Wiedźmin (serial 2019): Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
(Nie pokazano 19 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
Linia 11: | Linia 11: | ||
|sezony= 1 z 1 | |sezony= 1 z 1 | ||
|odcinki= 8 z 8 | |odcinki= 8 z 8 | ||
}}'''Wiedźmin''' (ang. ''The Witcher'') – amerykański serial fantasy, stworzony na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Z polskim dubbingiem dostępny na platformie [[Netflix]] od 20 grudnia [[2019]] roku. | }} | ||
'''Wiedźmin''' (ang. ''The Witcher'') – amerykański serial fantasy, stworzony na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Z polskim dubbingiem dostępny na platformie [[Netflix]] od 20 grudnia [[2019]] roku. | |||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, podąża ścieżką przeznaczenia w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. | Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, podąża ścieżką przeznaczenia w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. | ||
<small>Źródło: [https://www.netflix.com/pl/title/80189685 Netflix]</small> | <small>Źródło: [https://www.netflix.com/pl/title/80189685 Netflix]</small> | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
''' | '''Wersja polska''': [[Start International Polska|Start International Polska – Hiventy Poland]]<br /> | ||
''' | '''Dialogi''': [[Marcin Bartkiewicz]]<br /><!-- | ||
''' | '''Tłumacz''': [[Jakub Żywko|Kuba Żywko]]<br />--> | ||
''' | '''Reżyseria''': [[Elżbieta Kopocińska]]<br /> | ||
''' | '''Nagranie i montaż dialogów''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | ||
''' | '''Teksty piosenek''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | ||
'''Reżyseria muzyki''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Zuzanna Brylska]], [[Magdalena Muszyńska]]<br /> | |||
'''Obsada''': | '''Obsada''': | ||
* [[Michał Żebrowski]] – '''Geralt z Rivii''' | * [[Michał Żebrowski]] – '''Geralt z Rivii''' | ||
Linia 29: | Linia 34: | ||
* [[Marcin Franc]] – '''Julian Alfred „Jaskier” Pankratz de Lettenhove''' | * [[Marcin Franc]] – '''Julian Alfred „Jaskier” Pankratz de Lettenhove''' | ||
'''Obsada dodatkowa''': | '''Obsada dodatkowa''': | ||
* [[Weronika Humaj]] – '''Renfri''' <small>(odc. 1)</small> | * [[Weronika Humaj]] – '''Renfri''' <small>(odc. 1, 8)</small> | ||
* [[Lidia Sadowa]] – '''Królowa Calanthe''' <small>(odc. 1, 4)</small> | * [[Lidia Sadowa]] – '''Królowa Calanthe''' <small>(odc. 1, 4, 7)</small> | ||
* [[Anna Szpaczyńska]] – '''Marilka''' <small>(odc. 1)</small> | * [[Anna Szpaczyńska]] – '''Marilka''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[ | * [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]] – '''Mężczyzna w karczmie''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[ | * [[Filip Rogowski]] – '''Martin''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[ | * [[Marcin Stec]] – | ||
* | ** '''Nohorn''' <small>(odc. 1)</small>, | ||
* | ** '''Lord Marbury''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[Marek Barbasiewicz]] – '''Stregobor''' <small>(odc. 1-3)</small> | * [[Marek Barbasiewicz]] – '''Stregobor''' <small>(odc. 1-3, 7)</small> | ||
* [[Adam Cywka]] | * [[Adam Cywka]] – '''Myszowór''' <small>(odc. 1, 4-7)</small> | ||
* [[Przemysław Glapiński]] | * [[Przemysław Glapiński]] – '''Eist Tuirseach''' <small>(odc. 1, 4, 7)</small> | ||
* [[Maciej Musiał]] – '''Sir Lazlo''' <small>(odc. 1)</small> | * [[Maciej Musiał]] – '''Sir Lazlo''' <small>(odc. 1, 7)</small> | ||
