- Bohdalová, Jiřina
- Bolger, Jordan
- Bond, Samantha
- Katarzyna Tatarak: Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu)
- Barbara Zielińska: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu)
- Mansfield Park
- Bondarczuk, Siergiej
- Bones, Ken
- Boneta, Diego
- Bonham-Carter, Helena
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Kopciuszek (zwiastun); (Wallace i Gromit: Klątwa królika)
- Katarzyna Figura: Alicja w krainie czarów, Alicja po drugiej stronie lustra
- Anna Gajewska: Alicja w krainie czarów (zwiastun)
- Agata Gawrońska-Bauman: Pokój z widokiem (dialogi)
- Ewa Jakubowicz: Call of Duty: Black Ops 4 (gra)
- Beata Jankowska-Tzimas: Pokój z widokiem (śpiew)
- Monika Krzywkowska: Jeździec znikąd, Kopciuszek
- Agata Kulesza: Charlie i fabryka czekolady
- Dorota Segda: Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Katarzyna Strączek: Enola Holmes, Enola Holmes 2
- Absolutnie fantastyczne
- Powrót do Howards End
- Bonneville, Hugh
- Boore Junior, Mark
- Booth, Douglas
- Bornheimer, Kyle
- Borrachero, Alicia
- Boseman, Chadwick
- Bostwick, Barry
- Bouabid, Yasmine
- Bouillon, Jean-Claude
- Bourvil
- Boutella, Sofia
- Bowen, Julie
- Boxleitner, Bruce
- Grzegorz Pawlak: Tron: Dziedzictwo (zwiastun)
- Boyce, Cameron
- Maciej Falana: Następcy, Następcy: No to jazda, Następcy: Świat Potępionych (animacja), Następcy 2, Descendants 2: It's Going Down, Następcy 3
- Beata Jankowska-Tzimas: Powodzenia, Charlie! (gościnnie)
- Michał Mostowiec: Mega Spider-Man: Wojownicy sieci (animacja)
- Karol Osentowski: Liv i Maddie (gościnnie), Poradnik zakręconego gracza
- Jan Rotowski: Jessie, Rysuj i graj, Austin i Ally (gościnnie), Obóz Kikiwaka
- Jessie (zwiastun)
- Boyega, John
- Sebastian Fabijański: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (gra), Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Marcel Sabat: Pacific Rim: Rebelia
- Wojciech Żołądkowicz: Star Wars: Siły przeznaczenia (animacja)
- Pacific Rim: Rebelia (zwiastun)
- Bradley, Bobby
- Bradley, David
- Braff, Zach
- Jacek Braciak: Oz: Wielki i potężny
- Przemysław Stippa: BoJack Horseman (animacja)
- BoJack Horseman (animacja)
- Braga, Alice
- Bragason, Bo
- Branagh, Kenneth
- Brand, Russell
- Brandauer, Klaus Maria
- Brando, Marlon
- Brandon, Michael
- Brar, Karan
- Bravo, Ciara
- Bremmer, Richard
- Bremner, Ewan
- Breslin, Abigail
- Breslin, Spencer
- Bridges, Jeff
- Andrzej Chudy: Tron: Dziedzictwo (zwiastun)
- Zbigniew Suszyński: Spider-Man: Daleko od domu (we fragmencie filmu Iron Man)
- Brie, Alison
- Joanna Pach-Żbikowska: Hannah Montana (gościnnie)
- Briem, Anita
- Briney, Christopher
- Bristow, Patrick
- Maciej Marczewski: Mega przygody Bucketa i Skinnera (gościnnie)
- Cezary Nowak: Transformers: Wiek zagłady
- Miłogost Reczek: Crash i Bernstein (gościnnie)
- Marek Robaczewski: Nie ma to jak hotel
- Zbigniew Suszyński: Nie ma to jak hotel
- Karol Wróblewski: Powodzenia, Charlie! (gościnnie)
- Zoey 101 (gościnnie)
- Britt-Gibson, Darrell
- Bro, Nicolas
- Broadbent, Jim
- Włodzimierz Bednarski: Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (gra)
- Stanisław Biczysko: Chłopiec zwany Gwiazdką
- Andrzej Grabowski: Uwolnić Mikołaja!
- Stefan Knothe: Tarzan: Legenda
- Władysław Kowalski: Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
- Aleksander Mikołajczak: Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
- Janusz Nowicki: Doktor Dolittle
- Henryk Talar: W 80 dni dookoła świata
- Zdzisław Wardejn: Paddington, Paddington 2
- Broadus Jr., Calvin Cordozar (Snoop Dogg)
- Jan Aleksandrowicz-Krasko: Spytaj Mądroboty, Game Shakers. Jak wydać grę (gościnnie)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński: Big Time Rush (gościnnie)
- Broderick, Matthew
- Brodie-Sandster, Thomas
- Brolin, Josh
- Marek Barbasiewicz: Strażnicy Galaktyki, Avengers: Czas Ultrona, Avengers: Wojna bez granic (zwiastuny)
- Jan Frycz: Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Loki, A gdyby…? (animacja)
- Szymon Kuśmider: Deadpool 2, Był sobie Deadpool
- Mariusz Oborski: Goonies
- Jakub Wieczorek: Diuna: Część druga
- Bronson, Charles
- Brooke, Andrew
- Brookes, Albey
- Brooks, Golden
- Brooks, Mel
- Brooks, Skylan
- Maciej Falana: Mroczne umysły
- iCarly (gościnnie)
- Brophy, Jed
- Brosnan, Pierce
- Brown, Adam
- Brown, Bryan
- Brown, Clancy
- Jerzy Dominik: Flubber
- Artur Dziurman: The Mandalorian
- Robert Jarociński: Warcraft: Początek (zwiastun); (ThunderCats, Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.)
- Jacek Król: Warcraft: Początek; (Scooby Doo i Brygada Detektywów, Przygody Kota w Butach, Łowcy trolli)
- Mirosław Zbrojewicz: Detroit: Become Human (gra), SpongeBob Kanciastoporty; (Incredible Hulk, Wakacje: żegnaj szkoło, Samuraj Jack, Batman, Fineasz i Ferb, SpongeBob: Na suchym lądzie, SpongeBob Film: Na ratunek, SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake)
- Ahsoka
- Brown, Issac Ryan
- Brown, Karamo
- Karol Dziuba: Poczytajmy i porozmawiajmy
- Jan Wojtyński: Big Mouth (animacja)
- Brown, Millie Bobby
- Brown, Sterling K.
- Janusz German: Predator (zwiastun #2)
- Łukasz Nowicki: Predator
- Wojciech Żołądkowicz: Czarna Pantera
- Predator (zwiastun #1)
- Brown, Yvette Nicole
- Anna Apostolakis-Gluzińska: Mów mi Dave; (BoJack Horseman, Pełzaki)
- Paulina Holtz: Drużyna
- Monika Krzywkowska: Victoria znaczy zwycięstwo
- Katarzyna Skarżanka: Rozczarowana
- Anna Sroka-Hryń: Game Shakers. Jak wydać grę; (Pound Puppies: Psia paczka)
- Olga Szomańska: Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion
- Anna Sztejner: Drake i Josh, Wesołych świąt - Drake i Josh
- Martyna Szymańska: Avengers: Koniec gry; (BoJack Horseman)
- Brygida Turowska: True Jackson
- Anna Ułas: Zakochany kundel, Ziemia u Neda
- Monika Węgiel-Jarocińska: Taniec rządzi; (Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii", Czarna Pantera: Wakanda ma kłopoty)
- Barbara Zielińska: Percy Jackson: Morze potworów
- Hotel dla psów
- Rozczarowana (zwiastun #1)
- Browne, Alyla
- Browning, Emily
- Brühl, Daniel
- Bruno, Jazhir
- Brydon, Rob
- Bryk, Greg
- Robert Czebotar: Far Cry 5 (gra; zwiastun), Far Cry New Dawn (gra; zwiastun)
- Buchanan, Tanner
- Buck, Detlev
- Buckley, Jessie
- Bullock, Sandra
- Bumpass, Rodger
- Buress, Hannibal
- Burke, David
- Burke, Michael
- Burke, Tom
- Burnett, Carol
- Burrell, Ty
- Piotr Bąk: Muppety: Poza prawem (zwiastun)
- Piotr Polk: Muppety: Poza prawem
- Burris, Miles
- Burton, Richard
- Buscemi, Steve
- Busey, Jake
- Butler, Austin
- Butler, Gerard
- Butler, Graham
- Butler, Ross
- Butterfield, Asa
- Byer, Nicole
- Byers, Grace
- Byrne, P.J.
- Byrne, Rose
- Marta Dobecka: Annie (zwiastun)
- Agnieszka Fajlhauer: Piotruś Królik, Rodzina od zaraz, Piotruś Królik 2: Na gigancie
- Anna Gajewska: X-Men: Apocalypse (zwiastun)
- Maria Gładkowska: Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów
- Magdalena Krylik: Annie, Piotruś Królik (zwiastun)
- Klementyna Umer: X-Men: Apocalypse
C
- Cabello, Camila
- Cabrera, Santiago
- Cage, Nicolas
- Caine, Michael
- Caldwell, Andrew
- Piotr Bajtlik: Niebezpieczny Henryk, Przygody Niebezpiecznego Henryka (animacja)
- Sebastian Dudała: Victoria znaczy zwycięstwo
- Cezary Kwieciński: Hannah Montana
- Mateusz Narloch: Powodzenia, Charlie!, Cloud 9, Niebezpieczny Henryk
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński: Niebezpieczny Henryk
- Bartosz Wesołowski: Obóz Kikiwaka
- Calle, Sasha
- Callen, John
- Callison, Zach
- Callow, Simon
- Camacho, Mark
- Cameron, Dove
- Aleksandra Kowalicka: Austin i Ally (gościnnie)
- Paulina Moś: Soy Luna (gościnnie)
- Agata Paszkowska: Liv i Maddie, Cloud 9, Rysuj i graj, Następcy, Następcy: No to jazda, Następcy: Świat Potępionych (animacja), Następcy 2, Descendants 2: It's Going Down, Na morza dnie: Krótka historia „Następców”, Następcy 3, Następcy: Królewskie wesele (animacja)
- Camp, Darby
- Campbell, Bruce
- Campbell, Naomi
- Campbell, Neve
- Canals-Barrera, Maria
- Cannavale, Bobby
- Capaldi, Francesca
- Capaldi, Peter
- Grzegorz Wons: Paddington, Paddington 2
- Paddington (zwiastun)
- Caple, George
- Carano, Gina
- Cardellini, Linda
- Anna Apostolakis-Gluzińska: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra)
- Anna Cieślak: Teraz Muppety!
- Ewa Konstancja Bułhak: Co wiecie o swoich dziadkach?
- Monika Krzywkowska: Avengers: Czas Ultrona, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Hawkeye, Strażnicy Galaktyki Volume 3
- Maria Peszek: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie
- Milena Suszyńska-Dziuba: Co wiecie o swoich dziadkach? (zwiastun)
- Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (zwiastun)
- Carden, D'Arcy
- Cardinal, Tantoo
- Cardinale, Claudia
- Carel, Roger
- Carl, Lachele
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu)
- Elżbieta Futera-Jędrzejewska Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu), Doktor Who
- Beata Kawka: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu)
- Zuzanna Lipiec: M.I. High
- Agnieszka Matysiak: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu)
- Anna Sroka-Hryń: Wyszczekani
- S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza
- Carlson Romano, Christy
- Carmichael, Jerrod
- Carpenter, Sabrina
- Carr, Liz
- Carr, Seth
- Carrero, Aimee
- Carrey, Jim
- Waldemar Barwiński: Pan Popper i jego pingwiny
- Jacek Bończyk: Grinch: Świąt nie będzie (śpiew)
- Tomasz Borkowski: SONIC. Szybki jak błyskawica, SONIC 2. Szybki jak błyskawica
- Mariusz Czajka: Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń
- Piotr Fronczewski: Opowieść wigilijna
- Jarosław Gajewski: Opowieść wigilijna
- Tomasz Kozłowicz: Maska
- Marcin Przybylski: Opowieść wigilijna
- Miłogost Reczek: Opowieść wigilijna (zwiastun)
- Jacek Rozenek: Grinch: Świąt nie będzie (dialogi)
- Krzysztof Stelmaszyk: Opowieść wigilijna
- Karol Wróblewski: SONIC. Szybki jak błyskawica (zwiastun #1)
- Carson, Sofia
- Karolina Bacia: Następcy, Następcy: No to jazda, Następcy: Świat Potępionych (animacja), Następcy 2, Descendants 2: It's Going Down, Nianie w akcji, Tini: Nowe życie Violetty, Następcy 3, Następcy: Królewskie wesele (animacja)
- Agnieszka Mrozińska: Poczujcie rytm
- Austin i Ally (gościnnie)
- Soy Luna (gościnnie)
- Carter, Jim
- Leon Charewicz: Wonka (zwiastun #1)
- Jacek Czyż: Złoty kompas
- Zbigniew Konopka: Wonka
- Wampirek
- Caruso, Sophie Anne
- Casal, Rafael
- Casey, Daniel
- Cassel, Jean-Pierre
- Marek Barbasiewicz: Tajemnica trzynastego wagonu
- Henryk Boukołowski: Kandyd, czyli optymizm XX wieku
- Wojciech Duryasz: Asterix na olimpiadzie
- Stefan Knothe: Baxter!
