Fabryka śmiechu Kaczora Donalda

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Fabryka śmiechu Kaczora Donalda (org. Donald’s Laugh Factory, 2004) – kompilacja kilku klasycznych filmów animowanych ze stajni Walta Disneya o Kaczorze Donaldzie.

Film w Polsce wydano na DVD i VHS 16 marca 2005 roku przez Imperial CinePix. Ciekawostką jest to, że w planszach wersji polskiej na DVD uwzględniono także głosy występujące w menu głównym filmu i w minigrze.

Fabuła

W czerwcu 1934 roku niezwykły kaczor o imieniu Donald po raz pierwszy przyczłapał na ekran. Od tej pory ten zabawny raptus powoduje, że zrywamy ze śmiechu boki za każdym razem, gdy nastroszy swoje piórka. Teraz macie okazję cieszyć się najzabawniejszymi chwilami Kaczora Donalda dzięki tej przekomicznej kolekcji prawdziwych klejnotów z bogatego skarbca kreskówek Disneya. Herbatka dla dwustu Donald delektuje się przebywaniem na łonie natury, nie zważając na to, że przeszkadza mrówkom. Maluchy ochoczo biorą odwet, zamieniając uroczy piknik Donalda w prawdziwą katastrofę. W Bez żagla, Donald i Goofy wybierają się na morską wycieczkę łodzią na monety. Gdy jednak, okazuje się, ze zabrakło im pięciocentówek i nie mają jak wrócić do brzegu, muszą odpierać ataki wygłodniałych rekinów. Ponadto możecie obejrzeć sześć innych równie śmiesznych historyjek, jak: Zemsta jest słodka, Na rzecz sierot, Donald i goryl, Słodycze albo psikus, Oblatywacz Donald i Lunatyk.

W FABRYCE ŚMIECHU KACZORA DONALDA zabawę, śmiech i humor produkuje się bez przerwy, przez 365 dni w roku.

opis dystrybutora

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie DISNEY CHARACTER VOICES INTERNATIONAL, INC. – STUDIO SONICA
Dialogi polskie: Barbara Robaczewska
Reżyseria: Jerzy Dominik
Dźwięk i montaż: Agnieszka Stankowska
Organizacja produkcji: Elżbieta Kręciejewska
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

oraz:

i inni

Piosenki śpiewali: Jarosław Boberek, Andrzej Blumenfeld, Jacek Bończyk, Adam Krylik, Piotr Gogol, Agnieszka Piotrowska, Katarzyna Pysiak i Klaudiusz Kaufmann

Teksty piosenek: Marek Robaczewski
Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Piotrowska

Lektor: Piotr Makowski

Plansze

Wydanie DVD z roku 2005