Brzydkie kaczątko (serial animowany): Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "{{Serial2 |tytuł= El patito feo |tytuł oryginalny= The Ugly Duckling |plakat= |gatunek= animowany, familijny |kraj= Hiszpania |język= angielski |stacja= Telewizja...") |
m |
||
Linia 8: | Linia 8: | ||
|stacja= [[Telewizja Polska|TVP1]] | |stacja= [[Telewizja Polska|TVP1]] | ||
|dystrybutor dvd= | |dystrybutor dvd= | ||
|lata produkcji= 1995- | |lata produkcji= 1995-1998 | ||
|data premiery= 2 kwietnia [[2000]] | |data premiery= 2 kwietnia [[2000]] | ||
|sezony= | |sezony= 1 z 2 | ||
|odcinki= 52 z | |odcinki= 52 z 104 | ||
}}'''Brzydkie kaczątko''' (hiszp. ''El patito feo'', ang. ''The Ugly Duckling'', 1995- | }}'''Brzydkie kaczątko''' (hiszp. ''El patito feo'', ang. ''The Ugly Duckling'', 1995-1998) – hiszpański serial animowany stworzony przez Neptuno Films. | ||
Serial z polskim dubbingiem był emitowany od 2 kwietnia [[2000]] roku na antenie [[Telewizja Polska|TVP1]]. | Serial z polskim dubbingiem był emitowany od 2 kwietnia [[2000]] roku na antenie [[Telewizja Polska|TVP1]]. | ||
Linia 47: | Linia 47: | ||
* [[Krzysztof Strużycki]] – '''Królik Śnieżek''' | * [[Krzysztof Strużycki]] – '''Królik Śnieżek''' | ||
* [[Henryk Łapiński]] – '''Żółw Filip''' | * [[Henryk Łapiński]] – '''Żółw Filip''' | ||
* [[Andrzej Gawroński]] – '''Nauczyciel Koza''' <small>(odc. 41)</small> | |||
* [[Jarosław Boberek]] – '''Pikuś''' | |||
* [[Agnieszka Kunikowska]] – | * [[Agnieszka Kunikowska]] – | ||
** '''Pelasia''', | ** '''Pelasia''', | ||
** '''Jeden z rodzeństwa Brzydala''', | ** '''Jeden z rodzeństwa Brzydala''', | ||
** '''Króliczka z czerwoną kokardką''' <small>(odc. 37, 39- | ** '''Króliczka z czerwoną kokardką''' <small>(odc. 37, 39-41)</small>, | ||
** '''Niedźwiadek''' <small>(odc. 42)</small> | |||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Brygida Turowska]] – | * [[Brygida Turowska]] – | ||
** '''Jeden z rodzeństwa Brzydala''', | ** '''Jeden z rodzeństwa Brzydala''', | ||
** '''Króliczka z zieloną kokardką''' <small>(odc. 37, 39- | ** '''Niebieski ptaszek''', | ||
** '''Króliczka z zieloną kokardką''' <small>(odc. 37, 39-41)</small> | |||
* [[Joanna Orzeszkowska]] – | * [[Joanna Orzeszkowska]] – | ||
** '''Malwinka, żona Ksawerego''', | ** '''Malwinka, żona Ksawerego''', | ||
** '''Żona Bruna''' <small>(odc. 40)</small> | ** '''Żona Bruna''' <small>(odc. 40)</small> | ||
* [[Stefan Knothe]] – '''Maks''' | * [[Stefan Knothe]] – '''Maks''' | ||
* [[Jerzy Mazur]] – '''Grajek''' <small>(odc. 33)</small> | * [[Jerzy Mazur]] – '''Grajek''' <small>(odc. 33)</small> | ||
Linia 70: | Linia 73: | ||
* [[Rafał Żabiński]] – | * [[Rafał Żabiński]] – | ||
** '''Prezenter pogody w radiu''' <small>(odc. 33)</small>, | ** '''Prezenter pogody w radiu''' <small>(odc. 33)</small>, | ||
** '''Oskar''' <small>(odc. 40)</small> | ** '''Oskar''' <small>(odc. 40-41)</small>, | ||
** '''Kierowca cysterny #1''' <small>(odc. 41)</small> | |||
* [[Barbara Sołtysik]] – '''Izabela''' <small>(odc. 39)</small> | * [[Barbara Sołtysik]] – '''Izabela''' <small>(odc. 39)</small> | ||
* [[Mirosław Jękot]] – '''Detektyw Bogey''' <small>(odc. 39)</small> | * [[Mirosław Jękot]] – | ||
** '''Detektyw Bogey''' <small>(odc. 39)</small>, | |||
** '''Kret''' <small>(odc. 41)</small><!-- | |||
* [[?]] – '''Kierowca cysterny #2''' <small>(odc. 41)</small>--> | |||
i inni | i inni | ||
Linia 78: | Linia 85: | ||
* [[Danuta Stankiewicz]] <small>(czołówka, tyłówka)</small> | * [[Danuta Stankiewicz]] <small>(czołówka, tyłówka)</small> | ||
* [[Jacek Dzisiewicz]] <small>(odc. 33)</small> | * [[Jacek Dzisiewicz]] <small>(odc. 33)</small> | ||
* [[Hanna Kinder Kiss]] <small>(odc. 33)</small> | |||
* [[Monika Wierzbicka]] <small>(odc. 33)</small> | |||
* [[Anna Apostolakis]] <small>(odc. 33)</small> | * [[Anna Apostolakis]] <small>(odc. 33)</small> | ||
* [[Krzysztof Mielańczuk]] <small>(odc. 33)</small> | * [[Krzysztof Mielańczuk]] <small>(odc. 33)</small> | ||
i inni | |||
'''Lektor''': [[Andrzej Bogusz]] | '''Lektor''': [[Andrzej Bogusz]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="24%"|Tytuł polski | |||
!width="24%"|Tytuł hiszpański | |||
!width="24%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.04.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Urodziny'' | |||
| ''El nacimiento'' | |||
| ''The Birth'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.04.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| '' | |||
| ''Aventura en el bosque'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.04.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| '' | |||
| ''Incendio en la granja'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.04.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| '' | |||
| ''La escuela'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.05.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| '' | |||
| ''El entrenamiento'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.05.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| '' | |||
| ''La gran prueba'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.05.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| '' | |||
| ''Mil peligros'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.05.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| '' | |||
| ''Los campeones'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.06.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| '' | |||
