Jacek Król

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Jacek Król (ur. 7 kwietnia 1973 roku w Bytomiu) – polski aktor i lektor.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1998; dyplom – 2000).

Polski dubbing

Filmy

Seriale

  • 1984: Tomek i przyjaciele
    • Felek (odc. 394, 409, 483),
    • Jaś (odc. 418, 427, 439, 444, 505, 527, 533),
    • Kapitan (odc. 435),
    • Wiktor (odc. 439),
    • Hupcio (odc. 439-440),
    • Kapitan Jaś (odc. 478),
    • Shane (odc. 526, 529, 532, 551, 556)
  • 1995-2000: Sylwester i Tweety na tropie (wersja Boomeranga)
    • funkcjonariusz policji (odc. 36b),
    • Gira-chan (odc. 40a),
    • Żarłoczny olbrzym (odc. 42b),
    • Pułkownik Ambore (odc. 43a),
    • Kapitan Przepierka (odc. 48a),
    • Pułkownik Kaliber (odc. 47a),
    • Prowadzący słuchowisko radiowe (odc. 50b)
  • 1997: Miasteczko South Park
    • Marvin Marsh (odc. 282),
    • Prezenter #2 (odc. 279),
    • Prezenter wiadomości CNN (odc. 279),
    • Peter Galtman (odc. 280),
    • Policjant #1 (odc. 281),
    • Staruszek w Kuchni Country Bufet (odc. 281)
  • 1999-2003, 2008-13: Futurama
    • Głowa Leonarda Nimoya (odc. 1),
    • Głowa Dicka Clarka (odc. 1),
    • Rolnik (odc. 2),
    • Jeden z Robostarszych (odc. 5),
    • Głowa Boba Barkera (odc. 20),
    • Nałogowy Palacz (odc. 21)
    • Głowa George’a Foremana (odc. 21),
    • Pułkownik (odc. 25),
    • Rybi Joe (odc. 26),
    • Don Bot (odc. 27),
    • Pan Panucci (odc. 29),
    • Duch wuja Vladimira (odc. 30),
    • Robot-lekarz (odc. 31)
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty
    • Lektor (odc. 230-234),
    • Osoś (odc. 201a),
    • Sprzedawca łodzi (odc. 227a),
    • Marco (odc. 227b),
    • Więzień (odc. 231a),
    • Latający Holender (odc. 232b),
    • Święty Mikołaj (odc. 237),
    • Janusz (odc. 251a)
  • 2001-2008, 2014: Odlotowe agentki
    • Tata Alex (odc. 143),
    • Salty Scooner (odc. 145)
  • 2001-2017: Wróżkowie chrzestni
    • Promienny Potwór (odc. 153),
    • Wrózkobot (odc. 153),
    • Niedźwiedź (odc. 155a)
  • 2004: Klub Winx
    • Knut,
    • Codatorta (odc. 122),
    • Acheron (seria VI),
    • Brafilius (seria VII)
  • 2005-08: Zoey 101
    • Sędzia dysk golfa (odc. 12),
    • Lektor w szkolnej telewizji (odc. 13),
    • Chauncy (odc. 25-26),
    • Sędzia zawodów w zapasach (odc. 36),
  • 2006: Całkiem nowe przygody Toma i Jerry'ego
    • Król (odc. 3a),
    • Szczur ochroniarz (odc. 3c),
    • Właściciel hotelu (odc. 9b),
    • Śmieciarz (odc. 9c),
    • Budowlaniec #1 (odc. 10b),
    • Kurier (odc. 13a)
  • 2006: Ciekawski George
    • Pan Szklany (Szkło) (druga wersja dubbingu),
    • Stig (druga wersja dubbingu),
    • Klient 2 (druga wersja dubbingu; odc. 1b),
    • Kierownik wystawy psów (druga wersja dubbingu; odc. 9a),
    • Dozorca (druga wersja dubbingu; odc. 10b)
  • 2006-2013: Złota rączka – Posterunkowy (odc. 51b)
  • 2007-2015: Fineasz i Ferb
    • Hik (odc. 107b),
    • Strażnik więzienia (odc. 107b),
    • Liam O'Cracken (odc. 108),
    • Dziadek Buforda (odc. 109a),
    • Dyrektor Dyftong (odc. 110a),
    • Nick Fury (odc. 111-112),
