StarCraft II: Wings of Liberty

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft II.jpg
Gatunek strategiczna
Producent Blizzard Entertainment
Wydawca Blizzard Entertainment
Dystrybutor Licomp Empik Multimedia / CDP (reedycje)
Rok produkcji 2010
Premiera dubbingu 27 lipca 2010
Platformy z dubbingiem PC

StarCraft II: Wings of Liberty – gra strategiczna wydana przez Blizzard Entertainment na komputery osobiste. Otwiera ona podzieloną na epizody kosmiczną trylogię StarCraft II, stanowiącą kontynuację hitu wydanego w 2001 roku. Grę z dubbingiem wydał LEM 27 lipca 2010 roku. Gra doczekała się dwóch samodzielnych dodatków wydanych przez CD Projekt/Cdp.pl: Heart of the Swarm (premiera: 12 marca 2013) oraz Legacy of the Void (premiera: 10 listopada 2015), a także pakietu misji z podtytułem Nova Covert Ops wydanych w formie DLC, pierwsza część wydano 29 marca 2016 roku, drugą 2 sierpnia, a trzecią 22 listopada.

StarCraft II: Wings of Liberty

Opis

StarCraft II: Wings of Liberty to pierwszy epizod kontynuacji jednej z najbardziej znanych strategii czasu rzeczywistego w historii gier komputerowych. Pierwsza część serii została wydana w 1998 roku i doczekała się dodatku pod tytułem Brood War. Na drugą odsłonę składają się w sumie trzy epizody: Wings of Liberty, Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void. Za wszystkie odpowiada firma Blizzard.

StarCraft II w wielu aspektach przypomina pierwowzór, gdyż nie zmieniło się sedno zabawy. Autorzy zdecydowali się jednak podzielić całą grę na trzy wspomniane części, a w każdym z epizodów wcielamy się w jedną z trzech frakcji. Dowodząc Terranami, Zergami i Protossami naszym zadaniem jest doprowadzić każdą z tych ras do zwycięstwa, rozbudowując bazę, zbierając surowce, rozwijając własne możliwości technologiczne oraz oczywiście pokonując wroga. Poszczególne części gry składają się z szeregu misji, w których poznajemy pełną zwrotów akcji historię danej strony konfliktu.

Wings of Liberty jest pierwszą i podstawową częścią StarCrafta II, rozpoczynającą trylogię. Gra oferuje pełny tryb rozgrywki sieciowej, rozbudowany edytor map oraz przede wszystkim sporych rozmiarów kampanię, opowiadającą o losach rasy Terran. Wcielamy się w niej w znanego z pierwowzoru Jima Raynora, który w świetle prawa Dominium Terran (na czele którego stoi podstępny Arcturus Mengsk) jest rebeliantem. W skórze dzielnego Raynora przychodzi nam walczyć z powracającą pod przewodnictwem Kerrigan rasą Zergów, która zainteresowana jest zdobyciem pewnego artefaktu. Na swej drodze napotykamy oczywiście też tajemniczych i potężnych Protossów. Kampania oferuje sporą swobodę, gdyż sami możemy wybierać misje oraz inwestować w konkretne technologie.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9424

Wersja polska

Udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO PRL
Realizacja dźwięku: Aleksander Cherczyński, Piotr Mejran, Mateusz Łęcki
Tłumaczenie: PORTING HOUSE Sp z o. o. – Daniel Denisiuk, Adrian Napieralski, Jakub Sikora, Adrian Wajer
Koordynacja QA: Ewa Angielska, Jerzy Cichocki, Tomasz Kalowski, Grzegorz Kohorewicz, Marcin Pawłowicz, Dominik Rzeznicki, Piotr Schmidtke
Udział wzięli:

i inni

StarCraft II: Heart of the Swarm

Opis

Heart of the Swarm jest drugą częścią składającą się na trylogię zapoczątkowaną StarCraft II: Wings of Liberty. O ile w 2010 roku kierowaliśmy przede wszystkim poczynaniami terran, tym razem mamy doczynienia z zawierającą ponad 20 misji kampanią zergów. Jej kluczową postacią jest Sarah Kerrigan, która po wydarzeniach ze StarCrafta oraz Wings of Liberty pragnie zemścić się na imperatorze Arcturusie Mengsku – to przez niego została ona pochwycona przez zergi i stała się „Królowa Ostrzy”. Aby zrealizować swój cel, musi na nowo zjednoczyć pod swoją komendą rozproszony Rój.W kampanii dla pojedynczego gracza powraca wiele postaci znanych z poprzednich odsłon serii, m.in. Jim Raynor, duch Nova, Matt Horner, czy też Valerian Mengsk.

