Przygody misia Paddingtona (serial animowany 2019): Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
(Nie pokazano 19 wersji utworzonych przez jednego użytkownika) | |||
Linia 6: | Linia 6: | ||
|kraj=Francja, Wielka Brytania | |kraj=Francja, Wielka Brytania | ||
|język=francuski, angielski | |język=francuski, angielski | ||
|stacja=[[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]] | |stacja=[[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]], [[Nickelodeon Polska]] | ||
|lata produkcji=2019- | |lata produkcji=2019- | ||
|data premiery=16 sierpnia [[2020]] <small>(Internet)</small><br />17 sierpnia [[2020]] <small>(TV)</small> | |data premiery=16 sierpnia [[2020]] <small>(Internet)</small><br />17 sierpnia [[2020]] <small>(TV)</small> | ||
|sezony=1 z 1 | |sezony=1 z 1 | ||
|odcinki= | |odcinki=19 z 27 | ||
}} | }} | ||
: ''Ten artykuł jest o serialu animowanym z 2019 roku. Możesz także szukać [[Przygody misia Paddingtona|serialu animowanego z 1997 roku]].'' | : ''Ten artykuł jest o serialu animowanym z 2019 roku. Możesz także szukać [[Przygody misia Paddingtona|serialu animowanego z 1997 roku]].'' | ||
Linia 34: | Linia 34: | ||
* [[Barbara Zielińska]] – '''Pani Bird''' | * [[Barbara Zielińska]] – '''Pani Bird''' | ||
* [[Jarosław Domin]] – '''Pan Curry''' | * [[Jarosław Domin]] – '''Pan Curry''' | ||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[]] – '''Pan Gruber''' | * [[Włodzimierz Press]] – '''Pan Gruber''' | ||
* [[Agata Gawrońska-Bauman]] – '''Emma''' | * [[Agata Gawrońska-Bauman]] – | ||
** '''Emma''' <small>(odc. 2)</small>, | |||
** '''Pani Potts''' <small>(odc. 8b, 11b, 13a, 14a, 15ab, 17a, 20ab)</small>, | |||
** '''Dziennikarka radiowa''' <small>(odc. 16b)</small> | |||
* [[Karol Kwiatkowski]] – '''Mateo''' <small>(odc. 13ab, 14b, 15b, 17a, 20b)</small> | |||
* [[Anna Szymańczyk]] – '''Sofia''' <small>(odc. 13ab, 15b, 18b, 20ab)</small> | |||
i inni | i inni | ||
Linia 63: | Linia 68: | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18.08.2020 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| '''' | | ''Paddington robi naleśniki'' | ||
| ''Paddington Makes Pancakes'' | | ''Paddington Makes Pancakes'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington gra w piłkę'' | ||
| ''Paddington Plays Football'' | | ''Paddington Plays Football'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | ||
| '''' | | ''Paddington i magiczna sztuczka'' | ||
| ''Paddington And The Magic Trick'' | | ''Paddington And The Magic Trick'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington i chory pan Curry'' | ||
| ''Paddington And Poor Mr Curry'' | | ''Paddington And Poor Mr Curry'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | ||
| '''' | | ''Paddington i domek na drzewie'' | ||
| ''Paddington and the Treehouse'' | | ''Paddington and the Treehouse'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington i polowanie na potwora'' | ||
| ''Paddington and the Monster Hunt'' | | ''Paddington and the Monster Hunt'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | ||
| '''' | | ''Paddington i obraz'' | ||
| ''Paddington and the Painting'' | | ''Paddington and the Painting'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington szuka skarbów'' | ||
| ''Paddington Finds Buried Treasure'' | | ''Paddington Finds Buried Treasure'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | ||
| '''' | | ''Paddington ma hobby'' | ||
| ''Paddington Finds a Hobby'' | | ''Paddington Finds a Hobby'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington i znaczek'' | ||
| ''Paddington and the Stamp'' | | ''Paddington and the Stamp'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | ||
| '''' | | ''Paddington i szafa'' | ||
| ''Paddington And The Wardrobe'' | | ''Paddington And The Wardrobe'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington pomaga w lekcjach'' | ||
| ''Paddington And Homework'' | | ''Paddington And Homework'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | ||
| '''' | | ''Paddington planuje imprezę'' | ||
| ''Paddington and the Party'' | | ''Paddington and the Party'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington gra na skrzypcach'' | ||
| ''Paddington and the Violin'' | | ''Paddington and the Violin'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | ||
| '''' | | ''Paddington robi album'' | ||
| ''Paddington And The Scrapbook'' | | ''Paddington And The Scrapbook'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington kopie tunel do Peru'' | ||
| ''Paddington Digs a Tunnel to Peru'' | | ''Paddington Digs a Tunnel to Peru'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28.08.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | ||
| '''' | | ''Paddington i deszcz meteorów'' | ||