    • Ojciec doktora Dundersztyca (odc. 121b),
    • Impersantor Inator (odc. 122b),
    • Dzidzia-przewoźnik (odc. 124a),
    • Komentator Adrian (odc. 124b),
    • Mężczyzna dający opinię #2 (odc. 125b)
    • Ochrypnięty głos Baljeeta (odc. 126),
    • Sprzedawca samochodów (odc. 126),
    • Pułkownik Pokurczony (odc. 127),
    • Jeden ze szturmowców (odc. 131-132)
  • 2007, 2014: George prosto z drzewa
  • 2007-2014: iCarly – Pułkownik Steven Shay (odc. 109)
  • 2007: Przygody Sary Jane – Madison Yorke (druga wersja dubbingu; odc. 24-25)
  • 2007: M.I. High
    • Hector Swayne (druga wersja dubbingu; odc. 26),
    • Agent X (druga wersja dubbingu; odc. 26),
    • Per Trollberger (druga wersja dubbingu; odc. 34)
  • 2008-2011: Batman: Odważni i bezwzględni – Aquaman (odc. 30, 32, 34, 40, 46, 50, 54-55, 58-59, 61-63, 65)
  • 2008: Gormiti
    • Armageddon (odc. 33-41, 43, 45, 47-52),
    • Nefastor (odc. 62-63)
  • 2008: Księżniczka z Krainy Słoni – Ochroniarz (odc. 18)
  • 2008: Marta mówi
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru – Parker (odc. 79)
  • 2008: Wakfu – Rushu (odc. 35, 46, 49-52)
  • 2009: Archer
    • Román Calzado (odc. 28),
    • Tony Drake (odc. 35-36)
  • 2009: Dinopociąg
    • Maniek Megalozaur (odc. 55b, 56a, 56b),
    • Nikodem Nodozaur (odc. 55b, 56a, 56b),
    • Pan Argentynozaur (odc. 60a),
    • Teodor Triceratops (odc. 77a)
  • 2009: Geronimo Stilton
    • Kruchomir Chrupek (odc. 31-32, 35, 46, 48),
    • Więzień #1 (odc. 44),
    • Komentator zawodów windsurfingowych (odc. 45)
  • 2009-2011: Hot Wheels: Battle Force 5 – Kalus
  • 2009: Sally Bollywood
    • Trener Gerome (odc. 32b, 33a, 34a, 43a, 45ab),
    • Jeden ze złodziei (odc. 44b)
  • 2010: Babar i przygody Badou
    • Ambasador Krokodylus,
    • Herospotam (odc. 21)
  • 2010: Ben 10: Ultimate Alien
    • Vilgax (odc. 41, 43),
    • Gigantozaur (odc. 42, 46),
    • Czteroręki (odc. 44, 46, 49-50),
    • Ignacjusz (odc. 45)
  • 2010: Fanboy i Chum Chum
    • Torwald (odc. 10, 25),
    • Lemuel (odc. 30),
    • Radny Toaleta (odc. 31)
  • 2010: Generator Rex
    • Lunk (odc. 42),
    • Leon Adler (odc. 46),
    • Gigantozaur (odc. 51),
    • Centurion #1 (odc. 53),
    • Reddick (odc. 57)
  • 2010-11: G.I. Joe: Renegaci – Roadblock
  • 2010: Hero 108
    • Król Pancerników (odc. 32),
    • Król Chrząszczy (odc. 39b),
    • Król Lwów (odc. 42a),
    • Minotaur (odc. 45b)
  • 2010: Kumple z dżungli – Miguel
  • 2010-13: Liga Młodych
    • Strażnik / Jim Harper (odc. 1-2, 22),
    • Brick (odc. 3, 11, 20),
    • Amazo (odc. 5),
    • L-2 (Ra’s Al Ghul) (odc. 6),
    • Kent Nelson (odc. 7),
    • Ra’s Al Ghul (odc. 10, 35, 45),
    • Vykin (odc. 17),
    • Clayface (odc. 27),
    • Kapitan Atom / Kapitan Nathaniel Adams (odc. 27, 29, 37, 41-42, 46),
    • Atom / Ray Palmer (odc. 38, 46),
    • Burton Thompson (odc. 40)
  • 2010: My Little Pony: Przyjaźń to magia
    • Fido (jeden z „Psów na diamenty”) (odc. 19),
    • Wódz Grzmiące Kopyto (odc. 21),
    • Żar Lord Smoków (odc. 122),
    • Pan Stripes (odc. 127),
    • Bow Hothoof (odc. 150)
  • 2010: Pora na przygodę!