* [[Michał Poznański]] | * [[Michał Poznański]] – '''Sir Danek''' <small>(odc. 1, 7)</small> | ||
* [[Monika Chrząstowska]] | * [[Monika Chrząstowska]] – '''Lady Marbury''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[Cezary Nowak]] | * [[Cezary Nowak]] – '''Karczmarz''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[ | * [[Piotr Bąk]] – '''Mieszkaniec #3''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[ | * [[Krzysztof Rogucki]] – '''Korin''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* | * [[Beata Łuczak-Mastyna|Beata Łuczak]] – '''Isadora''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* | * [[Michał Skarżyński]] – '''Mieszkaniec #2''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[Michał Mikołajczak]] – '''Istredd''' <small>(odc. 2-3, 7)</small> | |||
* [[Waldemar Barwiński]] – '''Filavandrel''' <small>(odc. 2)</small> | * [[Waldemar Barwiński]] – '''Filavandrel''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Monika Kijek]] – '''Tiffania''' <small>(odc. 2)</small> | * [[Monika Kijek]] – '''Tiffania''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Mieczysław Morański]] – '''Torque''' <small>(odc. 2)</small> | * [[Mieczysław Morański]] – '''Torque''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Wiktoria Wolańska]] | * [[Wiktoria Wolańska]] – '''Anica''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Krzysztof Grabowski]]<!-- <small>(odc. | * [[Krzysztof Grabowski]] – '''Fletcher''' <small>(odc. 2)</small><!-- | ||
<small>(odc. 4-5)</small>--> | |||
* [[Tomasz Mechowicki]] – '''Pokrzywka''' <small>(odc. 2)</small> | * [[Tomasz Mechowicki]] – '''Pokrzywka''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Iwo Wiciński]] | * [[Iwo Wiciński]] – '''Zeke Ozol''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Grzegorz Borowski]] – '''Filip''' <small>(odc. 2)</small> | |||
* [[Grzegorz Borowski]] | * [[Monika Dryl]] – '''Lilja Ozol''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Monika Dryl]] | |||
* [[Marta Czarkowska]] – '''Toruviel''' <small>(odc. 2)</small> | * [[Marta Czarkowska]] – '''Toruviel''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[ | * [[Mateusz Ceran]] – '''Adon Ozol''' <small>(odc. 2)</small> | ||
* [[Katarzyna Strączek]] – '''Tissaia de Vries''' <small>(odc. 2-3, 5, 7-8)</small> | |||
* [[Katarzyna Strączek]] – '''Tissaia de Vries''' <small>(odc. 2-3, 5 | * [[Jakub Wieczorek]] – '''Artorius Vigo''' <small>(odc. 2-3, 7)</small> | ||
* [[Marta Wągrocka]] – '''Sabrina''' <small>(odc. 2, 7-8)</small> | |||
* [[Olaf Marchwicki]] – '''Dara''' <small>(odc. 2-6)</small> | |||
* [[Jakub Wieczorek]] | |||
* [[Marta Wągrocka]] | |||
* [[Olaf Marchwicki]] | |||
* [[Adrianna Izydorczyk]] –<!-- | * [[Adrianna Izydorczyk]] –<!-- | ||
** <small>(odc. 2)</small>--> | ** '''Anica''' <small>(odc. 2-3)</small>--> | ||
** '''kobieta w kolejce''' <small>(odc. 2)</small>, | ** '''kobieta w kolejce''' <small>(odc. 2)</small>, | ||
** '''gwary''' <!--<small>(odc. | ** '''gwary''' <!--<small>(odc. 1-3)</small>--> | ||
* [[ | * [[Anna Szymańczyk]] – '''Fringilla Vigo''' <small>(odc. 2-8)</small> | ||
* [[Marta Wardyńska]] | * [[Olga Madejska]] – | ||
** '''Doralis''' <small>(odc. 2)</small>, | |||
** '''Lark''' <small>(odc. 2)</small>, | |||
** '''Glacella''' <small>(odc. 7)</small>, | |||
** '''gwary''' | |||
* [[Monika Szalaty]] – '''Kaveri''' <small>(odc. 2)</small> | |||