| ''Paddington And The Meteor Shower'' | | ''Paddington And The Meteor Shower'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Paddington i pokaz umiejętności'' | ||
| ''Paddington And The Talent Show'' | | ''Paddington And The Talent Show'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12.10.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | ||
| '''' | | ''Paddington i uciekający myszoskoczek'' | ||
| ''Paddington and the Lost Gerbil'' | |||
|- | |||
| ''Paddington zdobywa odznakę strażnika'' | |||
| ''Paddington Earns a Ranger Badge'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Paddington puszcza latawce'' | |||
| ''Paddington Flies a Kite'' | |||
|- | |||
| ''Paddington detektywem'' | |||
| ''Paddington the Detective'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Paddington i Lucky'' | |||
| ''Paddington Meets Lucky'' | | ''Paddington Meets Lucky'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.10.2020 | ||
| ''Paddington i kartki na Dzień Miłości'' | |||
| ''Paddington and the Love Day Cards'' | | ''Paddington and the Love Day Cards'' | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Paddington i pułapka na palce'' | |||
| ''Paddington and the Finger Trap'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.10.2020 | |||
| ''Paddington jeździ na hulajnodze'' | |||
| ''Paddington Rides a Scooter'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''Paddington i chiński Nowy Rok'' | |||
| ''Paddington’s First Chinese New Year'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19.10.2020 | |||
| ''Paddington i bilety do cyrku'' | |||
| ''Paddington and the Missing Tickets'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Paddington i letnie gry'' | |||
| ''Paddington and the Summer Games'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.10.2020 | |||
| ''Paddington jedzie na biwak'' | |||
| ''Paddington Goes Camping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Paddington i zbiórka funduszy'' | |||
| ''Paddington and the Fundraiser Day'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.10.2020 | |||
| ''Paddington i kosmici'' | |||
| ''Paddington’s Alien Adventure'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Paddington i kość'' | |||
| ''Paddington and the Bone'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.10.2020 | |||
| ''Paddington i zespół'' | |||
| ''Paddington Joins a Band'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | ||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|31.10.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington And Hallowe’en'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington Has An Autumn Wish'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington and the Fire Engine'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington Joins a Club'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington Builds a Scarecrow'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington Plays Hide & Seek'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Paddington and the House Guest'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington and the | | ''Paddington and the Banana'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington Chooses a Best Friend'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington and the Lamppost'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Paddington’s First Snow'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington and the Metal Detector'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | ||
| '''' | |||
| ''Paddington Runs the Café'' | |||
|- | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Paddington | | ''Paddington Makes a Film'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''The Lost Letter'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{Miś Paddington}} | {{Miś Paddington}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] |
Wersja z 12:27, 2 gru 2020
Przygody misia Paddingtona The Adventures of Paddington Bear | |
---|---|
Gatunek | animowany |
Kraj produkcji | Francja, Wielka Brytania |
Język oryginału | francuski, angielski |
Stacja telewizyjna | Nick Jr., Nickelodeon Polska |
Lata produkcji | 2019- |
Data premiery dubbingu | 16 sierpnia 2020 (Internet) 17 sierpnia 2020 (TV) |
Wyemitowane serie |
1 z 1 |
Wyemitowane odcinki | 19 z 27 |
- Ten artykuł jest o serialu animowanym z 2019 roku. Możesz także szukać serialu animowanego z 1997 roku.
Przygody misia Paddingtona (ang. The Adventures of Paddington Bear, 2019-) – francusko-brytyjski serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nick Jr. od 17 sierpnia 2020 roku. Przedpremierowo 16 sierpnia 2020 roku został udostępniony odcinek (pierwszy) na stronie www.NickJr.com.pl.