- Janusz Kubicki: Arsene Lupin contra Arsene Lupin, Zabawa w masakrę
- Jerzy Molga: Zerwanie
- Bogusław Sochnacki: Wojenka, wojenka
- Kroniki młodego Indiany Jonesa
- Casseus, Gabriel
- Cassidy, Raffey
- Castellaneta, Dan
- Cathcart, Anna
- Cathey, Reg E.
- Catrall, Kim
- Cavill, Henry
- Cena, John
- Piotr Bajtlik: Flintstonowie: Wielkie Łubu-dubu (animacja)
- Tomasz Błasiak: Bumblebee; (Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja)
- Wojciech Chorąży: Hannah Montana
- Filip Grycmacher: Barbie
- Jacek Król: Co wiecie o swoich dziadkach?; (Doktor Dolittle)
- Adam Krylik: Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu (animacja)
- Grzegorz Kwiecień: True Jackson
- Michał Mikołajczak: Co wiecie o swoich dziadkach? (zwiastun)
- Piotr Zelt: Noc żywego Freda, Fred: Obóz obciachu
- Centineo, Noah
- Cera, Michael
- Chabat, Alain
- Chaffin, Jessica
- Chalamet, Timothee
- Marcin Franc: Wonka, Diuna: Część druga
- Diuna: Część druga (zwiastuny #1-2)
- Wonka (zwiastun #1)
- Chan, Gemma
- Chan, Jackie
- Chancellor, Anna
- Chandler, Kyle
- Chao, Rosalind
- Dorota Landowska: Mulan (zwiastun #1)
- Ewa Wencel: Mulan
- Mulan (zwiastun #2)
- Chaplin, Ben
- Chaplin, Geraldine
- Chapman, Yvonne
- Chapparro, Omar
- Charles, Jack
- Charles, RuPaul
- Chastain, Jessica
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: X-Men: Mroczna Phoenix (zwiastun #2)
- Ewa Prus: Łowca i Królowa Lodu, Azyl, X-Men: Mroczna Phoenix
- X-Men: Mroczna Phoenix (zwiastun #1)
- Chavez, Juliocesar
- Chavis, Lonnie
- Chau, François
- Chau, Hong
- Chaundry, Saara
- Cheadle, Don
- Waldemar Barwiński: Iron Man 3 (zwiastun)
- Tomasz Sapryk: Iron Man 3, Avengers: Czas Ultrona, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic, Kapitan Marvel, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Falcon i Zimowy Żołnierz, Kosmiczny mecz: Nowa era, A gdyby…? (animacja), Tajna inwazja
- Tomasz Steciuk: Hotel dla psów
- Chenoweth, Kristin
- Chernus, Michael
- Cherry, Zach
- Chieng, Ronny
- Chin, Tsai
- Cho, Arden
- Cho, Jamie
- Cho, Margaret
- Choi, Kenneth
- Choi, Roy
- Chopra Jonas, Priyanka
- Chow, Kelsey
- Christensen, Hayden
- Christiansen, Anders Baasmo
- Christie, Gwendoline
- Chudík, Ladislav
- Church, Thomas Haden
- Cicchino, Cree
- Cipes, Greg
- Sebastian Machalski: Młodzi Tytani: Akcja! (animacja); (Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani, Ben 10)
- Młodzi Tytani: Akcja! (animacja)
- Claflin, Sam
- Clark, Emilia
- Agnieszka Kościelniak: Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
- Maria Tyszkiewicz: Tajna inwazja
- Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (zwiastun)
- Tajna inwazja (zwiastun #1)
- Tajna inwazja (zwiastun #2)
- Clarkson, Patricia
- Cleese, John
- Włodzimierz Bednarski: W 80 dni dookoła świata
- Stefan Knothe: Clifford. Wielki czerwony pies (zwiastun)
- Jerzy Kryszak: O czym szumią wierzby
- Wojciech Machnicki: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic
- Janusz Nowicki: Clifford. Wielki czerwony pies
- Wojciech Pokora: Hotel Zacisze
- Karol Wróblewski: Muppety na tropie
- Poskromienie złośnicy
- Clement, Jemaine
- Clemons, Kiersey
- Cleveland, Davis
- Clooney, George
- Close, Glenn
- Clunes, Martin
- Cluzet, François
- Cobb, Lee J.
- Mariusz Dmochowski: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Władysław Hańcza: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Cobbs, Bill
- Coburn, James
- Colfer, Chris
- Cole, Gary
- Cole, Michaela
- Coleman, Chloe
- Coleman, Gary
- Coleman, Jenna-Louise
- Coleman, Zendaya
- Agnieszka Głowacka: Taniec rządzi, Powodzenia, Charlie! (gościnnie), Disney's Friends for Change Games, Wkręty z górnej półki (gościnnie), Nie-przyjaciele, Nadzdolni (gościnnie), Zaplikowani, K.C. Nastoletnia agentka, Spider-Man: Homecoming (zwiastun #2)
- Olga Kalicka: Access All Areas: Spider-Man: Homecoming
- Wiktoria Wolańska: Spider-Man: Homecoming, Spider-Man: Daleko od domu, Spider-Man: Bez drogi do domu, Diuna: Część druga
- Collins, David
- Collins, Karl
- Collins, Lily
- Colman, Olivia
- Agnieszka Dygant: Tajna inwazja
- Ewa Konstancja Bułhak: Wonka
- Katarzyna Skarżanka: Tajna inwazja (zwiastun #1)
- Magdalena Smalara: Tajna inwazja (zwiastun #2)
- Kinga Tabor: Heartstopper
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska: Wonka (zwiastun #1)
- Colón-Zayas, Liza
- Coltrane, Robbie
- Andrzej Blumenfeld: Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Jacek Bursztynowicz: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Krzysztof Gosztyła: Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Marek Obertyn: Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Alex Rider: Misja Stormbreaker, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Condor, Lana
- Conley, Jack
- Connelly, Jennifer
- Connery, Sean
- Adam Bauman: Złap mnie, jeśli potrafisz (we fragmencie filmu Goldfinger)
- Jerzy Kamas: Wydział Rosja
- Ignacy Machowski: Czerwony namiot
- O życie dziecka
- Connolly, Bill
- Connor Tracy, Keegan
- Connor, Kit
- Conradi, Kåre
- Constant, David
- Consuelos, Mark
- Coon, Carrie
- Coogan, Steve
- Cook, Mason
- Cooke, Olivia
- Coolidge, Jennifer
- Cooper, Bradley
- Cooper, Chris
- Cooper, Dominic
- Copeland, Kevin
- Copley, Sharlto
- Corden, James
- Cordero, Eugene
- Cordova, Matt
- Cormier, Gordon
- Cornett, Matt
- Cosgrove, Miranda
- Cosmo, James
- Coster-Waldau, Nikolaj
- Costner, Kevin
- Courtenay, Tom
- Courtney, Jay
- Cowell, Simon
- Tomasz Borkowski: Idol Zasiedmiogórogrodu (druga wersja dubbingu; animacja)
- Krzysztof Cybiński: Scooby-Doo! (animacja)
- Jacek Rozenek: Dawno, dawno temu w Idolu (pierwsza wersja dubbingu; animacja)
- Cowen, Abigail
- Cox, Charlie
- Cox, Courtney
- Cox, Tony
- Coyle, Richard
- Craig, Daniel
- Cranham, Kenneth
- Cranston, Bryan
- Cravalho, Auli'i
- Cree, Steven
- Crews, Terry
- Krzysztof Banaszyk: reklamy Old Spice; (Mega Spider-Man)
- Krzysztof Pluskota: Deadpool 2, Był sobie Deadpool
- Pomagadła
- Cribbins, Bernard
- Croft, Sebastian
- Cromwell, James
- Cross, David
- Crow, Rachel
- Crowe, Russell
- Crump, Casper
- Crystal, Billy
- Csokas, Marton
- Cudmore, Daniel
- Culkin, Macaulay
- Cullum, JD
- Cumberbatch, Benedict
- Robert Jarociński: Mowgli: Legenda dżungli
- Eryk Lubos: Doktor Strange (zwiastun #1)
- Grzegorz Małecki: Doktor Strange (zwiastun #2)
- Jacek Mikołajczak: Hobbit: Pustkowie Smauga, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
- Michał Żebrowski: Doktor Strange, Thor: Ragnarok, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja), Spider-Man: Bez drogi do domu, Doktor Strange w multiwersum obłędu; (Loki)
- Cumming, Alan
- Cuoco, Kaley
- Curran, Tony
- Curtis, Cliff
- Curtis, Jamie Lee
- Curtis, Nathaniel
- Curry, Tim
- Cusack, Joan
- Cushing, Peter
- Cuthbert, Elisha
- Cyrus, Billy Ray
- Cyrus, Miley
- Julia Hertmanowska: Hannah Montana, Nie ma to jak hotel (gościnnie), Miley Cyrus: Na żywo w Berlinie, Hannah Montana. Film, Suite Life: Nie ma to jak statek (gościnnie)
D
- D’Amico, Brenna
- D’Onofrio, Vincent
- Tomasz Budyta: Hawkeye, Echo
- BoJack Horseman (animacja)
- Daddario, Alexandra
- Dafoe, Willem
- Dagleish, John
- Daily, Elizabeth
- Dale, James Badge
- Dallas, Josh
- Dalton, Timothy
- Dalton, Tony
- Daly, Andrew
- Damon, Matt
- Dance, Charles
- Daniels, Anthony
- Piotr Bajor: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie, Obi-Wan Kenobi; (LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Star Wars: Siły przeznaczenia, Ralph Demolka w internecie)
- Grzegorz Wons: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja, Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi; (Gwiezdne wojny: Wojny klonów, Gwiezdne wojny: Wojny klonów, Lego Star Wars: Padawańskie widmo, Gwiezdne wojny: Wojny klonów, Star Wars: Rebelianci, Lego Star Wars: Kroniki Yody, Disney Infinity 3.0, Star Wars: Opowieści Droidów, Star Wars: Ruch oporu powstaje, LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda)
- Dano, Hutch
- Dano, Paul
- Darden, Dexter
- Darville, Eka
- Dastmalchian, David
- Karol Wróblewski: Ant-Man, Ant-Man i Osa, A gdyby…? (animacja), Ant-Man i Osa: Kwantomania
- David, Keith
- David-Joseph, Shane
- Davis, Bette
- Davis, Geena
- Davis, Grace
- Davis, Hope
- Davis, Lucy
- Davis, Tom
- Artur Dziurman: Wonka
- Michał Sitarski: Paddington 2
- Wonka (zwiastun #1)
- Davis, Viola
- Davis, Warwick
- Artur Barciś: Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
- Piotr Furman: Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (profesor Flitwick; gra)
- Robert Jarociński: Uwolnić Mikołaja! (zwiastun)
- Klaudiusz Kaufmann: Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Gryfek)
- Cezary Kwieciński: Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (Gryfek; gry)
- Wiesław Michnikowski: Harry Potter i Kamień Filozoficzny (profesor Flitwick)
- Mieczysław Morański: Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (profesor Flitwick), Jack, pogromca olbrzymów
- Sławomir Pacek: Uwolnić Mikołaja!
