Conan - łowca przygód: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m (nowy artykuł) |
m (uzupełnienie) |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Conan – łowca przygód''' (ang. ''Conan the Adventurer'', 1992-1993) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach cymeryjskiego wojownika – Conana. | '''Conan – łowca przygód''' (ang. ''Conan the Adventurer'', 1992-1993) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach cymeryjskiego wojownika – Conana. | ||
65-odcinkowy serial emitowany w Polsce na kanale [[TVN]] w bloku ''Bajkowe kino''. | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
Linia 21: | Linia 21: | ||
'''Lektor''': [[Maciej Gudowski]] | '''Lektor''': [[Maciej Gudowski]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="10%"|N/o | |||
!width="45%"|Polski tytuł | |||
!width="45%"|Angielski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | |||
| '' | |||
| ''The Night of Fiery Tears'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | |||
| '' | |||
| ''Blood Brother'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|03 | |||
| '' | |||
| ''Star of Shadizar'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|04 | |||
| '' | |||
| ''Conan the Gladiator'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|05 | |||
| '' | |||
| ''The Heart of Rakkir'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|06 | |||
| '' | |||
| ''Men of Stone'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|07 | |||
| '' | |||
| ''The Terrible Torrinon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|08 | |||
| '' | |||
| ''Greywolf of Xanthus'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|09 | |||
| '' | |||
| ''Shadow Walkers'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|10 | |||
| '' | |||
| ''The Claw of Heaven'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|11 | |||
| '' | |||
| ''The Serpent Riders of Set'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| '' | |||
| ''Windfang’s Eyrie'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|13 | |||
| '' | |||
| ''Seven Against Stygia'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|14 | |||
| '' | |||
| ''Tribal Warfare'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|15 | |||
| '' | |||
| ''Curse of Ahx’ oon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | |||
| '' | |||
| ''The Master Thief of Shadizar'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|17 | |||
| '' | |||
| ''The Vengeance of Jhebbal Sag'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|18 | |||
| '' | |||
| ''The Red Brotherhood'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|19 | |||
| '' | |||
| ''Thunder and Lightning'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | |||
| '' | |||
| ''The Crevasse of Winds'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | |||
| '' | |||
| ''Hanuman the Ape God'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | |||
| '' | |||
| ''Isle of the Naiads'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|23 | |||
| '' | |||
| ''In Days of Old'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
| '' | |||
| ''Birth of Wrath-Amon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| '' | |||
| ''Earthbound'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| '' | |||
| ''The Treachery of Emperors'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|27 | |||
| '' | |||
| ''A Needle in a Haystack'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| '' | |||
| ''Return to Tarantia'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| '' | |||
| ''The Book of Skelos'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| '' | |||
| ''Labors of Conan'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|31 | |||
| '' | |||
| ''The Amulet of Vathelos'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| '' | |||
| ''Final Hours of Conan'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|33 | |||
| '' | |||
| ''An Evil Wind in Kusan'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | |||
| '' | |||
| ''Blood of my Blood'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|35 | |||
| '' | |||
| ''Dragon’s Breath'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|36 | |||
| '' | |||
| ''The Queen of Stygia'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|37 | |||
| '' | |||
| ''Nature of the Beast'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|38 | |||
| '' | |||
| ''City of the Burning Skull'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|39 | |||
| '' | |||
| ''Son of Atlantis'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| '' | |||
| ''Conn Rides Again'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|41 | |||
| '' | |||
| ''Down to the Dregs'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|42 | |||
| '' | |||
| ''Dregs-Amon the Great'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|43 | |||
| '' | |||
| ''The Wolfmother'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|44 | |||
| '' | |||
| ''Conan of the Kosaki'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|45 | |||
| '' | |||
| ''Torrinon Returns'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|46 | |||
| '' | |||
| ''The Frost Giant’s Daughter'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|47 | |||
| '' | |||
| ''Cornucopia of Grondar'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|48 | |||
| '' | |||
| ''When Tolls the Bell of Night'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|49 | |||
| '' | |||
| ''The Last Dagger of Manir'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|50 | |||
| '' | |||
| ''Thorns of Midnight'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|51 | |||
| '' | |||
| ''The Vale of Amazons'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|52 | |||
| '' | |||
| ''Bones of Damballa'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|53 | |||
| '' | |||
| ''Turn About is Foul Play'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|54 | |||
| '' | |||
| ''Once & Future Conan'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|55 | |||
| '' | |||
| ''The Sword of Destiny'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|56 | |||
| '' | |||
| ''Sword, Sai & Shuriken'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|57 | |||
| '' | |||
| ''Full Moon Rising'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|58 | |||
| '' | |||
| ''The Stealer of Souls'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|59 | |||
| '' | |||
| ''Amra the Lion'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|60 | |||
| '' | |||
| ''Escape of Ram-amon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|61 | |||
| '' | |||
| ''The Star Metal Monster'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|62 | |||
| '' | |||
| ''Into the Abyss'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|63 | |||
| rowspan=3|'' | |||
| rowspan=3|''A Serpent Coils the Earth'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|64 | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|65 | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == |
Wersja z 19:04, 31 sie 2013
Conan – łowca przygód (ang. Conan the Adventurer, 1992-1993) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach cymeryjskiego wojownika – Conana.
