Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie?

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie? (tytuł pierwszej wersji dubbingowej Przygody misia Yogi, ang. Hey There, It’s Yogi Bear, 1964) – amerykański film animowany. Pierwszy pełnometrażowy film z misiem Yogi w roli głównej.

Film wyświetlany w kinach w 1972 roku (pierwsza wersja dubbingowa) oraz emitowany w Polsce na kanale Cartoon Network, Boomerang i TV Puls (druga wersja dubbingowa).

Fabuła

Wiosną do Parku Jellystone zaczynają ściągać pierwsi turyści. Wielki łasuch, miś Jogi, rozpoczyna sezon na wyjadanie specjałów z piknikowych koszyków. Tymczasem strażnik Smith otrzymuje telefon z ogrodu zoologicznego w San Diego. Pracownicy zoo proszą o przysłanie im jednego z niedźwiedzi. W tym samym momencie w biurze strażnika zjawia się Jogi. Niezadowolony z rozstawionych po całym parku tabliczek "Nie karmić niedźwiedzi" grozi odejściem. Smith postanawia wykorzystać tę sytuację i informuje Jogiego, że wysyła go do zoo. Ten jednak nie ma zamiaru nigdzie się ruszać. Podstawia na swoje miejsce innego niedźwiedzia, a sam zaczyna się ukrywać. Zakochana w Jogim Cindy i jego przyjaciel Boo Boo są jednak przekonani, że został on wysłany do San Diego. Cindy opuszcza park, by znaleźć Jogiego i szybko wpada w tarapaty. Więzi ją zły właściciel cyrku. Niedługo potem Jogi odwiedza Boo Boo i dowiaduje się o wyprawie Cindy. Oba misie ruszają na jej poszukiwania.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-65388

Wersja polska

Pierwsza wersja

Wersja polska: STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE
Reżyseria: Izabella Falewiczowa
Dialogi: Jan Moes
Teksty piosenek: Zbigniew Stawecki
Operator dźwięku: Zdzisław Siwecki
Kierownictwo muzyczne: Marek Lusztig
Montaż: Anna Szatkowska
Kierownik produkcji: Tadeusz Simiński
Udział wzięli:

oraz:

i inni

Śpiewali: Danuta Rinn, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Gawroński i zespół Novi

Druga wersja

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie i teksty piosenek: Katarzyna Wojsz-Saaid
Dźwięk i montaż: Jerzy Wierciński
Kierownik produkcji: Bogumiła Adler
W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

Śpiewali: Ewa Serwa, Zbigniew Konopka, Piotr Pręgowski, Dariusz Odija, Wojciech Paszkowski, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias

Lektor: Adam Bauman

Linki zewnętrzne


Miś Yogi
Seriale animowane Miś Yogi (1958)Miś Yogi (1988)Yogi, łowca skarbów
Filmy animowane Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie?Arka YogiegoPierwsza wigilia Misia YogiKomedia gwiazd YogiegoWielka ucieczka Misia YogiMiś Yogi i czarodziejski lot Świerkową GęsiąYogi i inwazja kosmitówMiś Wielkanocny
Filmy aktorskie Miś Yogi
Inne produkcje Złych czterech i Pies HuckleberryScooby-Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy