The Mandalorian: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m (→Wersja polska) |
|||
(Nie pokazano 36 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł=The Mandalorian | |tytuł=The Mandalorian | ||
|plakat=Mandalorian.jpg | |||
|plakat= Mandalorian.jpg | |gatunek=science-fiction | ||
|gatunek= science-fiction | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|kraj= Stany Zjednoczone | |język=angielski | ||
|język= angielski | |platforma=[[Disney+]] | ||
| | |lata produkcji=2019 | ||
|lata produkcji= 2019 | |data premiery=12 listopada [[2019]] | ||
|data premiery= 12 listopada [[2019]] | |sezony=2 z 2 | ||
|sezony= | |odcinki=16 z 16 | ||
|odcinki= | |||
}} | }} | ||
''' | '''The Mandalorian''' – amerykański serial science-fiction. Z polskim dubbingiem dostępny na platformie [[Disney+]] od 12 listopada [[2019]] roku (nie mogą go jednak na razie oglądać widzowie z Polski). | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
Linia 18: | Linia 17: | ||
* [[Grzegorz Małecki]] – '''Mandalorianin''' | * [[Grzegorz Małecki]] – '''Mandalorianin''' | ||
* [[Zdzisław Wardejn]] – '''Kuiil''' <!--<small>(odc. 1-2, 7)</small>--> | * [[Zdzisław Wardejn]] – '''Kuiil''' <!--<small>(odc. 1-2, 7)</small>--> | ||
* [[Jerzy Schejbal]] – '''Klient''' <!--<small>(odc. 1, 3, 7)</small>--> | * [[Jerzy Schejbal]] – '''Klient''' <!--<small>(odc. 1, 3, 7)</small>--> | ||
* [[Waldemar Barwiński]] – '''IG-11''' <!--<small>(odc. 1, 7-8)</small>--> | * [[Waldemar Barwiński]] – '''IG-11''' <!--<small>(odc. 1, 7-8)</small>--> | ||
* [[Piotr Bąk]] – '''Greef Carga''' <!--<small>(odc. 1, 3, 6-8)</small>--> | * [[Piotr Bąk]] – '''Greef Carga''' <!--<small>(odc. 1, 3, 6-8, 12)</small>--> | ||
* [[Wojciech Brzeziński]] – '''Doktor Pershing''' <!--<small>(odc. 1, 3)</small>--> | * [[Wojciech Brzeziński]] – '''Doktor Pershing''' <!--<small>(odc. 1, 3, 12, 16)</small>--> | ||
* [[Magdalena Popławska]] – '''Zbrojmistrzyni''' <!--<small>(odc. 1, 3, 8)</small>--> | * [[Magdalena Popławska]] – '''Zbrojmistrzyni''' <!--<small>(odc. 1, 3, 8)</small>--> | ||
* [[Martyna Szymańska]] – '''Cara Dune''' <!--<small>(odc. 4, 7-8)</small>--> | * [[Martyna Szymańska]] – '''Cara Dune''' <!--<small>(odc. 4, 7-8, 12, 14-16)</small>--> | ||
* [[Marta Żmuda-Trzebiatowska]] – '''Omera''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Marek Kalita]] – '''Moff Gideon''' <!--<small>(odc. 7-8, 11-12, 14, 16)</small>--> | ||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Mariusz Jakus]] – '''Mythrol''' <small>(odc. 1, 12)</small> | |||
* [[Jakub Wieczorek]] – '''Barman''' <small>(odc. 1)</small> | |||
* [[Oskar Hamerski]] – '''Paz Vizla''' <small>(odc. 3)</small> | |||
* [[Mateusz Kwiecień]] – '''Szturmowiec #3''' <small>(odc. 3)</small><!-- | |||
** <small>(odc. 1-2)</small>--> | |||
* [[Wojciech Chorąży]] – | |||
** '''Szturmowiec #1''' <small>(odc. 3)</small>, | |||
** '''Wing''' <small>(odc. 13)</small> | |||
* [[Krzysztof Cybiński]] – '''Szturmowiec #2''' <small>(odc. 3)</small><!-- | |||