- Grzegorz Pawlak: Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (Gryfek)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński: Willow (zwiastun #1)
- Andrzej Szopa: Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi (profesor Flitwick; gry)
- Janusz Wituch: Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
- Janusz Zadura: Willow
- Piotr Zelt: Histerie starożytne – przygody frywolnych Rzymian
- Harry Potter i Zakon Feniksa
- Davies, Elan
- Davison, Peter
- Dawson, Rosario
- Katarzyna Dąbrowska: Water Man, Nawiedzony dwór (zwiastuny #1-2); (Miłość, śmierć i roboty)
- Anna Dereszowska: Nawiedzony dwór
- Anna Gajewska: Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna
- Paulina Holtz: The Mandalorian, Księga Boby Fetta, Ahsoka
- Aleksandra Popławska: Dying Light 2: Stay Human (gra)
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska: Heca w zoo
- Day, Charlie
- Marcin Hycnar: Pacific Rim: Rebelia
- Pacific Rim: Rebelia (zwiastun)
- Day-Lewis, Daniel
- Deacon, Fern
- Debbouze, Jamel
- Debicki, Elizabeth
- De Caestecker, Iain
- Leszek Zduń: Mega Spider-Man (animacja)
- de Funès, Louis
- De Melo, Charlie
- DeHaan, Dane
- Delaney, Rob
- Krzysztof Czeczot: Deadpool 2 (wersja kinowa), Był sobie Deadpool, Tom i Jerry
- Marcin Perchuć: Nareszcie sam w domu
- Akademia Dobra i Zła
- Deadpool 2 (wersja rozszerzona)
- Delahunty, Emily
- de la Tour, Frances
- Delevingne, Cara
- DeLisle-Griffin, Grey
- Beata Jankowska-Tzimas: Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja); (Pingwiny z Madagaskaru, Wróżkowie chrzestni, Harmidom, Wielkodomscy, Harmidom – Film, Scooby-Doo: Miasto duchów, Scooby-Doo: Strachy na lachy, Scooby-Doo: Piramidalna zagadka, Scooby-Doo: Muzealna draka z powodu robaka, Scooby-Doo: Terror kamiennego smoka, Scooby-Doo: Kamera! Akcja! Zamęt!, Scooby Doo i cyberpościg, Co nowego u Scooby'ego?, Scooby Doo i legenda wampira, Scooby Doo i meksykański potwór, Scooby Doo i potwór z Loch Ness, Aloha, Scooby-Doo, Scooby-Doo na tropie mumii, Scooby-Doo: Ahoj piraci!, Kudłaty i Scooby-Doo na tropie, Scooby Doo i śnieżny stwór, Scooby Doo i król Goblinów, Scooby Doo i miecz samuraja, Scooby Doo: Abrakadabra-Doo, Scooby Doo: Wakacje z duchami, Scooby-Doo i Brygada Detektywów, Scooby Doo: Epoka Pantozaura, Scooby Doo: Pogromcy wampirów, Scooby-Doo! Upiorna Gwiazdka, Scooby-Doo! Upiorne igrzyska, Scooby Doo: Wielka draka wilkołaka, Scooby-Doo! Mechaniczny pies, Scooby-Doo i Polny Upiór, Scooby Doo: Maska Błękitnego Sokoła, Scooby-Doo! Koszmarne bramki, Scooby-Doo i plażowy potwór, Scooby Doo! Wyprawa po mapę skarbów, Scooby Doo! Upiór w operze, Scooby-Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu, Scooby-Doo i frankenstrachy, Scooby-Doo: Pora księżycowego potwora, Scooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenie Wyluzuj, Scooby-Doo!, Młodzi Tytani: Akcja!, LEGO Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood, Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig, Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie, LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów, Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki, Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha, Scooby-Doo! i klątwa trzynastego ducha, Scooby-Doo! Powrót na wyspę zombie, Scooby-Doo: Wesołego Halloween!, Scooby-Doo i legenda miecza)
- Delpy, Julie
- Del Toro, Benicio
- DeLuise, David
- DeLuise, Dom
- Demetriou, Jamie
- Dempsey, Patrick
- Krzysztof Banaszyk: Zaczarowana (zwiastun)
- Artur Żmijewski: Zaczarowana, Rozczarowana
- Dench, Judi
- Deneuve, Catherine
- de Lancie, John
- de Niro, Robert
- Denisof, Alexis
- Dennings, Kat
- Angelika Kurowska: Thor: Mroczny świat, WandaVision, A gdyby…? (animacja), Legendy Marvela, Thor: Miłość i grom
- Aneta Todorczuk: Thor: Mroczny świat (zwiastun #2)
- Dennison, Julian
- Depardieu, Gérard
- Depp, Johnny
- Piotr Bajor: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
- Krzysztof Banaszyk: Jeździec znikąd (zwiastun #1)
- Przemysław Bluszcz: Jeździec znikąd (zwiastun #2)
- Tomasz Borkowski: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
- Jacek Kopczyński: Benny i Joon
- Wojciech Paszkowski: Charlie i fabryka czekolady, Alicja w krainie czarów (zwiastun); (Rango)
- Cezary Pazura: Alicja w krainie czarów, Alicja po drugiej stronie lustra, Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara; (Jurek Maskonurek i misja Puffinów)
- Marcin Perchuć: Jeździec znikąd
- Derbez, Eugenio
- Dern, Laura
- Deschanel, Zooey
- Marta Dylewska: Harold i magiczna kredka (zwiastun #1)
- Anna Sroka-Hryń: Most do Terabithii
- Mądroboty: Czas na odpowiedź
- Harold i magiczna kredka (zwiastun #2)
- Dever, Kaitlyn
- Devine, Adam
- DeVito, Danny
- Adam Ferency: Matylda
- Tomasz Grochoczyński: Jumanji: Następny poziom (zwiastun #1); (Lorax)
- Henryk Niebudek: Jumanji: Następny poziom, Nawiedzony dwór
- Marian Opania: Dumbo
- Grzegorz Pawlak: reklama 7DAYS
- Mądroboty: Czas na odpowiedź
- Devrient, Alexander
- Diamantopoulos, Chris
- Diaz, Cameron
- Agnieszka Fajlhauer: Annie (zwiastun)
- Agata Gawrońska-Bauman: Maska
- Lidia Sadowa: Annie
- diCaprio, Leonardo
- Dickey, Dale
- Dickie, Kate
- Dickinson, Harris
- Diesel, Vin
- Jacek Mikołajczak: Kroniki Riddicka: Mroczna furia (animacja)
- Jakub Szydłowski: Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci (animacja)
- Dietrich, Marlene
- Diggs, Daveed
- Diggs, Taye
- Dillane, Frank
- Dillon, Matt
- diMaggio, John
- Di Martino, Sophie
- Dinklage, Peter
- Dion, Céline
- Disney, Walt
- Dizon, Ethan
- Dlouhý, Vladimír
- Dobson, Anita
- Doan, Dianne
- Dodd, Hannah
- Doherty, Thomas
- Domogarow, Aleksandr
- Jacek Rozenek: Całe zdanie nieboszczyka, Ogniem i mieczem
- Latający mnich i tajemnica da Vinci
- Dong-seok, Ma (Don Lee)
- Mariusz Jakus: Eternals
- Cezary Morawski: Eternals (zwiastun)
- Donnelly, Meg
- Donzis, Lauren Lindsey
- Donovan, Martin
- Doohan, James
- Albert Osik: Star Trek: Protogwiazda (animacja)
- Dooley, Shaun
- Dopud, Mike
- Dormer, Natalie
- Dormer, Richard
- Dornan, Jamie
- Douglas, Kirk
- Douglas, Michael
- Wojciech Wysocki: Ant-Man (zwiastuny)
- Olgierd Łukaszewicz: Ant-Man, Ant-Man i Osa, Avengers: Koniec gry, A gdyby…? (animacja), Ant-Man i Osa: Kwantomania; (Loki)
- Dourif, Brad
- Downey Jr., Robert
- Jarosław Boberek: Doktor Dolittle
- Mariusz Bonaszewski: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Avengers, Iron Man 3, Avengers: Czas Ultrona, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Spider-Man: Homecoming, Access All Areas: Spider-Man: Homecoming, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Spider-Man: Daleko od domu, Legendy Marvela, Loki
- Grzegorz Damięcki: Avengers (zwiastun #2)
- Piotr Grabowski: Spider-Man: Homecoming (zwiastun #1)
- Bartosz Opania: Na psa urok
- Janusz Wituch: Drzewko pana Willowby
- Avengers (zwiastun #1)
- Downie, Tim
- Drea, Gavin
- Driver, Adam
- Driver, Minnie
- Drouot, Jean-Claude
- Ducey, John
- Duchaussoy, Michel
- Duchovny, David
- Duff, Hilary
- Justyna Bojczuk: Kadet Kelly
- Daria Domitrz: Lizzie McGuire
- Magdalena Krylik: Kacper i Wendy, Lizzie McGuire
- Joanna Kudelska: Fałszywa dwunastka
- reklama Barbie: Kolorowe pasemka
- Duffield, Burkely
- Duhamel, Josh
- Duke, Winston
- Duken, Ken
- Du Mont, Sky
- Dumezweni, Noma
- Dunaway, Faye
- Grażyna Barszczewska: Małpa w hotelu
- Balladyna
- Krzysztof Kolumb
- Duncan, Lindsay
- Duncan-Brewster, Sharon
- Dunham, Jeff
- Dunst, Kirsten
- Alina Kamińska: Spider-Man 2 (gra)
- Durand, Kevin
- Durkin, Todd Allen
- Dyer, Natalia
- Dzienny, Gracie
E
- Earles, Jason
- Eastwood, Clint
- Koń, który mówi (gościnnie)
- Eastwood, Scott
- Eaton, Courtney
- Ebersole, Christine
- Eccleston, Christopher
- Eckstein, Ashley
- Edelstein, Lisa
- Szaleję za tobą (gościnnie)
- Edgerton, Joel
- Edmondson, Adrian
- Edmondson, Beattie
- Marta Dobecka: Patryk (zwiastun)
- Julia Kamińska: Patryk
- Efron, Zachary
- Egerton, Taron
- Ehrenreich, Alden
- Eichner, Billy
- Eisenberg, Jesse
- Ejiofor, Chiwetel
- Ejogo, Carmen
- Elba, Idris
- Marcin Troński: Thor: Mroczny świat (zwiastun)
- Jakub Wieczorek: Beasts of No Nation (fragment załączony do ankiety Netfliksa); (SONIC 2. Szybki jak błyskawica)
- Mirosław Zbrojewicz: Thor: Mroczny świat, Avengers: Czas Ultrona, Thor: Ragnarok, Avengers: Wojna bez granic, Legendy Marvela, Thor: Miłość i grom, A gdyby…? (animacja)
- Absolutnie fantastyczne
- Elia, Nicholas
- Wit Apostolakis-Gluziński: Speed Racer
- Mr Young (gościnnie)
- Elliott, Emun
- Elliott, Sam
- Emmanuel, Nathalie
- Emberson-Bain, Sophia
- Eminem (Marshall Bruce Mathers III)
- Emms, Robert
- Endicott Douglas, Vivien
- Engelke, Anke
- Enoch, Alfred
- Jan Boberek: Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Jeremi Masica: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Adam Pluciński: Harry Potter i Czara Ognia
- Damian Walczak: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu
- Epps, Mike
- Erskine, Maya
- Escobedo, Bellisa
- Espensen, Tiffany
- Esposito, Giancarlo
- Jarosław Boberek: Więzień labiryntu: Lek na śmierć (zwiastun)
- Marek Kalita: The Mandalorian
- Radosław Krzyżowski: Więzień labiryntu: Lek na śmierć
- Dariusz Odija: Far Cry 6 (gra; zwiastun)
- Miłogost Reczek: Gwiazdka
- Evans, Chris
- Krzysztof Banaszyk: Avengers (zwiastun #1)
- Paweł Ciołkosz: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Avengers, Thor: Mroczny świat, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Avengers: Czas Ultrona, Ant-Man, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Wojna bez granic, Kapitan Marvel, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Loki, Free Guy, Skarb narodów: Na skraju historii; (Falcon i Zimowy Żołnierz)
- Mateusz Damięcki: Fantastyczna Czwórka
- Robert Jarociński: Avengers (zwiastun #2, w tym fragmenty filmu Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie)
- Evans, Luke
- Evans, Maxine
- Everett, Dylan
- Everett, Rupert
- Ewing, Patrick
- Andrzej Zieliński: Kosmiczny mecz
- Szaleję za tobą (gościnnie)
F
- Fagbenle, O-T
- Fagerbakke, Bill
- Jacek Lenartowicz: Gwiezdny zaprzęg
- Paweł Szczesny: SpongeBob Kanciastoporty; (SpongeBob na suchym lądzie, Niech żyje Król Julian, SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated, SpongeBob Film: Na ratunek, Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba, Patryk Rozgwiazda Show, SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake)
- Janusz Wituch: Crash i Bernstein
- Fairbank, Christopher
- Falco, Edie
- Falcone, Ben
- Falk, Peter
- Fallon, Jimmy
- Grzegorz Kwiecień: iCarly (gościnnie)
- Fan, Bingbing
- Fanning, Dakota
- Fanning, Elle
- Małgorzata Kozłowska: Czarownica 2
- Maria Niklińska: Czarownica (zwiastuny)
- Michalina Olszańska: Czarownica, Czarownica 2 (zwiastun)
- Farahani, Golshifteh
- Fares, Fares
- Faris, Anna
- Farmiga, Vera
- Farnaby, Simon
- Adam Bauman: M.I. High (druga wersja dubbingu)
- Jacek Król: Paddington, Paddington 2
- Jakub Wieczorek: Krzysiu, gdzie jesteś?