| ''El libro de Merlín'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.06.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| '' | |||
| ''Un viaje mágico'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.06.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| '' | |||
| ''La caza'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.07.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| '' | |||
| ''El patito enamorado'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.07.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| '' | |||
| ''Solo bajo la Luna'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.07.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| '' | |||
| ''Una patita en la granja'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.07.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| '' | |||
| ''Un día feliz'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.07.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Ślub Pelasi'' | |||
| ''La boda de Pati'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.08.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| '' | |||
| ''El pollito gafe'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.08.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Wiejskie podwórko w niebezpieczeństwie'' | |||
| ''La granja en peligro'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.08.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| '' | |||
| ''La batalla final'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.08.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| '' | |||
| ''El lago seco'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.09.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Egzamin'' | |||
| ''El examen'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08.10.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| '' | |||
| ''El copión'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15.10.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| '' | |||
| ''La marcha de Feo'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.10.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| '' | |||
| ''Rafting'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29.10.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| '' | |||
| ''La montaña de la calavera'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Zakochany Nico'' | |||
| ''Nico se enamora'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.11.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| '' | |||
| ''El fantasma del lago'' | |||
| ''The Ghost of Lake'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.11.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Zaczarowana jaskinia'' | |||
| ''La cueva encantada'' | |||
| ''The Enchanted Cave'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.12.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Tajemnicze jajko'' | |||
| ''Un huevo de menos'' | |||
| ''An Egg is Lacking'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.12.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| '' | |||
| ''Buscando el pasado'' | |||
| ''Seeking the Past'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.12.2000 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Wypadek w kopalni'' | |||
| ''Terror en la mina'' | |||
| ''Terror in the Mine'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.01.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Fałszywy list'' | |||
| ''La carta falsa'' | |||
| ''The Untruthful Level'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.01.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Wyjazd na biwak'' | |||
| ''Vamos de colonias'' | |||
| ''We Go Camping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.01.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Trzy życzenia'' | |||
| ''Los tres deseos'' | |||
| ''The Three Wishes'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.02.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| '' | |||
| ''El bromista'' | |||
| ''The Joker'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.02.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Nawiedzony dom'' | |||
| ''La granja encantada'' | |||
| ''The Enchanted Farm'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.02.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Złodziej na folwarku'' | |||
| ''Un ladron en la granja'' | |||
| ''A Thief in the Farm'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.02.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Powrót Pelasi'' | |||
| ''El retorno de Pati'' | |||
| ''Pati's Return'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.03.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''Film'' | |||
| ''La pelicula'' | |||
| ''The Film'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.03.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| ''Promienie niezgody'' | |||
| ''La maquina de la discordia'' | |||
| ''The Machine of Discord'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.03.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| ''Trująca plama'' | |||
| ''La mancha toxica'' | |||
| ''The Toxic Stain'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.03.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| ''Niegrzeczny miś'' | |||
| ''El oso incordioso'' | |||
| ''The Bear That is A Pain'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.04.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| '' | |||