** <small>(odc. 1-2)</small>--> | |||
* [[Marta Żmuda Trzebiatowska|Marta Żmuda-Trzebiatowska]] – '''Omera''' <small>(odc. 4)</small> | |||
* [[Pola Piłat]] – '''Winta''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Pola Piłat]] – '''Winta''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Marcin Franc]] – '''Caben''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Marcin Franc]] – '''Caben''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Aleksander Kaźmierczak]] – '''Stoke''' <small>(odc. 4)</small><!-- | * [[Aleksander Kaźmierczak]] – '''Stoke''' <small>(odc. 4)</small><!-- | ||
** <small>(odc. 3, 6-8)</small>--> | ** <small>(odc. 3, 6-8, 11)</small>--> | ||
* [[Izabela Dąbrowska]] – '''Peli Motto''' <small>(odc. 5)</small> | * [[Kinga Ilgner]] – '''Właścicielka karczmy''' <small>(odc. 4)</small> | ||
* [[Izabela Dąbrowska]] – '''Peli Motto''' <small>(odc. 5, 9-10; błędnie wymieniona na planszy odc. 11)</small> | |||
* [[Jędrzej Hycnar]] – '''Toro Calican''' <small>(odc. 5)</small> | * [[Jędrzej Hycnar]] – '''Toro Calican''' <small>(odc. 5)</small> | ||
* [[Agnieszka Warchulska]] – '''Fennec Shand''' <small>(odc. 5)</small> | * [[Agnieszka Warchulska]] – '''Fennec Shand''' <small>(odc. 5, 14-16)</small> | ||
* [[Karol Wróblewski]] – '''Riot Mar''' <small>(odc. 5)</small> | * [[Karol Wróblewski]] – '''Riot Mar''' <small>(odc. 5)</small> | ||
* [[Bartłomiej Bobrowski]] – '''Robot w kantynie''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Dariusz Odija]] – '''Głos dyspozytora''' <small>(odc. 5)</small> | |||
* [[Ryszard Doliński]] – '''Ranzar „Ran” Malk''' <small>(odc. 6)</small> | * [[Ryszard Doliński]] – '''Ranzar „Ran” Malk''' <small>(odc. 6)</small> | ||
* [[Przemysław Sadowski]] – '''Mayfeld''' <small>(odc. 6)</small> | * [[Przemysław Sadowski]] – '''Mayfeld''' <small>(odc. 6, 15)</small> | ||
* [[Anna Gorajska]] – '''Xi'An''' <small>(odc. 6)</small> | * [[Anna Gorajska]] – '''Xi'An''' <small>(odc. 6)</small> | ||
* [[Artur Dziurman]] – '''Burg''' <small>(odc. 6)</small> | * [[Artur Dziurman]] – '''Burg''' <small>(odc. 6)</small> | ||
* [[Łukasz Lewandowski]] – '''Zero (Q9-0)''' <small>(odc. 6)</small> | * [[Łukasz Lewandowski]] – '''Zero (Q9-0)''' <small>(odc. 6, 10)</small> | ||
* [[Mirosław Haniszewski]] – '''Qin''' <small>(odc. 6)</small> | * [[Mirosław Haniszewski]] – '''Qin''' <small>(odc. 6)</small> | ||
* [[ | * [[Bartosz Martyna]] – '''Davin''' <small>(odc. 6)</small><!-- | ||
** <small>(odc. 3-4)</small>--> | |||
* [[Anna Wodzyńska]] – '''Sash Ketter''' <small>(odc. 6)</small><!-- | |||
** <small>(odc. 3)</small>--> | |||
* [[Zbigniew Dziduch]] – '''Trapper Wolf''' <small>(odc. 6, 10)</small> | |||
* [[Jacek Król]] – | |||
** '''Droidy bojowe''' <small>(odc. 6)</small>, | |||
** '''Szturmowiec w radiu''' <small>(odc. 8)</small> | |||
* [[Szymon Mysłakowski]] – '''Jib Dodger''' <small>(odc. 6)</small> | |||