    • Tom Dwa Bochny (odc. 99b),
    • Chmura burzowa (odc. 103),
    • Sekretarz Ośmiornica (odc. 106b)
  • 2010: Pound Puppies: Psia paczka
    • Listonosz (odc. 36),
    • Psi agent z Wenezueli #1 (odc. 46),
    • Farmer Frank (odc. 48),
    • gwary
  • 2010-12: Scooby Doo i Brygada Detektywów
    • Hebediah (odc. 35),
    • Dan Fluunk (odc. 36),
    • Krampus (odc. 39),
    • Brat Gabriel Sera (odc. 41),
    • Nibiru (odc. 51-52)
  • 2010: Sherlock Jak – Pawian (odc. 20, 25, 36, 50)
  • 2010: Tempo Express
    • Malvoisin (odc. 2),
    • Kalif (odc. 11),
    • Trener (odc. 14),
    • Zły #1 (odc. 16),
    • Lektykarz #1 (odc. 17),
    • Samuraj #2 (odc. 18),
    • Kapitan (odc. 19),
    • Ruan-tin-ji (odc. 21),
    • Lahure (odc. 22),
    • Koro (odc. 23),
    • Król Tahiti (odc. 24),
    • Zły #2 (odc. 26)
  • 2010-13: Transformers Prime
    • Skyquake (odc. 6),
    • Dreadwing (odc. 32-33, 37)
  • 2010-13: Victoria znaczy zwycięstwo – Ojciec Jade (odc. 17, 35)
  • 2010-17: Zwyczajny serial
    • Kot Masterson (odc. 199),
    • Sprzedawca w telewizji (odc. 201),
    • MacCreedy (odc. 204),
    • Aktor (odc. 209),
    • Strażnik w YZB (odc. 210),
    • Sean-Ben Pimento (odc. 212),
    • Leniwy Dave (odc. 213),
    • Ziggy (odc. 217),
    • Generał Rawls (odc. 233, 235, 237, 240, 244-245, 247),
    • Hop (Krok) (odc. 251-260)
  • 2011: Austin i Ally
    • Policjant (odc. 30),
    • DJ Sonny Smooth (odc. 52),
    • Trener wrestlingu Simons (odc. 58, 64, 71)
  • 2011: Jake i piraci z Nibylandii – Kapitan Flynn
  • 2011: Kumple z dżungli - na ratunek – Miguel
  • 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – Temutai (odc. 3, 7, 14, 22, 24, 29, 38, 43, 59, 65, 70, 76-77)
  • 2011-12: Leonardo – Piero de’ Medici
  • 2011: Mega przygody Bucketa i Skinnera – Szef Fritza (odc. 4)
  • 2011: Miasto kur
    • Krokodyl #1 (odc. 1, 20, 30, 36-37),
    • Zgrzytek (odc. 11-12)
  • 2011-12: Power Rangers Samurai
    • Dwuton (Doubletone) (odc. 2),
    • Skarf (odc. 31)
  • 2011: Rastamysz
    • Bąbel (odc. 29, 43-45, 50-51, 61, 66),
    • Ron (odc. 30, 37, 41, 44, 50, 62, 67, 69, 76),
    • Dexter (odc. 41, 55-56, 63)
  • 2011: Rycerz Mike
    • Tata Troll (odc. 3, 7, 10-11, 13, 20-21, 27, 35, 48),
    • Kowal (odc. 4-5, 11, 13),
    • Blond Wiking (odc. 12, 15-16, 27, 40, 42, 45, 51)
  • 2011: ThunderCats
    • Uliczny kot (odc. 1),
    • Jorma (odc. 1, 24),
    • Jeden z marynarzy (odc. 3),
    • Miecznik (odc. 8),
    • Viragor (odc. 11)
  • 2011: Z kopyta
    • Mistrz Tanaka (odc. 26),
    • Pan Gordon (odc. 30),
    • Ryan (odc. 42),
    • Motocyklista (odc. 43),
    • Zombie Tootsie (odc. 44),
    • Generał (odc. 51),
    • Detektyw Bronson (odc. 54),
    • Benny Brzytwa (odc. 54),
    • Chet Stone (odc. 66),
    • Slade (odc. 82)
  • 2011-13: Zielona Latarnia – Sinestro (odc. 18)
  • 2012-14: Ben 10: Omniverse
    • Czteroręki (odc. 1, 4, 9, 14, 24),
    • Kulopłot (odc. 1, 4, 25),
    • Terrawiatr (odc. 2, 9),
    • Armo Wiertło,
    • Szukacz (odc. 5),
    • Gar (odc. 9),
    • Liam (odc. 13),
    • Porucznik Rana (odc. 18),
    • Sierżant Żeliwny (odc. 18),
    • Tetrax (odc. 19)
  • 2012: Chmurkowe opowieści – Narrator
  • 2012-14: Crash i Bernstein
    • Andy (odc. 21),
    • Jess (odc. 23),
    • Pan Green (odc. 24-25)
  • 2012: Gormiti – Magor
  • 2012: Hotel 13 – Leif Rasmussen (odc. 121-122, 126, 130, 136-139, 143, 148-150, 154-165, 167-171)
  • 2012: Jeźdźcy smoków – Stoick Wielki
  • 2012: Klinika dla pluszaków – Brontek