- Janusz Wituch: Wonka
- S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza (pierwsza wersja dubbingu)
- Farr, Jamie
- Farrell, Colin
- Tomasz Borkowski: Batman
- Marcin Bosak: Dumbo (zwiastuny #1-2)
- Wojciech Brzeziński: Dumbo (zwiastun #3)
- Grzegorz Damięcki: Opowieść wigilijna
- Marcin Dorociński: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
- Rafał Drozd: Dumbo
- Przemysław Sadowski: Artemis Fowl
- Krzysztof Szczepaniak: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (zwiastun)
- Farrelly, Stephen
- Fassbender, Michael
- Favreau, Jon
- Bartłomiej Nowosielski: Spider-Man: Bez drogi do domu
- Michał Piela: Iron Man 3, Spider-Man: Homecoming, Access All Areas: Spider-Man: Homecoming, Avengers: Koniec gry, Spider-Man: Daleko od domu, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja)
- Krzysztof Zakrzewski: Przyjaciele
- Faxon, Nat
- Fay, Meagen
- Fee, Fra
- Fegley, Oakes
- Fegley, Winslow
- Feild, JJ
- Feimster, Fortune
- Feldman, Ben
- Felton, Tom
- Ksawery Kalicki: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Aleksander Orsztynowicz-Czyż: Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Zakon Feniksa (gra), Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Książę Półkrwi (gra), Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Modest Ruciński: Poradnik łowczyni potworów
- Jonasz Tołopiło: Pożyczalscy
- Sergiusz Żymełka: Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Fenty, Robyn Rihanna
- Feore, Colm
- Fergus, Adam
- Ferguson, Rebecca
- Katarzyna Wajda: Diuna: Część druga
- Diuna: Część druga (zwiastun #1)
- Fernandez, Alison
- Fernhout, Roeland
- Ferns, Alex
- Cezary Kwieciński: Godzilla i Kong: Nowe imperium
- Marek Robaczewski: Batman
- Tomasz Steciuk: M.I. High (druga wersja dubbingu)
- Rafał Zawierucha: Andor
- S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza (pierwsza wersja dubbingu)
- Tarzan: Legenda
- Ferrell, Will
- Przemysław Glapiński: Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga
- Wojciech Paszkowski: LEGO przygoda, LEGO przygoda 2
- Rafał Rutkowski: Co wiecie o swoich dziadkach?
- Tomasz Sapryk: Legenda telewizji
- Zbigniew Suszyński: Barbie
- Janusz Wituch: Old School
- Wojciech Żołądkowicz: Co wiecie o swoich dziadkach? (zwiastun)
- Ferrer, Mel
- Ferrer, Miguel
- Ferrera, America
- Barbara Kurdej-Szatan: Barbie
- Barbie (zwiastun)
- Ferris, Pam
- Fetherstonhaugh, RJ
- Feuerstein, Mark
- Fey, Tina
- Fichtner, William
- Fiedler, John
- Mieczysław Gajda: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Norbert Nader: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Field, Sally
- Fiennes, Ralph
- Zbigniew Borek: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Janusz German: Harry Potter i Czara Ognia (gra)
- Wiesław Komasa: Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Zakon Feniksa (gra), Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
- Grzegorz Pawlak: Niania i wielkie bum
- Fierstein, Harvey
- Fillion, Nathan
- Fimmel, Travis
- Finney, Yasmin
- Firth, Colin
- Fishback, Dominique
- Fishburne, Laurence
- Stanisław Biczysko: Moon Girl i Diabelski Dinozaur (animacja)
- Andrzej Blumenfeld: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
- Grzegorz Kwiecień: Muppety (gościnnie)
- Grzegorz Pawlak: Ant-Man i Osa, A gdyby…? (animacja)
- Miłogost Reczek: Ant-Man i Osa (zwiastun #2)
- Zbigniew Suszyński: Akademia Dobra i Zła
- Fischer, Jenna
- Fisher, Carrie
- Dorota Kolak-Michalska: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (gra), Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Julia Łukowiak: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
- Monika Pikuła: Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja, Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi
- Fisher, Isla
- Fisher, Jordan
- Fisher, Ray
- Fitzgerald, Tara
- Flanagan, Tommy
- Fleming, Cailey
- Fletcher, Yasmen
- Flores Jr., Benjamin
- Igor Borecki: Nickel-ho-ho-ho-deon!
- Mateusz Ceran: Niebezpieczny Henryk (gościnnie)
- Maciej Dybowski: Ulica Strachu – część 1: 1994, Ulica Strachu – część 2: 1978, Ulica Strachu – część 3: 1666
- Olaf Marchwicki: Niebezpieczny Henryk (gościnnie)
- Michał Mostowiec: Nawiedzeni, Grzmotomocni, Game Shakers. Jak wydać grę
- Filip Rogowski: Transformers: Ostatni Rycerz, Na krańcu świata
- Rodzinne zamiany
- Fogler, Dan
- Fonda, Henry
- Czesław Byszewski: Był sobie łajdak, Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Edmund Fetting: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Fonda, Jane
- Ford, Glenn
- Ford, Harrison
- Marek Lewandowski: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (gra), Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie, Zew krwi, Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
- Piotr Polak: Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja, Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi
- Włodzimierz Press: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (zwiastun #2)
- Miłogost Reczek: Gra Endera
- Krzysztof Stelmaszyk: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (zwiastun #3)
- Forlani, Claire
- Forte, Will
- Fortson, Abby Ryder
- Foster, Ben
- Foster, Jodie
- Foy, Mackenzie
- Fowler, Jermaine
- Fox, James
- Fox, Matthew
- Fox, Megan
- Fox, Michael J.
- Fox, Vivica A.
- Foxx, Corinne
- Foxx, Jamie
- Frain, James
- Frakes, Jonathan
- France, Tan
- Waldemar Barwiński: Big Show i jego show, Big Mouth (animacja)
- Sebastian Machalski: Gofcia i Mochi (gościnnie)
- Franco, James
- Frank, Jason David
- Fransch, Keagan Carr
- Fraser, Brendan
- Fraser, Charlee
- Freeman, Martin
- Freeman, Morgan
- Frewer, Matt
- Frej, Ladislav
- Friedman, Harvey
- Friend, Rupert
- Frost, Nick
- Fry, Stephen
- Fulcher, Rich
- Funches, Ron
- Furler, Sia
- Fürmann, Benno
G
- Gabin, Jean
- Gabrielle, Tati
- Gad, Josh
- Gadot, Gal
- Olga Bołądź: Wonder Woman, Liga Sprawiedliwości, Wonder Woman 1984, Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, Shazam! Gniew bogów, Flash
- Aleksandra Nowicka: Czerwona nota
- Ewa Prus: Misja Stone
- Anna Sroka-Hryń: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Wonder Woman (zwiastun), Liga Sprawiedliwości (zwiastun)
- Gaffigan, Jim
- Gainsbourg, Charlotte
- Galifianakis, Zach
- Galitzine, Nicholas
- Galuppo, Angela
- Galvin, Anna
- Gambon, Michael
- Gandolfini, James
- Ganz, Bruno
- Garcia, Ricky
- Gardell, Billy
- Gardner, Ava
- Garfield, Andrew
- Garland, Judy
- Garlin, Jeff
- Garner, Jennifer
- Garner, Kelli
- Garofalo, Janeane
- Gatiss, Mark
- Gatwa, Ncuti
- Gay Harden, Marcia
- Gee, Cara
- Geere, Chris
- Gellar, Sarah Michelle
- Gere, Richard
- Gervais, Ricky
- Gheisar, Bryce
- Giamatti, Paul
- Giannini, Jimm
- Gibson, Mel
- Gibson, Millie
- Gibson, Patrick
- Gibson, Tyrese
- Gielgud, John
- Gill, Michel
- Piotr Polk: House of Cards (fragment załączony do ankiety Netfliksa)
- Gillies, Elizabeth
- Marta Dobecka: Niebezpieczny Henryk (we fragmencie serialu Victoria znaczy zwycięstwo)
- Maria Niklińska: Victoria znaczy zwycięstwo, iCarly, Sam i Cat
- Milena Suszyńska: Big Time Rush
- Gillan, Karen
- Julia Kijowska: Strażnicy Galaktyki, Strażnicy Galaktyki vol. 2, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Zew krwi, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja), Thor: Miłość i grom, Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta, Strażnicy Galaktyki Volume 3
- Julia Łukowiak: Jumanji: Przygoda w dżungli, Jumanji: Następny poziom
- Gillen, Aidan
- Gillsig, Jessalyn
- Girardot, Annie
- Gisondo, Skyler
- Glascott, Fiona
- Glave, Matthew
- Gleeson, Brendan
- Gleeson, Domhnall
- Cezary Kaźmierski: Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
- Michał Klawiter: Piotruś Królik (zwiastuny)
- Kamil Kula: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (gra), Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Przemysław Stippa: Piotruś Królik, Piotruś Królik 2: Na gigancie
- Glen, Georgie
- Glen, Iain
- Glickman, Stephen Kramer
- Glover, Crispin
- Glover, Danny
- Glover, Donald
- Glover, Julian
- Glover, John
- Godfrey, Patrick
- Godley, Adam
- Goggins, Walton
- Goldberg, Whoopi
- Goldsberry, Renée Elise
- Goldblum, Jeff
- Andrzej Ferenc: Psy i koty
- Marek Kalita: Thor: Ragnarok (zwiastun #1)
- Dariusz Kowalski: Dzień Niepodległości: Odrodzenie
- Marek Lewandowski: Jurassic World: Upadłe królestwo, Jurassic World: Dominion
- Aleksander Mikołajczak: Thor: Ragnarok (zwiastun #2)
- Wiktor Zborowski: Thor: Ragnarok, A gdyby…? (animacja)
- Annie Hall
- Jurassic World: Upadłe królestwo (zwiastun)
- Golino, Valeria
- Gomez, Michelle
- Gomez, Selena
- Ola Bierkowska: Barney i przyjaciele
- Maja Cygańska: Barney i przyjaciele
- Monika Pikuła: Hannah Montana (gościnnie), Program ochrony Księżniczek
- Anna Wodzyńska: Czarodzieje z Waverly Place, Suite Life: Nie ma to jak statek (gościnnie), Czarodzieje z Waverly Place: Film, Słoneczna Sonny (gościnnie), Muppety (gościnnie), Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex; (Doktor Dolittle)
- Nie ma to jak hotel (gościnnie)
- Gomez, Xochitl
- González, Eiza
- Goodacre, Jedidiah
- Goode, Matthew
- Goodman, Henry
- Goodman, John
- Goodwin, Ginnifer
- Gordon-Levitt, Joseph
- Gorman, Burn
- Gosling, Ryan
- Piotr Bajtlik: Barbie (zwiastun #2)
- Marcin Czarnik: Barbie
- Jacek Kopczyński: Liceum na morzu
- Karol Osentowski: Gęsia skórka (druga wersja dubbingu)
- Jacek Wolszczak: Gęsia skórka (pierwsza wersja dubbingu)
- Gough, Michael
- Gould, Elliott
- Grabeel, Lucas
- Grace, Mckenna
- Zuzanna Jaźwińska: K.C. Nastoletnia agentka
- Matylda Kaczmarska: Bizaardvark
- Zofia Modej: Crash i Bernstein, Najsilniejsza drużyna świata, Blog na cztery łapy
- Lila Wassermann: Nic strasznego
- Antonina Żbikowska: Kapitan Marvel, Pogromcy duchów: Dziedzictwo, Krater, Pogromcy duchów: Imperium lodu
- Chilling Adventures of Sabrina
- Dzień Niepodległości: Odrodzenie
- Grace, Topher
- Graham, Heather
- Graham, Lauren
- Graham, Stephen
- Grainger, Holliday
- Julia Kołakowska-Bytner: M.I. High (druga wersja dubbingu)
- Joanna Pach-Żbikowska: S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza (pierwsza wersja dubbingu)
- Milena Suszyńska-Dziuba: Kopciuszek
- Grammer, Kelsey
- Grande, Ariana
- Grant, Hugh
- Adam Bauman: Okruchy dnia
- Jacek Borkowski: Wonka
- Tomasz Borkowski: Paddington 2 (zwiastun #2)
- Przemysław Glapiński: Dungeons & Dragons: Złodziejski honor, Wonka (zwiastun #1)
- Zbigniew Konopka: Paddington 2 (zwiastun #1)
- Rafał Królikowski: Paddington 2
- Grant, Richard E.
