Rozczarowani

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Rozczarowani

Disenchantment

Rozczarowani Plakat.jpg
Gatunek animowany, komedia, fantasy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Netflix
Lata produkcji 2018
Data premiery dubbingu 17 sierpnia 2018
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 20 z 20

Rozczarowani (ang. Disenchantment) – amerykański serial animowany dla dorosłych autorstwa Matta Groeninga, twórcy Simpsonów i Futuramy. Dostępny w serwisie Netflix od 17 sierpnia 2018 roku.

Fabuła

Zbuntowana księżniczka Bean doprowadza króla do szału swoimi szaleństwami w towarzystwie znajomego elfa i demona. A obowiązki? Olać to, chodźmy na piwo.

Źródło: Netflix

Wersja polska

Studio: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Grzegorz Drojewski
Dialogi polskie: Grzegorz Drojewski
Dźwięk: Renata Wojnarowska, Michał Skarżyński
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

  • Izabella Bukowska
    • Wróżka (odc. 1, 10),
    • Dankmirianka (odc. 6),
    • Królowa Dagmar (odc. 9-11, 14, 18, 20),
    • Kierowca #2 (odc. 19)
  • Krzysztof Cybiński
    • Hazardzista (odc. 1),
    • Rulus Elfus (odc. 1, 9, 13, 15, 19),
    • Lord Lingonberry (odc. 2),
    • Policjant (odc. 3),
    • Pasterz (odc. 5),
    • Stan (odc. 5, 15-16, 18-20),
    • Dankmiriański rycerz (odc. 6),
    • Dedrick (odc. 6),
    • Błazen (odc. 7, 15, 17),
    • Mężczyzna na przyjęciu #2 (odc. 7),
    • Roger (odc. 7),
    • Rycerz (odc. 10),
    • Strażnik w piekle #1 (odc. 12),
    • Pustelnik (odc. 13),
    • Jeden z elfów (odc. 14),
    • Elf grający w barze (odc. 16),
    • Jeden z widzów (odc. 18),
    • Członek gangu #2 (odc. 19),
    • Kierowca #1 (odc. 19),
    • Klient (odc. 20)
  • Grzegorz Drojewski
    • Chłopak podglądający księżniczkę (odc. 1),
    • Chór elfów (odc. 1),
    • Dankmiriański porywacz #1 (odc. 6),
    • Stara elfka (odc. 15),
    • Elfy (odc. 16)
  • Elżbieta Kijowska
    • Kobieta-ksiądz (odc. 1, 3),
    • Funkcjonariuszka z centrali (odc. 3),
    • Lady Lingonberry (odc. 3),
    • Matka przełożona (odc. 5, 18, 20),
    • Gwen (odc. 5, 8),
    • Wróżka (odc. 7),
    • Matka Mertza (odc. 8)
  • Karolina Kalina
    • Czarodziejka (Rebbecka) (odc. 1, 3, 8, 11),
    • Dziewczynka (odc. 1),
    • Dozorczyni (odc. 2),
    • Stacy LeBlatt (odc. 3),
    • Siostra #2 (odc. 5),
    • Mała, dankmiriańska aktorka #2 (odc. 6)
  • Michał Klawiter
    • Cloyd (odc. 1, 3, 8, 11),
    • Jeden z elfów (odc. 1),
    • Kucharz (odc. 1),
    • Pendergast (odc. 1-4, 7-10, 16-20),
    • Ochroniarz (odc. 2),
    • Sprzedawca trucizn (odc. 2),
    • Demon #2 (odc. 3),
    • Chazz (odc. 4, 6),
    • Sprzedawca w sklepie zoologicznym (odc. 5)
    • Mały, dankmiriański aktor (odc. 6),
    • Mężczyzna na przyjęciu #3 (odc. 7),
    • Darrell (odc. 8),
    • Patrzko (odc. 9),
    • Mężczyzna w niebie (odc. 11),
    • Elfi strażnik (odc. 13),
    • Elf Duda (odc. 14),
    • Analfabeta #1 (odc. 18),
    • Lekarz (odc. 18),
    • Członek gangu #1 (odc. 19)
  • Michał Konarski
    • Elf-żołnierz (odc. 1),
    • Jeleń (odc. 1),
    • Lorenzo I (odc. 1-2),
    • Ogr (odc. 1),
    • Związany rycerz (odc. 1),
    • Członek gangu #2 (odc. 3),
    • Niedoszły złodziej (odc. 3),
    • Wiking (odc. 4),
    • Tata chłopca (odc. 5),
    • Dankmiraińczyk (odc. 6),
    • Błazen (odc. 8),
    • Szkot (odc. 8),
    • Jeden z elfów (odc. 14),
    • Niebieski elf (odc. 14),
    • Jeden z elfów (odc. 16),
    • Slappo (odc. 16)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Merkimer (odc. 1-2, 7, 10, 12-13, 18, 20),
    • Mężczyzny trafiony berłem (odc. 6),
    • Ole (odc. 6),
    • Karzełko (odc. 9),
    • Pirat #3 (odc. 13),
    • Ork-strażnik (odc. 15),
    • Stary Dotykalski (odc. 20)
  • Jan Marczewski
    • Chłopiec (odc. 1),
    • Mówek (odc. 1),
    • Turbish (odc. 1-2, 7, 9, 15, 19),
    • Dankmiriański porywacz #2 (odc. 6),
    • Kupiec #2 (odc. 13),
    • Elf-koordynator (odc. 15, 19),