  • 2012: Lato w mieście – Producent serialu (odc. 43)
  • 2012: Level Up – Woźny Dave (odc. 4, 16)
  • 2012: Littlest Pet Shop – Goldy (odc. 65)
  • 2012: Mega Spider-Man
    • Dyrektor (odc. 1),
    • Juggernaut (odc. 14, 37, 57),
    • Nosorożec (odc. 29, 32, 49),
    • Hulk (odc. 40, 53-54, 67, 75, 94),
    • Korvac (odc. 44),
    • Pan Rączka (odc. 98),
    • Nick Fury (odc. 104)
  • 2012: Piotruś Królik – Płetwus
  • 2012: Randy Cunningham: nastoletni ninja – Mac Antfee
  • 2012: Slugterra
    • Coop (odc. 35),
    • Viggo Dare (odc. 36)
  • 2012: Szczury laboratoryjne
    • Gordon (odc. 27),
    • Brutal – alter ego Chase’a (Spike) (odc. 28, 65, 79),
    • Prezydent USA (odc. 64, 67-69)
  • 2012: Tron: Rebelia – Tron
  • 2012: Wodogrzmoty Małe
    • Męski Dan (odc. 1-2, 6, 12, 20, 23, 30-31),
    • Coolio (odc. 2),
    • Tłum na konferencji (odc. 2),
    • Lektor serialu (odc. 3),
    • Lektor reklamy Gideona (odc. 4),
    • Huctwa (odc. 6),
    • Steve (odc. 8),
    • Udzielający ślubu (odc. 8),
    • Dundgren (odc. 9),
    • Facet z przyszłości (odc. 9),
    • Głos automatu (odc. 10),
    • Chłopiec zamknięty w klatce (odc. 13),
    • Pan Baseniak (odc. 13),
    • Kowboj Czacha (odc. 15),
    • Głos symulatora (odc. 28),
    • Troll (odc. 32),
    • Facet w barze (odc. 33),
    • Oczodół (odc. 33),
    • Przedstawiciel uniwersytetu (odc. 34),
    • Tata Stana i Forda (odc. 34)
  • 2012: Wojownicze Żółwie Ninja
    • Kirby O’Neil,
    • Straszny Bóbr (odc. 57),
    • Demon prędkości (odc. 58),
    • Zog (odc. 76),
    • Chupo (odc. 79),
    • Hatori Tatsu (odc. 106)
  • 2012: Wolfblood – Pan Okinawe (odc. 3)
  • 2012-14: Violetta – Germán Castillo
  • 2013: Avengers: Zjednoczeni – Hulk
  • 2013: Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa – Hulk
  • 2013: Chica Vampiro. Nastoletnia wampirzyca – Álvaro De La Torre
  • 2013: Czarownica Emma – Francisco Alonso
  • 2013: Grzmotomocni
    • Niezniszczalnobot (odc. 17),
    • Doktor Miller (odc. 19),
    • Dryblas (odc. 58-59)
  • 2013-14: Horronin – oficer Dugan
  • 2013: Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.
    • Hulk/Bruce Banner,
    • Maestro (odc. 41)
  • 2013: Jej Wysokość Zosia
    • Plank (odc. 22-23),
    • Król Magnus (odc. 44),
    • Pomocnik #2,
    • Służący #2,
    • Służący,
    • Gość na przyjęciu,
    • Dyrektor cyrku,
    • Wieśniacy,
    • Ogr,
    • Tłum
  • 2013: Mako Mermaids: Syreny z Mako – Doktor Ross
  • 2013: Młodzi Tytani: Akcja!
    • Cyborg (odc. 169-261, 263-265, 268, 270-272, 274-278, 280-287),
    • Trygon (odc. 4, 49, 63, 72, 80, 98, 189-190, 198),
    • Bólobot (odc. 39),
    • ptak #2 (odc. 41),
    • Bóg Magii (odc. 51),
    • Landrynkowy Goblin (odc. 67),
    • Warzywniak (odc. 68),
    • Gruby (odc. 90),
    • Mamut (odc. 117),
    • Ból (odc. 125),
    • Slade (odc. 156),
    • Bruce Wayne / Batman (odc. 161, 169),
    • gwary (odc. 83-84)
  • 2013: Nawiedzeni
  • 2013: Oddział specjalny
    • Neocortex (odc. 12, 21),
    • Czarny Sokół (odc. 14)
  • 2013: Pac-Man i upiorne przygody – Nielot
  • 2013-14: Power Rangers Megaforce
    • Gosei,
    • Głos morfera (odc. 5-18)
  • 2013: Rick i Morty
    • Pan Goldenfold (druga wersja dubbingu; odc. 1-2, 4, 6, 9, 16, 18, 22, 24, 27, 30),
    • Kelner (druga wersja dubbingu; odc. 5),
    • Frankenstein (druga wersja dubbingu; odc. 15),
    • Prezydent (druga wersja dubbingu; odc. 16),
    • Dyrektor Gene Wagina (druga wersja dubbingu; odc. 18),
    • Szef sztabów (druga wersja dubbingu; jedna ze scen odc. 22),