* [[Karolina Bacia]] – '''Triss Merigold''' <small>(odc. 3, 7-8)</small> | |||
* [[Piotr Bajtlik]] – '''Giltine''' <small>(odc. 3)</small> | |||
* [[Sebastian Cybulski]] – '''Tsoka''' <small>(odc. 3)</small> | |||
* [[Marta Ścisłowicz]] – '''Vanielle z Brugge''' <small>(odc. 3, 7-8)</small> | |||
* [[Marta Wardyńska]] – '''Królowa Sancia''' <small>(odc. 3)</small> | |||
* [[Tomasz Borkowski]] – '''Lord Ostrit''' <small>(odc. 3)</small> | * [[Tomasz Borkowski]] – '''Lord Ostrit''' <small>(odc. 3)</small> | ||
* [[Artur Dziurman]] | * [[Artur Dziurman]] – '''Król Foltest''' <small>(odc. 3)</small> | ||
* [[Anna Wodzyńska]] | * [[Anna Wodzyńska]] – '''Danica''' <small>(odc. 3)</small> | ||
* [[Karol Jankiewicz]] – '''Mikal''' <small>(odc. 3)</small> | * [[Karol Jankiewicz]] – '''Mikal''' <small>(odc. 3)</small> | ||
* [[Mateusz Kwiecień]] – '''Król Virfuril''' <small>(odc. 3)</small> | |||
* [[Mateusz Kwiecień]] | * [[Mikołaj Klimek]] – '''Remus''' <small>(odc. 3)</small> | ||
* [[Mikołaj Klimek]] | |||
* [[Michalina Łabacz]] – '''Pavetta Fiona Elen''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Michalina Łabacz]] – '''Pavetta Fiona Elen''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Joanna Kudelska]] – '''Królowa Kalis z Lyrii''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Joanna Kudelska]] – '''Królowa Kalis z Lyrii''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Marta Markowicz-Dziarkowska]] – '''Generał Driada''' <small>(odc. 4-5)</small> | * [[Marta Markowicz-Dziarkowska]] – '''Generał Driada''' <small>(odc. 4-5)</small> | ||
* [[Janusz Zadura]] – '''Seething Lord''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Janusz Zadura]] – '''Seething Lord''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Kamil Szklany]] | * [[Kamil Szklany]] – '''Crach An Craite''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Stefan Pawłowski]] – '''Jeż z Erlenwaldu (Duny)''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Stefan Pawłowski]] – '''Jeż z Erlenwaldu (Duny)''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Monika Węgiel-Jarocińska]] – '''Eithné''' <small>(odc. 4-5)</small> | * [[Monika Węgiel-Jarocińska]] – '''Eithné''' <small>(odc. 4-5)</small> | ||
* [[Elżbieta Kopocińska]] – '''Drzewo''' <small>(odc. 4)</small> | |||
* [[Katarzyna Nejman]] – | |||
** '''Driada wojownik''' <small>(odc. 5)</small>, | |||
** '''gwary i chór'''<!-- <small>(odc. 4-8)</small>--> | |||
* [[Michał Klawiter]] – '''Cahir''' <small>(odc. 5-6, 8)</small> | |||
* [[Aleksandar Milićević]] – '''Chireadan''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Michał Piela]] – '''Beau Berrnat''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Modest Ruciński]] – '''Hemet''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Otar Saralidze]] – '''Adonis''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Emilia Niedzielak]] – '''Kobieta''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Mirosław Kotowicz]] – '''Mężczyzna''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Janusz Łagodziński]] – '''Borch Trzy Kawki''' <small>(odc. 6)</small> | |||
* [[Laura Samojłowicz]] – '''Téa''' <small>(odc. 6)</small> | |||
* [[Maksymilian Michasiów]] – '''Yarpen Zigrin''' <small>(odc. 6)</small> | |||
* [[Martyna Szymańska]] – '''Véa''' <small>(odc. 6)</small> | |||
* [[Patryk Czerniejewski]] – '''Eyck z Denesle''' <small>(odc. 6)</small> | |||
* [[Paulina Kondrak]] – | |||