- Leon Charewicz: Dziadek do orzechów i cztery królestwa
- Sławomir Grzymkowski: Logan: Wolverine
- Grzegorz Kwiecień: Koszmarny Karolek; (Tuca i Bertie)
- Janusz Łagodziński: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Mieczysław Morański: Wiek niewinności
- Mariusz Wojciechowski: Loki
- Wojciech Wysocki: Wampirek
- Absolutnie fantastyczne
- Grant, Saginaw
- Graves, Rupert
- Gray, Charles
- Green, Eva
- Anna Dereszowska: Złoty kompas
- Paulina Holtz: Dumbo
- Anna Gajewska: Osobliwy dom pani Peregrine (zwiastun)
- Izabela Kuna: Osobliwy dom pani Peregrine
- Monika Pikuła: Quantum of Solace (gra)
- Lidia Sadowa: Dumbo (zwiastun #2)
- Green, Mary-Pat
- Green, Matt
- Greenan, Scot
- Greenblatt, Ariana
- Greene, Graham
- Greenidge, Michelle
- Greenquist, Brad
- Greenwood, Bruce
- Greer, Judy
- Gregg, Robert Clark
- Paweł Ciołkosz: Pan Popper i jego pingwiny
- Piotr Kozłowski: Avengers (zwiastun #2)
- Marcin Perchuć: Avengers, Kapitan Marvel, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja)
- Miłogost Reczek: Mega Spider-Man (animacja)
- Janusz Wituch: Avengers (zwiastun #1)
- Greive, Tallulah
- Grieve, Phil
- Griffin, Danny
- Griffiths, Richard
- Krzysztof Kowalewski: Opowieści na dobranoc
- Włodzimierz Press: Strażnik pierwszej damy
- Kazimierz Wysota: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
- Wesołe kumoszki z Windsoru
- Griffo, Jack
- Piotr Bajtlik: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn
- Jan Cięciara: Grzmotomocni, Nawiedzeni, Adam i jego klony, Nickel-ho-ho-ho-deon!, Niebezpieczny Henryk, Szkoła rocka
- Damian Kulec: Drużyna rycerzy
- Józef Pawłowski: Marvin Marvin, Jessie, Pechowcy
- Mateusz Weber: Alexa i Katie
- Bartosz Wesołowski: Najlepszy najgorszy weekend
- Mega przygody Bucketa i Skinnera
- Z kopyta
- Grillo, Frank
- Grint, Rupert
- Franciszek Kalinowski: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Marcin Łabno: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Zakon Feniksa (gra), Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Książę Półkrwi (gra), Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (gra), Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (gra), Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Jakub Strach: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Grodin, Charles
- Grosse, Demetrius
- Gruffudd, Ioan
- Gugino, Carla
- Guillén, Harvey
- Guillory, Sienna
- Guinness, Alec
- Miłogost Reczek: Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja, Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi; (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – również kwestie wypowiadane w oryginale głosem Ewana McGregora)
- Gunn, James
- Janusz Dąbrowski: Harley Quinn (animacja)
- Gunn, Sean
- Gurira, Danai
- Gurney-Randall, Ross
- Gustafsson, Björn
- Gurry, Kick
- Gyasi, David
- Gyllenhaal, Jake
H
- Haddington, Ellie
- Haddish, Tiffany
- Haddock, Laura
- Hader, Bill
- Hadlow, Mark
- Andrzej Szopa: Hobbit: Niezwykła podróż, Hobbit: Pustkowie Smauga (Dori)
- Mirosław Zbrojewicz: Hobbit: Niezwykła podróż (Troll Bert)
- Hagerty, Julie
- Hahn, Kathryn
- Hale, Tony
- Halliwell Horner, Geri
- Hall, Jalyn
- Hall, Rebecca
- Hambleton, Peter
- Leon Charewicz: Hobbit: Niezwykła podróż, Hobbit: Pustkowie Smauga, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (Glóin)
- Artur Dziurman: Hobbit: Niezwykła podróż (Troll William)
- Hamill, Mark
- Mariusz Benoit: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (zwiastun #1)
- Paweł Ciołkosz: Justice League Action (animacja)
- Zbigniew Dziduch: Star Wars: Ostatni Jedi
- Kacper Kuszewski: Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja, Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi, LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (gra), Star Wars: Siły przeznaczenia (animacja), The Mandalorian, Księga Boby Fetta
- Lech Łotocki: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (zwiastun #2)
- Stefan Pawłowski: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (zwiastun #2)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński: Johnny Bravo (animacja)
- Jerzy Radziwiłowicz: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Przemysław Stippa: Lego Star Wars: Padawańskie widmo (klip z filmu Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja); Lego Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje
- Wojciech Wysocki: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (zwiastuny)
- Wojciech Żołądkowicz: Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja); (Justice League Action)
- Hamilton, Ashley
- Hamilton, George
- Hamilton, Linda
- Hamm, Jon
- Hammer, Armie
- Hampshire, Susan
- Han, Chin
- Hancock, Herbie
- Hanks, Chet
- Hanks, Tom
- Hannah, Daryl
- Hannelius, Genevieve
- Hannigan, Alyson
- Hanzlík, Jaromír
- Haraldsson, Björn Hlynur
- Harbour, David
- Hardwicke, Edward
- Hardy, Robert
- Hardy, Tom
- Harington, Kit
- Tomasz Borkowski: Call of Duty: Infinite Warfare (gra)
- Piotr Bulcewicz: Eternals (zwiastun #2)
- Piotr Stramowski: Eternals
- Harland, Louisa
- Harnell, Jess
- Harrelson, Woody
- Harrier, Laura
- Olga Kalicka: Spider-Man: Homecoming
- Weronika Humaj: Access All Areas: Spider-Man: Homecoming
- Harris, Clifford Joseph
- Harris, Estelle
- Harris, Naomie
- Harris, Neil Patrick
- Harris, Piper Mackenzie
- Harris, Rachael
- Harris, Richard
- Harris, Wood
- Hart, Ian
- Hart, Kevin
- Hart, Melissa Joan
- Hart, Miranda
- Hašek, Vlastimil
- Hasselhoff, David
- Hathaway, Anne
- Hauer, Rutger
- Hauer-King, Jonah
- Hauser, Paul Walter
- Hawk, Tony
- Łukasz Lewandowski: Zeke i Luther (gościnnie)
- Bartosz Martyna: Zeke i Luther (gościnnie)
- Jakub Mróz: Z innej beczki (gościnnie)
- Łukasz Węgrzynowski: 'Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba
- Hawke, Maya
- Hawkins, Sally
- Hawn, Goldie
- Hayek, Salma
- Izabela Dąbrowska: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd
- Dorota Landowska: Eternals (zwiastun #1)
- Olga Omeljaniec: Muppety: Poza prawem
- Beata Ścibakówna: Eternals (zwiastun #2)
- Joanna Trzepiecińska: Eternals
- Hayes, Sean
- Haze, Scott
- Headey, Lena
- Heard, Amber
- Heard, John
- Heaton, Charlie
- Hechinger, Fred
- Hedlund, Garrett
- Tomasz Borkowski: Eragon
- Paweł Ciołkosz: Tron: Dziedzictwo (zwiastun)
- Maciej Kowalik: Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
- Piotr Polak: Piotruś. Wyprawa do Nibylandii (zwiastun)
- Heidecker, Tim
- Heine, Cariba
- Krystyna Kozanecka: H2O: Wystarczy kropla (pierwsza wersja dubbingu)
- Hanna Łubieńska: Akademia tańca
- Joanna Niemczyk: H2O: Wystarczy kropla (druga wersja dubbingu)
- Zofia Nowakowska: Mako Mermaids: Syreny z Mako
- Iwona Rulewicz: H2O: Wystarczy kropla (pierwsza wersja dubbingu)
- Helberg, Simon
- Helman, Josh
- Helms, Ed
- Hemsworth, Chris
- Krzysztof Banaszyk: Avengers (zwiastun)
- Przemysław Glapiński: Furiosa: Saga Mad Max
- Piotr Grabowski: Thor: Mroczny świat, Avengers: Czas Ultrona, Łowca i Królowa Lodu, Doktor Strange, Thor: Ragnarok, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Loki, A gdyby…? (animacja), Thor: Miłość i grom, Furiosa: Saga Mad Max (zwiastun)
- Łukasz Nowicki: Avengers, Thor: Mroczny świat (zwiastuny), Legendy Marvela
- Hemsworth, Liam
- Hemsworth, Luke
- Henderson, Marcus
- Henderson, Shirley
- Henrie, David
- Henriksen, Lance
- Henry, Buck
- Henry, Brian Tyree
- Henry, Guy
- Henson, Elden
- Henson, Taraji P.
- Henstridge, Elizabeth
- Marta Dobecka: Mega Spider-Man (animacja)
- Henwick, Jessica
- Hepburn, Katherine
- Herbig, Michael Bully
- Herbst, Christoph Maria
- Herfurth, Karoline
- Hernández, Jay
- Michał Klawiter: BoJack Horseman (animacja)
- Karol Wróblewski: Legion samobójców
- Hernández, Maximiliano
- Herzog, Werner
- Heston, Charlton
- Włodzimierz Bednarski: Przygoda na Alasce
- Tadeusz Grabowski: Zew krwi
- Mieczysław Voit: Książę i żebrak
- Małpa w hotelu (we fragmencie filmu Planeta małp)
- Hewitt, Jennifer Love
- Hewson, Eve
- Heyerdahl, Christopher
- Hicks, Adam
- Hiddleston, Tom
- Piotr Bajtlik: Avengers (zwiastuny)
- Marcin Bosak: Avengers, Thor: Mroczny świat, Thor: Ragnarok, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Loki (dialogi), Dobry, Bart i Loki (animacja), A gdyby…? (animacja), Simpsonowie: Witajcie w klubie (animacja), Ant-Man i Osa: Kwantomania
- Krzysztof Pietrzak: Loki (śpiew)
- Higgins, Clare
- Highmore, Freddie
- Hildebrand, Brianna
- Julia Chatys: Deadpool 2 (wersja kinowa), Był sobie Deadpool
- Joanna Kwiatkowska-Zduń: Deadpool 2 (wersja rozszerzona)
- Hill, Amy
- Hill, Terence (Girotti, Mario)
- Hillary, Coco
- Hilliard, Julian
- Hilmarsdóttir, Hera
- Hinds, Aisha
- Hinds, Ciarán
- Hines, Cheryl
- Hirsch, Emile
- Hirsch, Judd
- Hidge, Aldis
- Hoffer, Hera (Jinkx Monsoon)
- Hoffman, Dustin
- Hogan, Hulk
- Holbrook, Boyd
- Holdbrook-Smith, Kobna
- Holland, Jeffrey
- Holland, Jennifer
- Holland, Tom
- Jakub Gawlik: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Spider-Man: Homecoming, Access All Areas: Spider-Man: Homecoming, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Spider-Man: Daleko od domu, Legendy Marvela, Spider-Man: Bez drogi do domu, Uncharted; (Doktor Dolittle, Naprzód, Spider-Man: Poprzez Multiwersum – zwiastun #2)
- Józef Pawłowski: Spider-Man: Homecoming (zwiastun #1)
- Jakub Zdrójkowski: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (zwiastun #2)
- Hollander, Tom
- Holm, Ian
- Holroyd, Melissa
- Holt, Claire
- Katarzyna Łaska: H2O: Wystarczy kropla (pierwsza wersja dubbingu)
- Joanna Rybka: H2O: Wystarczy kropla (druga wersja dubbingu)
- Hong, James
- Hope, Mitchell
- Hopkins, Anthony
- Andrzej Blumenfeld: Avengers (zwiastun – fragment filmu Thor)
- Janusz Bukowski: Okruchy dnia
- Marek Frąckowiak: Noe: Wybrany przez Boga, Transformers: Ostatni Rycerz (zwiastun #1)
- Janusz Rafał Nowicki: Thor: Mroczny świat (zwiastun), Legendy Marvela
- Henryk Talar: Thor: Mroczny świat, Thor: Ragnarok, Legendy Marvela, Loki
- Zdzisław Wardejn: Transformers: Ostatni Rycerz
- Dom lalki
- Powrót do Howards End
- Hopkins, John
- Horan, Gerard
- Horan, Niall
- Horrocks, Jane
- Houde, Serge
- Hoult, Nicholas
- Hounsou, Djimon
- Waldemar Barwiński: Shazam! (zwiastun)
- Michał Konarski: Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia, Rebel Moon – część 2: Zadająca rany
- Jacek Król: Gran Turismo
- Szymon Kuśmider: Shazam! Gniew bogów
- Mariusz Saniternik: Shazam!
- Marcin Troński: Eragon
- Jakub Wieczorek: Tarzan: Legenda
- Mirosław Zbrojewicz: Strażnicy Galaktyki, Kapitan Marvel, A gdyby…? (animacja)
- Wojciech Żołądkowicz: Shazam! Gniew bogów (zwiastun)
- House, Rachel
- Howard, Bryce Dallas
- Howard, Galen
- Howard, Jeremy
- Howard, Jonathan
- Howell, Summer H.