* [[Henryk Simon]] – '''Szturmowiec #1''' <small>(odc. 8)</small><!-- | * [[Henryk Simon]] – '''Szturmowiec #1''' <small>(odc. 8)</small><!-- | ||
** <small>(odc. 7)</small>--> | ** <small>(odc. 7)</small>--> | ||
* [[Szymon Roszak]] – '''Szturmowiec #2''' <small>(odc. 8)</small> | * [[Szymon Roszak]] – | ||
''' | ** '''Szturmowiec #2''' <small>(odc. 8)</small><!-- | ||
* [[Zbigniew Konopka]]<!-- <small>(odc. 1-2)</small>--> | ** <small>(odc. 15)</small>-->, | ||
* [[ | ** '''Żołnierz imperialny w hangarze''' <small>(odc. 16)</small> | ||
** <small>(odc. | * [[Paweł Peterman]] – | ||
* [[Konrad Szymański]]<!-- <small>(odc. 1-3)</small>--> | ** '''Szturmowiec #3''' <small>(odc. 8)</small>, | ||
** '''Ochroniarz''' <small>(odc. 9)</small><!-- | |||
** <small>(odc. 6-7)</small>--> | |||
* [[Jacek Kopczyński]] – '''Cobb Vanth''' <small>(odc. 9)</small> | |||
* [[Marcin Troński]] – '''Gor Koresh''' <small>(odc. 9)</small> | |||
* [[Zbigniew Konopka]] – '''Weequay''' <small>(odc. 9)</small><!-- | |||
<small>(odc. 1-2)</small>--> | |||
* [[Janusz Wituch]] – '''Mieszkaniec Mos Pelgo''' <small>(odc. 9)</small><!-- | |||
** <small>(odc. 4)</small>--> | |||
* [[Przemysław Bluszcz]] – '''Kapitan Carson Teva''' <small>(odc. 10, 12; błędnie wymieniony na planszy odc. 11)</small> | |||
* [[Łukasz Muszyński]] – '''Bandyta''' <small>(odc. 10)</small> | |||
* [[Leon Charewicz]] – '''Kapitan''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] – '''Dyspozytorka''' <small>(odc. 11)</small><!-- <small>(odc. 13)</small>--> | |||
* [[Jakub Kordas]] – '''Pilot #2''' <small>(odc. 11)</small><!-- <small>(odc. 9, 11)</small>--> | |||
* [[Filip Krupa]] – '''Pilot #1''' <small>(odc. 11)</small><!-- | |||
<small>(odc. 9, 11)</small>--> | |||
* [[Dorota Landowska]] – '''Bo-Katan Kryze''' <small>(odc. 11, 16; błędnie wymieniona na planszy odc. 13)</small> | |||
* [[Michał Mikołajczak]] – '''Axe Woves''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Cezary Morawski]] – '''Oficer''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Natalia Rybicka]] – '''Koska Reeves''' <small>(odc. 11, 16)</small> | |||
* [[Mirosław Wieprzewski]] – '''Właściciel knajpy''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Mirosław Zbrojewicz]] – '''Rybak''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Barbara Zielińska]] – '''Mechanik''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Katarzyna Tatarak]] – '''Droid-nauczycielka''' <small>(odc. 12)</small> | |||
* [[Antoni Domin]] – '''Uczeń''' <small>(odc. 12)</small> | |||
* [[Marcin Stępniak]] – | |||
** '''Oficer imperialny''' <small>(odc. 12)</small>, | |||
** '''Żołnierz Rozjemczyni''' <small>(odc. 13)</small>, | |||
** '''Szturmowiec''' <small>(odc. 14)</small> | |||
* [[Bartosz Bednarski]] – | |||