** '''Fola''' <small>(odc. 7)</small>, | |||
** '''gwary i chór'''<!-- <small>(odc. 4-8)</small>--> | |||
* [[Agata Wątróbska]] – '''Zola''' <small>(odc. 7-8)</small> | |||
* [[Karol Osentowski]] – '''Anton''' <small>(odc. 7)</small> | |||
* [[Paweł Ciołkosz]] – '''Vilgefortz z Roggeveen''' <small>(odc. 7-8)</small> | |||
* [[Katarzyna Domalewska]] – '''Murta''' <small>(odc. 7)</small> | |||
* [[Katarzyna Wincza]] – '''Fałszywa Ciri''' <small>(odc. 7)</small> | |||
* [[Agnieszka Fajlhauer]] – '''Visenna''' <small>(odc. 8)</small> | |||
* [[Leszek Filipowicz]] – '''Yurga''' <small>(odc. 8)</small> | |||
* [[Julian Skarżyński|Julek Skarżyński]] – '''Młody Geralt z Rivii''' <small>(odc. 8)</small> | |||
* [[Lena Schimscheiner]] – '''Wieśniaczka''' <small>(odc. 8)</small> | |||
* [[Marek Moryc]] – '''Nadbor''' <small>(odc. 8)</small> | |||
* [[Jan Kardasiński]] – | |||
** '''Żołnierz'''<!-- krzyczący "Pani, błagam!" <small>(odc. ?)</small>-->, | |||
** '''gwary i chór'''<!-- <small>(odc. 4-8)</small>--> | |||
* [[Aleksandra Nowicka]] – | |||
** '''Dama dworu'''<!-- <small>(odc. ?)</small>-->, | |||
** '''gwary i chór'''<!-- <small>(odc. 4-8)</small>--> | |||
* [[Maksymilian Bogumił]]<!-- <small>(odc. 1, 6, 8)</small>--> | |||
* [[Wojciech Słupiński]]<!-- <small>(odc. 2)</small>--> | |||
* [[Damian Kulec]] | |||
* [[Maciej Dużyński]]<!-- <small>(odc. 2-3)</small>--> | |||
* [[Kamil Pruban]]<!-- <small>(odc. 2-3)</small> | |||
* [[Angelika Kurowska]] <small>(odc. 2)</small>--> | |||
* [[Konrad Makowski]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | |||
* [[Piotr Warszawski]]<!-- <small>(odc. 4-5)</small>--> | |||
* [[Marcin Stępniak]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Marcin Stępniak]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[Jakub Świderski]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Jakub Świderski]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[Maciej Kosmala]]<!-- <small>(odc. 4-5)</small>--> | * [[Maciej Kosmala]]<!-- <small>(odc. 4-5)</small>--> | ||
* [[Wojciech Stolorz]]<!-- <small>(odc. 4-5)</small>--> | * [[Wojciech Stolorz]]<!-- <small>(odc. 4-5)</small>--> | ||
* [[Waldemar Kownacki]]<!-- <small>(odc. 5)</small>--> | * [[Waldemar Kownacki]]<!-- <small>(odc. 5)</small>--> | ||
* [[Andrzej Andrzejewski]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | * [[Andrzej Andrzejewski]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | ||
* [[Marek Karpowicz]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | * [[Marek Karpowicz]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | ||
* [[Tomasz Olejnik]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | * [[Tomasz Olejnik]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | ||
* [[Tomasz Traczyński]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | * [[Tomasz Traczyński]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | ||
* [[Magdalena Osińska]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | * [[Magdalena Osińska]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | ||
* [[Katarzyna Traczyńska]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | * [[Katarzyna Traczyńska]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | ||
* [[Szymon Roszak]]<!-- | * [[Szymon Roszak]]<!-- | ||
role żeńskie: | |||
''' | '''Gatherer Dryad''' <small>(odc. 5)</small> | ||
role męskie: | |||
''' | '''Mieszkaniec #1''' <small>(odc. 1)</small> | ||