- Howell-Baptiste, Kirby
- Howery, Lil Rel
- Hoyles, James
- Hu, Kelly
- Huddleston, David
- Hudgens, Vanessa
- Hudson, Ernie
- Hudson, Oliver
- Hudson, Tim
- Huerta, Tenoch
- Huffman, Felicity
- Anna Wodzyńska: BoJack Horseman (animacja)
- Huisman, Michiel
- Humphries, Barry
- Hunnam, Charlie
- Hunt, Blu
- Hunt, Helen
- Ewa Serwa: Szaleję za tobą
- Przyjaciele (gościnnie)
- Hunter, Holly
- Hunter, Kim
- Anna Apostolakis-Gluzińska: Małpa w hotelu (we fragmencie filmu Planeta małp)
- Hunter, Paul
- Hurst, Ryan
- Hurt, John
- Hurt, William
- Hurtado, Ricardo
- Huskey, Brian
- Huston, Anjelica
- Huston, Danny
- Jakub Wieczorek: Wonder Woman
- Wojciech Paszkowski: Wonder Woman (zwiastuny)
- Hutcherson, Josh
I
- Idle, Eric
- Iglesias, Gabriel
- Ifans, Rhys
- Ineson, Ralph
- Ingleby, Lee
- Ingram, Moses
- Inosanto, Diana Lee
- Irons, Jeremy
- Irwin, Bill
- Irwin, Bindi
- Isaac, Oscar
- Waldemar Barwiński: Gwiezdne wojny: Ruch oporu (animacja); (Spider-Man: Uniwersum, Spider-Man: Poprzez Multiwersum – zwiastuny)
- Marcin Bosak: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (gra), Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Michał Czernecki: Moon Knight
- Jacek Król: X-Men: Apocalypse
- Isaacs, Jason
- Artur Dziurman: Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Piotr Fronczewski: Piotruś Pan
- Mirosław Zbrojewicz: Moje wakacje z Rudym; (Awatar: Legenda Aanga, Legenda Korry)
- Iseman, Madison
- Ishibashi, Brittany
- Iskander, Ruy
- Iwuji, Chukwudi
J
- Jack, Andrew
- Jackman, Hugh
- Krzysztof Banaszyk: Van Helsing: Londyńskie zlecenie (animacja), Giganci ze stali, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Piotruś. Wyprawa do Nibylandii, Logan: Wolverine, Deadpool 2, Był sobie Deadpool; (Praziomek)
- Tomasz Błasiak: Noc w muzeum: Tajemnica grobowca
- Tomasz Borkowski: Piotruś. Wyprawa do Nibylandii (zwiastun); (Strażnicy marzeń)
- Mateusz Narloch: Rick i Morty (animacja); (Big Mouth)
- Jackson, Aaron
- Jackson, Chris
- (Piotr Grabowski: Vaiana: Skarb oceanu (dialogi))
- (Sławek Uniatowski: Vaiana: Skarb oceanu (śpiew))
- Jackson, Marc Evan
- Jackson, Samuel L.
- Artur Dziurman: Gwiezdne wojny: Wojny klonów (animacja)
- Jacek Rozenek: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, Obi-Wan Kenobi (nagranie archiwalne); (Gwiezdne wojny: Wojny klonów)
- Krzysztof Stelmaszyk: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Avengers, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Avengers: Czas Ultrona, Tarzan: Legenda, Osobliwy dom pani Peregrine, Avengers: Wojna bez granic, Kapitan Marvel, Spider-Man: Daleko od domu, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja), Tajna inwazja, Marvels; (WandaVision, Loki)
- Jakub Wieczorek: Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes (gra); (Garfield – zwiastun)
- Jackson, Skai:
- Jacobi, Derek
- Jacobs, Devery
- Jacobs, Gillian
- Jae, Lee Jung
- Marcin Perchuć: Gwiezdne wojny: Akolita (zwiastun)
- James, Fraser
- James, Geraldine
- James, Kevin
- Przemysław Bluszcz: Gramy u siebie
- Jacek Król: Heca w zoo
- Paweł Szczesny: Liv i Maddie (gościnnie)
- James, LeBron
- Adam Krylik: Młodzi Tytani: Akcja! (gościnnie; animacja)
- Paweł Peterman: Kosmiczny mecz: Nowa era
- James, Lily
- Jamieson, Chantelle
- Jane, Thomas
- Janssen, Famke
- Janžurová, Iva
- Jason-Smith, Simon
- Jefferson, Melissa Viviane (Lizzo)
- Jeffery, Sarah
- Aleksandra Radwan: Następcy, Następcy: Świat Potępionych (animacja), Następcy 3, Następcy: Królewskie wesele (animacja)
- Jenkins, Tommie Earl
- Piotr Grabowski: Death Stranding (gra)
- Jensen, Henning
- Jeong, Ken
- Jiang, Wen
- Ji-hoon, Jung
- Jilette, Penn
- Mieczysław Morański: Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja)
- Krzysztof Zakrzewski: Przyjaciele (gościnnie)
- Nowe przygody Supermana
- Jing, Tian
- Jobrani, Maz
- Jóhannesson, Jóhannes Haukur
- Johannsson, Joi
- Johansson, Scarlett
- Anna Cieślak: Avengers (zwiastun)
- Wiktoria Gorodeckaja: Avengers, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Avengers: Czas Ultrona, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Thor: Ragnarok, Avengers: Wojna bez granic, Kapitan Marvel, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Czarna Wdowa; (Loki, Hawkeye)
- Alex – sam w domu
- Mądroboty: Czas na odpowiedź
- John, Cornell
- John, Elton
- John-Kamen, Hannah
- Johnson, Ashley
- Johnson, Dakota
- Johnson, Dwayne
- Krzysztof Banaszyk: Czarodzieje z Waverly Place, Podróż na tajemniczą wyspę, Jumanji: Przygoda w dżungli, Rampage: Dzika furia, Jumanji: Następny poziom
- Oskar Hamerski: Wyprawa do dżungli (zwiastun #1)
- Robert Jarociński: Wyprawa do dżungli (zwiastun #2)
- Jacek Król: Black Adam
- Szymon Kuśmider: Czerwona nota
- Leszek Lichota: Wyprawa do dżungli
- Mariusz Siudziński: Hannah Montana
- Robert Więckiewicz: Góra Czarownic
- Johnson, Jake
- Johnson, Keean
- Johnson, Sigrid
- Jolie, Angelina
- Magdalena Cielecka: Czarownica, Czarownica 2
- Anna Dereszowska: Czarownica (zwiastuny)
- Agnieszka Grochowska: Eternals
- Anna Gryszkówna: Eternals (zwiastun #2)
- Lidia Sadowa: Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów
- Jonas, Joe
- Jonas, Kevin
- Jonas, Nick
- Jones, Coco
- Jones, Emilia
- Jones, Felicity
- Jones, Finn
- Jones, Gemma
- Jones, Gwion Morris
- Jones, Nathan
- Jones, Nicky
- Jones, Rashida
- Jones, Toby
- Piotr Bajor: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Jurassic World: Upadłe królestwo, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja), Chłopiec zwany Gwiazdką, Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
- Łukasz Lewandowski: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu; (Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I)
- Paweł Szczesny: Zoo
- Muppety: Poza prawem
- Jones, Tommy Lee
- Jones, Tyler Patrick
- Jordan, Michael
- Jordan, Michael B.
- Joseph, Paterson
- Przemysław Bluszcz: Wonka
- Tomasz Steciuk: Wonka (zwiastun #1)
- Joshi, Bhav
- Jow, Malese
- Joyner, Owen
- Justice, Victoria
K
- Kaalstad, Nils Jørgen
- Kae-Kazim, Hakeem
- Kaiser, Oldřich
- Kajdanowski, Aleksandr
- Kahn, Madeline
- Kaling, Mindy
- Kaluuya, Daniel
- Kanagawa, Hiro
- Kane, Carol
- Kang, Sung
- Kani, Atandwa
- Kani, John
- Marek Barbasiewicz: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Czarna Pantera, A gdyby…? (animacja); (Mufasa: Król Lew – zwiastun)
- Marcin Troński: Czarna Pantera (zwiastun #1)
- Kao, Elaine
- Kapur, Mohan
- Stanisław Biczysko: Ms. Marvel, Marvels
- Cezary Kwieciński: Ms. Marvel (zwiastun)
- Kasumba, Florence
- Kateri, Marili
- Julia Łukowiak: Linia obrony (zwiastun)
- Ewa Prus: Linia obrony
- Kavanian, Rick
- Kaye, Gorden
- Kazinsky, Robert
- Kearney, Ruth
- Keaton, Buster
- Keaton, Diane
- Keaton, Josh
- Keaton, Michael
- Adam Bauman: Flash (zwiastun #1)
- Przemysław Bluszcz: Spider-Man: Homecoming (zwiastun #1)
- Tomasz Dedek: Dumbo (zwiastun #2)
- Piotr Grabowski: Spider-Man: Homecoming (zwiastun #2)
- Marek Kalita: Flash
- Cezary Nowak: Morbius
- Marek Obertyn: Garbi – superbryka (zwiastun)
- Paweł Wawrzecki: Garbi – superbryka, Spider-Man: Homecoming, Access All Areas: Spider-Man: Homecoming, Dumbo, Beetlejuice Beetlejuice
- Kebbell, Toby
- Keegan, Olivia Rose
- Keen, Dafne
- Zuzanna Jaźwińska: Logan: Wolverine
- Gwiezdne wojny: Akolita (zwiastun)
- Keener, Catherine
- Keitel, Harvey
- Kelly, Emery
- Kellyman, Erin
- Kemp, Jeremy
- Kemper, Ellie
- Kemr, Josef
- Mieczysław Piotrowski: Tajemnicza puderniczka
- Jerzy Tkaczyk: Towarzysz regent
- Zdzisław Tobiasz: Sprawa Barnaby Kosa
- Bohdan Wróblewski: Jak się pozbyć Helenki, Wiosenne wody, Bajka o smoku i pięknej królewnie
- Ballada zaduszkowa
- Dobry wojak Szwejk
- Nieziemskie historie
- Pod jednym dachem
- Proszę ostrzej!
- Sławne historie zbójeckie
- Sobór w Konstancji
- Trup w każdej szafie
- Za krzakiem tarniny
- Kendall, Jo
- Kendrick, Anna
- Kennedy, Jessica Parker
- Kenny, Tom
- Jacek Kopczyński: SpongeBob Kanciastoporty; (SpongeBob na suchym lądzie, Krowa i Kurczak, Super Hero Squad, Prey, SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated, SpongeBob Film: Na ratunek, Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba, Patryk Rozgwiazda Show, SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake)
- Paweł Szczesny: Big Time Rush; (Scooby Doo i Brygada Detektywów)
- Mirosław Wieprzewski: Kevin Hart's Guide to Black History; (Chowder)
- Karol Wróblewski: True Jackson; (Atomówki rządzą!)
- Piotr Zelt: SpongeBob Kanciastoporty; (Pan Peabody i Sherman Show)
- Kenzari, Marwan
- Keoghan, Barry
- Kessell, Simone
- Kesy, Jack
- Key, Keegan-Michael
- Kidman, Nicole
- Kier, Udo
- Kiernan, Pat
- Kikuchi, Rinko
- Kim, Alan
- Kim, Claudia
- Kim, Daniel Dae
- Kind, Richard
- King, Jacqueline
- King, Joey
- King, Matt
- Kingsley, Ben
- Marek Barbasiewicz: Imperium robotów. Bunt człowieka
- Kazimierz Kaczor: Noc w muzeum: Tajemnica grobowca
- Jerzy Kryszak: Iron Man 3, Legendy Marvela, Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
- Wojciech Paszkowski: Thunderbirds, Noc w muzeum: Tajemnica grobowca (zwiastun)
- Grzegorz Pawlak: Gra Endera
- Wojciech Pszoniak: Oliver Twist
- Miłogost Reczek: Iron Man 3 (zwiastuny), Exodus: Bogowie i królowie
- Kinnaman, Joel
- Jacek Król: Legion samobójców (zwiastun)
- Adam Szyszkowski: Legion samobójców
- Kinski, Klaus
- Kircher, William
- Klaußner, Burghart
- Klebba, Martin
- Klementieff, Pom
- Kleut, Goran D.