** '''Szturmowiec''' <small>(odc. 12, 14)</small>, | |||
** '''Torturowany więzień''' <small>(odc. 13)</small><!-- | |||
** <small>(odc. 9, 11, 15-16)</small>--> | |||
* [[Marta Wągrocka]] – '''Oficer imperialna''' <small>(odc. 12, 14-16)</small> | |||
* [[Paulina Holtz]] – '''Ahsoka Tano''' <small>(odc. 13; błędnie wymieniona na planszy odc. 14, 16)</small> | |||
* [[Monika Krzywkowska]] – '''Morgan Elsbeth / Rozjemczyni''' <small>(odc. 13)</small> | |||
* [[Arkadiusz Janiczek]] – '''Lang''' <small>(odc. 13)</small> | |||
* [[Wojciech Paszkowski]] – '''Boba Fett''' <small>(odc. 14-16)</small> | |||
* [[Sebastian Machalski]] – '''Oficer imperialny''' <small>(odc. 14)</small><!-- <small>(odc. 3, 11-13)</small>--> | |||
* [[Piotr Garlicki]] – '''Valin Hess''' <small>(odc. 15)</small> | |||
* [[Kacper Kuszewski]] – '''Luke Skywalker''' <small>(odc. 16)</small> | |||
* [[Konrad Szymański]]<!-- <small>(odc. 1-3, 9, 11)</small>--> | |||
* [[Bartosz Wesołowski]]<!-- <small>(odc. 1-3)</small>--> | * [[Bartosz Wesołowski]]<!-- <small>(odc. 1-3)</small>--> | ||
* [[Marta Dylewska]]<!-- <small>(odc. 3)</small>--> | * [[Marta Dylewska]]<!-- <small>(odc. 3)</small>--> | ||
* [[Michał Podsiadło]]<!-- <small>(odc. 3)</small>--> | * [[Michał Podsiadło]]<!-- <small>(odc. 3)</small>--> | ||
* [[Olga Cybińska]]<!-- <small>(odc. 4, 12)</small>--> | |||
* [[Olga Cybińska]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | |||
* [[Jakub Hojda]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Jakub Hojda]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[Mateusz Kmiecik]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Mateusz Kmiecik]]<!-- <small>(odc. 4, 15-16)</small>--> | ||
* [[Anna Lemieszek]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Anna Lemieszek]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[Maksymilian Michasiów]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Maksymilian Michasiów]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
Linia 73: | Linia 124: | ||
* [[Milena Suszyńska-Dziuba|Milena Suszyńska]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Milena Suszyńska-Dziuba|Milena Suszyńska]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[Borys Wiciński]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Borys Wiciński]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[Antonina Żbikowska]]<!-- <small>(odc. 4, 12)</small>--> | |||
* [[Antonina Żbikowska]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | |||
* [[Maciej Zuchowicz]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | * [[Maciej Zuchowicz]]<!-- <small>(odc. 4)</small>--> | ||
* [[ | * [[Kaja Kozłowska]]<!-- – '''Jo''' <small>(odc. 9)</small>--> | ||
* [[ | * [[Malwina Laska-Eichmann|Malwina Laska]]<!-- <small>(odc. 9)</small>--> | ||
* [[ | * [[Jan Kulczycki]]<!-- <small>(odc. 9)</small>--> | ||
* [[ | * [[Patryk Czerniejewski]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | ||