    • Colossus (druga wersja dubbingu; odc. 23),
    • Shimmpy (druga wersja dubbingu; odc. 23),
    • Jaguar (druga wersja dubbingu; odc. 24),
    • Trybik (druga wersja dubbingu; odc. 25),
    • Risotto Groupon (druga wersja dubbingu; odc. 26),
    • Pastor Bobe (druga wersja dubbingu; odc. 27),
    • Pracownik kosmicznego spa (druga wersja dubbingu; odc. 27),
    • Dyrektor NASA (druga wersja dubbingu; odc. 29),
    • Obcy (druga wersja dubbingu; odc. 29),
    • Żołnierz na pogrzebie (druga wersja dubbingu; odc. 29),
    • Trandor (druga wersja dubbingu; odc. 30),
    • Ochroniarz w Białym Domu (druga wersja dubbingu; odc. 31),
    • Sekretarz obrony (druga wersja dubbingu; odc. 31),
    • Lord Grafoman (pierwsza wersja dubbingu; odc. 37)
  • 2013: Tom i Jerry Show – Koci prezes (odc. 16)
  • 2013: Turbo FAST
    • Łykacz (odc. 6b, 26b),
    • Śnieżna małpa (odc. 9),
    • Lektor w reklamie wstrząsarki jogurtowej (odc. 15b),
    • Barth (odc. 16a),
    • Jeden z Herosów pod ręką (odc. 18b),
    • Rockwell (odc. 19a),
    • Lester (odc. 20b),
    • Żółwiak (odc. 22b)
    • Dziki Pit (odc. 41b),
    • Zimnobrody (odc. 42b)
  • 2013: W tę i nazad – Lord Hejter
  • 2013-14: Wiking Vic – Halvar
  • 2013: Wujcio Dobra Rada
    • Jeden z wilków (odc. 1),
    • Czerwony kosmita (odc. 2),
    • Hot-Dog (odc. 2, 41),
    • Recepcjonistka (odc. 4),
    • Mumia (odc. 10),
    • Benek (odc. 14),
    • Wściekły Johnson (odc. 16),
    • Kierowca tira (odc. 19),
    • Prowadzący turniej (odc. 21),
    • Klops Spaghetti (odc. 24),
    • Przestępca (odc. 24),
    • George Washington (odc. 40),
    • Jeden z robotników (odc. 40),
    • Garbaty sługa / sprzedawca lodów (odc. 42),
    • Lekarz (odc. 45),
    • Trollica (odc. 47),
    • Hipis (odc. 53),
    • Goryl (odc. 55),
    • Jeden z jaskiniowców (odc. 56),
    • Czerwony dinozaur (odc. 56),
    • Nauczyciel (odc. 58),
    • Spiker (odc. 60),
    • Strażnicy galaktyki (odc. 62),
    • Klient z ponurym głosem / Narrator (odc. 66),
    • Leonardo da Vinci (odc. 68),
    • Chmura przypominająca rekina (odc. 69),
    • Spiker na stadionie (odc. 70),
    • Jeden ze strażników (odc. 73),
    • Zagraniczny Szaleniec (odc. 73),
    • Startujący wyścig (odc. 74),
    • Frankenstein (odc. 75-76),
    • Lektor reklamy Desko-gatora (odc. 99),
    • Narrator (odc. S1, S4)
  • 2014: Atomówki: Taneczne rewolucje
  • 2014: Blaze i mega maszyny – Zeg
  • 2014: BoJack Horseman
    • Judah,
    • Reginald Rangoon III (odc. 30),
    • Kapitan Peanutbutter (odc. 32, 34, 64),
    • Tata Todda (odc. 35),
    • Leniwiec (odc. 36),
    • Gubernator Świętoswist Mięczywór-Berkowicz (odc. 37, 42, 46),
    • Lew-muzyk (odc. 39),
    • Bizon (odc. 41),
    • Bogacz (odc. 60),
    • Bramkarz (odc. 66)
  • 2014: Doktor Jaciejakiegacie
    • Narrator w czołówce,
    • Miley,
    • Czarodziej Silas (odc. 5b, 17a, 19b, 22b)
  • 2014: Gadający Tom i przyjaciele – Mikołaj (odc. 1)
  • 2014: Inspektor Gadżet – Robotnik (odc. 2a)
  • 2014: Kasia i Mim-Mim – Mruczek
  • 2014: Kirby Buckets
    • Trener (odc. 2),
    • Sierżant Pounder (odc. 3, 16)
  • 2014: Misja Lanfeusta – Gruig
  • 2014: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn – Farmer w filmie (odc. 7)
  • 2014: Piekaczki
    • Lawakret (odc. 1b, 12a, 17, 18b),
    • Głos mówiący "zostałeś cuchnięty" (odc. 2a),
    • Krokodyl (odc. 13b),
    • Aktor #2 (odc. 20a),
    • Tatusiek Buła (odc. 21a),
    • Potwór niszczący miasto (odc. 38a)
  • 2014-15: Ronja, córka zbójnika
