Katarzyna Łęcka

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Katarzyna Maja Łęcka (ur. w 1982 roku) – reżyserka filmowa, teatralna, telewizyjna, radiowa i dubbingowa, a także aktorka i scenarzystka.

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Milanówku, Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziałach: wiedza o teatrze (2005) i reżyserii (2018) oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy – wydział: reżyseria (2016). Twórczyni autorskich warsztatów na temat technik relaksacji i rozpuszczania blokad w ciele, udzielanych studentom warszawskiego wydziału aktorskiego i białostockiego wydziału sztuki lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, a także aktorom z Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.

Na początku kariery była w zespole Krystiana Lupy jako aktorka i jego asystentka, współpracowała także z Ingmarem Villqistem, Pawłem Miśkiewiczem i Andrzejem Sewerynem.

W 2015 roku wyreżyserowała i napisała scenariusz do widowiska muzycznego o tematyce religijnej „Przygotuj się na miłość” dla TVP1. Jako reżyserka teatralna była związana ze Szkołą Aktorską Jana i Haliny Machulskich (spektakl „Harper Regan”) i Teatrem WARSawy (spektakle „Usadzeni” i „Ktoś tu przyjdzie”)

Zdobywczyni nagrody Script Pro za scenariusz do filmu krótkometrażowego Pars Pro Toto (2017) oraz wyróżnienia Gold Remi Award na 52. Festiwalu Worldfest w Houston za spektakl Dama z łasiczką (kwiecień 2019).

Od lipca 2017 roku jest etatową reżyserką w studiu SDI Media Polska.

Reżyseria dubbingu

Filmy

Seriale

Polski dubbing

Seriale

Linki zewnętrzne