** | * [[Sebastian Figat]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | ||
** | * [[Filip Karaś]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | ||
* [[ | * [[Piotr Kramer]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | ||
* [[Paweł | * [[Paweł Krucz]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | ||
<!-- | * [[Grzegorz Kwiecień]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | ||
* [[Bartosz Mikulak]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | |||
* [[Aleksandar Milićević]]<!-- <small>(odc. 11, 15-16)</small>--> | |||
* [[Hubert Paszkiewicz]]<!-- <small>(odc. 11, 15-16)</small>--> | |||
* [[Konrad Żygadło]]<!-- <small>(odc. 11)</small>--> | |||
* [[Marta Kurzak]]<!-- <small>(odc. 12)</small>--> | |||
* [[Marta Markowicz-Dziarkowska|Marta Markowicz]]<!-- <small>(odc. 12)</small>--> | |||
* [[Paweł Szymański]]<!-- <small>(odc. 12)</small>--> | |||
* [[Paulina Wróblewska]]<!-- <small>(odc. 13)</small>--> | |||
* [[Natalia Jędruś]]<!-- <small>(odc. 15-16)</small>--> | |||
* [[Barbara Liberek]]<!-- <small>(odc. 15-16)</small>--> | |||
* [[Monika Szwajnos]]<!-- <small>(odc. 15-16)</small>--> | |||
* [[Michał Figurski]]<!-- <small>(odc. 15)</small>--> | |||
* [[Damian Mirga]]<!-- <small>(odc. 15-16)</small>--> | |||
* [[Bartosz Porczyk]]<!-- – '''Pilot #1''' <small>(odc. 16)</small>--> | |||
* [[Dariusz Wnuk]]<!-- <small>(odc. 16)</small>--> | |||
i inni | i inni | ||
'''Reżyseria''': [[Waldemar Modestowicz]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Waldemar Modestowicz]]<br /> | ||
'''Dialogi polskie''': | '''Dialogi polskie''': | ||
* [[Marcin Bartkiewicz]] <small>(odc. 1-2, 6- | * [[Marcin Bartkiewicz]] <small>(odc. 1-2, 6-10, 15-16)</small>, | ||
* [[Jakub Kowalczyk]] <small>(odc. 3-5)</small> | * [[Jakub Kowalczyk]] <small>(odc. 3-5, 11-14)</small> | ||
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]<br /> | '''Opracowanie wersji polskiej''': [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': | '''Kierownictwo produkcji''': | ||
* [[Beata Jankowska (kierownik produkcji)|Beata Jankowska]], | |||
* [[Karolina Cossy]] <small>(odc. 1-8)</small>, | |||
* [[Kinga Gackowska]] <small>(odc. 9-16)</small> | |||
'''Nagranie dialogów''': | '''Nagranie dialogów''': | ||
* [[Agnieszka Wołejko]] <small>(odc. 1-3)</small>, | * [[Agnieszka Wołejko]] <small>(odc. 1-3)</small>, | ||
* [[Mateusz Michniewicz]] <small>(odc. 4- | * [[Mateusz Michniewicz]] <small>(odc. 4-16)</small>, | ||
* [[Sergio Pinilla]] <small>(odc. 5, 7)</small> | * [[Sergio Pinilla]] <small>(odc. 5, 7)</small> | ||
'''Montaż dialogów''': | '''Montaż dialogów''': | ||
* [[Anna Żarnecka|Anna Żarnecka-Wójcik]] <small>(odc. 1-2, 4)</small>, | * [[Anna Żarnecka|Anna Żarnecka-Wójcik]] <small>(odc. 1-2, 4)</small>, | ||
* [[Agnieszka Wołejko]] <small>(odc. 3)</small>, | * [[Agnieszka Wołejko]] <small>(odc. 3)</small>, | ||
* [[Mateusz Michniewicz]] <small>(odc. 5, 7)</small> | * [[Mateusz Michniewicz]] <small>(odc. 5, 7, 9-16)</small> | ||
