JimJam: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 6: | Linia 6: | ||
}}'''JimJam''' – międzynarodowy telewizyjny kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym tworzony przez AMC Networks International (dawniej Chello Zone) i do jesieni 2010 także przez HIT Entertainment. | }}'''JimJam''' – międzynarodowy telewizyjny kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym tworzony przez AMC Networks International (dawniej Chello Zone) i do jesieni 2010 także przez HIT Entertainment. | ||
Kanał wystartował 3 grudnia [[2007]] roku. 19 listopada [[2009]] został uruchomiony jego polski odpowiednik Polsat JimJam (współtworzona przez Polsat), który pierwotnie emitował tą samą ramówkę co zwykły kanał, ale 1 lipca 2013 roku na Polsat JimJam uruchomiono odrębny przekaz kanału wyłącznie na potrzeby polskiego rynku. | Kanał wystartował 3 grudnia [[2007]] roku. 19 listopada [[2009]] został uruchomiony jego polski odpowiednik Polsat JimJam (współtworzona do połowy lutego 2023 przez Polsat), który pierwotnie emitował tą samą ramówkę co zwykły kanał, ale 1 lipca 2013 roku na Polsat JimJam uruchomiono odrębny przekaz kanału wyłącznie na potrzeby polskiego rynku. | ||
Kanał emituje większość swoich programów z polskim [[dubbing]]iem – jednak w wersji lektorskiej emitowane są serial ''Anatol'' (pomimo istnienia wersji dubbingowej) oraz następujące filmy: ''Mój mały kucyk: Kucykowe Święta'' (zapowiadany jako ''My Little Pony: Święta z Minty''), ''Mój mały kucyk: Parada księżniczki'', ''Mój mały kucyk: Czarujące urodziny'' (zapowiadany jako ''My Little Pony: Urodzinowa niespodzianka'') i ''Mój mały kucyk: Uciekająca tęcza'' (zapowiadany jako ''My Little Pony: Przygoda Rarity''). | Kanał emituje większość swoich programów z polskim [[dubbing]]iem – jednak w wersji lektorskiej emitowane są serial ''Anatol'' (pomimo istnienia wersji dubbingowej) oraz następujące filmy: ''Mój mały kucyk: Kucykowe Święta'' (zapowiadany jako ''My Little Pony: Święta z Minty''), ''Mój mały kucyk: Parada księżniczki'', ''Mój mały kucyk: Czarujące urodziny'' (zapowiadany jako ''My Little Pony: Urodzinowa niespodzianka'') i ''Mój mały kucyk: Uciekająca tęcza'' (zapowiadany jako ''My Little Pony: Przygoda Rarity''). | ||
Linia 281: | Linia 281: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|053 | | style="background-color: #CCE2FF;"|053 | ||
| ''[[Gryzmołki Gryzmołka]]'' | | ''[[Gryzmołki Gryzmołka]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]]/[[Studio PDK|STUDIO PDK KATOWICE]] | ||
| 01.09.2015 | | 01.09.2015 | ||
|- | |- | ||
Linia 341: | Linia 341: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|065 | | style="background-color: #CCE2FF;"|065 | ||
| ''[[Messy wyrusza do Okido]]'' | | ''[[Messy wyrusza do Okido]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]]/[[Studio PDK|STUDIO PDK]] | ||
| 01.07.2016 | | 01.07.2016 | ||
|- | |- | ||
Linia 476: | Linia 476: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|092 | | style="background-color: #CCE2FF;"|092 | ||
| ''[[Lego Friends]]'' | | ''[[Lego Friends]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 01.05.2019 | | 01.05.2019 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|093 | | style="background-color: #CCE2FF;"|093 | ||
| ''[[LEGO Friends: Moc przyjaźni]]'' | | ''[[LEGO Friends: Moc przyjaźni]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 17.05.2019 | | 17.05.2019 | ||
|- | |- | ||
Linia 561: | Linia 561: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|109 | | style="background-color: #CCE2FF;"|109 | ||
| ''[[Ricky Zoom]]'' | | ''[[Ricky Zoom]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 23.08.2021 | | 23.08.2021 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|110 | | style="background-color: #CCE2FF;"|110 | ||
| ''[[Leo, strażnik przyrody]]'' | | ''[[Leo, strażnik przyrody]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]]/[[Studio PDK|STUDIO PDK]] | ||
| 01.09.2021 | | 01.09.2021 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|111 | | style="background-color: #CCE2FF;"|111 | ||
| ''[[LEGO Friends: Przyjaciółki na misji]]'' | | ''[[LEGO Friends: Przyjaciółki na misji]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 01.12.2021 | | 01.12.2021 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|112 | | style="background-color: #CCE2FF;"|112 | ||
| ''[[Borys]]'' | |||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | |||
| 2021/2022 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|113 | |||
| ''[[Jak borsuk z lisem]]'' | | ''[[Jak borsuk z lisem]]'' | ||
| [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | | [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | ||
| 01.04.2022 | | 01.04.2022 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|114 | ||
| ''[[Mumfie (serial animowany 2022)|Mumfie]]'' | | ''[[Mumfie (serial animowany 2022)|Mumfie]]'' | ||
| [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | | [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | ||
| 01.11.2022 | | 01.11.2022 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|115 | ||
| ''[[Pettson i Findus]]'' | | ''[[Pettson i Findus]]'' | ||
| [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | | [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | ||
| 01.11.2022 | | 01.11.2022 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|116 | ||