65-odcinkowy serial emitowany w Polsce na kanale TVN w bloku Bajkowe kino.
Wersja polska
Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie TVN
Reżyseria: Sławomir Pietrzykowski
Dialogi: Krystyna Uniechowska-Dembińska
Dźwięk: Monika Szuszkiewicz
Montaż: Paweł Siwiec
Kierownictwo produkcji: Dariusz Paprocki
Wystąpili:
- Paweł Szczesny – Conan
- Jolanta Wilk
- Jacek Kopczyński
- Andrzej Arciszewski
- Jacek Wolszczak
- Tomasz Marzecki
- Marek Obertyn
i inni
Lektor: Maciej Gudowski
Spis odcinków
N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
---|---|---|
SERIA PIERWSZA | ||
01 | The Night of Fiery Tears | |
02 | Blood Brother | |
03 | Star of Shadizar | |
04 | Conan the Gladiator | |
05 | The Heart of Rakkir | |
06 | Men of Stone | |
07 | The Terrible Torrinon | |
08 | Greywolf of Xanthus | |
09 | Shadow Walkers | |
10 | The Claw of Heaven | |
11 | The Serpent Riders of Set | |
12 | Windfang’s Eyrie | |
13 | Seven Against Stygia | |
SERIA DRUGA | ||
14 | Tribal Warfare | |
15 | Curse of Ahx’ oon | |
16 | The Master Thief of Shadizar | |
17 | The Vengeance of Jhebbal Sag | |
18 | The Red Brotherhood | |
19 | Thunder and Lightning | |
20 | The Crevasse of Winds | |
21 | Hanuman the Ape God | |
22 | Isle of the Naiads | |
23 | In Days of Old | |
24 | Birth of Wrath-Amon | |
25 | Earthbound | |
26 | The Treachery of Emperors | |
27 | A Needle in a Haystack | |
28 | Return to Tarantia | |
29 | The Book of Skelos | |
30 | Labors of Conan | |
31 | The Amulet of Vathelos | |
32 | Final Hours of Conan | |
33 | An Evil Wind in Kusan | |
34 | Blood of my Blood | |
35 | Dragon’s Breath | |
36 | The Queen of Stygia | |
37 | Nature of the Beast | |
38 | City of the Burning Skull | |
39 | Son of Atlantis | |
40 | Conn Rides Again | |
41 | Down to the Dregs | |
42 | Dregs-Amon the Great | |
43 | The Wolfmother | |
44 | Conan of the Kosaki | |
45 | Torrinon Returns | |
46 | The Frost Giant’s Daughter | |
47 | Cornucopia of Grondar | |
48 | When Tolls the Bell of Night | |
49 | The Last Dagger of Manir | |
50 | Thorns of Midnight | |
51 | The Vale of Amazons | |
52 | Bones of Damballa | |
53 | Turn About is Foul Play | |
54 | Once & Future Conan | |
55 | The Sword of Destiny | |
56 | Sword, Sai & Shuriken | |
57 | Full Moon Rising | |
58 | The Stealer of Souls | |
59 | Amra the Lion | |
60 | Escape of Ram-amon | |
61 | The Star Metal Monster | |
62 | Into the Abyss | |
63 | A Serpent Coils the Earth | |
64 | ||
65 | ||
Linki zewnętrzne
- Conan - łowca przygód w polskiej Wikipedii
- Conan - łowca przygód w bazie filmweb.pl