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi polskie: Magdalena Dwojak
Tekst piosenki: Dariusz Paprocki
Dźwięk i montaż: Marta Bator
Kierownictwo muzyczne: Adam Krylik
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:
- Miłogost Reczek – Paddington
- Katarzyna Wincza – Judy Brown
- Magdalena Krylik – Mary Brown
- Piotr Bajtlik – Henry Brown
- Antoni Domin – Jonathan Brown
- Barbara Zielińska – Pani Bird
- Jarosław Domin – Pan Curry
W pozostałych rolach:
- Włodzimierz Press – Pan Gruber
- Agata Gawrońska-Bauman –
- Emma (odc. 2),
- Pani Potts (odc. 8b, 11b, 13a, 14a, 15ab, 17a, 20ab),
- Dziennikarka radiowa (odc. 16b)
- Karol Kwiatkowski – Mateo (odc. 13ab, 14b, 15b, 17a, 20b)
- Anna Szymańczyk – Sofia (odc. 13ab, 15b, 18b, 20ab)
i inni
Piosenkę śpiewał: Adam Krylik
Lektor: Damian Kulec
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | |||
16.08.2020 (www.nickjr.com.pl) 17.08.2020 (TV) |
01 | Paddington i gołąbek | Paddington Finds a Pigeon |
Paddington i lista prac domowych | Paddington and the Chores List | ||
18.08.2020 | 02 | Paddington robi naleśniki | Paddington Makes Pancakes |
Paddington gra w piłkę | Paddington Plays Football | ||
19.08.2020 | 03 | Paddington i magiczna sztuczka | Paddington And The Magic Trick |
Paddington i chory pan Curry | Paddington And Poor Mr Curry | ||
20.08.2020 | 04 | Paddington i domek na drzewie | Paddington and the Treehouse |
Paddington i polowanie na potwora | Paddington and the Monster Hunt | ||
21.08.2020 | 05 | Paddington i obraz | Paddington and the Painting |
Paddington szuka skarbów | Paddington Finds Buried Treasure | ||
24.08.2020 | 06 | Paddington ma hobby | Paddington Finds a Hobby |
Paddington i znaczek | Paddington and the Stamp | ||
25.08.2020 | 07 | Paddington i szafa | Paddington And The Wardrobe |
Paddington pomaga w lekcjach | Paddington And Homework | ||
26.08.2020 | 08 | Paddington planuje imprezę | Paddington and the Party |
Paddington gra na skrzypcach | Paddington and the Violin | ||
27.08.2020 | 09 | Paddington robi album | Paddington And The Scrapbook |
Paddington kopie tunel do Peru | Paddington Digs a Tunnel to Peru | ||
28.08.2020 | 10 | Paddington i deszcz meteorów | Paddington And The Meteor Shower |
Paddington i pokaz umiejętności | Paddington And The Talent Show | ||
12.10.2020 | 11 | Paddington i uciekający myszoskoczek | Paddington and the Lost Gerbil |
Paddington zdobywa odznakę strażnika | Paddington Earns a Ranger Badge | ||
13.10.2020 | 12 | Paddington puszcza latawce | Paddington Flies a Kite |
Paddington detektywem | Paddington the Detective | ||
14.10.2020 | 13 | Paddington i Lucky | Paddington Meets Lucky |
15.10.2020 | Paddington i kartki na Dzień Miłości | Paddington and the Love Day Cards | |
16.10.2020 | 14 | Paddington i pułapka na palce | Paddington and the Finger Trap |
17.10.2020 | Paddington jeździ na hulajnodze | Paddington Rides a Scooter | |
18.10.2020 | 15 | Paddington i chiński Nowy Rok | Paddington’s First Chinese New Year |
19.10.2020 | Paddington i bilety do cyrku | Paddington and the Missing Tickets | |
20.10.2020 | 16 | Paddington i letnie gry | Paddington and the Summer Games |
21.10.2020 | Paddington jedzie na biwak | Paddington Goes Camping | |
22.10.2020 | 17 | Paddington i zbiórka funduszy | Paddington and the Fundraiser Day |
23.10.2020 | Paddington i kosmici | Paddington’s Alien Adventure | |
24.10.2020 | 18 | Paddington i kość | Paddington and the Bone |
25.10.2020 | Paddington i zespół | Paddington Joins a Band | |
19 | ' | ' | |
' | ' | ||
31.10.2020 | 20 | ' | Paddington And Hallowe’en |
' | Paddington Has An Autumn Wish | ||
21 | ' | Paddington and the Fire Engine | |
' | Paddington Joins a Club | ||
22 | ' | Paddington Builds a Scarecrow | |
' | Paddington Plays Hide & Seek | ||
23 | ' | Paddington and the House Guest | |
' | Paddington and the Banana | ||
24 | ' | Paddington Chooses a Best Friend | |
' | Paddington and the Lamppost | ||
25 | ' | Paddington’s First Snow | |
' | Paddington and the Metal Detector | ||
26 | ' | Paddington Runs the Café | |
' | Paddington Makes a Film | ||
27 | ' | The Lost Letter |
Miś Paddington | |
---|---|
Filmy | Paddington • Paddington 2 |
Seriale | Miś Paddington (1975-1986) • Miś Paddington (1989) • Przygody misia Paddingtona (1997-2000) • Przygody misia Paddingtona (2019) |