| ''Vaya dia'' | |||
| ''What a Day!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08.04.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| '' | |||
| ''La llave de los secretos'' | |||
| ''The Magic Key'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.04.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| '' | |||
| ''El mago Zorco'' | |||
| ''Kovak the Magician'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29.04.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| '' | |||
| ''El canto del gallo'' | |||
| ''Cook's Song'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.05.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| ''Muzyczny festiwal'' | |||
| ''El festival musical'' | |||
| ''The Musical Festival'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.05.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| ''Super prosiak'' | |||
| ''Super Nico'' | |||
| ''Super Nico'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.05.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| ''Knowania i podstępy Łapserdaka'' | |||
| ''El aullido del lobo'' | |||
| ''Wolf's Howl'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.05.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| ''Robot policjant'' | |||
| ''El robot policia'' | |||
| ''The Policeman Robot'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.06.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| '' | |||
| ''El pequeño blub'' | |||
| ''Little Blub'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.06.2001 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| ''Góra Bałwanków'' | |||
| ''La montaña de los muñecos de nieve'' | |||
| ''Snow Men's Mountain'' | |||
|- | |||
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|53 | |||
| '' | |||
| ''Regalos de navidad'' | |||
| ''Christmas Presents'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|54 | |||
| '' | |||
| ''Un final feliz'' | |||
| ''A Happy End'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|55 | |||
| '' | |||
| ''El usurero'' | |||
| ''A Usurer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|56 | |||
| '' | |||
| ''Historia de navidad'' | |||
| ''The Christmas Tale'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|57 | |||
| '' | |||
| ''El dragon chino'' | |||
| ''The Chinese Dragon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|58 | |||
| '' | |||
| ''Las plantas comeinsectos'' | |||
| ''The Insect-Eating Plants'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|59 | |||
| '' | |||
| ''¡Socorro!'' | |||
| ''Help!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|60 | |||
| '' | |||
| ''¡Vaya picnic!'' | |||
| ''What a Picnic!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|61 | |||
| '' | |||
| ''La nave de los pingüinos'' | |||
| ''The Ship of the Penguins'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|62 | |||
| '' | |||
| ''El rapto'' | |||
| ''The Kidnapping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|63 | |||
| '' | |||
| ''Pobres comadrejas'' | |||
| ''Poor Weasels'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|64 | |||
| '' | |||
| ''El pariente'' | |||
| ''The Relative'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|65 | |||
| '' | |||
| ''El alcalde de la granja'' | |||
| ''The Major of the Farm'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|66 | |||
| '' | |||
| ''El cavernicola'' | |||
| ''The Caveman'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|67 | |||
| '' | |||
| ''El videojuego'' | |||
| ''The Video Game'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|68 | |||
| '' | |||
| ''La oruga Fea'' | |||
| ''The Ugly Caterpillar'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|69 | |||
| '' | |||
| ''Calixto millonario'' | |||
| ''Millionaire Toc'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|70 | |||
| rowspan="2"|'' | |||
| rowspan="2"|''Los fantasmas del pantano'' | |||
| rowspan="2"|''Swamp's Ghosts'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|71 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|72 | |||
| rowspan="2"|'' | |||
| rowspan="2"|''El tesoro del pirata'' | |||
| rowspan="2"|''Pirate's Treasure'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|73 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|74 | |||
| '' | |||
| ''El farsante'' | |||
| ''The Liar'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|75 | |||
| '' | |||
| ''Concurso de genios'' | |||
| ''Genious Show'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|76 | |||
| '' | |||
| ''La loca carrera'' | |||
| ''The Crazy Farm'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|77 | |||
| '' | |||
| ''Viaje al país de la música'' | |||
| ''Trip to the Music Country'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|78 | |||
| '' | |||
| ''Un rey en la granja'' | |||
| ''A King in the Farm'' | |||
|- | |||
|} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] |
Wersja z 20:11, 28 sty 2021
El patito feo The Ugly Duckling | |
---|---|
Gatunek | animowany, familijny |
Kraj produkcji | Hiszpania |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | TVP1 |
Lata produkcji | 1995-1998 |
Data premiery dubbingu | 2 kwietnia 2000 |
Wyemitowane serie |
1 z 2 |
Wyemitowane odcinki | 52 z 104 |
Brzydkie kaczątko (hiszp. El patito feo, ang. The Ugly Duckling, 1995-1998) – hiszpański serial animowany stworzony przez Neptuno Films.
