Dyskusja:Telewizja Polska

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Uważam, że artykuł powinien być rozdzielony, jeśli nie na osobne artykuły dla każdej stacji, to chociaż na sekcje. Część tych pozycji emitowała tylko TVP1, część tylko TVP2, a część inne stacje i nie powinniśmy tego wrzucać do jednego wora. Daru 10:23, 3 cze 2010 (CEST)

Tylko że będzie trudno ustalić „przynależność” części dubbingu do konkretnej stacji. Przypuszczam, że jeszcze da się ustalić, która stacja emitowała z dubbingiem np. Osiem szalonych nocy, ale już trudniej będzie z ustaleniem, kto zlecał i emitował chociażby Śmierć w Wenecji, Annie Hall, Elżbietę – królową Anglii czy inne stare wersje, o których dziś tylko wiadomo, że dubbingowano je na zlecenie TVP. Dlatego też wszystko wrzuciłem do jednego artykułu, ale dalsze decyzje w tej sprawie zależą od administratora i/lub społeczności. Pottero 11:31, 3 cze 2010 (CEST)

Dodam tylko, że obecna lista jest maleńka i na pewno było dużo więcej dubbingów. Można by zrobić sekcje typu : Premiera dubbingu w tvp1, premiera w tvp2, Niepremierowa emisja w tvp1 itd....a pod tym wszystkim dopiero podział na filmy, seriale... A na koniec, zrobić sekcję Na zlecenie TVP do tych nieustalonych. PokeMan 13:32, 3 cze 2010 (CEST)

Zdaję sobie sprawę, że to tylko wyrywek tego, co TVP zdubbingowała. Jakby nie patrzeć, chyba od pół wieku dubbingują to, co leci w Wieczorynce, a było tego naprawdę sporo, w dodatku za komuny zdubbingowali też sporo filmów i seriali, o których polskiej wersji prawdopodobnie się nie dowiemy... No ale kto by w latach 50. pomyślał o tym, żeby robić jakąś listę tego, co telewizja zdubbingowała? A coś takiego by się nam teraz bardzo przydało. Pottero 14:28, 3 cze 2010 (CEST)