    • Głosy z tłumu (odc. 19),
    • Jeden z elfów (odc. 20)
  • Włodzimierz Press
    • Sorcerio (odc. 1-4, 8-10),
    • Praczmaster (odc. 1-2)
  • Miłogost Reczek
    • Człowiek zakuty w dyby (odc. 1),
    • Aptekarz (odc. 1),
    • Elf Papa (odc. 1, 9),
    • Dankmiriański kanclerz (odc. 6),
    • Stary Dotykalski (odc. 9),
    • Grifto (odc. 16)
  • Szymon Roszak
    • Błazen (odc. 1),
    • Książę Guysbert (odc. 1-2, 9),
    • Demon #1 (odc. 3),
    • Herold królewski (odc. 3-7, 9-10, 13, 15, 19-20),
    • Chłopak (odc. 4),
    • Fryzjer (odc. 7),
    • Kupiec #1 (odc. 13),
    • Elf Zibadi (odc. 14),
    • Elf pijący ścieki (odc. 15),
    • Jeden ze skarżących się elfów (odc. 15),
    • Pairo (odc. 16)
    • Staruszek w beczce (odc. 16)
  • Tomasz SteciukOdval (odc. 1-4, 6, 8-10, 13-14, 16-19)
  • Milena Suszyńska
    • Bunty (odc. 1-2, 4-5, 7, 10, 17-18),
    • Córka Bunty (odc. 5),
    • Głosy z tłumu (odc. 5),
    • Kobieta na przyjęciu (odc. 7)
  • Klementyna Umer
    • Całuśka (odc. 1, 9, 14-15),
    • Żona rolnika (odc. 1),
    • Siostra zakonna (odc. 1),
    • Mała, dankmiriańska aktorka #1 (odc. 6),
    • Różowy elf (odc. 16)
  • Barbara ZielińskaKrólowa Oona (odc. 1-4, 6-7, 9-13, 17)
  • Maciej Zuchowicz
    • Mertz (odc. 1-2, 7-9, 15, 17-19),
    • Członek załogi (odc. 2),
    • Sprzedawca trucizn #2 (odc. 2),
    • Hydraulik (odc. 4),
    • Strażnik pomostu (odc. 9),
    • Majtek (odc. 13),
    • Elf myjący rany ściekami (odc. 15),
    • Jeden ze skarżących się elfów (odc. 15),
    • Głosy z tłumu (odc. 19),
    • Chazzzzz (odc. 20),
    • Sprzedawca trucizn (odc. 20)
  • Wojciech Żołądkowicz
    • Szkot (odc. 1),
    • Kapitan statku (odc. 2),
    • Jerry (odc. 3, 7, 11-12),
    • Gryfoczłekoptakolwica (odc. 8),
    • Strażnik #1 (odc. 10),
    • Ogr (odc. 12),
    • Kapitan Imprezobarki (odc. 17),
    • Reżyser (odc. 18)
  • Tomasz Jarosz
    • Członek gangu #1 (odc. 3),
    • Wieśniak zbierający trupy (odc. 3)
  • Delfina WilkońskaCzłonkini gangu (odc. 3)
  • Aleksander WysockiWielki Joe (odc. 3, 8)
  • Tomasz Błasiak
    • Rycerz na imprezie (odc. 4),
    • Sven (odc. 4),
    • Mortimer Zastępowalny (odc. 8),
    • Elf (odc. 9)
    • Członek załogi statku #2 (odc. 10)
  • Jacek Bursztynowicz
    • Zapisywacz (odc. 4),
    • Malfus (odc. 8),
    • Sorcerio (odc. 17, 19-20)
  • Janusz German
    • Zestrzelony mężczyzna (odc. 4),
    • Rycerz (odc. 8),
    • Członek załogi statku #1 (odc. 10)
  • Anna Apostolakis
    • Małgosia (odc. 5, 12),
    • Siostra #1 (odc. 5),
    • Derek (odc. 6-7, 9-10, 13, 16-17, 20),
    • Siostra Gwen (odc. 8),
    • Staruszka (odc. 11),
    • Czerwonowłosa syrena #2 (odc. 12),
    • Krzykaczka (odc. 13),
    • Analfabeta #2 (odc. 18),
    • Bitsy (odc. 19),
    • Staruszka (odc. 19),
    • Klientka (odc. 20)
  • Justyna Kowalska
    • Chłopiec (odc. 5)
    • Dziewczynka (odc. 5),
    • Głosy z tłumu (odc. 5),
    • Nimfa (odc. 5),
    • Dziewczyna na przyjęciu (odc. 7),
    • Kelnerka #1 (odc. 7)
  • Cezary Kwieciński
    • Jaś (odc. 5, 12),
    • Stary więzień (odc. 5),
    • Mężczyzna na przyjęciu #1 (odc. 7)
  • Martyna Szymańska
    • Kelnerka #2 (odc. 7),
    • Tessa (odc. 7, 10),
    • Czerwonowłosa syrena #1 (odc. 12),
    • Irma (odc. 15),
    • Królowa Grogda (odc. 15)
  • Mikołaj KlimekPorywacz (odc. 8)
  • Piotr Bąk
    • Szatan (odc. 12),
    • Strażnik w piekle #2 (odc. 12)
  • Przemysław BluszczBóg (odc. 12)
  • Michał Sitarski
    • Pirat #1 (odc. 13),
    • Wade (odc. 15)
  • Paweł Wiśniewski
    • Zwiewek (odc. 13),
    • Król orków (odc. 15)
  • Anna Ułas
    • Urszula (odc. 14),
    • Shelly (odc. 16)
  • Katarzyna OwczarzPraczka (odc. 15)
  • Wojciech PaszkowskiElf Papa (odc. 15)
  • Cezary Nowak
    • Książę z Twinkletown (odc. 17),
    • Kierownik sceny (odc. 18)
  • Agata Skórska
    • Dziewczynka (odc. 18),
    • Członkini gangu (odc. 19),
    • Montes Sally (odc. 19)
  • Joanna SokołowskaMiri (odc. 18)
  • Maciej KowalikSky Gunderson (odc. 19)