  • 2014: Star Wars: Rebelianci
    • Ephraim Bridger (odc. 8),
    • Admirał Kassius Konstantine (odc. 9, 11-12)
  • 2014: The Seven Deadly Sins – Dreyfus
  • 2014-2016: Wissper – Panda Dan
  • 2014: Yo-Kai Watch
    • Kierowca (odc. 1b),
    • Fryzjer (odc. 2b),
    • Nosirs #2 (odc. 7c),
    • Nosirs #3 (odc. 7c),
    • Strażnik więzienny (odc. 13d),
    • Babblong (odc. 13c, 21a),
    • Suspicioni (odc. 59c),
    • Dyrektor Singer (odc. 76c)
  • 2014: Żółwik Sammy i spółka
    • Edgar – wódz homarów,
    • Albert (odc. 53-91)
  • 2015: Bob budowniczy
    • Żuraw,
    • Krzysztof
  • 2015: Głębia – William „Will” Nekton
  • 2015: Henio Dzióbek
    • Tata dzieciaka (odc. 38a),
    • Johnny Tornado (odc. 40b)
  • 2015: Jaś Fasola
    • Strażak (odc. 81),
    • Komentator meczu golfa (odc. 92),
    • Złodziej (odc. 104)
  • 2015: Kroniki Zorro – Monasterio
  • 2015: Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii"
    • Todd Randal (odc. 7a),
    • Jack (odc. 10a, 13a),
    • Sportowiec (odc. 12b),
    • Harry Raptus (odc. 26b),
    • Szkot (odc. 28a),
    • Orzeł skautmistrz (odc. 29b, 65a, 87ab),
    • Troll (odc. 30a),
    • Elliot Samspon (sędzia zawodów kucharskich/szef Porky’ego) (odc. 36b, 52a, 53a, 54a, 59a, 68a, 79a, 86a, 89a, 93b),
    • Muł Pacyfik (odc. 62b),
    • Lektor programu telewizyjnego (odc. 100ab)
  • 2015: Mali odkrywcy – lew (odc. 14)
  • 2015: Między nami, misiami
    • Lektor napisów ekranowych (odc. 4),
    • Znawca sztuki (odc. 54)
  • 2015: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
    • Gabriel, ojciec Adriena,
    • Alex, prowadzący program (odc. 1),
    • André Bourgeois, burmistrz Paryża (odc. 8, 11, 23-26)
  • 2015: Nastoletnia agentka – Victor (odc. 15, 28)
  • 2015: Nexo Knights – Axl
  • 2015: Pan Peabody i Sherman Show
    • Agamemnon (odc. 10, 45),
    • Rejgie (odc. 48)
  • 2015-16: Pokémon seria: XYZ
    • Lysandre (odc. 1, 9, 13-14, 25-26, 36, 38-43),
    • Sędzia (odc. 12)
  • 2015: Poradnik zakręconego gracza – Viktor (odc. 21)
  • 2015: Project Mc² – Pan Gruber
  • 2015: Przygody Kota w Butach
    • Golem (odc. 8, 30-32, 36, 38, 52),
    • Krwawy Wilk (odc. 52)
  • 2015: Robal z przyszłości
    • Stek Starstek (odc. 1a, 2a, 3c, 8c, 9a),
    • Kres Czasu (odc. 5c),
    • Trenerka (odc. 6c),
    • Potworne Anchois (odc. 8a)
  • 2015-2019: Star Butterfly kontra siły zła
    • Jewgienij „Bykżop” Bykojakow (Ropuch),
    • Król Końska Głowa (odc. 1b, 9b),
    • Maczuga (odc. 4a),
    • Misiorożec (odc. 4a-4b, 7a, 8b, 12b, 65a),
    • Carlos (odc. 5b),
    • Wróżek (odc. 6b),
    • Szkielet konia (odc. 8a),
    • Helios (odc. 9b),
    • Rasticore Chaosus Katastrofowicz (odc. 22b, 36b, 53a, 61a, 66b, 70),
    • Wojnorożec Rock (większość kwestii w odc. 27b),
    • Omnitraxus (odc. 30a, 35, 36b, 41b, 51a, 55, 68a, 70),
    • Spiker (odc. 34),
    • Hrabia Mildrew (odc. 36b),
    • Księżniczka Jaggs (odc. 41a),
    • Ulric (odc. 45b),
    • Andzia (odc. 46b),
    • Talon Krukotalon (odc. 47a, 55-56),
    • Dave (odc. 49b, 68b),
    • Pudło prawdy (odc. 51a),
    • Lord Blizgard (odc. 55),
    • Portier Sanktuarium (odc. 56)
  • 2015: Strażnicy Galaktyki
    • Thanos (odc. 1-2, 15, 17-20, 25-26, 44),
    • Hulk / Bruce Banner (odc. 27-28)
  • 2015: Świń Koza Banan Robal
  • 2015: Talia czaruje w kuchni
  • 2015: The Returned – Peter Lattimore
  • 2015: Transformers: Robots in Disguise
    • Hammerstrike (odc. 3),
    • Głos komputera (odc. 13),
    • Galvatronus (odc. 71)
  • 2015: Wyluzuj, Scooby Doo!