'''Zgranie wersji polskiej''': SHEPPERTON INTERNATIONAL<br /> | '''Zgranie wersji polskiej''': SHEPPERTON INTERNATIONAL<br /> | ||
'''Producent polskiej wersji językowej''': [[Magdalena Dziemidowicz]], [[Justyna Musialska]] – DISNEY CHARACTER VOICES INTERNATIONAL, INC. | '''Producent polskiej wersji językowej''': [[Magdalena Dziemidowicz]], [[Justyna Musialska]] – DISNEY CHARACTER VOICES INTERNATIONAL, INC. | ||
Linia 149: | Linia 217: | ||
| ''Chapter Seven: The Reckoning'' | | ''Chapter Seven: The Reckoning'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2019<!--<ref name="c" />--> | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | | style="background-color: #CCE2FF;"|08 | ||
| ''Odkupienie'' | | ''Odkupienie'' | ||
| ''Chapter Eight: Redemption'' | | ''Chapter Eight: Redemption'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.10.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Szeryf'' | |||
| ''Chapter Nine: The Marshal'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Pasażerka'' | |||
| ''Chapter Ten: The Passenger'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.11.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Spadkobierczyni'' | |||
| ''Chapter Eleven: The Heiress'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.11.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Oblężenie | |||
| ''Chapter Twelve: The Siege'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.11.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Jedi'' | |||
| ''Chapter Thirteen: The Jedi'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.12.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Tragedia'' | |||
| ''Chapter Fourteen: The Tragedy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.12.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''Wyznawca'' | |||
| ''Chapter Fifteen: The Believer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.12.2020<!--<ref name="c" />--> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Ratunek'' | |||
| ''Chapter Sixteen: The Rescue'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linia 161: | Linia 271: | ||
* [http://wsyncu.pl/mandalorian-obsada-dubbingu-serialu-disney/ Główna obsada ''Mandaloriana''] na stronie wSyncu.pl | * [http://wsyncu.pl/mandalorian-obsada-dubbingu-serialu-disney/ Główna obsada ''Mandaloriana''] na stronie wSyncu.pl | ||
{{Gwiezdne wojny}} | {{Gwiezdne wojny}} | ||
[[Kategoria:Seriale fabularne]] | [[Kategoria: Seriale fabularne]] |
Wersja z 21:21, 18 gru 2020
The Mandalorian
| |
---|---|
Gatunek | science-fiction |
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Platforma streamingowa | Disney+ |
Lata produkcji | 2019 |
Data premiery dubbingu | 12 listopada 2019 |
Wyemitowane serie |
2 z 2 |
Wyemitowane odcinki | 16 z 16 |
The Mandalorian – amerykański serial science-fiction. Z polskim dubbingiem dostępny na platformie Disney+ od 12 listopada 2019 roku (nie mogą go jednak na razie oglądać widzowie z Polski).