'''Żołnierz Nilfgaardu''' <small>(odc. 1)</small> | '''Żołnierz Nilfgaardu''' <small>(odc. 1)</small> | ||
'''Żołnierz Nilfgaardu''' <small>(odc. 2)</small> | '''Żołnierz Nilfgaardu''' <small>(odc. 2)</small> | ||
'''Żołnierz Nilfgaardu''' <small>(odc. 2)</small> | '''Żołnierz Nilfgaardu''' <small>(odc. 2)</small> | ||
'''Abbott''' <small>(odc. 2)</small> | '''Abbott''' <small>(odc. 2)</small> | ||
'''Nonim''' <small>(odc. 2)</small> | '''Nonim''' <small>(odc. 2)</small> | ||
'''Kapitan Segelin''' <small>(odc. 3)</small> | '''Kapitan Segelin''' <small>(odc. 3)</small> | ||
'''Karczmarz''' <small>(odc. 3)</small> | '''Karczmarz''' <small>(odc. 3)</small> | ||
'''Kaedwenian Lord''' <small>(odc. 4)</small> | '''Kaedwenian Lord''' <small>(odc. 4)</small> | ||
'''Herald''' <small>(odc. 4)</small> | '''Herald''' <small>(odc. 4)</small> | ||
Linia 167: | Linia 172: | ||
'''Councilman''' <small>(odc. 4)</small> | '''Councilman''' <small>(odc. 4)</small> | ||
'''Ronin Mage''' <small>(odc. 4)</small> | '''Ronin Mage''' <small>(odc. 4)</small> | ||
'''Field Marshall''' <small>(odc. 4, 6)</small> | '''Field Marshall''' <small>(odc. 4, 6, 8)</small> | ||
'''Draig Bon Dhu''' <small>(odc. 4)</small> | '''Draig Bon Dhu''' <small>(odc. 4)</small> | ||
'''Mage''' <small>(odc. 4)</small> | '''Mage''' <small>(odc. 4)</small> | ||
'''Giant Bald Guard''' <small>(odc. 5)</small> | '''Giant Bald Guard''' <small>(odc. 5)</small> | ||
'''Miltia Guard''' <small>(odc. 5)</small> | '''Miltia Guard''' <small>(odc. 5)</small> | ||
'''Boholt''' <small>(odc. 6)</small> | '''Boholt''' <small>(odc. 6)</small> | ||
'''Alderman''' <small>(odc. 6)</small> | '''Alderman''' <small>(odc. 6)</small> | ||
'''Butcher''' <small>(odc. 6)</small> | '''Butcher''' <small>(odc. 6)</small> | ||
'''True Form Doppler''' <small>(odc. 6)</small> | '''True Form Doppler''' <small>(odc. 6)</small> | ||
'''Cahir''' <small>(odc. 5-6)</small> | '''Cahir''' <small>(odc. 5-6, 8)</small> | ||
'''Lucas Corto''' <small>(odc. 6)</small> | '''Lucas Corto''' <small>(odc. 6)</small> | ||
'''Xavier Moran''' <small>(odc. 6)</small> | '''Xavier Moran''' <small>(odc. 6)</small> | ||
'''Yannick Brass''' <small>(odc. 6)</small>--> | '''Yannick Brass''' <small>(odc. 6)</small> | ||
'''Hegor''' <small>(odc. 7)</small> | |||
'''Giant Rider''' <small>(odc. 7)</small> | |||
'''Chubby Merchant''' <small>(odc. 7)</small> | |||
'''Nilfgaardian Sentry''' <small>(odc. 7)</small> | |||
'''Nilfgaardian Soldier''' <small>(odc. 7)</small> | |||
'''Korin''' <small>(odc. 7)</small> | |||
'''Marites''' <small>(odc. 8)</small> | |||
'''Young Alderman''' <small>(odc. 8)</small> | |||
'''Atlan Kerk''' <small>(odc. 8)</small> | |||
'''Young Vesemir''' <small>(odc. 8)</small>--> | |||
i inni | i inni | ||
'''Wykonanie piosenek''': | '''Wykonanie piosenek''': | ||
* [[Marcin Franc]] <small>(odc. 2, 4)</small>, | * [[Marcin Franc]] <small>(odc. 2, 4, 6)</small>, | ||
* [[Anna Wodzyńska]] <small>(odc. 3)</small> | * [[Anna Wodzyńska]] <small>(odc. 3)</small> | ||
Wersja z 12:23, 25 lis 2020
Wiedźmin The Witcher | |
---|---|
Gatunek | fantasy |
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Netflix |
Lata produkcji | 2019 – obecnie |
Data premiery dubbingu | 20 grudnia 2019 |
Wyemitowane serie |
1 z 1 |
Wyemitowane odcinki | 8 z 8 |
Wiedźmin (ang. The Witcher) – amerykański serial fantasy, stworzony na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Z polskim dubbingiem dostępny na platformie Netflix od 20 grudnia 2019 roku.