Serial z polskim dubbingiem był emitowany od 2 kwietnia 2000 roku na antenie TVP1.
Wersja polska
Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU W WARSZAWIE
Reżyseria: Andrzej Bogusz
Dialogi: na podstawie tłumaczenia Barbary Włodarek – Katarzyna Precigs
Realizacja dźwięku: Jakub Milencki
Asystent realizatora dźwięku: Piotr Stawski
Montaż: Zofia Dmoch
Kierownik produkcji: Monika Wojtysiak
Teksty piosenek: Krzysztof Rześniowiecki
Wystąpili:
- Lucyna Malec – Brzydkie Kaczątko
- Jacek Dzisiewicz – Teofil
- Tomasz Bednarek – Żabka
- Artur Kaczmarski – Spryciarz
- Jacek Bursztynowicz – Szef
- Marek Włodarczyk – Kret Gapcio
- Leszek Zduń – Królik Gburek
- Krystyna Kozanecka –
- Wiewiórka,
- Dziecko Ksawerego,
- Kaczka
- Hanna Kinder-Kiss – Świnka Niko
- Jacek Jarosz – Kogut Ksawery
- Tomasz Grochoczyński – Chochlik (odc. 34-35)
- Włodzimierz Press – Skrzat (odc. 35)
- Piotr Bajor – Kaczor Apollo
- Cezary Kwieciński – Flaming Fred
- Janusz Bukowski – Tata Kaczka
- Ewa Wawrzoń – Mama Kaczka
- Krzysztof Strużycki – Królik Śnieżek
- Henryk Łapiński – Żółw Filip
- Andrzej Gawroński – Nauczyciel Koza (odc. 41)
- Jarosław Boberek – Pikuś
- Agnieszka Kunikowska –
- Pelasia,
- Jeden z rodzeństwa Brzydala,
- Króliczka z czerwoną kokardką (odc. 37, 39-41),
- Niedźwiadek (odc. 42)
W pozostałych rolach:
- Brygida Turowska –
- Jeden z rodzeństwa Brzydala,
- Niebieski ptaszek,
- Króliczka z zieloną kokardką (odc. 37, 39-41)
- Joanna Orzeszkowska –
- Malwinka, żona Ksawerego,
- Żona Bruna (odc. 40)
- Stefan Knothe – Maks
- Jerzy Mazur – Grajek (odc. 33)
- Elżbieta Kopocińska –
- Jeden z rodzeństwa Brzydala,
- Świetlik (odc. 33)
- Andrzej Bogusz –
- Anastazy, tata Niko,
- Mieszkaniec dziupli (odc. 33),
- Bruno (odc. 40)
- Rafał Żabiński –
- Prezenter pogody w radiu (odc. 33),
- Oskar (odc. 40-41),
- Kierowca cysterny #1 (odc. 41)
- Barbara Sołtysik – Izabela (odc. 39)
- Mirosław Jękot –
- Detektyw Bogey (odc. 39),
- Kret (odc. 41)
i inni
Śpiewali:
- Danuta Stankiewicz (czołówka, tyłówka)
- Jacek Dzisiewicz (odc. 33)
- Hanna Kinder Kiss (odc. 33)
- Monika Wierzbicka (odc. 33)
- Anna Apostolakis (odc. 33)
- Krzysztof Mielańczuk (odc. 33)
i inni
Lektor: Andrzej Bogusz
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł hiszpański | Tytuł angielski |
---|---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | ||||
02.04.2000 | 01 | Urodziny | El nacimiento | The Birth |
09.04.2000 | 02 | Aventura en el bosque | ||
16.04.2000 | 03 | Incendio en la granja | ||
30.04.2000 | 04 | La escuela | ||
07.05.2000 | 05 | El entrenamiento | ||
14.05.2000 | 06 | La gran prueba | ||
21.05.2000 | 07 | Mil peligros | ||
28.05.2000 | 08 | Los campeones | ||
04.06.2000 | 09 | El libro de Merlín | ||
11.06.2000 | 10 | Un viaje mágico | ||
25.06.2000 | 11 | La caza | ||
02.07.2000 | 12 | El patito enamorado | ||
09.07.2000 | 13 | Solo bajo la Luna | ||
16.07.2000 | 14 | Una patita en la granja | ||
23.07.2000 | 15 | Un día feliz | ||
30.07.2000 | 16 | Ślub Pelasi | La boda de Pati | |
06.08.2000 | 17 | El pollito gafe | ||
13.08.2000 | 18 | Wiejskie podwórko w niebezpieczeństwie | La granja en peligro | |
20.08.2000 | 19 | La batalla final | ||
27.08.2000 | 20 | El lago seco | ||