- Kline, Kevin
- Kling, Anja
- Klugman, Jack
- Zenon Dądajewski: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Zygmunt Listkiewicz: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Klyne, Jett
- Knight, Sterling
- Piotr Bajtlik: MacKenzie Falls (krótkometrażówki dołączone do DVD ze Słoneczną Sonny)
- Paweł Ciołkosz: Randka z gwiazdą
- Kajetan Lewandowski: Hannah Montana, Słoneczna Sonny, Disney's Friends for Change Games, Z innej beczki
- Knight, Wayne
- Knightley, Keira
- Anna Dereszowska: Dziadek do orzechów i cztery królestwa (zwiastun #2)
- Martyna Kowalik: Dziadek do orzechów i cztery królestwa
- Aleksandra Rojewska: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo
- Milena Suszyńska-Dziuba: Dziadek do orzechów i cztery królestwa (zwiastun #3)
- Anna Wodzyńska: Heartstopper (we fragmencie filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły)
- Knotts, Don
- Aleksander Mikołajczak: Johnny Bravo (animacja)
- Wojciech Paszkowski: Nowy Scooby Doo (animacja)
- Knutzon, Lars
- Kobus, Waldemar
- Koechner, David
- Konarske, Stefan
- Kongsli, Lisa Loven
- Kopecký, Miloš
- Kazimierz Brusikiewicz: Człowiek z pierwszego stulecia
- Edmund Fetting: Tajemnica starego strychu
- Janusz Kubicki: Teoria uwodzenia, Sześć niedźwiedzi i klown Cebulka, Zdradzieckie gry miłosne
- Konrad Łaszewski: Dumna królewna
- Kazimierz Rudzki: Przygody Münchhausena
- Jerzy Tkaczyk: Lemoniadowy Joe
- Czesław Wołłejko: Dobry wojak Szwejk, Towarzysz regent
- Biała pani
- Był sobie król
- Cudowna czapeczka
- Kobiety nie bij nawet kwiatem
- Nieziemskie historie
- Pan Tau
- Sławne historie zbójeckie
- Sobór w Konstancji
- Tajemnicza puderniczka
- Kosarin, Kira
- Koschitz, Julia
- Kostka, Petr
- Kramer, Eric Allan
- Krasinski, John
- Kraus, Gary
- Kremelberg, Alice
- Kretschmann, Thomas
- Kroll, Nick
- Krumholtz, David
- Kudiwu, Réginal
- Kudrow, Lisa
- Kuhn, Judy
- Kulbersh, Adam
- Kull, Virginia
- Kunis, Mila
- Kurt, Stefan
- Kurylenko, Olga (Olha Kuryłenko / Olga Kurilenko)
- Kutcher, Ashton
L
- LaBeouf, Shia
- Lábus, Jirí
- Lachman, Dichen
- Lacy, Jake
- Lall, Dara
- LaMarr, Phil
- Lamas, Lorenzo
- Lampaert, Eric
- Lamy, Audrey
- Lane, Diane
- Lane, Nathan
- Lane, Sasha
- Lang, Stephen
- Langdon, Reuben
- Lange, Eric
- Marcin Perchuć: Victoria znaczy zwycięstwo, iCarly, Sam i Cat
- Robert Tondera: Niebezpieczny Henryk (we fragmencie serialu Victoria znaczy zwycięstwo)
- Lange, Jessica
- Langford, Bonnie
- Langham, Wallace
- Lansbury, Angela
- Larson, Brie
- Lassgård, Rolf
- Lauper Thornton, Cynthia
- Laurence, Oona
- Laurie, Hugh
- Lautner, Taylor
- Law, Jude
- Przemysław Bluszcz: Piotruś Pan i Wendy
- Adam Cywka: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, Piotruś Pan i Wendy (zwiastun #1)
- Modest Ruciński: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (zwiastun #1)
- Przemysław Stippa: Kapitan Marvel, Legendy Marvela, Marvels, A gdyby…? (animacja); (Strażnicy marzeń)
- Law, Phyllida
- Lawrence, Amanda
- Lawrence, Carolyn
- Lawrence, Doug
- Lawrence, Jennifer
- Lawrence, Steven Anthony
- Le, Tiana
- Leachman, Cloris
- Leakes, NeNe
- Leary, Denis
- Lebar, John
- LeBlanc, Matt
- Jacek Bończyk: Przyjaciele
- Był sobie pies 2 (we fragmencie serialu Przyjaciele)
- Lee, Christopher
- Włodzimierz Bednarski: Przygoda arabska
- Aleksander Bednarz: Hobbit: Niezwykła podróż
- Zbigniew Konopka: Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, Gwiezdne wojny: Wojny klonów (animacja)
- Mariusz Leszczyński: Złoty kompas
- Grzegorz Pawlak: Charlie i fabryka czekolady
- Jerzy Radziwiłowicz: Jan Paweł II, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
- Kroniki młodego Indiany Jonesa
- Lee, Jason Scott
- Eryk Lubos: Mulan
- Mirosław Zbrojewicz: Mulan (zwiastun #2)
- Lee, Paul Sun-Hyung
- Lee, Peyton Elizabeth
- Lee, Stan
- Andrzej Arciszewski: Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny
- Janusz Bukowski: Spider-Man (animacja)
- Krzysztof Cybiński: LEGO Marvel Super Heroes 2 (gra)
- Jacek Czyż: Fantastyczna Czwórka
- Stefan Knothe: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie
- Jacek Król: Niesamowity Spider-Man 2
- Jan Kulczycki: Spider-Man (gra)
- Wojciech Machnicki: Thor: Mroczny świat
- Aleksander Mikołajczak: Mega Spider-Man (animacja), Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. (animacja), Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa (animacja)
- Włodzimierz Press: Avengers, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
- Robert Tondera: Fantastyczna Czwórka (animacja)
- Zdzisław Wardejn: Wielka Szóstka (animacja), Avengers: Czas Ultrona, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Doktor Strange, Strażnicy Galaktyki vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Czarna Pantera, Avengers: Wojna bez granic, Wielka Szóstka: Serial (animacja), Ant-Man i Osa, Młodzi Tytani: Akcja! Film (animacja), Venom, Spider-Man: Uniwersum (animacja), Kapitan Marvel, Avengers: Koniec gry
- Janusz Wituch: Fineasz i Ferb (animacja), Spider-Man (animacja); (Incredible Hulk)
- Spider-Man (animacja)
- Legend, John
- Spytaj Mądroboty (gościnnie)
- Leighton, Amanda
- Lendeborg Jr., Jorge
- Lengel, David
- Lennon, Thomas
- Lennix, Harry
- Leno, Jay
- Leo, Melissa
- Lerman, Logan
- Lesser, Anton
- Lester, Adrian
- Lester, Julia
- Leto, Jared
- Leung, Ken
- Leverman, Zehra
- Levi, Zachary
- Levine, Samm
- Levy, Eugene
- Levy, Jane
- Lewis, Gary
- Lewis, Juliette
- Lewis, Matthew
- Marcel Borowiec: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Krzysztof Królak: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Lewis, Phill
- Tomasz Kozłowicz: Nie ma to jak hotel, Suite Life: Nie ma to jak statek, Tatastrofa, Hannah Montana, Czarodzieje z Waverly Place, Ja w kapeli, Cziłała z Beverly Hills 2, Nie ma to jak bliźniaki: Film, Jessie
- Grzegorz Kwiecień: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn
- Jacek Rozenek: Przetrwać święta
- Lizzie McGuire
- Leyva, Selenis
- Li, Bingbing
- Li, Gong
- Monika Krzywkowska: Mulan
- Marta Wągrocka: Mulan (zwiastun #2)
- Li, Jet
- Lillard, Matthew
- Jacek Bończyk: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra), Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja); (Scooby Doo i Brygada Detektywów, Scooby Doo: Abrakadabra-Doo, Scooby Doo: Wakacje z duchami, Batman: Odważni i bezwzględni, Scooby Doo: Epoka Pantozaura, Scooby Doo: Pogromcy wampirów, Scooby Doo: Wielka draka wilkołaka, Scooby Doo: Maska Błękitnego Sokoła, Scooby Doo! Wyprawa po mapę skarbów, Scooby Doo! Upiór w operze, Scooby Doo i Polny Upiór, Scooby Doo! Mechaniczny pies, Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu, Scooby Doo i frankenstrachy, Scooby Doo: Pora księżycowego potwora, Scooby Doo i plażowy potwór, Scooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenie, Wyluzuj, Scooby Doo!, LEGO Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood, Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig, Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie, LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów, Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki, Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha, Scooby-Doo! i klątwa trzynastego ducha,, Scooby-Doo i legenda miecza, Młodzi Tytani: Akcja!)
- Jacek Braciak: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie
- January Brunov: Powrót na wyspę Nim
- Sebastian Cybulski: Cały on
- Cezary Nowak: Looney Tunes znowu w akcji
- Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (zwiastun)
- Lillis, Sophie
- Lilly, Evangeline
- Limb, Jeremy
- Lindhome, Riki
- Lindsay, Robert
- Linney, Laura
- Lintz, Matt
- Bartosz Bednarski: Ms. Marvel
- Stanisław Pieszak: Level Up
- Ms. Marvel (zwiastun)
- Liotta, Ray
- Lipa, Dua
- Lipnicki, Jonathan
- List, Peyton
- Lithgow, John
- Litt, Paulie
- Jakub Jakubik: Speed Racer
- Mateusz Narloch: Czarodzieje z Waverly Place (gościnnie)
- Littleford, Beth
- Liu, Dallas
- Liu, Lucy
- Joanna Jeżewska: Shazam! Gniew bogów
- Olga Omeljaniec: Futurama (animacja)
- Anna Wodzyńska: Scooby-Doo i... zgadnij kto? (animacja)
- Liu, Simu
- Livingston, Ron
- Radosław Pazura: Flash
- Flash (zwiastun)
- Lloyd, Christopher
- Lo Truglio, Joe
- Lockwood, Bobby
- Lollobrigida, Gina
- Long, Justin
- Long, Kurt
- Longoria, Eva
- Lohan, Lindsay
- Agata Gawrońska: My Scene: Gwiazdy Hollywood (animacja)
- Joanna Koroniewska: Garbi – superbryka
- Monika Pikuła: Garbi – superbryka (zwiastun)
- Mean Girls
- Lopez, George
- Lotz, Deon
- Louis-Dreyfus, Julia
- Louise-Parker, Mary
- Lourd, Billie
- Lovato, Demi
- Lovibond, Ophelia
- Lowe, Rob
- Lu, Peggy
- Lualdi, Antonella
- Lucas, Matt
- Luke, Derek
- Lum, Nora (Awkwafina)
- Lumley, Joanna
- Luna, Diego
- Luna, Gabriel
- Lundgren, Dolph
- LuPone, Patti
- Lynch, Calam
- Lynch, Evanna
- Lynch, Jane
- Lynch, Lashana
- Lynch, Ross
- Lyndhurst, Archie
- Lyndhurst, Nicholas
- Lynn, Lonnie Rashid (Common)
- Lyonne, Natasha
- Lyster, Patrick
M
- Ma, Tzi
- Krzysztof Dracz: Mulan (zwiastuny)
- Kajetan Wolniewicz: Mulan
- MacCaull, Matthew
- MacDowell, Andie
- Macfadyen, Matthew
- Macháček, Jiří
- Wojciech Malajkat: Wino truskawkowe
- Mackay, John
- Mackey, Emma
- Mackie, Anthony
- Waldemar Barwiński: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (zwiastun #2)
- Mateusz Damięcki: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Avengers: Czas Ultrona, Ant-Man, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Falcon i Zimowy Żołnierz; (Loki)
- Marcin Przybylski: Giganci ze stali
- Jacek Rozenek: 8. Mila
- Jakub Szydłowski: Giganci ze stali (zwiastun)
- Jakub Wieczorek: Mamy tu ducha
- MacLachlan, Kyle
- MacLaine, Shirley
- Jadwiga Jankowska-Cieślak: Dwoje na huśtawce (wersja telewizyjna)
- Krystyna Królówna: Strażnik pierwszej damy, Stalowe magnolie
- Anna Seniuk: Noelle
- Barbara Wrzesińska: Dwoje na huśtawce (wersja kinowa)
- Macon, Peter
- Macqueen, Alex
- Macy, William H.
- Madeley, Ruth
- Madden, Richard
- Piotr Bajtlik: Eternals
- Kamil Kula: Kopciuszek, Eternals (zwiastuny)
- Madekwe, Archie
- Madeira, Kiana
- Kamila Boruta: Moja niania jest wampirem
- Julia Chatys: Ulica Strachu – część 1: 1994, Ulica Strachu – część 2: 1978, Ulica Strachu – część 3: 1666
- Aleksandra Kowalicka: Bruno i Bucior: Eksperyment, Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall, Bruno i Bucior: Wskakujcie do basenu
- Joanna Pach-Żbikowska: Harriet szpieguje: Wojna blogów
- Madrigal, Al
- Madsen, Michael
- Magee, Francis
- Magnus, Manny
- Magnussen, Billy
- Maguire, Tobey
- Majors, Jonathan
- Mahut, Melissanthi
- Malek, Rami
- Malick, Wendie
- Malik, Zayne
- Malikyan, Kevork
- Malkovich, John
- Malone, Mary
- Mamet, Zosia
- Mandel, Howard
- Mando, Michael
- Andrzej Andrzejewski: Spider-Man: Homecoming
- Eryk Lubos: Far Cry 3 (gra; reklama)
- Manganiello, Joe
- Mangini, Rio
- Manheim, Milo
- Manji, Rizwan
- Waldemar Barwiński: Bella i Buldogi
- Wojciech Chorąży: Sydney na Maksa
- Krzysztof Cybiński: Shazam! Gniew bogów
- Grzegorz Kwiecień: Taniec rządzi, Crash i Bernstein
- Marek Robaczewski: Suite Life: Nie ma to jak statek
- Mateusz Weber: Blog na cztery łapy
- Karol Wróblewski: Hannah Montana
- Wojciech Żołądkowicz: Grzmotomocni
- Mann, Thomas
- Mantegna, Joe
- Mantzoukas, Jason
- Manville, Lesley
- Mara, Kate
- Mara, Rooney
- Marano, Laura
- Julia Chatys: True Jackson
- Dorota Furtak-Masica: Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa
- Julia Kołakowska-Bytner: Liv i Maddie (gościnnie)
- Weronika Łukaszewska: Wojna z dziadkiem
- Magdalena Wasylik: Austin i Ally, Rysuj i graj, Jessie (gościnnie), Pod włos, Matka i córka: Droga do marzeń, Dziewczyna poznaje świat (gościnnie); (Miraculum: Biedronka i Czarny Kot)
- Marceau, Sophie
- Margolyes, Miriam
- Marie, Jadah
- Marquand, Ross
- Marsan, Eddie
- Marsden, James
- Damian Aleksander: Zaczarowana, Rozczarowana
- Tomasz Błasiak: Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie; (Rodzinka rządzi – zwiastun #1)
- Paweł Ciołkosz: Hop
- Kamil Kula: SONIC. Szybki jak błyskawica, SONIC 2. Szybki jak błyskawica; (Rodzinka rządzi)
- Marcin Przybylski: Zaczarowana (zwiastun)
- SONIC. Szybki jak błyskawica (zwiastun #1)
- Maridueña, Xolo
- Mardsen, Laurel
- Marsh, Jeff
- Marshall, E.G.