Fabuła
Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, podąża ścieżką przeznaczenia w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: Start International Polska – Hiventy Poland
Dialogi: Marcin Bartkiewicz
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska
Nagranie i montaż dialogów: Michał Skarżyński
Teksty piosenek: Michał Skarżyński
Reżyseria muzyki: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Zuzanna Brylska, Magdalena Muszyńska
Obsada:
- Michał Żebrowski – Geralt z Rivii
- Natalia Smagacka – Cirilla „Ciri” Fiona Elen Riannon
- Justyna Kowalska – Yennefer z Vengerbergu
- Marcin Franc – Julian Alfred „Jaskier” Pankratz de Lettenhove
Obsada dodatkowa:
- Weronika Humaj – Renfri (odc. 1, 8)
- Lidia Sadowa – Królowa Calanthe (odc. 1, 4, 7)
- Anna Szpaczyńska – Marilka (odc. 1)
- Maciej Maciejewski – Mężczyzna w karczmie (odc. 1)
- Filip Rogowski – Martin (odc. 1)
- Marcin Stec –
- Nohorn (odc. 1),
- Lord Marbury (odc. 1)
- Marek Barbasiewicz – Stregobor (odc. 1-3, 7)
- Adam Cywka – Myszowór (odc. 1, 4-7)
- Przemysław Glapiński – Eist Tuirseach (odc. 1, 4, 7)
- Maciej Musiał – Sir Lazlo (odc. 1, 7)
- Michał Poznański – Sir Danek (odc. 1, 7)
- Monika Chrząstowska – Lady Marbury (odc. 1)
- Cezary Nowak – Karczmarz (odc. 1)
- Piotr Bąk – Mieszkaniec #3 (odc. 1)
- Krzysztof Rogucki – Korin (odc. 1)
- Beata Łuczak – Isadora (odc. 1)
- Michał Skarżyński – Mieszkaniec #2 (odc. 1)
- Michał Mikołajczak – Istredd (odc. 2-3, 7)
- Waldemar Barwiński – Filavandrel (odc. 2)
- Monika Kijek – Tiffania (odc. 2)
- Mieczysław Morański – Torque (odc. 2)
- Wiktoria Wolańska – Anica (odc. 2)
- Krzysztof Grabowski – Fletcher (odc. 2)
- Tomasz Mechowicki – Pokrzywka (odc. 2)
- Iwo Wiciński – Zeke Ozol (odc. 2)
- Grzegorz Borowski – Filip (odc. 2)
- Monika Dryl – Lilja Ozol (odc. 2)
- Marta Czarkowska – Toruviel (odc. 2)
- Mateusz Ceran – Adon Ozol (odc. 2)
- Katarzyna Strączek – Tissaia de Vries (odc. 2-3, 5, 7-8)
- Jakub Wieczorek – Artorius Vigo (odc. 2-3, 7)
- Marta Wągrocka – Sabrina (odc. 2, 7-8)
- Olaf Marchwicki – Dara (odc. 2-6)
- Adrianna Izydorczyk –
- kobieta w kolejce (odc. 2),
- gwary
- Anna Szymańczyk – Fringilla Vigo (odc. 2-8)
- Olga Madejska –
- Doralis (odc. 2),
- Lark (odc. 2),
- Glacella (odc. 7),
- gwary
- Monika Szalaty – Kaveri (odc. 2)
- Karolina Bacia – Triss Merigold (odc. 3, 7-8)
- Piotr Bajtlik – Giltine (odc. 3)
- Sebastian Cybulski – Tsoka (odc. 3)
- Marta Ścisłowicz – Vanielle z Brugge (odc. 3, 7-8)
- Marta Wardyńska – Królowa Sancia (odc. 3)
- Tomasz Borkowski – Lord Ostrit (odc. 3)
- Artur Dziurman – Król Foltest (odc. 3)
- Anna Wodzyńska – Danica (odc. 3)
- Karol Jankiewicz – Mikal (odc. 3)
- Mateusz Kwiecień – Król Virfuril (odc. 3)
- Mikołaj Klimek – Remus (odc. 3)
- Michalina Łabacz – Pavetta Fiona Elen (odc. 4)
- Joanna Kudelska – Królowa Kalis z Lyrii (odc. 4)
