Dyskusja użytkownika:BuryZenekPL

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Informacje od SDI Media

Witaj, tu Gyuj. Mam pytanie, skąd masz e-mail do koordynatora produkcji studia SDI Media? 21.07.2014 19:40

@ Gyuj. Aby zapytać się SDI MEDIA o informacje na temat danego dubbingu należy wejść na stronę sdimedia.com. Należy nakierować myszką do zakładki Locations i znaleźć Polskę, kliknąć dwukrotnie. W podstronie o polskim oddziale jest uniwersalny e-mail do studia. 21.07.2014 19:45

Dziękuję za informację, Gyuj 21.07.2014 20:00

Pytanie o PAY Studio

Witaj, zauważyłem, że do kilkunastu starych gier wydanych przez CD Projekt dodałeś informacje "Udźwiękowienie: PAY Studio". Do większości z nich mam instrukcje i informacja wprost o PAY Studio pojawia się tylko w Baldur's Gate II: Tron Bhaala (gdzie współpracowali ze Startem). Jestem ciekawy, czy jeśli chodzi o pozostałe gry po prostu wywnioskowałeś to na podstawie podobnej obsady i zazwyczaj tego samego reżysera nagrań - Stanisława Iwińskiego (nb. ojca Marcina Iwińskiego z CD Projektu)? Czy może masz jakieś dodatkowe informacje (może udało Ci się nawiązać kontakt z tym studiem)? Nie mam stuprocentowej pewności, ale to chyba właśnie jego strona? http://www.pay.com.pl/index.html (aczkolwiek nie sądzę, by mieli zarchiwizowanych wiele informacji o swoich dokonaniach sprzed kilkunastu lat, może co najwyżej jakieś ogólniki, same tytuły)
Porfirion 12:58, 14 gru 2014 (CET)

Nazwę studia wnioskuje na podstawie podobnej obsady. Strona, która podałeś właśnie należy do PAY STUDIO, niektórych działów w ogóle nie można otworzyć. Na starej stronie PAY znalazłem również informacje, że udźwiękowiali programy TVP, m.in. polskie segmenty Ulicy Sezamkowej.

BuryZenekPL 13:38, 14 gru 2014 (CET)

Uzupełnienie do słuchowiska "Taka piękna żałoba"

Jesteś pewien, że to słuchowisko było wydane na płycie CD przez Świat Literacki? Zanim dodałem do bazy, szukałem po internecie i nie znalazłem nawet informacji o dacie emisji w Polskim Radiu. Teraz jak szukam przez Google "taka piękna żałoba" "świat literacki" znajduje mi tylko jedno z wydań samej książki, np. tu: http://www.empik.com/taka-piekna-zaloba-hrabal-bohumil,277485,ksiazka-p a o płycie CD ze słuchowiskiem nigdzie informacji nie widzę.

Wybacz Porfirion, przeoczyłem fakt, że to chodziło o książkę.

BuryZenekPL 22:33, 24 sty 2015 (CET)

Woodruff i nie tylko

Witaj. Prawdę powiedziawszy, zastanawiałem się, czy dodać tę informację z GOL-a, że Woodruff został wydany przez Play It! w 1995. Ale mam podejrzenie, że GOL się tu myli - wg Wikipedii Play It! powstał dopiero w 1999 roku... Sam nie wiem na pewno, czy Woodruff faktycznie miał jakieś wydanie przed tym w KŚG, czy na GOL-u coś się komuś pomieszało (próbowałem ustalić to z Przygodomaniakami, ale na razie nie wiem nic pewnego).

Na razie niech to info zostanie (albo może dać je w znacznik niepewności?), ale sam już nie wiem, na ile informacjom z GOL-a można ufać. Dodatkowo jeśli chodzi o stare gry, to GOL często bardzo upraszcza - np. niezależnie od czasu wydania danej gry wpisuje Cenegę, choć pod tą nazwą powstała ona gdzieś na przełomie 2000/2001, wcześniej były IPS Computer Group i Mirage Media, które się połączyły w IM Group, a ta dopiero później przekształciła się w Cenegę. Dobra, to taka ciekawostka, na wynurzenia mi się zebrało... ;)

Aha, przy okazji: widzę, że masz całkiem spore dubbingowe horyzonty, to pewnie i wielu aktorów umiesz poznać ze słuchu. Zaglądałeś może na moją stronę (zakładka "Prośba o pomoc w rozpoznaniu")? Jeśli miałbyś chwilę i przesłuchał niektóre z tych próbek, byłbym wdzięczny - a nuż rozpoznasz jakieś głosy, które męczą mnie od dłuższego czasu :)

Porfirion 19:55, 17 maj 2015 (CEST)