Barbie Mariposa i baśniowa księżniczka

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Barbie
Mariposa i baśniowa księżniczka

Barbie: Mariposa & the Fairy Princess

Barbie Mariposa i baśniowa księżniczka.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna MiniMini+
Dystrybutor DVD Filmostrada
Rok produkcji 2013
Data premiery dubbingu 2 listopada 2013

Barbie Mariposa i baśniowa księżniczka (ang. Barbie: Mariposa & the Fairy Princess, 2013) – amerykański film animowany.

Premiera filmu w polskiej telewizji odbyła się 2 listopada 2013 roku na kanale MiniMini+. Film został również wydany na DVD – premiera: 5 września 2013 roku.

Fabuła

Barbie Mariposa podróżuje do Shimmervale, magicznego kryształowego królestwa. Odkrywa tam zaczarowane wodospady i zaprzyjaźnia się z księżniczką wróżek Catanią. Kiedy zła wróżka Gwyllion próbuje ukraść wszystkie kryształy z Shimmervale, obie dziewczyny muszą połączyć siły, aby uratować królestwo.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1093478

Wersja polska

Głosów użyczyli:

W pozostałych rolach:

Dialogi: Olga Świerk
Reżyseria: Agnieszka Zwolińska
Realizacja dźwięku: Adam Łonicki
Montaż: Magdalena Marciniak
Koordynacja produkcji: Anita Ucińska
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
Menadżer projektów międzynarodowych: Chrystel Alard, Ângela Sá
Wersja polska: SDI MEDIA


Barbie
Filmy Barbie w Dziadku do orzechówBarbie jako RoszpunkaBarbie z Jeziora ŁabędziegoBarbie jako księżniczka i żebraczkaBarbie: WróżkolandiaBarbie i magia PegazaBarbie: SyrenkolandiaPamiętniki BarbieBarbie i 12 tańczących księżniczekBarbie i magia tęczyBarbie jako Księżniczka WyspyBarbie MariposaBarbie i diamentowy pałacBarbie w Wigilijnej OpowieściBarbie przedstawia CalineczkęBarbie i trzy muszkieterkiBarbie i podwodna tajemnicaBarbie w świecie modyBarbie i sekret wróżekBarbie: Akademia KsiężniczekBarbie: Idealne ŚwiętaBarbie i podwodna tajemnica 2Barbie: Księżniczka i piosenkarkaBarbie i magiczne baletkiBarbie Mariposa i baśniowa księżniczkaBarbie i siostry w Krainie KucykówBarbie: Perłowa księżniczkaBarbie i tajemnicze drzwiBarbie: Super KsiężniczkiBarbie: Rockowa księżniczkaBarbie i siostry: Wielka przygoda z pieskamiBarbie: Tajne agentkiBarbie: Gwiezdna przygodaBarbie: DreamtopiaBarbie i siostry na tropie pieskówBarbie w świecie gierBarbie Dreamtopia: Święto ZabawyBarbie: Delfiny z Magicznej WyspyBarbie Dreamhouse Adventures: Tajemnica magicznej syrenyBarbie: Przygody księżniczekBarbie i Chelsea: Zgubione urodziny
Seriale Barbie: Life in the DreamhouseBarbie: DreamtopiaBarbie Dreamhouse Adventures