Barbie jako księżniczka i żebraczka

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Barbie jako księżniczka i żebraczka

Barbie as the Princess and the Pauper

Barbie jako księżniczka i żebraczka.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna MiniMini+
Dystrybutor VHS Universal Pictures Polska
Dystrybutor DVD Universal Pictures Polska, TiM Film Studio, Filmostrada
Rok produkcji 2004
Data premiery dubbingu 24 września 2004

Barbie jako księżniczka i żebraczka (ang. Barbie as the Princess and the Pauper, 2004) – amerykański animowany film familijny z lalką Barbie w roli głównej. Luźna adaptacja powieści Książę i żebrak Marka Twaina.

Fabuła

W odległej krainie na świat przychodzą Anna Luiza i Eryka. Chociaż wyglądają identycznie, wiodą zupełnie inne życie. Jedna z nich jest księżniczką i mieszka w pałacu, druga pochodzi z ubogiej wioski. Pewnego dnia przez przypadek się spotykają. Przeznaczenie sprawia, że ich ścieżki się krzyżują, kiedy księżniczka Anna Luiza zostaje uprowadzona, a Eryka musi ją uratować. Dziewczyny odkrywają, że wyglądają identycznie. Zaprzyjaźniają się i postanawiają zamienić się miejscami na jeden dzień. Gdy realizują swoje marzenia, odkrywają, co jest w życiu najważniejsze. Obydwie znajdują prawdziwą miłość.

Opis pochodzi ze strony Teleman

Wersja polska

W wersji polskiej wystąpili:

i inni

Wykonanie piosenek:

Reżyseria: Joanna Wizmur
Dialogi polskie: Katarzyna Wojsz
Teksty piosenek: Marek Robaczewski
Kierownik muzyczny: Marek Klimczuk
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Paweł Araszkiewicz
Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA

Linki zewnętrzne

Barbie
Filmy Barbie w Dziadku do orzechówBarbie jako RoszpunkaBarbie z Jeziora ŁabędziegoBarbie jako księżniczka i żebraczkaBarbie: WróżkolandiaBarbie i magia PegazaBarbie: SyrenkolandiaPamiętniki BarbieBarbie i 12 tańczących księżniczekBarbie i magia tęczyBarbie jako Księżniczka WyspyBarbie MariposaBarbie i diamentowy pałacBarbie w Wigilijnej OpowieściBarbie przedstawia CalineczkęBarbie i trzy muszkieterkiBarbie i podwodna tajemnicaBarbie w świecie modyBarbie i sekret wróżekBarbie: Akademia KsiężniczekBarbie: Idealne ŚwiętaBarbie i podwodna tajemnica 2Barbie: Księżniczka i piosenkarkaBarbie i magiczne baletkiBarbie Mariposa i baśniowa księżniczkaBarbie i siostry w Krainie KucykówBarbie: Perłowa księżniczkaBarbie i tajemnicze drzwiBarbie: Super KsiężniczkiBarbie: Rockowa księżniczkaBarbie i siostry: Wielka przygoda z pieskamiBarbie: Tajne agentkiBarbie: Gwiezdna przygodaBarbie: DreamtopiaBarbie i siostry na tropie pieskówBarbie w świecie gierBarbie Dreamtopia: Święto ZabawyBarbie: Delfiny z Magicznej WyspyBarbie Dreamhouse Adventures: Tajemnica magicznej syrenyBarbie: Przygody księżniczek
Seriale Barbie: Life in the DreamhouseBarbie: DreamtopiaBarbie Dreamhouse Adventures