| ''[[Super Wings]]'' | | ''[[Super Wings]]'' | ||
| [[Telewizja Polska|TVP ABC]] | | [[Telewizja Polska|TVP ABC]] | ||
| 01.01.2023 | | 01.01.2023 | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|117 | |||
| ''[[Hau hau, Ćwirka i Panda Dave]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 01.06.2023 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|118 | |||
| ''[[Franklin i przyjaciele]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 01.07.2023 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|119 | |||
| ''[[Michaś – przytulaśny miś polarny]]'' | |||
| [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | |||
| 01.04.2024 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linia 667: | Linia 686: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | | style="background-color: #CCE2FF;"|03 | ||
| ''[[Barbie: Dreamtopia]]'' | | ''[[Barbie: Dreamtopia]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 28.02.2021 | | 28.02.2021 | ||
|- | |- | ||
Linia 996: | Linia 1015: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|69 | | style="background-color: #CCE2FF;"|69 | ||
| ''[[Robocar Poli: The Story of the Desert Rescue]]'' | |||
| [[Studio PDK|STUDIO PDK KATOWICE]] | |||
| 04.11.2023 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|70 | |||
| ''[[Rok z życia Pettsona i Findusa]]'' | | ''[[Rok z życia Pettsona i Findusa]]'' | ||
| [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | | [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | ||
| 17.12.2022 | | 17.12.2022 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|71 | ||
| ''[[Roztańczona Angelina|Roztańczona Angelina: Angelina wyrusza w rejs]]'' | | ''[[Roztańczona Angelina|Roztańczona Angelina: Angelina wyrusza w rejs]]'' | ||
| [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | | [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | ||
| 05.09.2009 | | 05.09.2009 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|72 | ||
| ''[[Roztańczona Angelina|Roztańczona Angelina: Przedstawienie musi trwać]]'' | | ''[[Roztańczona Angelina|Roztańczona Angelina: Przedstawienie musi trwać]]'' | ||
| <!--[[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]]--> | | <!--[[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]]--> | ||
| 10.04.2010 | | 10.04.2010 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|73 | ||
| ''[[Roztańczona Angelina|Roztańczona Angelina: Tańcząca Królewna]]'' | | ''[[Roztańczona Angelina|Roztańczona Angelina: Tańcząca Królewna]]'' | ||
| [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | | [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | ||
| 25.12.2008 | | 25.12.2008 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|74 | ||
| ''[[Strażak Sam i bohaterowie burzy]]'' | | ''[[Strażak Sam i bohaterowie burzy]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 04.04.2021 | | 04.04.2021 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|75 | ||
| ''[[Strażak Sam: kamera w akcji!]]'' | | ''[[Strażak Sam: kamera w akcji!]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 18.04.2021 | | 18.04.2021 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|76 | ||
| ''[[Strażak Sam: Uwaga, kosmici!]]'' | | ''[[Strażak Sam: Uwaga, kosmici!]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 11.04.2021 | | 11.04.2021 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|77 | ||
| ''[[Strażnicy miasta – The Movie]]'' | | ''[[Strażnicy miasta – The Movie]]'' | ||
| <!--[[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]]--> | | <!--[[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]]--> | ||
| 13.12.2020 | | 13.12.2020 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|78 | ||
| ''[[Świąteczna przesyłka]]'' | | ''[[Świąteczna przesyłka]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]] | ||
| 18.12.2016 | | 18.12.2016 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|79 | ||
| ''[[Świąteczne elfy]]'' | | ''[[Świąteczne elfy]]'' | ||
| [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | | [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | ||
| 25.12.2013 | | 25.12.2013 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|80 | ||
| ''[[Święty Myszołaj i jego drużyna]]'' | | ''[[Święty Myszołaj i jego drużyna]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]] | ||
| 21.12.2016 | | 21.12.2016 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|81 | ||
| ''[[Tarzan - władca małp]]'' | | ''[[Tarzan - władca małp]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 06.10.2013 | | 06.10.2013 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|82 | ||
| ''[[Tomcio Paluch spotyka Calineczkę]]'' | | ''[[Tomcio Paluch spotyka Calineczkę]]'' | ||
| [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | | [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | ||
| 13.10.2013 | | 13.10.2013 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|83 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele: Dzień Diesli]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele: Dzień Diesli]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 03.11.2019 | | 03.11.2019 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|84 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele|Tomek i przyjaciele: Jak lokomotywy uratowały lotnisko]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele|Tomek i przyjaciele: Jak lokomotywy uratowały lotnisko]]'' | ||
