Artur i Minimki (gra)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Artur i Minimki

Arthur et les Minimoys

Artur i Minimki gra.jpg
Gatunek akcji
Producent Etranges Libellules
Wydawca Atari
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2007
Premiera dubbingu 1 lutego 2007
Platformy z dubbingiem PC

Artur i Minimki (fr. Arthur et les Minimoys, ang. Arthur and the Invisibles) – gra komputerowa autorstwa Etranges Libellules na podstawie filmu o takim samym tytule. Premiera w Polsce: 1 lutego 2007, dystrybucja: CD Projekt.

Dubbingu doczekała się jedynie rozgrywka w grze, przerywniki filmowe zawierają wyłącznie polskie napisy.

Opis

Arthur and the Minimoys jest zręcznościówką z wyraźnie wyeksponowanymi motywami przygodowymi, bazującą na kinowym przeboju, rozpowszechnianym w Polsce pod tytułem Artur i Minimki. Filmowy pierwowzór stworzył słynny Luc Besson, czyli reżyser pamiętnego dzieła o nazwie The Fifth Element (Piąty Element), na podstawie książki dla dzieci swojego autorstwa. Rolę głównego bohatera wypełnił Freddie Highmore, znany np. z Charlie and the Chocolate Factory (Charlie i fabryka czekolady), a poza nim zaangażowano jeszcze takie znakomitości sceny muzycznej, jak Madonna, David Bowie i Snoop Dogg.

Tytułowy dziesięcioletni protagonista zaprzyjaźnia się z niezwykłymi stworkami o bardzo małym wzroście, żyjącymi w harmonii z naturą. Chłopiec zmuszony jest do oglądania świata z perspektywy owych liliputów, gdyż tylko w ten sposób może odnaleźć ukryty skarb, który uratuje dom dziadka przed rozbiórką i plemię Minimków od zagłady. Artur nie przemierza jednak wirtualnych lokacji samotnie, ponieważ towarzyszy mu dwójka kompanów – nieco zarozumiała księżniczka Selenia i jej brat Betamesz.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6407

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Udział wzięli:

i inni

Artur i Minimki
Filmy Artur i MinimkiArtur i zemsta MaltazaraArtur i Minimki 3: Dwa światy
Serial Artur i Minimki
Gra Artur i Minimki