Wersja polska
W wersji polskiej udział wzięli:
- Grzegorz Małecki – Mandalorianin
- Zdzisław Wardejn – Kuiil
- Jerzy Schejbal – Klient
- Waldemar Barwiński – IG-11
- Piotr Bąk – Greef Carga
- Wojciech Brzeziński – Doktor Pershing
- Magdalena Popławska – Zbrojmistrzyni
- Martyna Szymańska – Cara Dune
- Marek Kalita – Moff Gideon
W pozostałych rolach:
- Mariusz Jakus – Mythrol (odc. 1, 12)
- Jakub Wieczorek – Barman (odc. 1)
- Oskar Hamerski – Paz Vizla (odc. 3)
- Mateusz Kwiecień – Szturmowiec #3 (odc. 3)
- Wojciech Chorąży –
- Szturmowiec #1 (odc. 3),
- Wing (odc. 13)
- Krzysztof Cybiński – Szturmowiec #2 (odc. 3)
- Marta Żmuda-Trzebiatowska – Omera (odc. 4)
- Pola Piłat – Winta (odc. 4)
- Marcin Franc – Caben (odc. 4)
- Aleksander Kaźmierczak – Stoke (odc. 4)
- Kinga Ilgner – Właścicielka karczmy (odc. 4)
- Izabela Dąbrowska – Peli Motto (odc. 5, 9-10; błędnie wymieniona na planszy odc. 11)
- Jędrzej Hycnar – Toro Calican (odc. 5)
- Agnieszka Warchulska – Fennec Shand (odc. 5, 14-16)
- Karol Wróblewski – Riot Mar (odc. 5)
- Bartłomiej Bobrowski – Robot w kantynie (odc. 5)
- Dariusz Odija – Głos dyspozytora (odc. 5)
- Ryszard Doliński – Ranzar „Ran” Malk (odc. 6)
- Przemysław Sadowski – Mayfeld (odc. 6, 15)
- Anna Gorajska – Xi'An (odc. 6)
- Artur Dziurman – Burg (odc. 6)
- Łukasz Lewandowski – Zero (Q9-0) (odc. 6, 10)
- Mirosław Haniszewski – Qin (odc. 6)
- Bartosz Martyna – Davin (odc. 6)
- Anna Wodzyńska – Sash Ketter (odc. 6)
- Zbigniew Dziduch – Trapper Wolf (odc. 6, 10)
- Jacek Król –
- Droidy bojowe (odc. 6),
- Szturmowiec w radiu (odc. 8)
- Szymon Mysłakowski – Jib Dodger (odc. 6)
- Henryk Simon – Szturmowiec #1 (odc. 8)
- Szymon Roszak –
- Szturmowiec #2 (odc. 8),
- Żołnierz imperialny w hangarze (odc. 16)
- Paweł Peterman –
- Szturmowiec #3 (odc. 8),
- Ochroniarz (odc. 9)
- Jacek Kopczyński – Cobb Vanth (odc. 9)
- Marcin Troński – Gor Koresh (odc. 9)
- Zbigniew Konopka – Weequay (odc. 9)
- Janusz Wituch – Mieszkaniec Mos Pelgo (odc. 9)
- Przemysław Bluszcz – Kapitan Carson Teva (odc. 10, 12; błędnie wymieniony na planszy odc. 11)
- Łukasz Muszyński – Bandyta (odc. 10)
- Leon Charewicz – Kapitan (odc. 11)
- Magdalena Herman-Urbańska – Dyspozytorka (odc. 11)
- Jakub Kordas – Pilot #2 (odc. 11)
- Filip Krupa – Pilot #1 (odc. 11)
- Dorota Landowska – Bo-Katan Kryze (odc. 11, 16; błędnie wymieniona na planszy odc. 13)
- Michał Mikołajczak – Axe Woves (odc. 11)
- Cezary Morawski – Oficer (odc. 11)
- Natalia Rybicka – Koska Reeves (odc. 11, 16)
- Mirosław Wieprzewski – Właściciel knajpy (odc. 11)
- Mirosław Zbrojewicz – Rybak (odc. 11)
- Barbara Zielińska – Mechanik (odc. 11)
- Katarzyna Tatarak – Droid-nauczycielka (odc. 12)
- Antoni Domin – Uczeń (odc. 12)
- Marcin Stępniak –
- Oficer imperialny (odc. 12),
- Żołnierz Rozjemczyni (odc. 13),
- Szturmowiec (odc. 14)
- Bartosz Bednarski –
- Szturmowiec (odc. 12, 14),
- Torturowany więzień (odc. 13)