    • Duch Eliasa Kingstona (odc. 1),
    • Spiker (odc. 4),
    • Jasper Crawl (odc. 7),
    • Więzień #1 (odc. 8),
    • Upiorny gość (odc. 21),
    • Mort (odc. 23),
    • Maszyna z wróżbami (odc. 24),
    • Strażnik Mark (odc. 25),
    • Meldon (odc. 44),
    • Jaskiniowiec (odc. 45),
    • Sierżant Mike (odc. 47)
  • 2015-2018: Zagubiona w Oz – Zip (odc. 4)
  • 2016: Akademia Skylanders – Mistrz Eon
  • 2016: Backstage – Pan Maslany
  • 2016: Ben 10
    • Tim z buszu (odc. 21, 54, 90, 102, 133, 154, 166),
    • Agent Michaela Morningstara (odc. 22),
    • Ratownik (odc. 24),
    • Pacak (odc. 81, 100, 111, 114, 116, 121, 125, 131, 147, 150-151, 153, 166),
    • Reginald (odc. 94),
    • Tetrax (odc. 105),
    • Phil (odc. 135),
    • Troy (odc. 142)
  • 2016-2017: Bunsen, ty bestio! – Jerry Bestia (odc. 4b)
  • 2016-2018: Dom: Przygody Ocha i Tip
    • Bibiarz (odc. 24a, 25a),
    • Timbo (odc. 27b),
    • Narrator (odc. 28a)
  • 2016: Elena z Avaloru
    • Błysk (odc. 6),
    • Król Juan Ramón (odc. 7),
    • Roberto Núñez (odc. 14)
  • 2016: Flaked – George
  • 2016: Garderoba Julie
  • 2016: Główka pracuje – jeden z potworów (odc. 1a)
  • 2016: Harmidom
    • Zdzich (odc. 48a),
    • Eryk Twardziel (odc. 48b),
    • Zbieg (odc. 53),
    • Mietek Mruk (odc. 55a),
    • Sędzia (odc. 58a),
    • Edwin (odc. 59a),
    • Trener Pacowski (odc. 60a, 67a, 74a, 89a, 97a),
    • Hektor, dziadek Rozalki i Roberta (odc. 61b),
    • Facet przebrany za Łebskiego Asa (odc. 62a),
    • Policjant (odc. 62b),
    • Operator spychacza (odc. 66a),
    • Mick Swagger (odc. 69),
    • Trener Niewczas (odc. 98a),
    • Robert Lewant (odc. 99a),
    • Filip (odc. S1)
  • 2016: Justice League Action
    • Uthool (odc. 3),
    • Deadshot (odc. 21),
    • Kanjar Ro (odc. 26),
    • Darkseid (odc. 28, 35, 42, 44),
    • Atrocitus (odc. 50)
  • 2016: Kong: Król małp
  • 2016: Kot-o-ciaki – wujek Mufinek (odc. 31)
  • 2016: Kraina lodu: Światła Północy – Oaken
  • 2016: Królewska Akademia Bajek – trener Bestia
  • 2016: Kuromukuro
    • Arthur Graham,
    • Yoruba
  • 2016: Magi: Adventure of Sinbad – Darius
  • 2016: Mech-X4 – dyrektor (odc. 17)
  • 2016: Mirette na tropie – Borys (odc. 6)
  • 2016: Prawo Milo Murphy’ego – Igor (odc. 35b)
  • 2016: Star Wars: Przygody Freemakerów
  • 2016: The Lodge – tata Skye
  • 2016: Winston i Dudley
  • 2017: Ant-Man
    • kosmita (odc. 2),
    • Hank Pym (odc. 3),
    • dezynsektor (odc. 4)
  • 2017: Castlevania – Nestor (odc. 2-3)
  • 2017: Dorotka i czarnoksiężnik z Krainy Oz
    • latająca małpa Franek,
    • Głodny Tygrys (odc. 8, 37),
    • Russel (odc. 35),
    • Zup (odc. 40)
  • 2017: Jedenastka – Giovanni
  • 2017: Marvel. Przygody superbohaterów
    • Śnieżny gigant (odc. 2),
    • Hulk (odc. 4),
    • Nosorożec (odc. 9)
  • 2017: Mustang: Duch wolności
  • 2017: My Little Pony: Equestria Girls - Better Together – Cranky Doodle (odc. 9, C4)
  • 2017: Niko i Miecz Światła
  • 2017: Odlotowe wyścigi – Mikołaj (odc. 20)
  • 2017: OK K.O.! Po prostu walcz – Eugene „Gar” Garcia / El Mucha
  • 2017: Przystanek Star Falls – Craig Brooks
  • 2017: Rycerka Nella – Wielgaś
  • 2017: Spider-Man
    • Max Modell (odc. 1-6),
    • Hulk / Bruce Banner (odc. 13, 46-47),
    • Molten Man (odc. 46)
  • 2017: Star Wars: Siły przeznaczenia – Szturmowiec (odc. 3, 7)
  • 2017: Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa – Thanos
  • 2017: Top Wing Ptasia Akademia
    • inspektor Orle Oko (odc. 28),
    • ochroniarz (odc. 29a)
  • 2017: Witajcie w Wayne – Tony Stanza
  • 2017-2020: Zaplątani: Serial / Zaplątane przygody Roszpunki