| [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | | [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | ||
| 26.09.2009 | | 26.09.2009 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|85 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele: Legenda o zaginionym skarbie]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele: Legenda o zaginionym skarbie]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 26.12.2019 | | 26.12.2019 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|86 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele: Opowieść o odwadze]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele: Opowieść o odwadze]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.12.2019 | | 24.12.2019 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|87 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele: Przygoda na Wyspie Mgieł]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele: Przygoda na Wyspie Mgieł]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 02.11.2019 | | 02.11.2019 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|88 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele: Tajemnica Niebieskiej Góry]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele: Tajemnica Niebieskiej Góry]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]] | ||
| 22.05.2021 | | 22.05.2021 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|89 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele: Tajemnica zaginionej korony]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele: Tajemnica zaginionej korony]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 15.12.2019 | | 15.12.2019 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|90 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele|Tomek i przyjaciele: Wielkie odkrycie]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele|Tomek i przyjaciele: Wielkie odkrycie]]'' | ||
| [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | | [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | ||
| 05.03.2011 | | 05.03.2011 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|91 | ||
| ''[[Truskawkowe ciastko: Warto marzyć|Truskaweczka: Warto marzyć]]'' | | ''[[Truskawkowe ciastko: Warto marzyć|Truskaweczka: Warto marzyć]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]] | ||
| 18.01.2020 | | 18.01.2020 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|92 | ||
| ''[[Wigilijna noc]]'' | | ''[[Wigilijna noc]]'' | ||
| [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | | [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | ||
| 22.12.2013 | | 22.12.2013 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|93 | ||
| ''[[Woodlisie (film)|Woodlisie]]'' | | ''[[Woodlisie (film)|Woodlisie]]'' | ||
| [[MediaVox|MEDIAVOX]] | | [[MediaVox|MEDIAVOX]] | ||
| 13.11.2016 | | 13.11.2016 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|94 | ||
| ''[[Wyspa skarbów (Golden Films)|Wyspa skarbów]]'' | | ''[[Wyspa skarbów (Golden Films)|Wyspa skarbów]]'' | ||
| [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | | [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | ||
| 20.10.2013 | | 20.10.2013 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|95 | ||
| ''[[Zamek księżniczki]]'' | | ''[[Zamek księżniczki]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 01.09.2013 | | 01.09.2013 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|96 | ||
| ''[[Zima wśród wierzb]]'' | | ''[[Zima wśród wierzb]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] |
Wersja z 23:09, 1 kwi 2024
JimJam / Polsat JimJam
| |
---|---|
Start emisji | 3 grudnia 2007 (JimJam) 19 listopada 2009 (Polsat JimJam) |
JimJam – międzynarodowy telewizyjny kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym tworzony przez AMC Networks International (dawniej Chello Zone) i do jesieni 2010 także przez HIT Entertainment.
Kanał wystartował 3 grudnia 2007 roku. 19 listopada 2009 został uruchomiony jego polski odpowiednik Polsat JimJam (współtworzona do połowy lutego 2023 przez Polsat), który pierwotnie emitował tą samą ramówkę co zwykły kanał, ale 1 lipca 2013 roku na Polsat JimJam uruchomiono odrębny przekaz kanału wyłącznie na potrzeby polskiego rynku.
Kanał emituje większość swoich programów z polskim dubbingiem – jednak w wersji lektorskiej emitowane są serial Anatol (pomimo istnienia wersji dubbingowej) oraz następujące filmy: Mój mały kucyk: Kucykowe Święta (zapowiadany jako My Little Pony: Święta z Minty), Mój mały kucyk: Parada księżniczki, Mój mały kucyk: Czarujące urodziny (zapowiadany jako My Little Pony: Urodzinowa niespodzianka) i Mój mały kucyk: Uciekająca tęcza (zapowiadany jako My Little Pony: Przygoda Rarity).
Programy JimJam
Seriale animowane
Seriale fabularne
№ | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera w JimJam |
---|---|---|---|
01 | Cyrk Antosia | MEDIAVOX | 01.12.2009 |
02 | Wielka dżungla | MEDIAVOX | 04.01.2010 |
03 | Farma Benjamina | MEDIAVOX | 01.04.2010 |
04 | A może nad morze? | MEDIAVOX | 01.05.2010 |
05 | Tu i tam | MEDIAVOX | 01.09.2012 |
06 | Teraz już wiesz | MEDIAVOX | 01.12.2015 |
07 | Czas na zabawę | MEDIAVOX | 01.04.2016 |
08 | Miss Persona | MEDIAVOX | 04.2020 |