- Marta Wągrocka – Oficer imperialna (odc. 12, 14-16)
- Paulina Holtz – Ahsoka Tano (odc. 13; błędnie wymieniona na planszy odc. 14, 16)
- Monika Krzywkowska – Morgan Elsbeth / Rozjemczyni (odc. 13)
- Arkadiusz Janiczek – Lang (odc. 13)
- Wojciech Paszkowski – Boba Fett (odc. 14-16)
- Sebastian Machalski – Oficer imperialny (odc. 14)
- Piotr Garlicki – Valin Hess (odc. 15)
- Kacper Kuszewski – Luke Skywalker (odc. 16)
- Konrad Szymański
- Bartosz Wesołowski
- Marta Dylewska
- Michał Podsiadło
- Olga Cybińska
- Jakub Hojda
- Jakub Jóźwik
- Mateusz Kmiecik
- Anna Lemieszek
- Maksymilian Michasiów
- Sonia Mietelica
- Kamil Pruban
- Milena Suszyńska
- Borys Wiciński
- Antonina Żbikowska
- Maciej Zuchowicz
- Kaja Kozłowska
- Malwina Laska
- Jan Kulczycki
- Patryk Czerniejewski
- Sebastian Figat
- Filip Karaś
- Piotr Kramer
- Paweł Krucz
- Grzegorz Kwiecień
- Bartosz Mikulak
- Aleksandar Milićević
- Hubert Paszkiewicz
- Konrad Żygadło
- Marta Kurzak
- Marta Markowicz
- Paweł Szymański
- Paulina Wróblewska
- Natalia Jędruś
- Barbara Liberek
- Monika Szwajnos
- Michał Figurski
- Damian Mirga
- Bartosz Porczyk
- Dariusz Wnuk
i inni
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Dialogi polskie:
- Marcin Bartkiewicz (odc. 1-2, 6-10, 15-16),
- Jakub Kowalczyk (odc. 3-5, 11-14)
Opracowanie wersji polskiej: SDI MEDIA POLSKA
Kierownictwo produkcji:
- Beata Jankowska,
- Karolina Cossy (odc. 1-8),
- Kinga Gackowska (odc. 9-16)
Nagranie dialogów:
- Agnieszka Wołejko (odc. 1-3),
- Mateusz Michniewicz (odc. 4-16),
- Sergio Pinilla (odc. 5, 7)
Montaż dialogów:
- Anna Żarnecka-Wójcik (odc. 1-2, 4),
- Agnieszka Wołejko (odc. 3),
- Mateusz Michniewicz (odc. 5, 7, 9-16)
Zgranie wersji polskiej: SHEPPERTON INTERNATIONAL
Producent polskiej wersji językowej: Magdalena Dziemidowicz, Justyna Musialska – DISNEY CHARACTER VOICES INTERNATIONAL, INC.
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | |||
12.11.2019 | 01 | ––– brak tytułu ––– | Chapter One |
15.11.2019 | 02 | Dziecko | Chapter Two: The Child |
22.11.2019 | 03 | Grzech | Chapter Three: The Sin |
29.11.2019 | 04 | Azyl | Chapter Four: Sanctuary |
06.12.2019 | 05 | Wspólnik | Chapter Five: The Gunslinger |
13.12.2019 | 06 | Więzień | Chapter Six: The Prisoner |
18.12.2019 | 07 | Rozrachunek | Chapter Seven: The Reckoning |
27.12.2019 | 08 | Odkupienie | Chapter Eight: Redemption |
SERIA DRUGA | |||
30.10.2020 | 09 | Szeryf | Chapter Nine: The Marshal |
06.11.2020 | 10 | Pasażerka | Chapter Ten: The Passenger |
13.11.2020 | 11 | Spadkobierczyni | Chapter Eleven: The Heiress |
20.11.2020 | 12 | Oblężenie | Chapter Twelve: The Siege |
27.11.2020 | 13 | Jedi | Chapter Thirteen: The Jedi |
04.12.2020 | 14 | Tragedia | Chapter Fourteen: The Tragedy |
11.12.2020 | 15 | Wyznawca | Chapter Fifteen: The Believer |
18.12.2020 | 16 | Ratunek | Chapter Sixteen: The Rescue |
Linki zewnętrzne
- The Mandalorian w bazie filmweb.pl
- Główna obsada Mandaloriana na stronie wSyncu.pl