Twórcy wzbogacili rozgrywkę o elementy gier RPG akcji – Kerrigan bierze aktywny udział w większości misji, a przed każdą z nich możemy wybrać zestaw umiejętności specjalnych, jakimi będzie dysponować. Ponadto, podczas rozgrywki możemy ulepszać dostępne jednostki – mogą one ewoluować w potężniejsze odmiany po zainfekowaniu kolejnych światów, jakie odwiedza Kerrigan ze swoim wojskiem. Wśród tych ostatnich znalazło się kilka dotąd nieznanych, na przykład skuta lodem planeta Kaldir. W osiągnięciu ostatecznego celu Królowej Ostrzy pomagają doradcy – Izsha oraz Abathur.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12710

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Michał Skarżyński, Maciej Kowalski
Tłumaczenie: ALBION LOCALISATIONS – Ryszard Chojnowski, Grzegorz Ferenc, Małgorzata Koczańska, Adrian Wajer
Dźwięk: Michał Skarżyński
Koordynacja QA: Michał Bartczak, Olga Kupiec, Marcin Serkies, Stanisław Żyrek
Obsada:

W pozostałych rolach:

oraz:

StarCraft II: Legacy of the Void

Opis

W Legacy of the Void wcielamy się w Artanisa - dowódcę potężnych i technologicznie zaawansowanych Protossów o bardzo tajemniczej przeszłości. Kampania opowiadająca o ich przygodach skupia się na wątkach dyplomatycznych, więc bardzo często naszym zadaniem jest rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów i szukanie kompromisów pomiędzy skłóconymi kastami. Wszystko po to, aby wspólnie stawić czoła zagrażającemu wszechświatowi Amonowi – starożytnemu Xel'nadze.

Rasa Protossów nieustannie stara się ulepszać swoją zaawansowaną armię – przejaw tego widać także i w kampanii, gdzie zgodnie z dotychczasową praktyką, dostępne są różne wariacje znanych jednostek. Na przykład Stalkery oprócz umiejętności teleportacji, potrafią także znikać, zaś Zealoci oprócz błyskawicznego szarżowania na przeciwnika mogą przebijać się przez jego szeregi za pomocą nowego, potężnego ataku.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12709

Wersja polska

Tłumaczenie: ALBION LOCALISATIONS – Łukasz Bialik, Krzysztof Kurek, Aleksandra Zrębiec
Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Maciej Kowalski
Obsada:

W pozostałych rolach:

i inni

StarCraft II: Nova Covert Ops

Opis

Akcja StarCraft II: Nova Covert Ops toczy się po wydarzeniach przedstawionych w ostatniej odsłonie trylogii StarCraft II: Legacy of the Void. Przenosimy się więc do czasów, w których Terranie próbują odbudować swoje imperium, podupadłe na skutek licznych wojen domowych oraz nieustannych ataków Zergów. Fabuła gry koncentruje się zaś na znanej z poprzednich odsłon gry postaci imieniem November „Nova” Terra, będącej agentką jednostki duchów. W toku rozgrywki protagonistka musi zmierzyć się z groźnym ruchem separatystycznym o nazwie Obrońcy Ludu i zapewnić bezpieczeństwo imperatorowi Mengskowi.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=29828

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Dźwięk i montaż: Sławomir Czwórnóg
Menadżer ds. projektu: Krzysztof Kurek
Tłumaczenie: Krystyna Cesarz, Grzegorz Ferenc
Koordynator QA: Aleksandra Zrębiec
Obsada:

W pozostałych rolach:

i inni

Linki zewnętrzne