Wykonanie piosenek: Grzegorz Drojewski (odc. 1, 7)

Spis odcinków

Tytuł polski Tytuł angielski
CZĘŚĆ PIERWSZA (Premiera: 17.08.2018)
01 Księżniczka, elf i demon wchodzą do baru A Princess, an Elf, and a Demon Walk Into a Bar
02 Komu kwiczy świnia For Whom the Pig Oinks
03 Księżniczka ciemności The Princess of Darkness
04 Zamkowa masakra wikińskim orężem Castle Party Massacre
05 Szybciej, księżniczko! Zabij! Zabij! Faster, Princess! Kill! Kill!
06 Bagno okoliczności Swamp and Circumstance
07 Pokręcone ścieżki miłości Love's Tender Rampage
08 Granice nieśmiertelności The Limits of Immortality
09 Prawdziwa natura Elfo To Thine Own Elf Be True
10 Upadek Dreamlandu Dreamland Falls
CZĘŚĆ DRUGA (Premiera: 20.09.2019)
11 Rozczarowana The Disenchantress
12 Schody do piekła Stairway to Hell
13 To coś The Very Thing
14 Samotne serce to myśliwy The Lonely Heart Is a Hunter
15 Elfi problem Our Bodies, Our Elves
16 Robota w Dreamlandzie The Dreamland Job
17 W miłosnych objęciach śluzaka Love's Slimy Embrace
18 Twarda z niej sztuka In Her Own Write
19 Elektryczna księżniczka The Electric Princess
20 Upadek Tiabeanie Tiabeanie Falls

Linki zewnętrzne