    • Kapitan Straży,
    • Stachu,
    • Vladimir
  • 2018: 3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii
    • AAARRRGGHH!!! (odc. 6, 17-18, 21-26),
    • Magma-Tron (odc. 14),
    • Señor Uhl (odc. 20)
  • 2018: 44 koty – Bartosz (odc. 23)
  • 2018: Bakugan: Battle Planet – Goreene (odc. 44-46)
  • 2018: Banda Beti
  • 2018: Barbie Dreamhouse Adventures – Greg
  • 2018: Chilling Adventures of Sabrina – Książę Ciemności (odc. 13, 16, 18)
  • 2018: Cupcake i Dino – do usług – Noel Rollbar
  • 2018: Gwiezdne wojny: Ruch oporu – Vonreg
  • 2018: Hilda
    • Burmistrz,
    • Nocny olbrzym
  • 2018: Jabłko i Szczypior – Hot Dog (odc. 6-7)
  • 2018: Kulipari: Władca Świata Snów – Jir
  • 2018: Littlest Pet Shop: Nasz własny świat – Mistrz Shih Tzu (odc. 29)
  • 2018-2020: Penny z M.A.R.Sa
  • 2018: Przygody Rocky’ego i Łosia Superktosia – Borys
  • 2018: Taffy – Lance Boullon (odc. 4)
  • 2018: The Hollow – Akuma
  • 2018: To jakieś czary! – Gregor (seria II)
  • 2018: Ulica Dalmatyńczyków 101 – Godfrey (odc. 8)
  • 2018: Wielkie przygody Kapitana Majtasa – pan Mrożony (odc. 6)
  • 2018: Wiking Tappi – Gburek (odc. 4-5, 10-11)
  • 2018: Wodnikowe Wzgórze – Frys
  • 2018: Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja – Ochłap Mięson (Rupert) (odc. 2b, 5a, 13, 15b)
  • 2019: Agent Binky: Pets of the Universe – Święty Mikołaj (odc. 29)
  • 2019: Chłopaki z baraków: Serial animowany – Dogfather (odc. 12)
  • 2019: Ciemny kryształ: Czas buntu – skekMal the Hunter
  • 2019: DC Super Hero Girls – Dex-Starr (odc. 23)
  • 2019: Dolina Muminków – Lektor (tytuł serialu, tytuły odcinków, tyłówki)
  • 2019: Dwanaście na zawsze – Koks
  • 2019: Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa – Burczygard
  • 2019: Kleopatra i kosmos
    • Gled (odc. 4),
    • Toczygruda (odc. 13)
  • 2019: LEGO City: Miasto przygód – Sam Grizzled
  • 2019: Miłość, śmierć i roboty
    • Hank (odc. 4),
    • Sierżant plutonowy (odc. 10)
  • 2019: Odjazdowa Layne
  • 2019: Ogarnij to!
    • Budowlaniec (odc. 1),
    • Poochie (odc. 3),
    • Major Michael Winston (odc. 6)
  • 2019: Pan Magoo
  • 2019: Płazowyż – Kapitan Dym
  • 2019: Power Players
    • Sierżant Szarża,
    • Reporter (odc. 9)
  • 2019: Power Rangers Beast Morphers – Adam Daniels
  • 2019: Robale ziomale – Danny Long Legs (odc. 1, 3a)
  • 2019: Scooby-Doo i... zgadnij kto?
    • Prezenter (odc. 15),
    • Trener Roachner (odc. 16),
    • Prywatny detektyw (odc. 18),
    • Wielki Bob McAllister (odc. 27)
  • 2019: The Mandalorian – Droidy bojowe (odc. 6)
  • 2019: Victor i Valentino
    • Julio „Don” Jalapeño,
    • Ananas (odc. 9, 11, 36),
    • Farmer (odc. 39)
  • 2019: Wielkie plany Archibalda – Nosorożec
  • 2019: Wielkodomscy
    • Trener Crawford (odc. 15b),
    • Tajny krytyk kulinarny (odc. 16a),
    • Ernesto (odc. 19)
  • 2019: Yabba Dabba Dinozaury!
    • Roślinozaur (odc. 2),
    • Pracownik Łupka #2 (odc. 3),
    • Głazowy Król (Król głazów) (odc. 8, 14, 17-18, 20)
  • 2020: Czarodzieje: Opowieści z Arkadii
    • AAARRRGGHH!!!,
    • Gunmar
  • 2020: Kosmiczna Sardynka – Supermięśniak (odc. 27-52)
  • 2020: Podbój kosmosu – Leo Deorsey (odc. 2)
  • 2020: Super Gwiazdka – Kosmo Miazgol
  • 2020: Teraz Muppety!
    • Guiseppe Losavio (odc. 4),
    • Panna Poogy (odc. 4)
  • 2020: The Midnight Gospel – Komputer
  • 2020: ThunderCats Roar!
    • Krab (odc. 14),
    • Starożytne duchy zła (odc. 16, 27, 36),
    • Krabolud #1 (odc. 21),
    • Ratar-O (odc. 23),
    • Ośmiornica (odc. 29),
    • Kurier (odc. 32)

Gry

Dokumenty

Słuchowiska

Wykonanie piosenek

Filmy

Seriale

Linki zewnętrzne