- Stanisław Jaśkiewicz: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Zdzisław Tobiasz: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Martin-Green, Sonequa
- Martin, Marsai
- Martin, Ricky
- Martin, Steve
- Martindale, Margo
- Martin, Demetri
- Martinez, Adrian
- Masamune, Tohoru
- Artur Dziurman: Wojownicze żółwie ninja
- Janusz Wituch: iCarly (gościnnie)
- Masina, Giulietta
- Mason, Chris
- Massey, Anna
- Massoud, Ghassan
- Massoud, Mena
- Masterson, Mary Stuart
- Mastroianni, Marcello
- Matthau, Walter
- Matsuura, Eleanor
- Matuse
- May, Jason
- May, Savannah Lee
- Mays, Jayma
- Agnieszka Fajlhauer: Smerfy, Smerfy 2
- Elżbieta Kopocińska: Smerfy (zwiastun)
- Anna Smołowik: Rozczarowana
- Mbatha-Raw, Gugu
- McAdams, Rachel
- McArdle, James
- McAvoy, James
- McBrayer, Jack
- McBurney, Simon
- McCall, Davina
- McCarthy, Emilia
- McCarthy, Melissa
- McCartney, Paul
- McCausland, McCarrie
- McClain, China Anne
- Justyna Bojczuk: Hannah Montana, Czarodzieje z Waverly Place
- Julia Chatys: Nadzdolni, Disney's Friends for Change Games, Wkręty z górnej półki, Z innej beczki, Lepszy model
- Julia Wieniawa-Narkiewicz: Następcy 2, Descendants 2: It's Going Down, K.C. Nastoletnia agentka, Na morza dnie: Krótka historia „Następców”, Następcy 3, Następcy: Królewskie wesele (animacja)
- Jonas
- McClarnon, Zahn
- McCoy, Sylvester
- McCrory, Helen
- McCurdy, Jennette
- McDonald, Audra
- McDonald, Christopher
- McDonnell, Lara
- Karolina Gwóźdź: Artemis Fowl (zwiastun)
- Zofia Modej: Artemis Fowl
- McDowell, Malcolm
- McDiarmid, Ian
- Janusz Bukowski: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo
- Adam Ferency: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Ryszard Nawrocki: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi, Obi-Wan Kenobi (nagranie archiwalne); (Gwiezdne wojny: Wojny klonów)
- Wojciech Paszkowski: Star Wars: Rebelianci (animacja)
- Andrzej Seweryn: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (zwiastun #2)
- Andrzej Tomecki: Kroniki młodego Indiany Jonesa
- Grzegorz Wons: Gwiezdne wojny: Parszywa Zgraja (animacja), Obi-Wan Kenobi, Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi (animacja)
- Inspektor Morse
- McDonough, Neal
- McElhatton, Michael
- McGinley, Ted
- McGraw, Madeleine
- McGraw, Tim
- McGregor, Ewan
- Waldemar Barwiński: Alex Rider: Misja Stormbreaker; (Piękna i Bestia – zwiastuny)
- Jacek Bończyk: Jack, pogromca olbrzymów, Piękna i Bestia
- Jarosław Domin: Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów
- Tomasz Kot: Krzysiu, gdzie jesteś?, Obi-Wan Kenobi
- Mateusz Rusin: Krzysiu, gdzie jesteś? (zwiastuny)
- Omar Sangare: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo
- Jakub Szydłowski: Niania i wielkie bum
- McHale, Joel
- McHugh, Lia
- Olga Cybińska: Eternals (zwiastuny)
- Maria Kłusek: Eternals
- McInnerny, Tim
- McKellen, Ian
- McKenna, Virginia
- McKenzie, Bret
- McKinnon, Kate
- McLarty, Jim
- Włodzimierz Bednarski: Power Rangers Furia Dżungli (gościnnie)
- Jarosław Domin: Power Rangers SPD, Power Rangers Operacja Overdrive (gościnnie)
- Stefan Knothe: Power Rangers RPM (gościnnie), Mój przyjaciel smok
- Zbigniew Konopka: Power Rangers Samurai (gościnnie)
- McLaughlin, Caleb
- McLendon-Covey, Wendi
- McNairy, Scoot
- McNamara, Katherine
- McNeice, Ian
- McShane, Ian
- McShera, Sophie
- McTavish, Graham
- Meadows, Tim
- Mehdizadeh-Valoujerdy, Majid
- Meir, Deeivya
- Melamed, Fred
- Paweł Szczesny: WandaVision (zwiastun)
- Kajetan Wolniewicz: WandaVision
- Melling, Harry
- Mendelsohn, Ben
- Mendler, Brigdit
- Menšík, Vladimír
- Tadeusz Bartosik: Trzy orzeszki dla Kopciuszka
- Mieczysław Czechowicz: Zabójstwo inżyniera Czarta
- Ryszard Dembiński: Arabela, Dziewczyna na miotle
- Andrzej Gawroński: Morderstwo po naszemu
- Lech Ordon: Królewicz i Gwiazda Wieczorna
- Zdzisław Skowroński: Kto chce zabić Jessii?
- Bogusław Sochnacki: Jak się budzi królewny, Nasza zwariowana rodzinka
- 105% alibi
- Biała pani
- Człowiek z pierwszego stulecia
- Dwaj muszkieterowie
- Fałszerz
- Goście
- Kobiety nie bij nawet kwiatem
- Latający Czestmir
- Lemoniadowy Joe
- O chłopie, co okpił śmierć
- Palacz zwłok
- Pan Tau
- Pod jednym dachem
- Zbrodnia na poczcie
- Menville, Scott
- Mateusz Narloch: Młodzi Tytani: Akcja! (animacja); (Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani)
- Młodzi Tytani: Akcja! (animacja)
- Menzel, Idina
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę
- Anna Dereszowska: Zaczarowana
- Katarzyna Łaska: Garderoba Julie, Rozczarowana (śpiew); (Kraina lodu, Gorączka lodu, Kraina Lodu. Przygoda Olafa, Kraina lodu II, Był sobie bałwan)
- Lidia Sadowa: Kopciuszek, Rozczarowana (dialogi); (Kraina lodu, Gorączka lodu, Kraina lodu: Światła Północy, Kraina Lodu. Przygoda Olafa, Ralph Demolka w internecie, Kraina lodu II, Było sobie studio)
- Merchant, Stephen
- Meredith, Burgess
- Merton, Zienia
- Meyer, Peyton
- Meyers, Seth
- Micucci, Kate
- Agata Gawrońska-Bauman: Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja); (Wyluzuj, Scooby-Doo!, LEGO Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood, Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig, Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie, LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów, Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki, Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha, Scooby-Doo! i klątwa trzynastego ducha, Scooby-Doo! Powrót na wyspę zombie, Scooby-Doo: Wesołego Halloween!, Scooby-Doo i legenda miecza, Młodzi Tytani: Akcja!)
- Julia Łukowiak: Flora i Ulisses
- Marta Wągrocka: Draka i Jajek (animacja)
- Michaelson, Ingrid
- Middleditch, Thomas
- Midler, Bette
- Midthunder, Amber
- Mikkelsen, Lars
- Mikkelsen, Mads
- Waldemar Barwiński: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (zwiastun)
- Tomasz Dedek: Death Stranding (gra)
- Zbigniew Konopka: Quantum of Solace (gra)
- Jacek Król: Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (zwiastun)
- Tomasz Schimscheiner: Doktor Strange (zwiastun)
- Robert Więckiewicz: Doktor Strange, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, Legendy Marvela, Indiana Jones i artefakt przeznaczenia; (Loki)
- Miles, Ben
- Miller, Ezra
- Michał Klawiter: Liga Sprawiedliwości, Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, Flash
- Paweł Krucz: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
- Józef Pawłowski: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Liga Sprawiedliwości (zwiastun), Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
- Krzysztof Szczepaniak: Legion samobójców
- Miller, Levi
- Miller, Logan
- Wit Apostolakis-Gluziński: Był sobie pies
- Marcin Hycnar: Ja w kapeli (druga wersja), Disney's Friends for Change Games
- Kajetan Lewandowski: Ja w kapeli (pierwsza wersja)
- Blog na cztery łapy
- Był sobie pies (zwiastun)
- Miller, T.J.
- Mills, Hayley
- Millson, Joseph
- Przemysław Glapiński: Moon Knight
- Piotr Grabowski: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu)
- Marcin Przybylski: Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu)
- Minchin, Tim
- Miranda, Lin-Manuel
- Mirren, Helen
- Grażyna Barszczewska: Dziadek do orzechów i cztery królestwa
- Jadwiga Jankowska-Cieślak: Sen nocy letniej
- Agnieszka Kotulanka: Oto przetrwaliśmy
- Katarzyna Skolimowska: Shazam! Gniew bogów (zwiastun)
- Małgorzata Zajączkowska: Shazam! Gniew bogów
- Jak wam się podoba
- Kolekcja
- Szaleństwo króla Jerzego
- Dziadek do orzechów i cztery królestwa (zwiastun #1)
- Mitchell, Kel
- Mixson, Thaddeus J.
- Moayed, Arian
- Mohammed, Nick
- Molina, Alfred
- Momoa, Jason
- Moner, Isabela
- Weronika Humaj: Rodzina od zaraz
- Natalia Jankiewicz: Adam i jego klony, Rodzina od zaraz (zwiastun)
- Aleksandra Kowalicka: Transformers: Ostatni Rycerz
- Sara Lewandowska: Dora i Miasto Złota (zwiastun)
- Magdalena Wasylik: 100 rzeczy do przeżycia przed liceum, Nickel-ho-ho-ho-deon!, Legendy ukrytej świątyni, Dora i Miasto Złota, Madame Web; (Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności)
- Maja Wolska: Rosaline
- Monet, Daniella
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Super Ninja
- Marta Dobecka: Zoey 101
- Agnieszka Głowacka: Zdaniem Freda!, Noc żywego Freda
- Dominika Kluźniak: Victoria znaczy zwycięstwo, Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy
- Julia Kołakowska-Bytner: Fred: Obóz obciachu
- Monika Pikuła: iCarly
- Beata Wyrąbkiewicz: Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta, Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty
- Nie ma to jak hotel
- Monroe, Maika
- Monroe, Marylin
- Montand, Yves
- Stanisław Zaczyk: Przedział morderców (pierwsza wersja dubbingu)
- Przedział morderców (druga wersja dubbingu)
- Moore, Christina
- Moore, Indya
- Moore, Joel David
- Moore, Julianne
- Moore, Mandy
- Kinga Ilgner: Mroczne umysły
- Lidia Sadowa: Mroczne umysły (zwiastun)
- Morahan, Hattie
- Moretti, Tobias
- Moretz, Chloë Grace
- Morgan, Jeffrey Dean
- Morgan, Vanessa
- Moriarty, Cathy
- Morley, Robert
- Morrison, Jennifer
- Morrison, Temuera
- Jarosław Boberek: Aquaman, Flash, Aquaman i zaginione królestwo
- Jacek Mikołajczak: Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów (zwiastun)
- Wojciech Paszkowski: Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, The Mandalorian, Księga Boby Fetta, Obi-Wan Kenobi; (Star Wars: Battlefront II)
- Jakub Wieczorek: Dora i Miasto Złota
- Mortimer, Emily
- Morton, Joe
- Morton, Samantha
- Mosaku, Wunmi
- Mowry-Hardrict, Tia
- Moy, Matthew
- Moynihan, Bobby
- Mulgrew, Kate
- Mullally, Megan
- Mulvey, Callan
- Munck, Noah
- Munn, Allison
- Munn, Olivia
- Munro, Lochlyn
- Kamil Pruban: Predator (zwiastun)
- Predator
- Munteanu, Florian
- Murphy, Eddie
- Murray, Bill
- Murray, Devon
- Musso, Mitchel
- Mustafa, Isaiah
- Krzysztof Banaszyk: Wyśpiewać marzenia
- Jakub Szydłowski: reklamy Old Spice
- Myers, Emma
- Myers, Mike
- Myles, Sophia
- Mynster, Karen-Lise