- Marta Markowicz-Dziarkowska – Generał Driada (odc. 4-5)
- Janusz Zadura – Seething Lord (odc. 4)
- Kamil Szklany – Crach An Craite (odc. 4)
- Stefan Pawłowski – Jeż z Erlenwaldu (Duny) (odc. 4)
- Monika Węgiel-Jarocińska – Eithné (odc. 4-5)
- Elżbieta Kopocińska – Drzewo (odc. 4)
- Katarzyna Nejman –
- Driada wojownik (odc. 5),
- gwary i chór
- Michał Klawiter – Cahir (odc. 5-6, 8)
- Aleksandar Milićević – Chireadan (odc. 5)
- Michał Piela – Beau Berrnat (odc. 5)
- Modest Ruciński – Hemet (odc. 5)
- Otar Saralidze – Adonis (odc. 5)
- Emilia Niedzielak – Kobieta (odc. 5)
- Mirosław Kotowicz – Mężczyzna (odc. 5)
- Janusz Łagodziński – Borch Trzy Kawki (odc. 6)
- Laura Samojłowicz – Téa (odc. 6)
- Maksymilian Michasiów – Yarpen Zigrin (odc. 6)
- Martyna Szymańska – Véa (odc. 6)
- Patryk Czerniejewski – Eyck z Denesle (odc. 6)
- Paulina Kondrak –
- Fola (odc. 7),
- gwary i chór
- Agata Wątróbska – Zola (odc. 7-8)
- Karol Osentowski – Anton (odc. 7)
- Paweł Ciołkosz – Vilgefortz z Roggeveen (odc. 7-8)
- Katarzyna Domalewska – Murta (odc. 7)
- Katarzyna Wincza – Fałszywa Ciri (odc. 7)
- Agnieszka Fajlhauer – Visenna (odc. 8)
- Leszek Filipowicz – Yurga (odc. 8)
- Julek Skarżyński – Młody Geralt z Rivii (odc. 8)
- Lena Schimscheiner – Wieśniaczka (odc. 8)
- Marek Moryc – Nadbor (odc. 8)
- Jan Kardasiński –
- Żołnierz,
- gwary i chór
- Aleksandra Nowicka –
- Dama dworu,
- gwary i chór
- Maksymilian Bogumił
- Wojciech Słupiński
- Damian Kulec
- Maciej Dużyński
- Kamil Pruban
- Konrad Makowski
- Piotr Warszawski
- Marcin Stępniak
- Jakub Świderski
- Maciej Kosmala
- Wojciech Stolorz
- Waldemar Kownacki
- Andrzej Andrzejewski
- Marek Karpowicz
- Tomasz Olejnik
- Tomasz Traczyński
- Magdalena Osińska
- Katarzyna Traczyńska
- Szymon Roszak
i inni
Wykonanie piosenek:
- Marcin Franc (odc. 2, 4, 6),
- Anna Wodzyńska (odc. 3)
Spis odcinków
№ | Tytuł polski | Tytuł angielski | |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA (Premiera: 20.12.2019) | |||
01 | Początek końca | The End's Beginning | |
02 | Cztery marki | Four Marks | |
03 | Zdradziecki księżyc | Betrayer Moon | |
04 | O bankietach, bękartach i pochówkach | Of Banquets, Bastards and Burials | |
05 | Niespełnione pragnienia | Bottled Appetites | |
06 | Ginące gatunki | Rare Species | |
07 | Przed upadkiem | Before a Fall | |
08 | Coś więcej | Much More |
Linki zewnętrzne
Wiedźmin | |
---|---|
Słuchowiska | Ostatnie życzenie • Miecz przeznaczenia • Coś się kończy, coś się zaczyna • Sezon burz • Krew elfów • Czas pogardy • Chrzest ognia • Wieża Jaskółki • Pani Jeziora • Dom ze szkła |
Gry | Wiedźmin • Wiedźmin 2: Zabójcy królów • Wiedźmin 3: Dziki Gon (Serca z kamienia • Krew i wino) • Gwint: Wiedźmińska gra karciana • Wiedźmin: Gra przygodowa • Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści |
Seriale | Wiedźmin (2019) • Wiedźmin: Rodowód krwi |
Filmy | Wiedźmin: Zmora Wilka |