03.09.2000 | 21 | Egzamin | El examen | |
08.10.2000 | 22 | El copión | ||
15.10.2000 | 23 | La marcha de Feo | ||
22.10.2000 | 24 | Rafting | ||
29.10.2000 | 25 | La montaña de la calavera | ||
05.11.2000 | 26 | Zakochany Nico | Nico se enamora | |
12.11.2000 | 27 | El fantasma del lago | The Ghost of Lake | |
26.11.2000 | 28 | Zaczarowana jaskinia | La cueva encantada | The Enchanted Cave |
03.12.2000 | 29 | Tajemnicze jajko | Un huevo de menos | An Egg is Lacking |
10.12.2000 | 30 | Buscando el pasado | Seeking the Past | |
17.12.2000 | 31 | Wypadek w kopalni | Terror en la mina | Terror in the Mine |
07.01.2001 | 32 | Fałszywy list | La carta falsa | The Untruthful Level |
14.01.2001 | 33 | Wyjazd na biwak | Vamos de colonias | We Go Camping |
21.01.2001 | 34 | Trzy życzenia | Los tres deseos | The Three Wishes |
04.02.2001 | 35 | El bromista | The Joker | |
11.02.2001 | 36 | Nawiedzony dom | La granja encantada | The Enchanted Farm |
18.02.2001 | 37 | Złodziej na folwarku | Un ladron en la granja | A Thief in the Farm |
25.02.2001 | 38 | Powrót Pelasi | El retorno de Pati | Pati's Return |
04.03.2001 | 39 | Film | La pelicula | The Film |
11.03.2001 | 40 | Promienie niezgody | La maquina de la discordia | The Machine of Discord |
18.03.2001 | 41 | Trująca plama | La mancha toxica | The Toxic Stain |
25.03.2001 | 42 | Niegrzeczny miś | El oso incordioso | The Bear That is A Pain |
01.04.2001 | 43 | Vaya dia | What a Day! | |
08.04.2001 | 44 | La llave de los secretos | The Magic Key | |
22.04.2001 | 45 | El mago Zorco | Kovak the Magician | |
29.04.2001 | 46 | El canto del gallo | Cook's Song | |
06.05.2001 | 47 | Muzyczny festiwal | El festival musical | The Musical Festival |
13.05.2001 | 48 | Super prosiak | Super Nico | Super Nico |
20.05.2001 | 49 | Knowania i podstępy Łapserdaka | El aullido del lobo | Wolf's Howl |
27.05.2001 | 50 | Robot policjant | El robot policia | The Policeman Robot |
03.06.2001 | 51 | El pequeño blub | Little Blub | |
10.06.2001 | 52 | Góra Bałwanków | La montaña de los muñecos de nieve | Snow Men's Mountain |
SERIA DRUGA | ||||
53 | Regalos de navidad | Christmas Presents | ||
54 | Un final feliz | A Happy End | ||
55 | El usurero | A Usurer | ||
56 | Historia de navidad | The Christmas Tale | ||
57 | El dragon chino | The Chinese Dragon | ||
58 | Las plantas comeinsectos | The Insect-Eating Plants | ||
59 | ¡Socorro! | Help! | ||
60 | ¡Vaya picnic! | What a Picnic! | ||
61 | La nave de los pingüinos | The Ship of the Penguins | ||
62 | El rapto | The Kidnapping | ||
63 | Pobres comadrejas | Poor Weasels | ||
64 | El pariente | The Relative | ||
65 | El alcalde de la granja | The Major of the Farm | ||
66 | El cavernicola | The Caveman | ||
67 | El videojuego | The Video Game | ||
68 | La oruga Fea | The Ugly Caterpillar | ||
69 | Calixto millonario | Millionaire Toc | ||
70 | Los fantasmas del pantano | Swamp's Ghosts | ||
71 | ||||
72 | El tesoro del pirata | Pirate's Treasure | ||
73 | ||||
74 | El farsante | The Liar | ||
75 | Concurso de genios | Genious Show | ||
76 | La loca carrera | The Crazy Farm | ||
77 | Viaje al país de la música | Trip to the Music Country | ||
78 | Un rey en la granja | A King in the Farm |